Nałęcz: Absolutny odjazd od rzeczywistości arcybiskupa Michalika

| Aktualizacja:

Prezydencki minister uważa, że arcybiskup Józef Michalik powiedział dokładnie to, co myślał. Jego zdaniem, hierarcha kompletnie się w ten sposób skompromitował. Ma też nadzieję, że Polacy doczekają chwili, gdy przewodniczący Episkopatu dokona prawdziwego rachunku sumienia.

wróć do artykułu
  • ~olmaria7
    (2013-11-05 19:27)
    re - emerytka - ludzie nie mają pojęcia o wprowadzanym na siołę prawie genderyźmie w Polsce w przedszkolach ! Trzeba ich też uświadamiać co to za ohyda mająca uczyć dzieciaki o "przyjemnościach masturbacji" i innych zboczonych seksualnych zachowaniach ! Rodzice posyłający dzieci do przedszkoli powinni sie zainteresować ta sprawą, która oczywiście będzie przedstawiana jako dodatkowa nauka dla malucha. Zdaję sobie sprawę, że ten tekst nie zostanie wydrukowany, ale chociaż ktoś przeczyta,
  • ~PRECZ Z kOMUNA I KWASEM:
    (2013-10-13 19:02)
    ty nalecz ty matole czerwony ja ci mam policzyc ilusccie niewinnych wymordowali i do dzis niewygodnych mordujecie wy musicie raz nazawsze klapy zamknac dosc wciskania ciemnoty 65lat waszego belkotu wystarczy .
  • ~emerytka
    (2013-10-12 19:26)
    Zobaczycie co się będzie działo z dziećmi jak genderowcy wyszkolą ich jaką przyjemność daje masturbacja i seks!!!
  • ~ludz nieslepy
    (2013-10-12 15:49)
    a szef niejadzie po, kk ,ma swiento
  • ~v
    (2013-10-12 15:37)
    plebanki majo siedziec cicho ,wybory,wiadomokto z jakiego plemienia jestesmy
  • ~bnvfd
    (2013-10-12 14:20)
    blokada
  • ~metronom
    (2013-10-11 09:41)
    Do komentarza Piotra Gursztyna.
    Jeżeli dla Pana zarówno biskupi i księża to celebryci i dlatego można porównywać zachowania Polańskiego z zachowaniem księża z Pilawy i biskupa Michalika, to gratuluję. Moim zdaniem od wychowawców społeczeństwa, a do tego tytułu kler aspiruje, można wymagać więcej moralności niż od innych grup zawodowych. Jeżeli nie, to miejsce dla pedofili w sutannach jest na lawach sądów i w więzieniach a nie w zakonach i kościelnych domach opieki dla emerytowanych księży.
  • ~krysztofiak1963
    (2013-10-11 08:59)
    A dlaczego Komorowski nie wezwał nuncjusza i nie wręczył mu noty protestacyjnej? To jest skandal - brak reakcji władzy państwowych. Wyborcy oczekują działań formalno-dyplomatycznych, a nie prywatnych komentarzy ze strony Nałecza; oficjalnego stanowiska Prezydenta.
    http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/678644,partie-polityczne-wobec-psychopatycznej-wypowiedzi-michalika.html
    Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski swoją sentencją rozgrzesza każdego „bydlaka gwałcącego nasze dzieci”. Jego wyjaśnienia swojej wypowiedzi są obrzydliwą żenadą – nie powiedział, iż wstyd mu za siebie; nie przyjął nawet pokuty, do której wzywa maluczkich niemal w każdej swojej homilii. W tej sytuacji milczenie Prezydenta oraz Premiera, a także liderów SLD, PSL i PiS, staje się aktem jeszcze bardziej obrzydliwym. Ich milczenie przyzwala bowiem na formułowanie w przestrzeni publicznej przez ludzi establishmentu makabrycznych insynuacji o odpowiedzialności dzieci za akty pedofilii.
  • ~Widmo
    (2013-10-11 08:05)
    mam już trochę lat i nigdy przez całe życie nie widziałem żeby dziecko zaczepiało dorosłego w kontekście seksualnym - skąd w ogóle taka podła sugestia? Nigdy nie widziałem cienia zainteresowania tego typu u dzieci - szukają ciepła - zgoda ale nie TEGO typu, nigdy. Sugerować coś innego to podłość.
  • ~voiceinthedesert
    (2013-10-11 00:06)
    Wczoraj w Gazecie.pl czuło się zapach siarki, jakby sam diabeł przybył "oskarżać" księży. A przecież wszystko poszło o semantyczne nieporozumienie w oświadczeniu ks. Arcybiskupa Michalika o tym, że ponieważ niektóre dzieci nieświadomie "wciągają" w niebezpieczne zabawy, dorośli, którzy są w 100% odpowiedzialni za wszystkie zachowania wobec dzieci na tle seksualnym, muszą być podwójnie ostrożni. Te mądre słowa Arcybiskupa były odebrane przez media w fałszywy sposób jakoby "dzieci były współwinne"! Jest to klasyczny "nieważny" sylogizm, w którym jedną z przesłanek uznaje się jak konkluzję, pomijając drugą kluczową przesłankę, która tę "konkluzję unieważnia. Dlatego czas by zaprowadzić obowiązkowe studia logiki w Polsce, by naród nie dał się otumanić przez tendencyjne i niesprawiedliwe media zdolne, by zamienić najbardziej święte istoty w diabłów!!
  • ~wiej lebny
    (2013-10-10 21:17)
    kler to urzednicy z piekła rodem tzwani nietykalni ich premier ani prezydent nie rusza a prawo maja na lewo oni tylko prawo buskie buzkatego od wuzka
  • ~wiele bny
    (2013-10-10 21:12)
    kler buja w niebie a co na ziemi to ye bie ble ble przecież to szamani i nie maja nic z rzeczywistośćia z łzeczywistostoscia i nie czystoscia
  • ~Bogdan
    (2013-10-10 19:21)
    Zapytuję Gdzie jest Prezydent Polski niejaki Komorowski. Co robi jego cała niezliczona kancelaria. Gdzie jest nasz premier Tusk. Co robi cała jego kancelaria. Dlaczego obaj w/w przeze mnie nabrali wody do ust. Dlczego nie wypowiadaja sie w sprawie ostatniej wypowiedzi szefa Sekty Watykankiej - na RP- dlaczego go nie potepiaja. CZYZBY TEZ WSZYSTKO CHCIELI ZAMIESC POD DYWAN. Boja sie bo sa przywodcami panstwa wasalnego Watykanu?
  • ~Ruch Przyzwolenia
    (2013-10-10 17:42)
    Piotr Gursztyn: Prawdziwi pedofile są popierani przez wojującą lewicę.

    Pamiętajmy, że to JANUSZ PALIKOT nie tak dawno chciał obniżyć wiek przyzwolenia w Polsce z 15 do 13 lat!

    Zastanówmy się najpierw, co z pedofilią wśród księży? Jakie są fakty?

    Najbardziej znanym raportem w tej sprawie jest dokument z 2004 r. opracowany przez nowojorską uczelnię zajmującą się prawem i kryminalistyką John Jay College of Criminal Justice. Raport ogólnie został uznany za bezstronny. Badanie objęło oskarżenia z lat 1950-2002, Przez ten czas czynnych w USA było około 110 tys. księży. Zanotowano wówczas 6,7 tys. oskarżeń wobec 4,4 tys. duchownych.

    W ponad 3 tys. spraw policja niewszczęła postępowania, oskarżenie wniesiono już bowiem po śmierci duchownego. Tysiąc księży stanęło przed sądem, z czego skazano na więzienie stu, a 250 dostało inne kary. Na 110 tys. księży! To wszystko w USA, gdzie Kościół nie mógł liczyć na żadną taryfę ulgową.

    Najciekawsze są inne dane raportu. Najwięcej nadużyć miało miejsce w latach 60., a sprawcami byli stosunkowo młodzi księża. W następnych dekadach liczba nadużyć znacząco spadła. Przytłaczająca większość - 81 proc. - to molestowanie chłopców. Najczęściej powyżej 15. roku życia. Brzmi niepoprawnie, ale raport ukazał, że PROBLEMEM NIE BYŁA PEDOFILIA, ALE HOMOSEKSUALIZM. Zamknięcie drzwi seminariów przed osobami o takich skłonnościach ograniczyło problem.

    Raport nie wykazał, że księża katoliccy jako grupa różnią się pod tym względem od innych zbiorowości. Pokazał też, że amerykański Kościół katolicki nie doceniał problemu lub tuszował konkretne przypadki, ale nie bardziej niż inne instytucje i związki wyznaniowe. Tak samo było z władzami szkolnymi, ze związkami sportowymi, z organizacjami młodzieżowymi, zwłaszcza skautingiem, gdzie było sporo przypadków molestowania chłopców przez instruktorów.

