"Wprost" o CBA i aferze o miliony dla sopockiego klubu. Nowak w tle

| Aktualizacja:

CBA chce, by prokuratura postawiła zarzuty o niegospodarność wielkich rozmiarów dwóm menadżerom państwowego koncernu. Jak podaje "Wprost" afera może pociągnąć za sobą także polityków PO.

wróć do artykułu
  • ~iwan
    (2013-05-26 14:23)
    A PiS zjadł dorsza za ponad 8zł.
  • ~DYMISJA I AUDYT PO - SUBITO !!!
    (2013-05-26 16:05)
    I gdzie by w PO nie zacząć kopać, tam się zawsze coś wykopie. A przecież Sawicka ostrzegała.
    Ludzie, wybierzcie Jarka, żeby nareszcie pogonił tych lodziarzy i złodziei rujnujących naszą Polskę !!!
  • ~Schetyna w plasterkach z majonezem
    (2013-05-26 16:39)
    Plasterek drugi (na grzance)
    Grzegorz Schetyna wyjeżdża do swego brata w Kanadzie dwukrotnie w latach 80-tych – w roku ’85 i ’87, i nie ma problemów z wyjazdem. W roku ’85 jako wcześniej rozpracowany przez SB kolporter prasy konspiracyjnej, a w roku ’87 jako rozpracowany działacz „Solidarności Walczącej”. Pół roku wcześniej, po tym ja Schetyna pojawia się w dokumentach – SB przyjmuje na rozkaz najwyższego dowództwa, kontrasygnowany przez gen. Ciastonia, który na przełomie ’85 i ’86 roku czyni z rozpracowania i rozbicia struktur „Solidarności Walczącej” priorytet działań. Czyli rozbicie struktur „Solidarności Walczącej” jest priorytetem dla całej SB - na terenie całego kraju. W tym rozkazie mowa także o tym, że w działaniach przeciwko „SW” wszystkie wydziały III, z całego kraju, podporządkowują się wiodącej roli wydz. III SB z Wrocławia. Czyli, że błagam - nie myślcie, że tu jest jakiś bałagan. Jeśli jest to priorytetowe zadanie i SB widzi właśnie wśród innych zdekonspirowanych członków struktur „Solidarności” „Radka” – Grzegorza Schetynę, to naprawdę trzeba wykluczyć, że mają to co prawda w raporcie, ale przez pomyłkę nie wyciągają z tego żadnych wniosków i nie rodzi to żadnych konsekwencji. Ale wróćmy do tego roku ’88, kiedy to jesienią SB z Wrocławia pyta SB z Opola – „czy przechodził w waszym zainteresowaniu operacyjnym?” I uzyskuje odpowiedź negatywną – „nie, nie przechodził” Otóż my wiemy, że co najmniej 6 lat wcześniej, owszem przechodził. No to dlaczego teraz SB z Opola uznaje za stosowne udzielić fałszywej informacji swoim „kolegom” z Wrocławia? No więc, to nie jest nic niemożliwego w tajnej służbie – takie rzeczy się dzieją, to należy nawet do rutyny służbowej. Ale pod jakimi warunkami, w jakich okolicznościach? No w takich okolicznościach, w których mamy do czynienia z głębszym, wewnętrznym zakonspirowaniem czyjejś roli. Opole okłamuje Wrocław - co jest dopuszczalne w bardzo ściśle określonych przypadkach. Po prostu działa taka zasada, że nie wszyscy funkcjonariusze mają wiedzieć wszystko.
  • ~z sieci do sieci (ale nie dla dzieci!)
    (2013-05-26 16:34)
    Będziemy mieli wybory jak w Rosji? Członkowie PKW zostali przeszkoleni w... Moskwie przez W.Czurowa!

    Czy kolejne wybory w Polsce będą przypominać pod względem jakości demokracji te z Rosji? RMF FM, dopiero co ujawniła że członkowie Państwowej Komisji Wyborczej – instytucji odpowiedzialnej za przebieg wyborów – pojechali na szkolenia... do Moskwy.
    To już drugie tego typu spotkanie z rosyjskimi przedstawicielami; poprzednie odbyło się w 2012 roku w Warszawie. Tym razem, jak informuje rmf, 12-osobowa delegacja z Polski wymieniała doświadczenia z rosyjskimi kolegami w tym z szefem Centralnej Komisji Wyborczej Władimirem Czurowem, którego antyputinowska opozycja nazywa "czarodziejem" dlatego, że zawsze potrafi doprowadzić do odpowiedniego (właściwego dla sprawujących władzę) wyniku wyborów. Szkolenie trwało dwa dni.

    RMF FM podało również listę nazwisk 12 członków PKW, którzy wzięli udział w szkoleniu w Moskwie. Z pewnością warto zapamiętać (do następnych wyborów) przeszkolonych przez Czurowa członków PKW: Stefan Jan Jaworski, Andrzej Kisielewicz, Stanisław Kosmal, Maria Grzelka, Bogusław Dauter, Janusz Niemcewicz, Andrzej Mączyński, Antoni Ryms, Stanisław Zabłocki, Kazimierz Czaplicki, Agnieszka Gałązka, Zygmunt Drapiński.

    Zachowaj i podaj dalej!
    Te nazwiska trzeba sobie przypomnieć podczas wyborów!!!
  • ~ms
    (2013-05-26 16:33)
    "ale też pomorskiego barona Platformy Sławomira Nowaka"

    Czuje się pewny siebie bo według tego co wynika z tekstu, łączą go z płemiełem wspolne interesy. CBA nie ruszy palcem w bucie, a jesli juz to raczej tylko PO to by zaciemnić sprawę.
  • ~sw
    (2013-05-26 16:19)
    Nieustające gratulacje dla wybieraczy PO. Tak to jest gdy do pilnowania kasy publicznej wynajmie się w "demokrtycznym" głosowaniu zawodowych złodziei.
  • ~Wiesiu13 Mordo Ty Moja
    (2013-05-26 16:15)
    No i co ty na to WSIarzu 13. Nadal boisz się PiS-u, że utnie ci złodziejstwo?
  • ~Biesiadny Bronek
    (2013-05-26 16:14)
    A gdzie nasz "żyrandol" biesiadny? Bawi się w różowe okulary i baloniki zamiast pilnować złodziei. zresztą co ja mówię. WSIgajowy to też złodziej. Oni wiedzą o sobie wszytko .
    Nie widzi, że ten POlszewicki Gang Tusk-mena rozpie.dala Polskę jak chce i gdzie chce? Igrzyska, gierki w gałę jak by to była jego firma. Zresztą dawno by zbankrutowała. Jak Polska wkrótce.
  • ~ciach
    (2013-05-26 15:36)
    Drzazga 101 - pomylił ci sie biznes prywatny ze spółką skarbu państwa
  • ~wiatyk
    (2013-05-26 17:00)
    Bez łapówek, trotylu, afer, cmentarzy, kłamstwa, gangsterów i zamachowców ta bananowa trzecia republika po prostu nie może funkcjonować!

    Czekam więc tylko, aż Schetyna na cmentarzu wciśnie nafaszerowanego trotylem Tuska Drzewieckiemu do dupy w charakterze łapówki, a Brunon K. podpali lont!

    Brunon K. jako niepoczytalny zostanie oczywiście uniewinniony!
    O ile przeżyje wybuch?

    Bo że dojdzie do wybuchu - to pewne!

