"Wprost" o CBA i aferze o miliony dla sopockiego klubu. Nowak w tle

| Aktualizacja:

CBA chce, by prokuratura postawiła zarzuty o niegospodarność wielkich rozmiarów dwóm menadżerom państwowego koncernu. Jak podaje "Wprost" afera może pociągnąć za sobą także polityków PO.

wróć do artykułu
  • ~pinokio
    (2013-05-26 11:24)
    a finansowanie czarnej mafii z panstwowej kasy to fiut ,a politycy PO sa poza prawem i dalej moga smialo dymac mamone .
  • ~Bąk
    (2013-05-26 10:57)
    gdzie nie spojrzysz tam przekręty robią kolesie ryżego wodzusia
  • ~ewa
    (2013-05-26 11:04)
    brak słów co b anda rządząca wyprawia
  • ~Edd
    (2013-05-26 10:49)
    Banda krętaczy z PO!
  • ~Schetyna w plasterkach z majonezem
    (2013-05-26 16:38)
    Plasterek trzeci (plus sos tatarski)

    (czyli sportowe pralnie kapusty!)

    A zatem wnioskujemy z tego, że Grzegorz Schetyna jest zastrzeżony w tej służbie do jakiś innych celów, a być może jest zastrzeżony przez jakąś inną służbę – być może służbę wojskową, być może Zarząd II Sztabu Generalnego Ludowego Wojska Polskiego.
    Czy jakikolwiek inny działacz nielegalnych organizacji podziemnych, i jakikolwiek inny przewodniczący NZS-u jakiejkolwiek uczelni w kraju, zrobił karierę porównywalną z karierą Grzegorza Schetyny? Przypomnijmy – ten utalentowany człowiek, na początku lat 90-tych, zostaje szefem jednej z pierwszych prywatnych rozgłośni radiowych w Polsce – radia ESKA, i jako prezes ESKI zostaje właścicielem WKS Śląsk Wrocław (sekcji koszykarskiej). Niewątpliwie mamy do czynienia z kimś kreowanym przez starszych i mądrzejszych na postać wielkiego formatu. Jeśli zgodzimy się, że to ktoś istotnie nieprzeciętny, to dlaczego jego biografia do tej pory pozostaje nienapisana? W każdym normalnym kraju ludzie tego formatu, tej rangi, z tak ciekawym życiorysem, mają już - nie jakieś tam biografie, ale uginające się od nich półki.

    Z ogólnego obrazu naszej sceny politycznej wynika – jeżeli by przyjąć, że „układ wrocławski” - i to co się z niego rozwinęło, jest prawdziwy, że obecnie Polska jest podzielona na strefy wpływów kontrolowane bądź przez rosyjskie bądź niemieckie służby specjalne ?

    Jeżeli ktoś był od kogoś zależny 30 lub 20 lat temu, to czy przestał być zależny i kiedy? Twierdzę, że na czele państwa stoją ludzie, którzy nie są autonomiczni, nie są suwerenni w swoich decyzjach politycznych. To jest uwarunkowane pewnymi faktami z ich nienapisanych biografii. Ci ludzie przed laty weszli w pewne relacje, zależności – albo zależności służbowej, albo zależności ekonomicznej. Albo też przez lata namnożyło się tzw. „kontr-materiałów” – materiałów konspiracyjnych, które być może zostały wytworzone podczas imprez w tzw. „willi baraniny”. I ci ludzie są niesuwerenni i nieautonomiczni w swoich decyzjach. Nie są wolnymi ludźmi – są ludźmi uzależnionymi od „układu”, w który weszli przed laty – robili tutaj przez lata wspólne interesy i funkcjonowali na tym terenie w stanie zgodnej symbiozy przez całe dekady.
  • ~kiki
    (2013-05-26 15:13)
    a gzie jest Julia Dorsz Pitera
  • ~REKA RĘKĘ MYJE
    (2013-05-27 11:13)
    NOWAK NADAL MA SIĘ DOBRZE DZIWNA ZASŁUGA TASAKA .
  • ~pozdrawiam
    (2013-05-26 11:14)
    Chcę aby wygrał Tusk i pogrążył PO na dno. Gospodarka kraju fatalna i będzie gorzej.
  • ~-
    (2013-05-26 12:52)
    A zegarki rozdawali ,czy POżyczali ?
  • ~Oj tam, oj tam!
    (2013-05-26 16:54)
    Oj tam, oj tam!
  • ~Tofik
    (2013-05-26 13:42)
    No i znowu ten spec od reklamowania stringów.
  • ~renata1961
    (2013-05-26 13:30)
    Od początku pisałam, że PO to partia skupiająca oszustów i złodziei.
  • ~grzf+
    (2013-05-26 22:52)
    ciekawe!!!
  • ~marcelek
    (2013-05-26 21:43)
    Komuno WRÓĆ!
  • ~janecki
    (2013-05-26 11:32)
    Czy Sawicka coś mówiła o lodach ? Czy CBA wyssało z palców.
  • ~O TYM JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI NA TRUDNE TEMATY
    (2013-05-26 16:49)
    Jeśli zadane pytanie nas krępuje, staramy się tego po sobie nie okazywać. Dziecko nie powinno wyczuć naszego zakłopotania. Gdy malec pyta nas, dlaczego Komorowski został prezydentem, nie uśmiechajmy się głupio, nie odbijajmy piłeczki, szybko rzucając: „Posprzątałeś zabawki?” Raczej starajmy się z powagą i rzeczowo odpowiedzieć, nie dając po sobie poznać, jak bardzo (jako wyborcy i obywatele RP) jesteśmy skrępowani i zawstydzeni.
    Zresztą i sama treść słowa “Komorowski”, będąca naturalnym nazwiskiem kojarzonym ze słowami: "komora", "komornik", nie powinna powodować skrępowania ani nasuwać z gruntu niewłaściwych i wręcz podejrzanych i karygodnych skojarzeń ze słowami "gaz" albo "eksmisja", i nie musimy przy naszych dzieciach wstydzić się je wymawiać. Z kolei - gdy dziecko wypowie je przy nas, w żadnym wypadku nie powinniśmy udawać, że niczego nie słyszeliśmy. Zupełnie niedopuszczalne jest karcenie za to malca lub jego strofowanie, że tak się nie mówi, bo to jest „brzydko”. Normalna, nieskrępowana reakcja i bezpruderyjne wyjaśnienie, oczywiście stosowne do wieku, to najlepsza metoda. Można się przy tym posłużyć znanymi z Wikipedii hasłami jak "chanukija", "Belweder", "Ossowo", "polskie obozy koncentracyjne", "Jedwabne", "windykacja", "przemysł holocaustu", "palemy", "BUL" ("Biblioteka Uniwersytetów Ludowych" - tu poruszyć potrzebę samokształcenia) oraz bardziej aktualne dzisiaj hasła jak: "THIS IS RUSSIA!", przy omawianiu którego warto podkreślić, jak bardzo prezydent kocha dzieci i sport i ile serca włożył w zorganizowanie demonstracji rosyjskich kibiców i dokonanie przez nich ekspozycji sektorówki z tym hasłem na "polskim" Stadionie Narodowym w Warszawie! Nie od rzeczy będzie tu wyjaśnienie maluchowi istotnej różnicy między zdrowym rosyjskim kibicem a chorym na rozmaite "fobie" polskim kibolem i między rosyjską sektorówką z antypolskim hasłem a antyrosyjskim szalikiem kibica warszawskiej "Legii" (trzeba uruchomić w świadomości dziecka negatywne skojarzenie z Legionami i cudem nad Wisłą jako przyczynami wszelkiego zła - Gomułka też twierdził, że od uczciwej pracy dla Polski ważniejsze jest zwalczanie radiostacji "Wolna Europa" i rewizjonizmu, lecz obecny reżym twórczo zrewidował tę tezę i głosi, że - wprost przeciwnie - "Wolna Europa" jest czymś znacznie lepszym od pracy na rzecz wolnej Polski i ideę wolnej Polski zwalcza wszystkimi zatwierdzonymi w tej "Wolnej Europie" metodami)!
    Dziecko z pewnością wszystko to zrozumie, a my nie będziemy już odczuwać zażenowania, ilekroć przy takiej czy innej okazji, na przykład kopania przez tajniaków w twarz uczestnika patriotycznej demonstracji z okazji narodowego święta, na ekranie telewizora pojawi się przebitka na rumianą, rozradowaną i dobrotliwą jak malowanka z "Cepelii" buzię prezydenta udzielającego wyjaśnień i dowodzącego racji państwa, które w ten sposób po raz kolejny zdaje egzamin, a sam prezydent dostaje od nieznanego szerszemu ogółowi tajemniczego "egzaminatora" punkty dodatkowe za pochodzenie ze WSI Magdalenka albo inna Ruska Buda.
  • ~liniowy
    (2013-05-26 10:49)
    Jak będą uchwalać nową Konstytucję, to niech nie zapomną o godle.
    Biały Orzeł z głową skierowaną w prawo / nie lewo!/ siedzący na białoczerwonej piłce w białoczerwonej koronie z napisem Polska Gola!
  • ~GAMA
    (2013-05-26 12:39)
    Utworzyć komisję sejmową do zbadania sprawy. Na szefa komisji - oczywiście Sekuła. I znowu PO będzie czysta jak nowonarodzona dziewica!
  • ~bartek
    (2013-05-26 11:47)
    pogonić tę czerwoną bandę złodziejską z PO, okradają nasz kraj,ludzie biedują a oni tak jak Sawicka ciągle kręcą lody,ile jeszcze chcecie tolerować taką sytuacje ,wy ludzie i dziennikarze,którzy ciągle roztaczacie parasol ochronny nad tą kłamliwą ekipą,jestem cieka co na to ten pyszalłkowaty wiesio 13 bicz na pisory,głowa w kuble teraz pewnie,nie ma co powiedzieć na to
  • ~Skąd pieniądze na Narodowy Program Zatrudnienia?
    (2013-05-26 12:31)
    ZABRAĆ ZŁODZIEJOM!
    Przykład:
    Platforma Obywatelska w Sopocie:
    afera i niegospodarność wielkich rozmiarów. Dokładnie rozmiarów 11 milionów złotych.
    Kto sfinansował? MY!

Może zainteresować Cię też: