Komu wierzą Polacy w sprawie katastrofy smoleńskiej? SONDAŻ

"Wiadomości" TVP1 spytały Polaków komu wierzyć w kwestii wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. 36 proc. badanych przyznaje się, że przekonują ich wyjaśnienia komisji Jerzego Millera, 14 proc ufa zespołowi Antoniego Macierewicza, a 5 proc wybrało raport MAK.

wróć do artykułu
  • ~DAV
    (2013-10-28 08:31)
    MATKA POLKA2013-10-26 23:50

    Czy Lech Kaczynski jest naprawde ofiara czy rmoze raczej sprawca tej katastrofy? od lat szczuje i szczuje . szarlatan . i onanizuje sie ,,,zamiast zalozyc rodzine. i wychowywac dzieci ,przez samogwalt ile dzieci polskich zamordowal ? a moze on eunuch to przepraszam, ale jak on eunuch to byli juz tacy w historji i przez chorobe chcieli cos udowodnic swiatu . to niech sie lepiej dalej onanizuje.

    napisz jeszcze ty SB-ku , ze w Katyniu Polacy sami sobie strzelali w tyl glowy ! Tyle warte sa twoje rzygowiny na forum .
  • ~DAV
    (2013-10-28 08:28)
    Ja zawsze wierze w fakty i niezbite dowody i zawsze miałem racje .
  • ~Zdrowy Rozsądek
    (2013-10-27 21:12)
    Każda osoba, która wierzy w pracę tzw. zespołu Maciarewicza nie potrafi odróżniać faktów od mitów. Maciarewicz powie każdą rzecz jaka mu przyjdzie do głowy i za każdym razem mówi, że to jest wiarygodne. Mam nadzieję, że tacy ludzie nie dojdą do władzy
  • ~To nie jest sprawa wiry !!!!
    (2013-10-27 15:30)
    To jest sprwa dowodow i matrailow sledczych. Lasem jest sam z paroma gostkami
    Zespol parlametarny wspolpracuje z najelprzym expertami na swieci , ktorzy nie maja zobowazan poltycznych takich jakie ma lasek i jego "experci"

    No wiec gdzie tujest sprwa wiary !!!
  • ~MATKA POLKA
    (2013-10-26 23:50)
    Czy Lech Kaczynski jest naprawde ofiara czy rmoze raczej sprawca tej katastrofy? od lat szczuje i szczuje . szarlatan . i onanizuje sie ,,,zamiast zalozyc rodzine. i wychowywac dzieci ,przez samogwalt ile dzieci polskich zamordowal ? a moze on eunuch to przepraszam, ale jak on eunuch to byli juz tacy w historji i przez chorobe chcieli cos udowodnic swiatu . to niech sie lepiej dalej onanizuje.
  • ~deder2000
    (2013-10-26 19:53)
    2 zdjęcia, pierwsze to spasionego kundelka który dla kariery zrobi wszystko nawet sfałszuje raport, zaprzeda własne poglądy, duszę, honor za miskę ryżu. I patriotę który jest gotowy na wszystko aby odkryć prawdę, zdemaskować takich sprzedawczyków, karierowiczów, którego celem jest dobro obywateli własnej ojczyzny.
  • ~Pola
    (2013-10-26 16:19)
    Przekonana jestem w zamach bo na niskim poziomie i tak sie rozlecjał na drobne części na dużym terenie
  • ~Gosc
    (2013-10-26 16:08)
    Sprytnie, sondaz wykonany jeszcze przed konferewncja naukowcow, ze o tym cisza ?...
  • ~01021939
    (2013-10-26 14:21)
    Czy TP1 ma bielmo na oczach,bo TVP info w czwartek t.j.24.10 w programie bliżej J.Pospieszalskiego w sondzie na żywo wypowiedziało się 99% telewidzów w najbardziej popularnym programie że jest za powołaniem Międzynarodowej Komisji do zbadania tej tragedii to pytam jest tp POparcie poczynań rządowych czy ZP?Są to ewidentnie bzdurne informacje bo nie tak dawno wypowiedziało się 63% ankietowanych że nie daje wiary ustaleniom rzadowym.Pytam czemu mają służyć takie informacje?Z przeszłości wiemy że kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą czy o to chodzi by prawda stała się kłamstwem a kłamstwo prawdą.Jeżeli o to chodzi tym niby polskim i publicznym mediom to gratuluję.Naród w swej postawie i postawie innych nie jest skłonny do wiary w ciemno bo na odległość widać ściemę.
  • ~rokosowski, z bierutem, i wojtkem..
    (2013-10-26 12:22)
    MY jusz 65lat mamy w dupie pzpr sld i po grande czerwonych frajeruf...
  • ~NKAWUDE::kalisz kwas, miler,kiscak
    (2013-10-26 12:12)
    tow. tusk my itak wiemy ze razem z putinem wykrenciles ten numer...
  • ~pisslam kłamie
    (2013-10-26 11:09)
    Czytał pis-KLAKER jeden z drugim Raport Komisji Millera ? Pewnie nie bo by wiedział ze tam nie ma insynuacji i propagandy ale suche fakty które NIE PASUJĄ kaczej sekcie bo wyraźnie ukazują GŁUPOTĘ władzy w tupolewie która miała głos decydujący o locie na lotnisko zapasowe wobec fatalnej gęstej mgły. Niestety nie skorzystała z życiowej szansy... w ważnym momencie swej egzystencji dostała małpiego rozumu...
  • ~NIE leming
    (2013-10-26 00:16)
    Wroga propaganda dalej idzie w zaparte,oni myślą ,że 90 % społeczenstwa da sie otumanić .
  • ~Klik
    (2013-10-25 23:52)
    Gdzies czytalem, ze w spoleczenstwie kazdego kraju jet 15% kompletnych idiotow. Polska jes wiec nawet jeden procent ponizej sredniej.
  • ~Alek
    (2013-10-25 23:48)
    Zatrwazajaca ilosc idiotow. Dlatego niektorzy robia kokosowe interesy. Najwieksze pieniadze robi sie na durniach.
  • ~brzoza
    (2013-10-25 23:28)
    36% nie miało fizyki albo niehcodizlo do skzoly. Samolot o ropzietosci skrzydel 40m nie mogl si eobrocic na wysokości 6m. Nawet jak tusk wstawi po 2 pominiki do kosciolow to nawet mohery już w to nie wierza
  • ~krakus69
    (2013-10-25 21:37)
    14% idiotów to i tak niezły wynik moim zdaniem.
  • ~Nawet dziecko to widzi
    (2013-10-25 21:21)
    Niszczenie dowodów przestępstwa wskazuje winnego.

    Załóżmy, że był to wypadek.

    Na terenie obcego państwa ginie prezydent wraz z naczelnymi dowódcami wojska i elitą polityków. Podejrzenie o zamach jest nieuniknione.

    Rządy obu państw, aby oczyścić się z podejrzeń, oddają śledztwo w ręce specjalistów państw trzecich i instytucji międzynarodowych.

    Zabezpieczają teren katastrofy i wszelkie, nawet najdrobniejsze, ślady.

    Żadne państwo nie zgodzi się narażać swego prestiżu w obronie jakiegoś kontrolera lotów.

    W Smoleńsku teren katastrofy zaorano i zasypano piaskiem.

    Drzewa wokół wycięto, a szczątki samolotu trzymano pod gołym niebem tak długo, aby deszcze zmyły wszelkie ślady chemiczne.

    Na koniec wrak umyto!

    To tak, jakby w miejscu zwykłego morderstwa, przed śledztwem umyto podłogi, wypucowano klamki i inne miejsca gdzie mogłyby pozostać odciski palców, zagrabiono ścieżki i trawniki.

    Niszczenie dowodów przestępstwa wskazuje winnego.

    Na zlodzieju czapka gore!

    Rosyjskie działania zaraz po katastrofie to typowe czynności mordercy, który próbuje zatrzeć ślady zbrodni, próbując zniszczyć lub ukryć kluczowe dowody. Popełniające zbrodnię państwa mogą jednak w odróżnieniu od jednostek dość swobodnie mataczyć, zaciemniać sprawę, ukrywać fakty, kierować śledztwo na fałszywe tory i forsować własną, „oficjalną” wersję zdarzeń – nawet na arenie międzynarodowej.

    W Smoleńsku Rosjanie błyskawicznie zajęli miejsce katastrofy, na którym mogły znajdować się dowody przeczące tezie, że to był wypadek. Obciążyli winą pilota i złą pogodę, a przede wszystkim usunęli w cień kluczowego świadka – kierownika kontroli lotów, którego zeznania nie wsparłyby „oficjalnych ustaleń”.

    Przejęli kontrolę nad ciałami i umieścili je w zaplombowanych trumnach – bez oględzin i sekcji zwłok. Wszystkie rosyjskie czynności odbyły się z pogwałceniem międzynarodowych porozumień dotyczących katastrof lotniczych.

    Gdyby ta tragedia była wypadkiem, jak utrzymują Rosjanie, zapisy czarnych skrzynek wsparłyby ich wersję. Rosjanie jednak skonfiskowali rejestratory.

    Czy można mieć jeszcze jakieś wątpliwości, że było to zacieranie śladów?
  • ~rob
    (2013-10-25 21:19)
    To nie jest kwestia wiary! U laska pracują jacyś tam ludzie, co nie potrafią zmierzyć 7metrów brzosy, a u Maciarawicza międzynarodowi specjaliści najwyższej klasy, z tytułami naukowymi...
  • ~zamach