Premier zmienił zdanie. Jest roczny urlop dla matek pierwego kwartału

| Aktualizacja:

Roczny urlop macierzyński będzie obowiązywał wszystkie matki dzieci urodzonych w 2013 roku, zdecydował premier Donald Tusk.

wróć do artykułu
 • ~adelaide
  (2013-04-27 10:46)
  UNOWOCZEŚNIANIE I UELASTYCZNIANIE SYSTEMU PRACY W POLSCE WG DONALDA T. ZWANEGO MATOŁEM I JEGO KOLESI Z RZĄDU POWSI I PSL.  Donald T. zwany przez kibiców (i nie tylko) matołem koniunkturalnie zmienia swoje stanowisko i poglądy na dane problemy - jak wiatr zawieje a w zasadzie zależą one od tego jak słupki jego popularności wyglądają.


  Teraz jego "popularność" zjechała na dno, na poziom smoleńskiego bagna, to mu rura mięknie ale to tylko pozór, oszukaństwo i manipulacja obliczone na zamydlenie oczu Polakom.


  Donald T. nie chce się dogadać z pracownikami, rencistami i emerytami oraz reprezentującymi ich związkami zawodowymi i zgodzić się na konieczne zmiany zgodnie z ich postulatami ale stale hołubi ponad miarę pracodawców.  Wynik jest taki, że w firmach polskich nagminnie łamane są zasady bhp oraz podstawowe prawa pracownicze.  Są firmy wzorowe, dbające o pracowników ale w większości firm, np. w wielkich marketach, w firmach ochroniarskich, itp. nie przestrzega się przepisów bhp ani jakichkolwiek praw pracowniczych,


  wynagrodzenie za pracę jest ustalane wg widzimisię pracodawcy, często poniżej ustalonego ustawą minimum, bardzo często nie jest wypłacane terminowo albo jest wypłacane tylko w części jak jakaś jałmużna,


  za nadgodziny pracownicy z reguły nie otrzymują należnego dodatkowego wynagrodzenia zgodnie z umową tylko dni wolne,


  pracowników traktuje się jak niewolników, którzy muszą się na wszystko godzić bo inaczej są zwalniani,


  kobiety zmusza się do pracy ponad siły, wbrew określonym przepisom bhp muszą przenosić zbyt duże ciężary i to bez pomocy drugiej osoby.


  Pracodawcy zawierają umowy i określają czas pracy jak im się podoba,


  pracodawcy z reguły zmuszają pracowników do zawierania umów "śmieciowych"; na umowę o dzieło, na umowę-zlecenie, nawet wtedy gdy praca ma cechy pracy właściwej dla umowy o pracę a bardzo często pracownicy pracują w ogóle bez umowy pisemnej lub oczekują na nią miesiącami.  Lobby pracodawców forsuje w Sejmie coraz to bardziej niekorzystne dla pracowników, rencistów, emerytów, ustawy i przepisy nie licząc się ze zdaniem pracowników i reprezentujących ich związków zawodowych.  Te wszystkie niekorzystne dla pracowników a korzystne tylko dla pracodawców zmiany nazywa się fałszywie unowocześnianiem
  i uelastycznianiem systemu pracy.  W Polsce po zmianie ustroju, po kilku latach nadziei na lepsze życie pracownicy, renciści, emeryci i reprezentujące ich związki zawodowe spadły "z deszczu pod rynnę". Po komuniźmie mamy jakiś dziwny, zaściankowy, nieludzki kapitalizm. Po dyktaturze komunizmu, mamy dyktaturę dzikiego, nieludzkiego kapitalizmu, system nie liczący się z pracownikami i wykorzystujący ich jak niewolników.


  Pracownicy nie mają żadnych praw, nikt ich zdania nie słucha, muszą cierpieć, pracować ponad siły, często w nadgodzinach, nie wiedząc kiedy pracodawca raczy wypłacić im należne wynagrodzenie, czy wypłaci całość czy część wydzielając jak jałmużnę.


  Nie licząc Rosji i Białorusi jesteśmy w czołówce państw europejskich gdzie nie przestrzega się bhp i praw pracowniczych, mamy też najsłabsze związki zawodowe. I nie jest to wina tych organizacji czy pracowników ale osobiście premiera Donalda Tuska i jego rządu kolesiów z POWSI i PSL, którzy tak jak i pracodawcy w ogóle się nie liczą ani z pracownikami, rencistami i emerytami ani
  z reprezentującymi ich związkami zawodowymi.


  Premier Donald Tusk, jego rząd kolesi z POWSI i PSL spychają związki zawodowe do "podziemia", ośmieszając ich liderów i działaczy, wyzywając od warchółow i chuliganów tak jak to robili za PRL-u sekretarze zbrodniczej PZPR.  Różni hochsztaplerzy, pracodawcy, premier Donald Tusk i jego rząd kolesi z POWSO i PSL oraz ich rodziny, mają się coraz lepiej;


  mamy coraz więcej milionerów i miliarderów, kupuja oni luksusowe posiadłości w ciepłych krajach, luksusowe samochody, pałace, wille, pławią się w luksusie, brylując na światowych salonach, rautach, balach i balangach, mają oni obce lub podwójne obywatelstwo, siedziby
  i zasobne konta bankowe na Kajmanach czy innych podobnych miejscach na świecie,


  a jednocześnie w Polsce, rośnie bezrobocie, pogłębia się bieda, coraz większa liczba rodzin polskich żyje w warunkach nie tylko poniżej jakiegokolwiek minimum socjalnego ale poniżej minimum egzystencji, nie dojadając, głodując (i tym za rządów Donalda Tuska każe się karmić dzieci mirabelkami i szczawiem z nasypów kolejowych),  Rośnie liczba wypadków przy pracy,  Polaków nie stać na wychowywanie dzieci, na zakup lekarstw ratujących życie, pogarsza się opieka zdrowotna, umiera coraz więcej chorych pracowników i ich dzieci, rencistów i emerytów, którym odmówiono refundowania drogich leków ratujących życie czy zabiegów.


  Rośnie liczba samobójstw w wielu przypadkach niewyjaśnionych, zabójstw dzieci, nawet przez rodziców, nie radzących sobie z biedą.


  Jest to bardzo niebezpieczne.


  Rośnie niezadowolenie pracowników, rencistów i emerytów co może w konsekwencji dooprowadzić do groźnego wybuchu społecznego.
 • ~stefan
  (2013-04-27 07:25)
  najbardziej rozbawiła mnie jedna z mam w tv ..."dziękujemy panie płemierze"ZA CO DZIĘKUJESZ BABO...waszym dzieciom to sie należało a RUDA ŚWINIA chciała was oszukać
 • ~>>>>>> Zibi <<<<<<
  (2013-04-26 22:32)
  SZEF MAFII POWIEDZIAŁ ŻE USTAWA BĘDZIE OBOWIĄZYWAĆ OD WRZEŚNIA , TYLKO NIE WIADOMO OD KTÓREGO ROKU ...
 • ~Wiesio13 bicz na POmatołki
  (2013-04-26 21:24)
  Ten pajac wszystko robi na POkaz.
 • ~adelaide
  (2013-04-26 20:47)
  SIE MATOŁOWI I KOLESIOM KURCZY GRUNT POD NOGAMI TO CHCĄ SIĘ

  ZA SREBRNIKI ZA NASZĄ KASĘ RATOWAĆ. ŻADNEJ ŁASKI NIE ROBIĄ

  DAJĄC NAM NASZĄ KASĘ NA NASZE DZIECI.


  A OTO PRAWDA O SYSTEMIE EPU I INSTYTUCJI E-SĄDU.


  Ostatnio otrzymywałam wiele sygnałów, że system EPU i instytucja e-sądu, którymi tak chwali się premier Tusk, jego rząd i koalicja rządząca, są wykorzystywane do działań przestępczych.

  Bez obrazy ale na podstawie analizy mojej wiedzy; tego co słyszałem od znajomych, którzy doświadczyli tego na własnej skórze, tego co oglądałam w TVP, czytałam w necie, dowiedziałam się w rozmowach od znajomych prawników i sędziów nie widzę aż tylu powodów do radości
  z tyt. powstania i działania e-sądu, zwłaszcza dla zwykłych obywateli, którzy zostali pozwani przed e-sąd, z reguły nie znają prawa a są zbyt biedni aby zafundować sobie adwokata.

  Obecnie nawet w zwykłym sądzie niezbędny jest adwokat albowiem teraz sąd z własnej inicjatywy nie poucza stron, nie docieka sam dowodów jak dawniej etc.

  Jakiś obywatel gdy zwrócił się do sądu słowami proszę Wysokiej Sprawiedliwiści to sąd go ośmieszył odpowiadając, że sąd to nie Wysoka Sprawiedliwiść tylko Wysoki Sąd.

  Niestety nie ma się z czego śmiać bo to okrutna prawda. Teraz strony muszą wnieść do sądu dowody jak na tacy i umieć dowieść zasadności
  i słuszności oraz zgodności z prawem tych dowodów, muszą umieć przekonać i przekonać do nich sąd.