    Jestem przygotowany do udzielenia ostatniej posługi!
  • ~Drzazga 101
    (2013-05-26 15:20)
    O Matko, dlaczego zaraz AFERA, kuervas ?! Biznes ma to do siebie, że sponsoruje ze swojego zysku wybrane rodzaje sportu i w tym nie ma nic nagannego, póki nie wezmą się za sprawę głupole-dziennikarzyny i nie próbują zrobić z tego procederu histerycznego newsa. Jeżeli ta forsa RZECZYWIŚCIE, co do grosza, poszła na siatkarki, to CBA będzie mogła naskoczyć PGE. A że tam się przewija Kilian, kumpel McDonalda, to też kulą w płot, bo kiedy jeszcze Kilian był w Polkomtelu-Plusie, to Plus do tej pory sponsoruje polską siatkówkę i CO W TYM DZIWNEGO, się pytam, kuervas, co ?! Tak, że Ludzieńki, nie dajmy się zwariować głupolom-dziennikarzynom i zawczasu nie charczmy i nie plujmy, bo nam jadu i śliny nie starczy na WAŻNIEJSZE sprawy.
    Hej !-
  • ~Sdziadek
    (2013-05-26 15:10)
    Kto to powiedział;;;POLSKOSC TO NIENORMALNOSC'' wiec można ja rozkraść... Niemal nie ma dnia by nie ujawniono jakiejś afery,aile pozostaje nie ujawnionych??? Zkad oni biora tyle dywanow??? Kowary podobno nie orodukoja!!! Macie to co chcieliście 09.10.2011.!!
  • ~ZbyszekD
    (2013-05-26 14:58)
    ,,iwan'' i wyobraź Wania, że ta pani za tego dorsza pobierała ministerialną pensję przez pełną kadencję, czyli 4 lata. Jeżeli ktoś wie co ta pani jeszcze wykryła to niech tu zgłosi. Jeszcze można dodać, że ta pani bardzo okazyjnie kupiła mieszkanie w W-wie.
  • ~htytb
    (2013-05-26 14:58)
    Która to już afera w Trójmieście z udziałem PO (Tuska, Nowa i całej tej wesołej ferajny) !?!?
  • ~der
    (2013-05-26 14:57)
    RUDA ośmiornica oplotła nasz kraj.
  • ~Grzegorz Rosiak.
    (2013-05-26 14:31)
    Nic się nie stało - Tak powie Tusk. To znowu pomówienia, kolejny atak polityczny na PO i na mnie. Donaldzie wytłumacz nam obywatelom. Dlaczego rosną ceny prądu przygotowane przez PGE. Czy po to, abyśmy musieli sponsorować to całe Trójmiejskie Towarzystwo PO. CBA znowu pokazało, komu tak faktycznie ono służy. Znowu się boję się, iż wpływy Tuska i PO, w prokuraturze, doprowadzą, iż to była tylko niegospodarność. Mam nadzieję, iż w naszym imieniu dziennikarze nie pozwolą, aby tej bardzo poważnej sprawie ukręcono znowu łepek...
  • ~leming z dużego miasta
    (2013-05-26 13:31)
    no i co? kogo to obchodzi? wygrali wybory mają prawo kraść, a wy piszcie lepiej o Kaczyńskim, bo to wam najlepiej wychodzi
  • ~Schetyna w plasterkach z majonezem
    (2013-05-26 16:41)
    Grzegorz Schetyna - od lat 80-tych jest człowiekiem, którego biografia podlegała ścisłej kontroli operacyjnej ze strony służb. W jakim charakterze? Mam nadzieję, że w swoim czasie dowiemy się na ten temat więcej. Ja widzę – tylko i aż, bardzo poważne luki w tym życiorysie. Mamy dokumenty, zachowane chociażby tylko we wrocławskim oddziale IPN, które świadczą o tym, że Grzegorz Schetyna był osobą znaną służbą peerelowskim od początku lat 80-tych – już na początku stanu wojennego został objęty wstępną kontrolą operacyjną. I ta kontrola operacyjna doprowadziła później do zaniechania jakichkolwiek działań operacyjnych wobec jego osoby.

    A może przeceniamy rolę i skuteczność organizacyjną SB. Bo np. to, że raport niejakiego TW „Miś” z Opola z ‘82 r. nie został ujęty w rozpracowaniu operacyjnym, które podjęło SB z Wrocławia wobec Schetyny w roku ‘88 wcale nie wynika z jakiejś głębszej gry wywiadowczej tylko może po prostu z bałaganu w strukturach SB?

    Oczywiście - wolna wola. Kto chce może uwierzyć w bałagan w SB – ja w taką wersję nie wierzę. Jeśli nawet założymy, na moment, że SB mając taką „perłę” w rękach, w roku ’82, z powodu niedopatrzenia tę „perłę” przeoczyła i zagubiła w biurokratycznym bałaganie, no to mamy dokumenty z roku ’86. Mamy dokumenty rozpracowywania przez SB „Solidarności Walczącej”, w których Grzegorz Schetyna przechodzi pod pseudonimem „Radek” – jest to jego pseudonim w strukturach „Solidarności Walczącej”. Otóż SB już w pierwszej połowie ’86 roku „Radka” w pełni rozpracowuje – nie stanowi on zagadki, SB wie kim jest, gdzie mieszka, kim jest jego żona, znajomi, że funkcjonuje w świecie akademickim we Wrocławiu i w Poznaniu. I co? I nic! Grzegorz Schetyna w następnym sezonie, po raz drugi, wyjeżdża w odwiedziny do brata do Kanady (w 1987 r.) i wraca by pełnić tutaj rolę przewodniczącego NZS. No i pełni tę rolę, a SB się nim nie interesuje, aż do jesieni ’88 roku, kiedy to pod jesień SB –wydz. III z Wrocławia, wysyła formalne zapytanie do swoich „kolegów” z Opola – „czy przechodził w waszym rozpracowaniu operacyjnym?”.
  • ~JOZEF BAK
    (2013-05-26 17:24)
    wiadome ze ten wiesniacki matol nowak z tych lapowek kupuje sobie te zegarki ale cham
  • ~aferalna układanka
    (2013-05-26 13:26)
    POmorski BARAN platformy, minister-tęPOta Sławomir Nowak. teraz wszystko gra.

Może zainteresować Cię też: