Będą zmiany w rządzie. "Rekonstrukcja w połowie kadencji"

Ministrowie Tuska nie mogą być pewni dnia ani godziny. Zdaniem rzecznika rządu, gdy tylko minie połowa kadencji, premier wymieni szefów resortów. Paweł Graś nie chce jednak zdradzić, kto jest na liście do zwolnienia.

wróć do artykułu
  • ~WANIUSZKA
    (2013-05-16 12:13)
    TUSEK SAM ZAJMUJESZ SIE NAJWIECEJ PILKA ALE ZNAJDZ MADRYCH RZADZACYCH DO ROBOTY ZEBY POLAKOM ZYLO SIE LEPIEJ!!!
  • ~olmaria7
    (2013-05-16 13:01)
    przecież jeśli wszyscy ministrowie Tuska nadaja sie na odrzut bo bez kwalifikacji, to jak ocenić mądrość premiera, który przecież ten rząd obsadzał ??? Czy to jest jeszcze reformowalne? Przecież w PO nie znajdzie się tylu fachowców, a po innych Tusk nie będzie "sięgał". -
  • ~Tusk Angela cie nie wybawi dziadu
    (2013-05-17 09:41)
    Kiedy skona ten premier? Przeskoczyli komunistów w bajzlu jaki wykreowali a ta menda Tusk jeszcze śmie się pokazywać publicznie w calym państwie złodziejstwo kwitnie a ten jeżdzi w interesie Kulczyka biznes mu załatwiać w Afryce.
  • ~z psychologii tłumu :
    (2013-05-16 17:11)
    wiadomo, że pamięć pospolitej ********** sięga najdalej dwa lata wstecz więc w połwie kadencji będzie tak "na styk".
    Przed wyborami rzuci się "trochę szynki, kiełbasy i pomarańczy" jak za komuny bywało , podniesie odrobinę płace w budżetówce i nie w y d o o p c y emerytów waloryzacją kwotową. A potem znów będzie "uwierzcie mi , proszę was " i durne lemingi po raz kolejny zagłosują tak, by znowu było im źle. :)))))))
  • ~Drzazga 101
    (2013-05-16 16:10)
    "Premier dokona rzetelnej analizy dokonań wszystkich resortów."
    O Matko, a są jakoweś, P. Graś, bo ja tu wczoraj jeszcze ze świecą szukałem i ni c***a ! A na tę RZETELNOŚĆ p. premiera to już dawno przestałem liczyć ! Jeśli chodzi o tę listę osób do wycięcia, to jeśli na niej nie będzie McDonalda, to nie będzie się liczyła, bo w końcu nie jest winą Muszki, czy Nowaka - amatora cudzych zegarków, że są jacy są, tylko WINĄ McDonalda, że ich sobie wziął na ministrów. No i przede wszystkim na miejscu McDonalda, gdy w w dobrze pojętym interesie narodowym nie wywali się sam z roboty, to dokonałbym ekstradycji do Anglii tego zrzutka Van Vincenta, który od lat kroi nam budżety składające się z samych dziur, jak szwajcarski ser, kuervas !
    Hej !-
  • ~szary44
    (2013-05-16 15:41)
    Rekonstrukcja... Postawi się wszystkich ministrów nogami do góry i tusk będzie mógł im szczać prosto w nos.
  • ~nina
    (2013-05-16 15:24)
    Ha, ha, ha.
  • ~tele-wic
    (2013-05-16 13:46)
    Graś otwiera tą listę, więc cicho sza! Tylko po co ten pośpiech? Nie wystarczy poczekać do końca kadencji, zawsze można będzie coś jeszcze ukraść, kogoś skorumpować, wszak pieniądz nie śmierdzi. Tusk ma już wprawę e matactwie.
  • ~PO-pierdek
    (2013-05-16 12:36)
    ...i raczej rację ma tzw ulica miast Polskich gdzie zapytana w odpowiedzi z wykrzywiającym twarz grymasem stwierdza że w tym PO-stbolszewickim żmijowisku zwanym PełO to Q...a na ZŁOdzieju siedzi
  • ~Olszewskij
    (2013-05-16 10:40)
    Instrukcja Nr 357. Wobec rosnącej popularności Jarosława Kaczyńskiego, we wszystkich publicznych i prywatnych mediach powtarzać nieustannie, że największym atutem Donalda Tuska oraz Platformy jest właśnie "niewybieralny" Jarosław Kaczyński, który w ten sposób szkodzi swojej własnej partii. Pomoże to maksymalnie zniechęcać wyborców niezdecydowanych oraz powstrzymywać tych, którzy są zniechęcani naszymi niepowodzeniami.

    Instrukcja Nr 358. We wszystkich publicznych i prywatnych mediach natychmiast reagować na wszelkie krytyczne artykuły pojawiające się w nowym czasopiśmie "W Sieci", które niestety zyskuje coraz więcej czytelników młodych i zaczyna grozić naszemu "Newsweek"-owi.

    Instrukcja Nr 359. Bezwzględnie kontynuować próby dzielenia Kościoła za pomocą haseł "kościół otwarty" i "kościół zamknięty". Wyśmiewać ks. Tadeusza Rydzyka jako faktycznego polskiego prymasa.

    Instrukcja Nr 360. Wobec niepowodzenia aktualnych prób narzucania wiarygodnej "alternatywy" dla PiSu (Korwin, Palikot i nowe partie / frakcje "prawicowe"), w sondażach i w naszych mediach reaktywować SLD jako ratunek przed przejęciem władzy przez PiS. Rozmowy z SLD idą w dobrym kierunku. W naszych mediach możemy też zagrać kartą "konserwatywnego" Gowina.

    Instrukcja Nr 361. We wszystkich publicznych i prywatnych mediach bezwzględnie usuwać takie wypowiedzi, jak:

    "Platforma Obciachu"

    "Komercjalizacja szpitali doprowadzi do modelu pani Sawickiej, w którym pewna grupa doi publiczne pieniądze" lub

    "Wprowadzający reformę OFE wiedzieli, że nic z tego nie wyjdzie" lub

    "Najkrótsza droga do ruiny Polski prowadzi przez wspólną walutę" lub

    "Nad Tuskiem są ci, którzy mają pieniądze i są uwiązani w kontakty z państwami zewnętrznymi" lub

    "Pewne siły dążą do zmniejszania naszej populacji"

    Instrukcja Nr 362. Pilnować, żeby w konsesjonowanych dyskusjach o tzw. "oburzonych" przeważały głosy optymistyczne. Niezadowolonych dyskretnie określać jako małą mniejszość nieporadnych malkontentów, którzy powinni raczej emigrować.
  • ~Celtic
    (2013-05-16 12:18)
    Ile jeszcze strat przez nieudolnych ministrów z PO i PSL poniesie społeczeństwo?
  • ~jsd
    (2013-05-16 12:11)
    dymisje zaPOwiada pryszczaty cieć co POd śmietnikiem zamyka gazety piszące prawdę o durnowatym donku i jego debilnych "fachowcach" ... ale się POrobiło...
  • ~Deszcze niespokojne, potargany zad
    (2013-05-16 12:05)
    Dajcie grubszy pancerz bo smród po przypałach stał się nie do zniesienia...
  • ~tak jest
    (2013-05-16 11:45)
    Ciągłe zajmowanie się w rządzie własną doopą już Polakom obrzydło.Oni maja wszystko czego chcieli ,a Polacy co mają?Dobrobyt ominął nas szerokim kołem zawital tylko do elit rzadzącychi ich znajomych.
  • ~Picu picu
    (2013-05-16 11:32)
    Pierdu pierdu tak już od lat. Niech zaczną zmieniać a nie ciągle zapowiadać, że będą zmieniać
  • ~wuka54
    (2013-05-16 10:41)
    Odnośnie tak zwanej rekonstrukcji rządu.
    Pan Graś nie może niczego zdradzić bo po prostu guzik wie.
    Zresztą jego szef też nie wie . Teraz "wsłuchuje się w głos ludu" , później pojedzie w jakieś zaciszne miejsce żeby "pomyśleć" ( na przykład do Półnicnej Korei ) , a po powrocie sieknie paru lub kilku pierwszych z brzegu. Nie bardzo wierzę w wymianę przydupasów , którzy zasłużyli się dla rządu noszeniem teczki za panem premierem lub tych którzy są gotowi sie sprzedać każdej ekipie rządzącej ( jak np panowie Radosław i Bartosz) . Kto zresztą na ich miejsce ?
    Może inne sprzedawczyki jak pani Joanna K.R. Zreszta ... najbardziej zasłużył się pan profesor Stefan Niesiołowski . On się zna nie tylko na robakach , więc
    dać mu resort !!! Mam jeszcze kilku innych faworytów , ale nie będę ułatwiał
    panu premierowi podjęcia decyzji . I tak będzie jedynie słuszne.
    A tak na marginesie ...
    Nigdy nie podejrzewałem pana Marka Biernackiego o interesowność .
    To moim zdaniem jeden z nielicznych uczciwych posłów P.O.
    Co wobec tego ten uczciwy gość robi w tym beznadziejnym rządzie ?
  • ~pzpr
    (2013-07-09 19:49)
    w modzie jest reanimowanie trupa,bo nasz rząd to nie agonia to śmierdzący trup.