  I tu zaczynają się schody dla zwykłego obywatela, który nie zna prawa, nie ma środków na adwokata a to, że mówi prawdę nie wystarcza.
  Z doświadczenia wiem, że tzw. adwokat powołany z urzędu przez sąd, z reguły wysyła na rozprawę substytuta a ten swojego substytuta, który często bywa dziadziusiem lub zabieganym młodzieńcem i drzemie na rozprawie.


  Instytucja EPU - e-sądów, owszem przyspiesza postępowanie ale korzystna jest w szczególności dla powodów instytucjonalnych, firm, które mają swoich radców prawnych etc., środki na adwokatów a już najbardziej dla adwokatów, radców prawnych, komorników, bo oni zawsze zarabiają na procesach sądowych a niestety jest bardzo ale to bardzo niekorzystna i krzywdząca dla pozwanych, którzy są zwykłymi obywatelami.


  Oni gdy są biedni to nawet przed zwykłym sądem nie mają równych szans do obrony w starciu z powodem instytucjonalnym, z firmą.


  Jak to wielokrotnie opisano w necie i omawiano w tv powstała jak na drożdzach wielka ilość różnych firm "windykacyjnych", które skupują długi, szczególnie te przedawnione bo sa tanio sprzedawane, a nawet wymyślają je, wykorzystując niedoskonałości, błędy systemu EPU i instytucji e-sądów, żerują na najbiedniejszych obywatelach, ściągając z nich nieraz dawno już zapłacone, przedawnione czy wręcz sfałszowane, wymyślone długi.

  Często obywatel jest przekonany, że komornik ściąga z jego wynagrodzenia w zakładzie pracy, renty czy emerytury w ZUS, faktycznie należną wierzytelność banku a tak naprawdę komornik ściąga jakieś kwoty, z reguły kilkuset zł miesięcznie na rzecz firmy windykacyjnej zarejestrowanej np. na Kajmanach, która przez swojego pełnomocnika lub firmę pośredniczącą i jej pełnomocnika uzyskała nakaz zapłaty
  w e-sądzie i zaprzyjaźniony z nią komornik ściąga od pozwanego, nieświadomego "dłużnika" po kilkaset zł miesięcznie na jej konto, potrącając oczywiście swoją należność za egzekucję.

  Po drodze zarobił też adwokat-pełnomocnik tej przykładowej firmy z Kajmanów, ew. firma pośrednicząca i jej pełnomocnik, zarobił sąd-skarb państwa, tylko bidny obywatel "wrobiony" na dłużnika nawet nie wie za co płaci.


  Wszyscy są więc zadowoleni tylko nie bidny obywatel.


  I dzieje się to jakby zgodnie z prawem.


  Obywatel z reguły nie otrzymuje żadnego wyroku, nakazu zapłaty, z e-sądu bo strona powodowa podaje jakoby jego jakiś stary adres a często zmyślony twierdząc, że dłużnik jakoby sie ukrywa i jego adres nie jest znany, obywatel nic nie wiedząc nie wnosi do e-sądu sprzeciwu, wyrok, nakaz zapłaty po bodajże 14 dniach się uprawomacnia, pełnomocnik powoda uzyskuje klauzulę natychmiastowej wykonalności i oddaje sprawę do egzekucji komornikowi często podając mu prawdziwy adres "dłużnika" i źródło jego dochodów etc. lub sam komornik znajduje te dane bez problemu w necie.

  Komornik zajmuje majątek "dłużnika", środki na jego koncie w banku, wynagrodzenie w zakładzie pracy, rentę lub emeryturę w ZUS-sie
  i bidny obywatel jest ugotowany.

  Z zakładu pracy lub z ZUS dostaje pismo ze zdawkową informacją; z dniem ..., kwota wynagrodzenia, renty, emerytury do wypłaty zostaje obniżona o kwotę ...zł, z tyt. egzekucji komorniczej nr ... i tyle. Nie ma obywatel żadnej informacji z jakiego tyt. ta egzekucja, nie ma wyroku ani nakazu, nie wie jaki sąd to zasądził, kiedy i dlaczego.

  Nie znając się na prawie, nie wyobrażając sobie, że może być oszukiwany i obrabowywany płaci, nie mając często na lekarstwa ratujące życie dla siebie czy dla dzieci etc. etc.


  A wszyscy inni się cieszą; firma na Kajmanach bo prosperuje coraz lepiej, jej pełnomocnik-adwokat, firma pośrednicząca, komornik, e-sąd, skarb państwa, wszyscy są niezmiernie zadowoleni, łącznie z premierem Donaldem Tuskiem i jego rządem, którzy chwalą się, że e-sąd ma coraz więcej spraw a odwołań-sprzeciwów jest jakoby tylko 2%.


  W rzeczywistości to skandal, parodia sprawiedliwości i wielkie nadużycia na szkodę najbiedniejszych obywateli.


  Ale trudno to będzie zmienić bo zaineresowani; oszukańcze firmy windykacyjne, także ta na Kajmanach, firmy pośredniczące, firmy wnoszące powództwo, adwokaci, radcy prawni, komornicy, skarb państwa, rząd, premier, wymyślili, wylansowali, wypromowali, wylobbowali system EPU i instytucję e-sądów w tej formie, bo mają z tego korzyści i będą tego bronić.


  Ja uważam, że pozew w systemie EPU, do e-sądu może być dopuszczalny ale gdy pozywane są instytucje i firmy, bo one mają radców prawnych czy środki na adwokatów. Uważam za dopuszczalny pozew obywatela w systemie EPU, do e-sądu przeciw instytucji czy firmie bo jak chce skorzystać z instytucji e-sądu to jego sprawa.

  Ale za niedopuszczalne uważam pozywanie w systemie EPU, do e-sądu zwykłego, często bidnego obywatela, rencisty czy emeryta, co nie ma na lekarstwa ratujace życie, przez instytucje czy firmy bo wtedy nie ma zachowanej równej zdolności stron do obrony swoich praw, prowadzi to do naduzyć, oszukaństa, żerowania na obywatelu i jest parodią sprawiedliwości,

  bo zwykły, biedny obywatel nie znający prawa, nie będący prawnikiem, nie mający środków na wynajęcie adwokata nie ma żadnych szans obronić się nawet przed oczywistymi oszustwami znajacej się na rzeczy, mającej swoich prawników nieuczciwej firmy windykacyjnej ...!


  No, wsadziłam kij w mrowisko i teraz mnie zeżrą za ten koment, CI CO MAJĄ Z TEGO KOKOSOWY BIZNES.
 • ~Jędrek
  (2013-04-26 20:29)
  Ten co tutaj nie widzi zmiennika dla Tuska, to chyba ma jaskrę... na mózgu!
 • ~Jędrzej
  (2013-04-26 20:26)
  To trochę tak jak z cofnięciem podwyżek cen żywności za czasów Jaroszewicza - też się wycofali dopiero, jak strach zajrzał im w oczy.
 • ~Stary Czlowiek
  (2013-04-26 19:56)
  Duda się z ludem naradza
  Prezydent knuje we dworze
  Mafia stołki obsadza
  Premier  wyprowadza kozę

  Jest taka opowieść z Rabinem w roli głównej .
  W rodzinie bardzo biednego Żyda , przyszły na świat bliźnięta. Oczywiście  radość z tak wielkiej łaskawości boskiej , ale jednocześnie troska , bo warunki lokalowe nieszczególne. Głowa rodziny, jak to zwykle w takich wypadkach bywa ,udał się po radę do Rabina. Mędrzec w skupieniu wysłuchał opowieści i udzielił takiej rady :
  z twoich słów wynika ,że w waszym małym domku mieszkasz ty , twoja żona i pięcioro dzieci. W komórce obok domu masz cztery kury ,dwa króliki i kozę. Moja rada jest taka: przenieś króliki do domu i przyjdź do mnie za tydzień. Pokręcił  Żyd głową , ale zawsze słuchał rad duchowego przewodnika.
  Po tygodniu ze spuszczoną głową  pojawił się u Rabina a ten niezrażony wyglądem biedaka pyta?
  Jak tam czujesz poprawę przyjacielu. Przykro mi o tym mówić mój dobroczyńco , ale raczej nie. Starzec podrapał się po brodzie i mówi :
  może to zabrzmi niezbyt dobrze , ale przenieś do domu kury i przyjdź do mnie za tydzień. Jakub , bo tak miał na imię ów  biedak, wykonał to o co prosił Rabin i nie mógł doczekać się końca kolejnego tygodnia.
  Gdy tylko uznał ,że czcigodny starzec już się obudził i odprawił modły poranne pobiegł do niego i niemal ze łzami w oczach referował :
  O czcigodny, moja biedna żona i dzieci bardzo ciężko znoszą nowych lokatorów ,chociaż to także stworzenia boże . Proszę pomóż nam bo nie wiemy co robić. Rabin odpowiedział :
  Jakubie jeżeli naprawdę mi ufasz ,wykonaj bez sprzeciwu to co ci teraz doradzę:
  Przenieś do waszego domu kozę i przyjdź do mnie za tydzień. Biedak przez cała drogę myślał jak tą nowinę przekazać żonie. Nie wnikajmy w to jakich argumentów użył ,ale przez następny tydzień koza zamieszkała w domu biedaków. Gdy nadszedł upragniony dzień Jakub nie pobiegł z samego rana , bo pomyślał że może obraził Rabina zbyt wczesną wizytą i dlatego taką radę usłyszał . Gdy słońce już było wysoko powlókł się do mędrca a jego twarz wyrażała więcej niż słowa. Rabin przyjął go uprzejmie i zapytał czy zastosował się do jego rady . Ależ oczywiście mój nauczycielu odpowiedział Jakub.
  Dobrze , posłuchaj zatem mojej ostatniej rady : niech twoja koza wróci do komórki a ty przyjdź do mnie jak zwykle za tydzień.
  Minął tydzień . Jakub odświętnie ubrany z całą rodziną zapukał do drzwi Rabina. Po przekazaniu skromnych podarków Jakub powiedział :
  Wielki nauczycielu , oby Bóg przez długie lata obdarzał cię zdrowiem , nigdy nie byliśmy tak szczęśliwi jak jesteśmy teraz.
  Mam takie nieodparte przekonanie , że chociaż Polacy nie darzą Żydów szczególną atencją, swojego ukochanego premiera traktują jak Jakub owego Rabina. Oczywiście mam na myśli tak zwaną większość demokratyczną.
  A ukochany przywódca ma jeszcze do dyspozycji  dwa króliki i cztery kury . to może mu zapewnić nawet kolejną kadencję.
 • ~mx5sl
  (2013-04-26 19:41)
  No i niestety osoby nie posiadające dzieci będą musiały się zrzucić na cudze dzieci. Mam nadzieję, że zostanie to postawione przed trybunałem stanu w celu cofnięcia tego czegoś. Bo to jest obrzydliwe.
 • ~Wiesio13 bicz na POmatołki
  (2013-04-26 19:35)
  Rudy wuj biega za swoim ogonem .
 • ~TG
  (2013-04-26 19:27)
  Ryzy! kretaczu! czy nie wstyd ci, zebu pracujacy emeryci wloczyli sie na starosc po sadach mimo ze wygrali sprawe w Trybunale Konstytucyjnym? Oddaj zalegle nieslusznie zabrane emerytury, jest nas ok. 30000,POpamietamy!
 • ~sen
  (2013-04-26 18:16)
  re: Patriot - Idiot.
  skąd się ten durak urwał?
 • ~wert
  (2013-04-26 18:13)
  Ten fałszywy łaskawca zmienił zdanie dopiero po tym, jak słupki poparcia poleciały w dół na łeb na szyję. Tuska matki obchodzą tyle co zeszłoroczne śnieg. Ale w obliczu całkowitej klęski wizerunkowej pieniążki natychmiast się znalazły. Śmieszny pajac nie premier.
 • ~oldthor
  (2013-04-26 16:47)
  Tusku 2 godziny wcześniej przed wyrokiem sądu ws. Sawickiej. Czyzby te dzieci i szmal to na osłodę? Znowu korupcja?
 • ~POmatolski debil
  (2013-04-26 16:40)
  Takiego krętacza jak Tusk to na całym świecie nie znajdziesz wyjątek Białoruś ,Rosja i Korea Północna .
 • ~Poldek
  (2013-04-26 16:34)
  Tusk chwyta się brzytwy sondaż w dół to urlop wychowawczy od 1 stycznia a kiedy Tusk zniesie abonament .
 • ~a MANNEKEN PIS sie spisial z wscieku
  (2013-04-26 15:51)
  no to świetnie, Panie Premierze!
  a MANNEKEN PIS sie spisial z wscieku
 • ~cholera ,gorzko mi
  (2013-04-26 15:19)
  Propaganda już we wszystkich mediach grzmi jaki płemieł jest dobry,jak
 • ~XVIV
  (2013-04-26 15:10)
  Ryży szachowuje się jak car putinek,on decyduje komu obciąć głowe,a komu palec.
  Jakby od razu nie można było zdecydować ,że urlopy macierzyńskie należą się wszystkim kobietom które urodziły w 2013 roku.
 • ~obserwer_1
  (2013-04-26 15:01)
  sam określił kiedy nastąpi definitywny koniec tuskizmu. nastąpi to do końca maja i rudy zbir mógł obiecywać to wszystko bo doskonale wie że jego już wtedy nie będzie. należy zaciągnąć straże obywatelskie przy wszystkich lotniskach żeby ta menda nie uciekła przed sprawiedliwością, sędzia linch sprawę rudego bandziora załatwi od ręki