Trzy osoby przeżyły katastrofę? Donos Macierewicza odrzucony

"Można uznać, że miała ona charakter plotki i na miejscu została zweryfikowana negatywnie" - tak prokurator wojskowy komentuje doniesienia o tym, że trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską. Antoni Macierewicz za odmowę sprawdzenia tej informacji doniósł na prokuratorów.

wróć do artykułu
 • ~jarek
  (2013-05-27 14:55)
  a co ten durny antek moze wiecej wymyslec przeciez to TEPAK
 • ~Grybik
  (2013-05-27 14:51)
  Co za odważni ludzie, już wiadomo że PiS wygra wybory i będzie rządził co najmniej 8 lat, a oni swoje. Nie boją się więzienia?
 • ~uczonykot
  (2013-05-27 14:47)
  Ja nie qiwm po co to walenie konia. Był zamach, bo był plaowany i po co tyle sprawdzania oczywistości oczywistej, nie szkoda kasy ???
 • ~koron
  (2013-05-27 14:45)
  Już towarzysz Lenin doceniał wartość tak zwanych pożytecznych idiotów w budowaniu komunizmu na świecie. Nie wiem tylko, dlaczego teraz nazywa się ich celebrytami, lemingami albo doradcami prezydęta (nie poprawiać – od zadęcia)….. A jeszcze inni podpisują się jako JAN….
 • ~gosc72
  (2013-05-27 14:40)
  zal mi tych ktorzy wierza w bajki .a w ogole nie znaja sie na wypadkach lotniczych i fizyce ,pozdrawiam
 • ~JAN
  (2013-05-27 14:38)
  Drżyjcie prokuratorzy. Jak PIS dojdzie do władzy to wredny i mściwy Antek wykończy was wszystkich. Podważanie wiarygodności Antka pisowskiego guru w sprawie Smoleńskiej to pewna zagłada was jako prawników. Najbezpieczniej wybrać azyl w kraju z którego nie mogą deportować . Chyba że wcześniej oskarżycie psychopatę o szerzenie nienawiści i głoszenie kłamstwa i zamkniecie w Tworkach. Wybór należy do was.
 • ~observer
  (2013-05-27 14:35)
  prokuratura bada "katastrofe" z fusow czyli ze zgromadzonych pseudodowodow
  przez ruskich i jeszcze smie zabierac glos
 • ~tfu świrze
  (2013-05-27 14:34)
  W końcu prouratura powinna oskarzyż tego PISowskiego świra o ałszywe doniesienia, utrudnianie ślectwa i celowe wprowadzanie w błąd oraz oszustwo.
  Antka świra do pierdla albo do Tworek.
 • ~POkuratorzy moskwy
  (2013-05-27 14:32)
  argumentacja na POziomie sowieckich pachołów. brawo tawariszczi prakuratory!
 • ~Tylko pytam
  (2013-05-27 14:32)
  DLACZEGO 'prokurator' na uslugach anodiny nie zaprzecza katastrofy=ZAMACHU w SMOLENSKU??

  PRZEZ PRAWIE 50 lat ZAPRZECZANO MORDERSTWO W KATYNIU!
 • ~AntyPOda
  (2013-05-27 14:30)
  DZEGO SIE POmatolstwo boi ??? - PRAWDY !!!

  TO WSTYD I HANBA ze 'rzad=nierzad' do tej pory NIC nie ZROBIL by uzyskac wrak samolotu!
 • ~zbyszek
  (2013-05-27 14:28)
  zdrajcy zlodzieje tusko komory pod sad narod siezajmie
 • ~kiedy tego maciorawicza zamkną w
  (2013-05-27 14:27)
  zakładzie dla obłąkanych ???
 • ~jazu
  (2013-05-27 14:21)
  przeczytane:

  Skąd we krwi ofiar 10/04 tlenek węgla? Tygodnik „Sieci” ujawnia wyniki badań przeprowadzonych w Rosji

  Istnieją dokumenty, które każą postawić pytanie, jak to możliwe, że w ciałach pasażerów Tu-154M stwierdzono ponadnormatywną, dającą się wytłumaczyć tylko wybuchem, obecność tlenku węgla? I jak to możliwe, że do dziś nikt tego jeszcze nie zweryfikował? - stawia pytania tygodnik „Sieci”.
  Marek Pyza pisze o badaniach krwi czworga osób, które zginęły 10 kwietnia.
  Przeprowadzili je sami Rosjanie w pierwszych dniach po katastrofie na zlecenie polskich medyków sądowych. Chodzi o stężenie hemoglobiny tlenkowęglowej (COHb). Jej poziom jest badany m.in. u osób zmarłych w wyniku zaczadzenia niesprawnym piecykiem gazowym czy pożaru. Pozwala zweryfikować np., czy ofiara żyła w momencie wybuchu ognia (zdarzają się przypadki podpalenia w celu zatarcia śladów np. zabójstwa). Może też odgrywać ważną rolę w dochodzeniu przyczyn zagadkowych katastrof lotniczych. Jak w Smoleńsku.
  Naturalne stężenie karboksyhemoglobiny w organizmie nie przekracza 2-3 proc., u palaczy – nawet 12 proc.
  Tymczasem trzy osoby, o których pisze „Sieci” (bez ujawniania nazwisk) były niepalące, a poziom hemoglobiny tlenkowęglowej wyniósł u nich 6 proc., 12 proc. oraz 16 proc. Czwarta – gen. Andrzej Błasik (protokół z badań jego krwi był upubliczniony przez MAK) – palił, więc w jego przypadku stężenie na poziomie 7,7 proc. nie dziwi.
  W jaki sposób mogło dojść do związania się hemoglobiny z tlenkiem węgla w stężeniu na poziomie nawet 16 proc.?
  Zdaniem dr Grażyny Przybylskiej-Wendt, ekspert medycyny sądowej cytowanej przez „Sieci” stężenie COHb musiało być „przyżyciowe”, co oznacza, że jeszcze przed śmiercią ofiary zaczerpnęły powietrza zawierającego tlenek węgla.
  Tygodnik przywołuje też badania polskich naukowców z dwóch uniwersytetów medycznych wykluczające możliwość przeniknięcia CO do krwi w wyniku przebywania ciała w ogniu.
  Inną okolicznością jest fakt, że jedno z ciał z podwyższoną COHb zostało znalezione poza strefą działania ognia.
  Te dane powinny być znane prokuratorom od dawna. Choć Rosjanie nie zawarli ich w dokumentach wprost.
  W protokole dotyczącym jednej z opisywanych wyżej ofiar, strona rosyjska podała wyniki cząstkowe badania na stężenie COHb i szczegółową metodę przeprowadzania analizy, ale we wnioskach zapisała zdanie ignorujące te dane: „We krwi badanej metodą Fretwurst- Meinecke nie stwierdzono obecności karboksyhemoglobiny”.
  Analogiczny wpis dotyczy kolejnej osoby. W przypadku trzeciej nawet nie zająknięto się o COHb. U czwartej z ofiar stwierdzono 11-procentowy poziom hemoglobiny tlenkowęglowej (de facto 12-procentowy – licząc bez zaokrąglania wartości wynikowych), ale rosyjski chemik napisał, że taka ilość „nie ma znaczenia toksykologicznego”.