    Raport John Jay College'u pokazał jeszcze jedną uniwersalną rzecz. Kościół nie doceńial wagi problemu, bo w tamtych latach nikt inny też nie uważał go za wyjątkową zbrodnię na tle pozostałych nadużyć seksualnych. Pokazuje to casus Romana Polańskiego. - "W tamtym czasie trudno było mi przekonać samego siebie, że to było niewłaściwe. Myślałem, że w końcu nikomu nie dzieje się krzywda" - opowiadał reżyser po latach. A Polański upił, odurzył narkotykami i zgwałcił 13-letnią dziewczynkę. Lista jego obrońców jest długa, jest na niej nawet minister R******w Si****ki, który rozważał, czy nie wystąpić do władz USA z wnioskiem o ułaskawienie Polańskiego.

    Niczego niestosownego w swoim zachowaniu nie widział idol europejskiej lewicy Daniel Cohn-Bendit, który sam swoją pracę w przedszkolu opisywał takimi słowami: „Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały, jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem".

    Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów (znane pod angielskim skrótem ILGA] zrzesza także organizacje z Polski - m.in. Kampanię przeciw Homofobii, Fundację Równości, Lambdę. Do 1994 r. członkami ILGA były dwie najbardziej znane organizacje pedofilskie: osławiona amerykańska NAMBLA (North American Man/Boy Love Association) i holenderskie stowarzyszenie Martijn.

    W poprzednich dekadach ŚRODOWISKA PEDOFILSKIE MASZEROWAŁY RAMIĘ W RAMIĘ Z HOMOSEKSUALNYMI. „Święci" ruchu gejowskiego są też ikonami organizacji pedofilskich. Poeta Allen Ginsberg był wielkim obrońcą NAMBLA. Esej w obronie tej organizacji i „afirmacji młodego ciała" napisał jeszcze w 1994 r. Inną ikoną obu „ruchów" jest Harry Hay, przy okazji długoletni działacz Komunistycznej Partii USA.

    ŚRODOWISKA LEWICOWE I HOMOSEKSUALNE OBCIĄŻA TEŻ WALKA O OBNIŻENIE WIEKU PRZYZWOLENIA. Mały pokaz dał niedawno ***** JANUSZ PALIKOT *****, który chciał obniżyć wiek z 15 do 13 lat! W 2008 r., po fali skandali pedofilskich, Kanada podniosła wiek przyzwolenia z 14. roku życia na 16. Kto najgłośniej się sprzeciwiał? Środowiska LGBT, podnosząc argument rzekomego ograniczenia praw obywatelskich.

    Pedofilia jest dobra jako młot na Kościół katolicki i jako dozwolona forma seksualnej ekspresji lewicowych celebrytów. Im wolno, a katolicy mają się tłumaczyć z niepopełnionych grzechów. Można zresztą odnieść wrażenie, że pedofile zostali "zdradzeni" przez swych braci gejów, bo ci - wraz z innymi środowiskami antykatolickimi - dostrzegli szansę na zadanie ciosu Kościołowi. Gdyby nie to, do dziś bylibyśmy przekonywani, że w stosunku seksualnym z dziećmi nie ma niczego złego.
  • ~Lutek
    (2013-10-10 16:11)
    Nasz kochany Prezydent Komorowski do wspolpracy nazbieral rozne smieci,ale az takiego Profesora,stekajacego Nalecza?,to mu gratuluje,i dalej beda mowic ze bol to jest bul.
  • ~PIS
    (2013-10-10 16:04)
    Od dziś jestem anty prawicowy mam dosyć kleru po dziurki w nosie glosuję na lewice
  • ~mentalista
    (2013-10-10 13:46)
    Niejaki o.Tasiemski z KAI wmawiał dziś mało rozgarniętemu prezenterowi telewizyjnemu, że nie księża ale 18-23 chłopcy stanowią trzon pedofilów w Polsce. W wywiadzie zabrakło mi pytania, jaka część tych młodocianych była molestowana w dzieciństwie przez księży.
  • ~christobal
    (2013-10-10 13:03)
    Polański nie jest pedofilem - mówi seksuolog Zbigniew Lew -Starowicz. Tłumaczy, że choć było to zachowanie seksualne wobec nieletniej, to nie wyglądała ona jak dziecko, tylko jak kobieta. - Pedofilia to pociąg do ciała dziecka, a w tym przypadku był to pociąg do ciała rozwiniętej kobiety - uzasadnia. Natomiast Daniel Olbrychski, mimo że potępia zachowanie Polańskiego, winą za całą sytuację obarcza matkę 13-latki.
  • ~Melania
    (2013-10-10 12:52)
    To najczarniejsza i najbardziej odrażająca postać w polskim kościele !!!
  • ~Tomek z W-wy
    (2013-10-10 12:48)
    Okazuje się, że wyczynom pedofilskim księzy winne są dzieci rozwiedzionych rodziców, które wodzą na pokuszenie niewinnych księzy!!

Może zainteresować Cię też: