Nałęcz: Absolutny odjazd od rzeczywistości arcybiskupa Michalika

| Aktualizacja:

Prezydencki minister uważa, że arcybiskup Józef Michalik powiedział dokładnie to, co myślał. Jego zdaniem, hierarcha kompletnie się w ten sposób skompromitował. Ma też nadzieję, że Polacy doczekają chwili, gdy przewodniczący Episkopatu dokona prawdziwego rachunku sumienia.

wróć do artykułu
  • ~gronkowiec
    (2013-10-10 10:14)
    Ten Nałęcz chce byc za wszelka cenę w mediach.Wie że najął się za błazna i za kazdym razem musi o sobie przypominać.
  • ~Napierniczak
    (2013-10-10 10:31)
    Cholera jasna, zabierzcie Nałęczowi tę tubę, bo mi w końcu jeszcze z lodówki wychynie!
  • ~STANIS
    (2013-10-10 10:32)
    Jaki prezydent tacy jego czerwoni doradcy ...
  • ~v
    (2013-10-10 10:36)
    arcy biskup powinien pszeprosic wszystkich molestowanych pszez ksierzy...
  • ~christobal
    (2013-10-10 10:36)
    Zanussi: "Trzeba pamiętać, że Los Angeles to bardzo liberalne miasto, to było dawno, a ta dziewczyna była prostytutką, bo tak trzeba to powiedzieć."

    Olejnik: "Ona nie była prostytutką. Ona przyszła z matką."

    Zanussi: "No tak, ale robi się takie rzeczy dla pieniędzy, dla kariery.

    I dalej Zanussi:

    "To było złe, paskudne" ale zaraz dodaje:

    " Ja nie wierzę w niewinność tej ofiary. Wierzę, że było w tym jej celowe działanie"

    "Dla mnie jej zeznania nie były wiarygodne bo w tym środowisku robi się różne rzeczy dla pieniędzy, dla kariery"

    "Ja widziałem, że on był zainteresowany młodymi dziewczynami. Chciał być Pigmalionem, chciał dla nich stworzyć świat, który na pewno byłby ładny świat który nie byłby brudny"

    Na koniec moralizował:

    Olejnik: "Czy pan uważa, że seks z 13latką powinien być dozwolony?"

    Zanussi: "Oczywiście, że nie, ale prawo nie ma dla mnie znaczenia. Jest 12, 13, 13 i pół , potem 14 a potem granica od ktorej można wiele rzeczy. Dla mnie liczy się głównie przyzwolenie społeczne, a dzisiaj jest przyzowolenie na wiele rzeczy. Ja uważam, że to jest okropne, że młoda dziewczyna chodzi ze starym mężczyzną, a jest na to przyzwolenie społeczne"
  • ~dżingis-cham
    (2013-10-10 10:38)
    Zastanawiający list do mediów i parlamentarzystów wysłała urzędniczka warszawskiego ratusza, która z obawy o utratę pracy nie ujawnia swoich personaliów. Publikujemy list w całości, a jego ocenę pozostawiamy czytelnikom.

    Witam,

    Pracuję w jednym z urzędów dzielnicy w Warszawie. Jestem referentką w dziale obsługi mieszkańców. Piszę i proszę o interwencję, bo czuję, że to referendum może być sfałszowane.

    W Środę przed końcem pracy usłyszałam od mojej przełożonej, że środa była ostatnim dniem, kiedy warszawiacy mogli dopisywać się do listy uprawnionych do głosowania. Podobno dopisało się więcej osób niż przewidywano. Instrukcja "z góry", która przyszła do urzędu, a którą nam pracownikom przekazała kierowniczka - nie iść w niedzielę na referendum, nie głosować, zostać w domu i O ZGROZO! zachęcać do tego rodzinę i znajomych!!! Byłam oburzona!!! Oczywiście, to nie było polecenie, ale kierowniczka zasugerowała cicho, że "góra może to sprawdzać, a potem konsekwencje wyciągać" - TAK TO NAZWAŁA, to cytat!!! Wiem, że nie tylko nasz dział usłyszał tę "instrukcję z góry". A skoro tak - ten kuriozalny zakaz dotarł również do innych urzędów!! To skandal!!

    Jestem oburzona!! To uderza w moją wolność!! Czuję się zastraszona. Planowałam iść na referendum, a teraz czuję presję, że jeśli pójdę i postawię swój podpis to Pani Prezydent pozbawi mnie pracy... Bardzo proszę o interwencję, proszę o przekazanie dalej, nagłośnienie, nie wiem, co jeszcze można zrobić.

    Do wielu członków debaty wtorkowej konferencji nie znalazłam kontaktu, piszę więc do Państwa Posłów. Nie podam Państwu swojego prawdziwego imienia i nazwiska, bo nie chcę stracić pracy zawczasu...

    Pozdrawiam serdecznie,

    Urzędniczka z Ratusza
  • ~baba jędza
    (2013-10-10 10:48)
    to dobrze że w tej sprawie zajął stanowisko Prezydencki minister ,bo ja czekałam
    na to własnie jakie stanowisko zajmie w tej sprawie Kancelaria Prezydenta ,bo to
    jest sprawa zbyt poważna by kancelaria w tej konkretnej sprawie milczała było
    by to wielkim nietaktem samego Prezydenta bo nie wiedzielibyśmy czy jest za?
    czy przeciw .Pewne sprawy (ważne sprawy ) muszą zostać do konca wyjaśnione należało by się poważnie zastanowić nad rozdziałem Państwa od
    Koscioła tak jak to jest w innych krajach ,To było były sprawiedliwe ,wierzysz
    praktykujesz płać sobie na swój kościół ,czy Ja tego doczekam ? wątpię ale należało by się nad tym zastanowić nikt za nikogo wtedy by się nie wstydził.
  • ~kaczyński
    (2013-10-10 10:53)
    A dla czego posłanka pis Pawłowicz cicho siedzi , powinna jako pierwsza grzmieć ,podobno " Homoseksualizm jest anomalią" a pedofilia duchownych czym jest ?
  • ~PL
    (2013-10-10 11:05)
    Pora na dymisję. Dobrowolną, lub na wniosek Papieża.
  • ~Wilga
    (2013-10-10 11:05)
    Odjazdowy to jest ten pseudodemokrata Nałęcz ze swoim durnym rozumowaniem.
  • ~i tyle
    (2013-10-10 11:06)
    Tow. Nałęcz niech POsługuje Wielkiemu Słojowi, a nie eeee kłapieeee buzią na eeee każdy temat.
  • ~vp
    (2013-10-10 11:07)
    Tak panie profesorze Michalik czyli proboszcz z prowincjii przemyskiej nie pierwszy raz najadł się szaleju. Albo co gaorsza dał sobie w żyłę ?
  • ~ChrisN
    (2013-10-10 11:11)
    "~STANIS2013-10-10 10:32
    Jaki prezydent tacy jego czerwoni doradcy ."

    Litości - tylko półgłówek może napisać taki komentarz

    Nie lubię Nałęcza ale ma u mnie szacunek za to że powiedział na głos to co myśli wiele osób; ale milczy z obawą przed gniewem pana michalika
  • ~Pękam ze śmiechu
    (2013-10-10 11:14)
    Osobnik, który czasem wygaduje takie bzdety, zwłaszcza w "SDT" , aż sama MO się płoszy, ma czelność POuczać.
  • ~v
    (2013-10-10 11:26)
    ma pan racje calkowicie to ,obuz ,aw wojsku jest jurz cacy
  • ~Robnad
    (2013-10-10 11:31)
    Nałęcz, zajmij się raczej ortografią prezydĘta, i jego bon motami na POziomie sołtysa z ruskiej budy. możesz mu też wąsy golić.
  • ~goro234
    (2013-10-10 11:33)
    Mam nadzieje , ze tow Nałęcz z 20 letnim stażem w PZPR dokona obrachunku co tam robił, przeprosi za to co wyczyniali jego mocodawcy ideowi w PRL i odniesie sie do krzywdy jaka ten zbrodniczy PRLowski system dokonał na Polsce i Polakach po II wojnie swiatowej!! I czy do PZPR wstapił dobrowolnie czy go ktos zachęcił i jakie przywileje miał z faktu bycia w PZPR np. czy kupował w specjalnych sklepach za żóltymi firankami dostepnymi tylko dla tych co mieli czerwone legitymacje w kieszeni!! I dopiero pzniej niech zabiera gos w sprawie koscioła w Polsce!!!
    A propos pedofilii w ub. roku było w Polsce tych przypadków osadzonych kilkaset, ponad 600 a czy tow Nałęcz wypowiadał sie kim byli sprawcy, takze czy media tak obficie zerujace na pojedynczych przypadkach zachowań księzy zajmowaly sie tymi sprawami uprzednio??? Ile czasu im POswięciły???
  • ~wALDEMAR
    (2013-10-10 11:34)
    potworne spustoszenia w umysłach wielu Polaków dokonali przez lata księża i hierarchowie kościelni. Widać to w tych wpisach, gdzie niektórzy nie są w stanie nic złego pomyśleć o np.takim Michaliku, który kpi z skrzywdzonych dzieci, obraża rodziny Polskie, pochwala zachowania pedofilskie przestępców kościelnych. To woła o pomstę do nieba, tu widzę,że znajdują się wazeliniarze, którzy bronią tą zgniliznę. Nawet w tak bulwersującej sprawie na cały świat , NASZ PREZYDENT I INNI PRZEDSTAWICIELE WŁADZ NABRALI WODY W USTA. TO JEST WIELKI SKANDAL,TO SIĘ NIE MIEŚCI W GŁOWIE.
  • ~siostra przełożona
    (2013-10-10 11:39)
    Ten katabas powinie przepraszać na kolanach za to co powiedział.
  • ~obserwer_1
    (2013-10-10 11:40)
    jaja jak berety! zapluty czerwony burak mówi o rachunku sumienia, przecież u czerwonej hołoty to nazywa się samokrytyka

Może zainteresować Cię też: