Miller atakuje Gowina: Zachowuje się jak premier

| Aktualizacja:

Szef SLD uważa, że premier Donald Tusk nie ma innego wyjścia, jak wyrzucenie Gowina z rządu. Zdaniem Leszka Millera, minister sprawiedliwości podważa powagę państwa.

wróć do artykułu
 • ~rising
  (2013-04-29 10:07)
  Do Zibi 10:56 PZPRowski przedstawiciel wybrany ze Slupska.Obiecywal tak samo jak Tusk sie zachowuje.Pomaga zwiekszac bezrobocie, wspiera zwyrodnialcow, ale dla swoich wyborcow PO-kazal Miller fige.Jak za komuny tylko stole i glebokie koryto u niego sie liczy. Region wyborczy ma w 4-rech literach. Wybierajcie tak dalej.
 • ~lis
  (2013-04-29 09:57)
  lesio jestes zerem
 • ~>>>>>> Zibi <<<<<<
  (2013-04-29 09:56)
  WIDAĆ JAK KOMUNISTYCZNY PAJAC MNIEJ-NIŻ - ZERO PRZEBIERA KOPYTAMI ABY BYĆ W KOALICJI Z MAFIĄ - tuska , MARZY SIĘ KOMUCHOWI
  STOŁEK W MAFIJNYM RZĄDZIE tuska ...
 • ~cenzura
  (2013-04-29 09:55)
  Cenzura, nigdy nie odczytanego tego listu na antenie Radia Maryja ani w Telewizji Trwam
  List nuncjusza do Watykanu w sprawie Tadeusza Rydzyka

  /1,114881,11852864,Ujawniono_list_nuncjusza_do_Watykanu_ws__ojca_Rydzyka_.html
 • ~cenzura
  (2013-04-29 09:53)
  Cenzura w Telewizji Trwam .Nigdy nie pokazano tego filmu dokumentalnego o Rydzyku!

  Rydzyk chce helikopter! Oglądajcie!

  http://www.youtube.com/watch?v=2MZAMUrPuGQ

  48 minuta - Rydzyk chce żeby lądować helikopterem we własnym ogrodzie!!! Ludzie! Toż to szok!!!
 • ~Cenzura
  (2013-04-29 09:29)
  Amerykanie gromią cenzurę stosowaną przez reżim Tuska:

  Skandal z odmawianiem Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym figuruje w raporcie Departamentu Stanu USA jako przykład łamania praw człowieka w Polsce.

  Amerykański raport zwraca uwagę m.in. na kulejącą wolność słowa i mediów. Znajdujemy w nim paragraf „Cenzura i ograniczanie treści” niemal w całości poświęcony trudnościom, z jakimi boryka się katolicka Telewizja Trwam, bezskutecznie ubiegająca się o prawo do nadawania w nowoczesny sposób.

  "17 stycznia [2012 r.] Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła koncesji na cyfrowe nadawanie katolickiej Telewizji Trwam, rzekomo z powodu braków we wniosku. 25 maja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę Telewizji Trwam na decyzję Krajowej Rady. 25 sierpnia Telewizja Trwam odwołała się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 10 stycznia Helsińska Fundacja Praw Człowieka skierowała list do Krajowej Rady, stwierdzając, że kryteria przyznawania koncesji były niejasne, dające możliwość wydawania uznaniowych decyzji” – czytamy w raporcie Biura Demokracji, Praw Człowieka i Pracy Departamentu Stanu USA.

  W tym samym rozdziale zatytułowanym „Wolność słowa i prasy” autorzy ekspertyzy przypominają też, że rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz zwróciła się do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie przepisów regulujących przyznawanie koncesji na nadawanie drogą cyfrową naziemną w Polsce. Jak informował „Nasz Dziennik”, rzecznik podkreśliła w uzasadnieniu swojego wniosku, że KRRiT ma zbyt dużą dowolność oceny wniosków o przyznanie koncesji na rozpowszechnianie programów radiowo-telewizyjnych, co wzbudziło wątpliwość co do konstytucyjności tych regulacji. W tej sprawie nie ma jeszcze orzeczenia.

  Amerykański raport zwraca ponadto uwagę na umocowanie polityczne członków KRRiT, wytykając różnicę między założeniami a stanem faktycznym. „Podczas gdy członkowie Krajowej Rady są zobowiązani do zawieszenia członkostwa w partiach politycznych i stowarzyszeniach publicznych, krytycy twierdzą, że Rada jest upolityczniona” – zauważają analitycy.

  Raport zawiera konkluzję, że choć polska Konstytucja gwarantuje wolność słowa i prasy, to jednak wolności te ograniczane są przez samych rządzących i stanowione przez nich prawo, co pokazuje chociażby rosnąca liczba podsłuchów stosowanych wobec dziennikarzy.

  Polscy eksperci zgadzają się z tezą, że choć w naszym kraju cenzura formalnie jest zabroniona, to wprowadza się ją bocznymi drzwiami, a zapis o poszanowaniu dla uczuć religijnych i chrześcijańskiego systemu wartości nader często okazuje się martwy, o czym świadczy machina nastawiona na niszczenie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

  Departament Stanu USA w dorocznym raporcie na temat przestrzegania praw człowieka wyraził ponadto zaniepokojenie innymi stosowanymi przez rząd Donalda Tuska niedemokratycznymi praktykami, takimi jak np. karanie kibiców za protest przeciwko premierowi. "22 września 35 kibiców piłki nożnej ukarano grzywnami od 500 do 1000 zł za obrazę konstytucyjnych organów państwa przez wznoszenie obraźliwych sloganów w kierunku premiera Tuska oraz za zakłócanie spokoju i porządku publicznego. Kibice protestowali przeciwko decyzji premiera o zamknięciu niektórych stadionów po chuligańskim zachowaniu” – przypominają autorzy raportu, wyjaśniając, że w rzeczywistości cała sprawa odnosiła się do wznoszonych przez kibiców obraźliwych okrzyków w kierunku premiera.

  Uwagi Amerykanów nie uszedł także (zmieniony w apelacji) wyrok dla Roberta Frycza za prowadzenie strony AntyKomor.pl.

  "14 września Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał Roberta Frycza na 10 miesięcy prac społecznych za znieważenie prezydenta. Frycz był redaktorem strony internetowej, na której publikował satyryczne materiały na temat prezydenta i udostępniał gry (…). 17 września przedstawiciel ds. wolności mediów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Dunja Mijatović skrytykowała wyrok skazujący Frycza” – czytamy.

  Obawy Departamentu Stanu USA budzi też rosnące i nieuregulowane prawnie zjawisko monitorowania przez organy rządowe połączeń telefonicznych bez nadzoru sądowego. W raporcie odnotowano również naruszanie praw pracowników do zrzeszania się oraz strajków, a także nieskuteczność polskiego wymiaru sprawiedliwości, m.in. przez zbyt powolne, przeciągające się procedury sądowe.
 • ~PO-SLD-Palikot-PSL
  (2013-04-29 09:28)
  Palikot / SLD to tylko pseudo-opozycja, która ma za zadanie odwracać uwagę od PiSu.

  Palikot ZAWSZE głosuje tak, jak chce Tusk!

  Zwolennikami wydłużenia okresu pracy przed emeryturą (do 67 lat -- także dla kobiet) byli wszyscy biorący udział w głosowaniu posłowie PO i PSL. Wyjątkiem był poseł ludowców Eugeniusz Kłopotek, który jako jedyny z biorących udział w głosowaniu członków rządzącej koalicji nie opowiedział się za podniesieniem wieku emerytalnego (głosował przeciw).

  Rzecz jasna, DO RZĄDZĄCEJ KOALICJI W GŁOSOWANIU NAD USTAWĄ EMERYTALNĄ DOŁĄCZYŁ
  *** RUCH PALIKOTA ***


  Palikot ma stałe miejsce w Platformie Opętanych!
 • ~władza się "wyżywi"
  (2013-04-29 09:16)
  ~wyborca2013-04-29 08:53
  Już dokonałeś wyborów. I co z tego wyniknęło? Żyć na kredyt to i kretyn POtrafi. POmyśl głąbie o dzieciach "naszych"... nie Tuska. Co im ten fircyk w przykrótkich POrteczkach ze zjechanymi korkotrampkami zostawi. Może jakieś igrzyska... "kolejne". Ciebie to niemcy chyba w fabryce hełmów "odlali".
 • ~to jest prawdziwy kryzys
  (2013-04-29 09:14)
  RZĄD PISu z:Jarosławem Kaczyńskim, Antonim Macierewiczem, Ziobrą , Waszczykiewiczem, to był NAJLESZY RZĄD PO WOJNIE. Realizowął bardzo prosty program naprawczy dla POLSKI, program Piłsudskiego ; PRAĆ QRFY i ŻŁODZIEII - ten najprostszy program ze wszystkich programów. Teraz rządzi złodziej qrfa a świnie przy korycie.
 • ~cztery trefle
  (2013-04-29 09:09)
  Ale przebierasz nóżkami Millerku. Mizdrzysz się w wyścigu do koryta z Palikotem. Towarzyszu szmaciak a co tam wygadywaliście na plenum? Palikot ma chociaż wibrator, świński ryj i Kwacha... i to są atuty.
 • ~lis
  (2013-04-29 09:09)
  lepiej niech da tekl milerowi Z LSD
 • ~andrzej
  (2013-04-29 09:07)
  To wszystko przez gruba kreche ,że komunistyczne lewactwo jeszcze sie panoszy
 • ~KAZ
  (2013-04-29 09:03)
  Czekamy na polskiego Orbana. Szczęśliwi Węgrzy bo w końcu zrozumieli o co tu chodzi. Kawiorowe komuszki to powinni się cieszyć, że dekomunizacji nie było , a oni prą do władzy. To chichot historii.
 • ~Zgredek
  (2013-04-29 09:02)
  Ocena Milera prawidłowa. Ale tylko Donek może podjąć stosowną decyzję i to do tego musi przewidzieć skutki. Co jest nie możliwe. Ideologia prawicy jest równie porażająca jak ideologia lewicy.
 • ~opek
  (2013-04-29 09:01)
  na ministra sprawiedliwości sawicka.lojalna premierowi i marszałek sejmu.sawicka sawicka sawicka
 • ~wyborca
  (2013-04-29 08:53)
  Każdy rząd będzie lepszy niż PiS z:Jarosławem Kaczyńskim, Antonim Macierewiczem, Fotygą , Piotrowicz, Pięta, Kogut, Waszczykiewicz,Kuciński albo Adam Hofman.
 • ~GTA
  (2013-04-29 08:49)
  SLD nie musi filozofowac. Polityczne skrypty ma napisane jeszcze przez specow ze Zwiazku Radzieckiego. A tak po za tym niech najpierw SLD zdobeddzie wiecej glosow w przyszlych wyborach, bo tak to jest dzilenie skory na niedziwedziu
 • ~misz
  (2013-04-29 08:44)
  Miller marzy o jednym. Chce być przystawką Tuska., a najlepiej wicepremierem.Dlatego pluje na PiS, a mało krytykuje PO.
 • ~mmm
  (2013-04-29 08:40)
  Dobrodziej Gowin już się widzi na stołku prezydenta.
  Nie ma premier Tusk ręki do ministrów. Gowin to porażka
 • ~jan byl jasiem
  (2013-04-29 08:36)
  Ten synus dziadzi stalina dawno powi nien dydanć na galezi, a on w najlepsze chce rozdawc karty. hi hi