Błaszczak: PiS nie organizował Konferencji Smoleńskiej

| Aktualizacja:

Szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak twierdzi, że PiS nie pomagał naukowcom organizować Konferencję Smoleńską. Wyjaśnia, że spotkanie zorganizowali, za własne pieniądze, naukowcy.

wróć do artykułu
  • ~Stifff
    (2013-11-14 16:37)
    Dla POdczerwieni SMOLENSK to gorączka przedzawałowa
  • ~sheryff56
    (2013-10-23 10:50)
    Tym razem Pan Błaszczyk przeszedł sam siebie.Zaraz się okaże,że komisja stworzyła się sama a Macierewicz to Renegat na garnuszku Rosji albo Bóg wie kogo jeszcze.Będzie to zależało tylko od tego,jak daleko zapetlą sie w tych bredniach.Oto wojna Polsko-Polska.
  • ~DAV
    (2013-10-22 12:39)
    motek2013-10-21 18:19

    Wredne pisiory, zamknijcie wreszcie mordy, cmentarne hieny!

    . czemus tego nie powiedział Kopaczowej, gdy bezczelnie klamala o ofiarach do ich krewnych - ty chamie z kurzej doopy !
  • ~DAV
    (2013-10-22 12:37)
    Porucznik COLUMBO wykrylby sprawcow w 10 minut , tyle jest materiałów, z których prawda az bucha i chce być odkryta !
  • ~Darek
    (2013-10-22 12:02)
    Matoł Tusek trwoni grube miliony żeby prawda niewyszła i zaprasza coraz to nowych POpaprańców do telewizji któży nic nie objaśniają, za to operują jezykiem rynsztoku i kłamstwa.
  • ~Nawet dziecko to widzi
    (2013-10-22 10:06)
    Niszczenie dowodów przestępstwa wskazuje winnego.

    Załóżmy, że był to wypadek.

    Na terenie obcego państwa ginie prezydent wraz z naczelnymi dowódcami wojska i elitą polityków. Podejrzenie o zamach jest nieuniknione.

    Rządy obu państw, aby oczyścić się z podejrzeń, oddają śledztwo w ręce specjalistów państw trzecich i instytucji międzynarodowych.

    Zabezpieczają teren katastrofy i wszelkie, nawet najdrobniejsze, ślady.

    Żadne państwo nie zgodzi się narażać swego prestiżu w obronie jakiegoś kontrolera lotów.

    W Smoleńsku teren katastrofy zaorano i zasypano piaskiem.

    Drzewa wokół wycięto, a szczątki samolotu trzymano pod gołym niebem tak długo, aby deszcze zmyły wszelkie ślady chemiczne.

    Na koniec wrak umyto!

    To tak, jakby w miejscu zwykłego morderstwa, przed śledztwem umyto podłogi, wypucowano klamki i inne miejsca gdzie mogłyby pozostać odciski palców, zagrabiono ścieżki i trawniki.

    Niszczenie dowodów przestępstwa wskazuje winnego.

    Na zlodzieju czapka gore!

    Rosyjskie działania zaraz po katastrofie to typowe czynności mordercy, który próbuje zatrzeć ślady zbrodni, próbując zniszczyć lub ukryć kluczowe dowody. Popełniające zbrodnię państwa mogą jednak w odróżnieniu od jednostek dość swobodnie mataczyć, zaciemniać sprawę, ukrywać fakty, kierować śledztwo na fałszywe tory i forsować własną, „oficjalną” wersję zdarzeń – nawet na arenie międzynarodowej.

    W Smoleńsku Rosjanie błyskawicznie zajęli miejsce katastrofy, na którym mogły znajdować się dowody przeczące tezie, że to był wypadek. Obciążyli winą pilota i złą pogodę, a przede wszystkim usunęli w cień kluczowego świadka – kierownika kontroli lotów, którego zeznania nie wsparłyby „oficjalnych ustaleń”.

    Przejęli kontrolę nad ciałami i umieścili je w zaplombowanych trumnach – bez oględzin i sekcji zwłok. Wszystkie rosyjskie czynności odbyły się z pogwałceniem międzynarodowych porozumień dotyczących katastrof lotniczych.

    Gdyby ta tragedia była wypadkiem, jak utrzymują Rosjanie, zapisy czarnych skrzynek wsparłyby ich wersję. Rosjanie jednak skonfiskowali rejestratory.

    Czy można mieć jeszcze jakieś wątpliwości, że było to zacieranie śladów?
  • ~Stif
    (2013-10-22 09:02)
    Wierzyć się nie chce...jak Partyjne PIS-dzielcze Oszołomy...próbują udowodnić...że NIE SĄ GARBACI...
  • ~z sieci
    (2013-10-22 05:25)
    Czerwony MAK
    Czy widzisz ten wrak pod brezentem?
    Jedną z bolesnych narodowych bzdur.
    Leciał tam naszych tłum z prezydentem
    a on wziął i sam strącił się z chmur.
    Ten ojcu chciał się pokłonić
    tamten o reelekcję się bić,
    i własne sondaże przegonić,
    i Tuskowi z Putinem dać w rzyć.
    Czerwony MAK się raportem odwinął
    Tadziowi wbrew i Jarkowi wbrew,
    że się tam nad Smoleńskiem ktoś minął
    z powołaniem i zrobił się chlew.
    Zniknie PiS i mohery przeminą,
    a historia z nich będzie drwić.
    Tylko tym dwom bliźniaczym gadzinom
    nie wybaczy przelanej polskiej krwi.
    Runęli w mgłę gęstą, straceńcy,
    jak ci spod Racławic sprzed lat,
    jak ci z Somosierry szaleńcy,
    aż samolot w coś gruchnął i spadł.
    Runęli impetem szalonym,
    tak skończył się ten wyścig bzdur
    nie wrócili do dzieci, do żony,
    ich pościelą foliowy był wór.
    Czerwony MAK…
    Czy widzisz ten rząd białych krzyży?
    Tam pod każdym zbyteczny legł trup
    Bo im kogoś wyniesie lud wyżej,
    tym straszliwszy wychodzi zeń głup.
    Im więcej od niego zależy,
    tym mniej trzeźwy ma ogląd i sąd.
    Prócz wolności krzyżami się mierzy
    eskapady logice pod prąd.
    Czerwony MAK…
  • ~do Matwij Szauk2013-10-21 18:17
    (2013-10-21 21:22)
    Twoje pytanie:
    C) kto z urzędu odpowiadał za przygotowanie do lotu?

    Odpowiedź:
    Dowódca załogi i jego przełożeni ze z specpułku. Takie coś jest robione przed każdym lotem. Dowódcy wyznaczają załogę (w tym wypadku źle wyszkoloną i bez uprawnień. Dowódca załogi przygotowuje niezbędne dane do lotu i omawia je z załogą.
    D-ca załogi nawet we flight plan'ie wpisał jako lotnisko zapasowe lotnisko, które tego dnia było nieczynne.
  • ~do Matwij Szauk2013-10-21 18:17
    (2013-10-21 21:19)
    Twoje pytanie:
    B) kto odpowiada za szkolenie pilotów?

    Odpowiedź:
    "Dodatkowo w jednostce odczuwało się presję wywieraną przez Dowództwo Sił Powietrznych (Potwierdzeniem tej tezy był osobisty nadzór Dowódcy Sił Powietrznych nad indywidualnymi grafikami szkolonych pilotów), znacznie wykraczającą poza zapisany w dokumentach nadzór nad działalnością pułku, na szybkie wyszkolenie (Szkolenie w trudnych WA odbywało się często w zwykłych WA.) załóg na samolotach Tu-154M. W związku z tym, że Dowódca Sił Powietrznych osobiście nadzorował szkolenie na tym typie SP, osoby odpowiedzialne w pułku za szkolenie lotnicze czuły się częściowo zwolnione z tego obowiązku."

    "po katastrofie CASY, Bogdan Klich chciał zdymisjonować gen. Andrzeja Błasika, szefa Sił Powietrznych. Nie zgodził się prezydent, który powołuje i odwołuje dowódców rodzajów sił zbrojnych. Klich chciał go odwołać, bo jak tłumaczył, taka jest hierarchia odpowiedzialności w resorcie obrony narodowej, że za bezpieczeństwo lotu odpowiadają dowódcy poszczególnych jednostek sił powietrznych, natomiast nadzór nad tym bezpieczeństwem sprawuje dowódca sił powietrznych."
  • ~do Matwij Szauk2013-10-21 18:17
    (2013-10-21 21:16)
    A jak "udowodnicie" zamach to co zrobicie Rosjanom? Bp przecież coś wtedy trzeba zrobić aby zachować twarz.
    Pozostaje tylko odwetowy zamach, wojna lub ...może sam coś wymyślisz?


    A udział w katastrofie to miał Błasik bo sam tak wyszkolił załogę i dopuścił by lecieli tego dnia.
  • ~Gej z PIS (jak prezes)
    (2013-10-21 20:27)
    Wiec amarykanskie srodowiska akademickie tez maja swoj udzial w spisku...
    raaatunku...

    wszedzie wariaaaaci
  • ~smieszne
    (2013-10-21 19:48)
    wiara w zamach to tak jak wiara w boga kazdy wie ze to bajka dla dzieci ale wierza bo nigdy nie wiadomo.
  • ~geograf
    (2013-10-21 19:40)
    no niestety prawdę mówi, az się wściekają, wyją, wrzeszczą, żeby tylko zagłuszyć fakty. Zagalopowuja sie, jak durczok który okazuje się nie wie na czym polega praca inzynierów dźwieku (mysli pewnie ze sa po to, żeby poprawiac mu brzmienie gosu w TV) . Niedługo powiedzą, że rząd USA dostarczył fałszywe zdjęcia satelitarne - kompletnie tracą rozum i wyczucie proporcji w tych atakach.
  • ~rol.
    (2013-10-21 19:07)
    Martwi Szauk: A ] na Prezydenta Kwaśniewskiego była większa nagonka. B. Za szkolenie pilotów odpowiada Dowudca Wojsk Lotniczych.Wiemy kto meldował Prezydentowi gotowość do lotu. Wiemy o pogodzie [ samolot nie powinien startować] Winni z PO i z PiS również niepartyjniy pod sąd.
  • ~motek
    (2013-10-21 18:55)
    Brać sie za tą POdczerwień niech ujawnią katastrofe SMOLENSKĄ I POD SĄD
  • ~motek
    (2013-10-21 18:19)
    Wredne pisiory, zamknijcie wreszcie mordy, cmentarne hieny!
  • ~Matwij Szauk
    (2013-10-21 18:17)
    BEZ CENZURY !!!~JK2~mam pytanie ,a jak zostanie udowodniony udział tego nie-Rządu w katastrofie( zamachu) to będzie odwaga przeprosić tych ekspertów ? Zadam Ci pytanie kto odpowiada za ::A) nagonka,poniżanie Prezydenta L.K. ,B) kto odpowiada za szkolenie pilotów ,C) kto z urzędu odpowiadał za przygotowanie do lotu?Za to tylko należy się Trybunał; Stanu.Gdyby to było Państwo prawa to Ci ,,panowie " koguty by macali ,a nie polityką się zajmowali".Mam nadzieje dożyć sprawiedliwości dziejowej.Ja nie mówię o Zamachu ,ja mówi o podzieleniu Polaków.Czy ty masz świadomość że Polak Polakowi jest największym Wrogiem?
  • ~dziadzia46
    (2013-10-21 17:24)
    o karol =melex= wylazl z nory
  • ~kaka