Wiadomo, kto zhakował kancelarię premiera. Zdobył hasło Donalda Tuska

| Aktualizacja:

Już dziś zapowiada, że swój atak powtórzy za rok. Przekonuje bowiem, że chce, by domeny rządowe były dobrze chronione. A na razie - jak wynika z tego, do czego udało mu się "dokopać" - tak nie jest. Serwis Niebezpiecznik.pl informuje, że wie, kto stoi za zhakowaniem kancelarii premiera i m.in. poczty Tomasza Arabskiego.

wróć do artykułu
  • ~pol anka
    (2013-03-13 15:13)
    to z Amigi Bondaryka a może Boniego, to specjaliści oc cyfryzacji i kryptologii. Chcą może udowodnić potrzebę utworzenia Ministerstwa d/s przeciwdziałania
  • ~aa
    (2013-03-13 15:13)
    A ja myslalem ze to Kaczynski z tabletu
  • ~Bob.
    (2013-03-13 15:16)
    Jakie hasło ma matoł? Czy nie aby Józef Bąk?
  • ~jazu
    (2013-03-13 15:18)
    spec od dorzynania watah uzywa C64 i dyskietki do tego. Haslo brzmi "123456"
  • ~hjyr
    (2013-03-13 15:21)
    i ch.. , a i tak wszystko na ruskich sieciach
  • ~SUGESTIA
    (2013-03-13 15:24)
    Pan Tusk i Pan Komorowski maja wielkie poparcie od Niemiec i Rosji to oznacza
    wiekszy naplyw ludzi biznesu do POLSKI oraz dla lepszej gospodarki kraju.
    Elementy ludzi a'la kaczorow nalezy wyrugowac z zycia politycznego.
  • ~ura
    (2013-03-13 15:24)
    chciałoby się rzec czego się boisz głupi - no właśnie nie ma następnych zamachowców,czyms trzeba zainteresowac ludzi aby odwrócić uwegę od tego co donald powinien robić myślę,że wyborcy się już połapali-na czym polegają rządy Tuska- Haker ściema!!!
  • ~obserwer_1
    (2013-03-13 15:27)
    przecież hasło rudego dziada znają wszyscy. hasło to brzmi: admin1 trudniejszego rudy cep nie jest w stanie zapamiętać
  • ~Asdf567
    (2013-03-13 15:31)
    O jenki, biedny premier. Teraz będzie jak to socjaliści mają w zwyczaju, skandować hasła i ustawy o zmniejszeniu swobód obywatelskich.
  • ~rado
    (2013-03-13 15:31)
    Ruskie serwery?A czy wasz herr Rydzyk czasami nie ma ruskich nadajnikow sprezentowanych przez KGB?
  • ~ajax
    (2013-03-13 15:33)
    Hasło ryżego matoła?Czyżby "Zielona wyspa"?
  • ~arni
    (2013-03-13 15:33)
    Przynajmniej Tusk potrafi uzywac komputer,nie jak ten wasz dziad Kaczynski,tylko wlaczyc.
  • ~Wenus
    (2013-03-13 15:39)
    Haker napewno jest bezrobotny bo nie ma znajomośći .Haker zdolny ma czas i zdolności i sie bawi. Zdolny ale bezpartyjny.
  • ~123
    (2013-03-13 15:40)
    ewentualnie dupa, jakby admin1 nie dzialalo
  • ~lolek1
    (2013-03-13 15:44)
    Donald Tusk,, zahakował,, sam siebie. Ogłosił sukces ze środkami unijnymi a jego frakcja głosowała przeciw temu budżetowi : ;) Musi mieć cięęęeżki ból głowy teraz. PiS głosował za przyjęciem tego budżetu.. Platfusy na złoć mamie odmrozili sobie uszy i byli przeciw swojemu sukcesowi :) MAMO! JA WARIAT! Czyto faktycznie lemingi?
  • ~~Wiesio13 bicz na PISiory
    (2013-03-13 15:50)
    Tu macie wasz ukochany rząd:

    http://zus.pox.pl/pit/kasa-fiskalna-obowiazkowa-dla-malych-firm.htm
  • ~Darelk 68
    (2013-03-13 15:51)
    Na zachodzie takich gości od razu się zatrudnia bo wiedzą jak zabezpieczyć przed włamaniem.
  • ~ZYGMUNT KAMIENSKI
    (2013-03-13 15:52)
    Takich Balwanow - stalych a nie ZIMOWYCH- NIE PO- TRZEBA HAKOWAC- natychmiast to ZLO za orac- WSZYSTKIMI CIAGNIKAMI - I REKOMA POLAKOW- to lajdak i swolocz - nie po- lityk = szuja i szwanc po- germanski / Zlodziej i nie udacznik- w LOT- cie - znow - sie dziela z PLATFORMO- oni pomoc - a banda - DO MKIESZENI -/ NOWY - KATAR ? GRAD - WIELKOSCI - LODOWEJ GORY ? A ARABSKI- szuja szykuje dla TUSKA - fdortece - w HISZPANI - NASTEPNE ZLODZIEJSKIE PRZEKRETY - A ATOMKA- I GRAD - PIORUNOW - ? JA DAM - 100 x PRAD - wielkosci ELEKTROWNI ATOMOWYCH - I ZOSTANA MILJARDY EURO= W PL - ZLO - CZYNCY - NIE ZNAJA FIZYKI I MATEMATYKI-- PROSTE PYTANIE ? DLACZEGO PLYNA RZEKI - PRZEZ WIEKI- daja- debilne odpowiedzi ? TO KTO TU RZADZI I UDAJE GREKA ? DEBILE
  • ~POlsza wasza mać w budowie, tłumoki!
    (2013-03-13 15:56)
    Z was się śmieję, z was ! Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków ! (...) Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu i płemieł (...) wasz wielki człowiek, (...) to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn ! Idiota niemający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania ! Przyjrzyjcie się jego (..) prostackim manierom ! Skończony tuman, kompletne zero ! (...) Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. (...) To wy wywindowaliście to bydle na piedestał! "
  • ~Alladyn2
    (2013-03-13 15:58)
    Haker przejął konto Tomasza Arabskiego. Wyciekły tajne dane?
    Tagi: włamanie, Tomasz Arabski, sieć rządowa, KPRM, haker, cyberwojna, cyberbezpieczeństwo, atak
    Dodano: 13.03.2013 [15:11]

    foto: arch. GP/ Ayhan YILDIZ/sxc.hu
    Wiadomo już, kto stoi za włamaniem do sieci Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W pismach rozsyłanych do instytucji państwowych Kancelaria Premiera potwierdza informacje o włamaniu i ostrzega przed otwieraniem maili wysyłanych z konta b. szefa kancelarii Tomasza Arabskiego oraz sekretarza stanu ds. europejskich w MSZ Piotra Serafina.

    Serwis Niebezpiecznik.pl dotarł do hakera, który włamał się do sieci KPRM. Po ujawnieniu pierwszych informacji o włamaniu, w związku z tajemniczym milczeniem kancelarii premiera, haker Alladyn2 postanowił się ujawnić.

    - Pragnąc uspokoić CERT oraz inne instytucje rządowe, uprzejmię informuję, że nie był to “state sponsored attack”. Więc nie były to “chinole” i ich APT1 :) Rok temu się nie udało, tym razem KPRM zdobyty (inne ministerstwa też się załapały na niezamówiony test penetracyjny). Na razie trwa zacieranie śladów, ale za kilka dni pojawi się dowód, że nie był to tylko dostęp do poczty kilku pracowników :) - napisał w komentarzu pod tekstem na łamach serwisu Niebezpiecznik.pl Alladyn2.

    Redakcji serwisu udało się nawiązać kontakt z hakerem, który zapewnia, że z sieci rządowych nie wyciekły żadne wrażliwe dane. Celem ataku było sprawdzenie, jaki jest stan zabezpieczeń najważniejszych sieci w państwie. Haker jako dowody swojego działania przedstawił screenshoty z danymi pracowników KPRM oraz screen zrobiony po włamaniu się na konto Tomasza Arabskiego.

    Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ostatecznie przyznała, że ktoś włamał się do jej sieci, a następnie rozsyłał e-maile z wirusem, podszywając się pod konta pracowników KPRM. Wiadomości wysyłane były z kont Tomasza Arabskiego i sekretarza stanu ds. europejskich w MSZ Piotra Serafina.

    Alladyn2 przyznaje, że poza KPRM udało mu się włamać także do sieci MON, MSZ oraz Kancelarii Prezydenta. Po uzyskaniu dostępu do sieci rządowych haker przejął pocztę elektroniczną kilku pracowników KPRM, a także uzyskał dostęp do Active Directory KPRM, skąd udało mu się uzyskać dane użytkowników i hasła do ponad 1300 kont. Serwis Niebezpiecznik.pl ujawnia, że hakerowi zdobył nawet dostęp do haseł administratorów domeny, a z opublikowanej w internecie, częściowo ocenzurowanej listy kont wynika, że Alladyn2 uzyskał także hasło premiera Donalda Tuska.

    Haker zapewnia, że nie interesuje go wyrządzanie szkód, a włamania dokonał jedynie, aby sprawdzić poziom zabezpieczeń najważniejszych sieci w kraju. Alladyn2 zapowiada, że w przyszłym roku będzie próbował włamać się do sieci rządowej po raz kolejny i ma nadzieję, że do tego czasu instytucje odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo poradzą sobie z załataniem wszystkich luk.