Nowy superresort i wicepremier Bieńkowska na czele [AKTUALIZACJA]

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej zostanie połączone z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego. Na czele nowego, potężnego resortu stanie dotychczasowa szefowa MRR - Elżbieta Bieńkowska. Będzie ona też nowym wicepremierem.

wróć do artykułu
  • ~wawa
    (2013-11-20 12:22)
    Pułtusk na puł gwizdka
  • ~leming
    (2013-11-20 14:42)
    Masz racje Donek ! W ten sPOsob udusisz Polske B i PiS nie bedzie mial wyborcow, bo mu wymra z glodu.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-20 20:31)
    ...a dlaczego kolezki zaPOminacie o temacie ENERGI ...na pewno nikt w ostatnim 20 leciu w przeciągu 10 minut nikt nie mówił tyle razy o energii co nas dotykany mesjasz...co nie ?..stefan mowi ze to WIELKI ENERGETYK jest !!!
  • ~twardy
    (2013-11-20 18:26)
    Gdyby wicepremierem została Grodzka,to przynajmniej miałby kto czasem tupnąć solidną nóżką,a teraz...
  • ~`
    (2013-11-20 15:20)
    Trafny wybór pierwszym twórcą burdelu była kobieta.
  • ~Halinka
    (2013-11-20 15:03)
    Chciałabym mieć to kase co wydaje na RZĘSY
  • ~Engiel
    (2013-11-20 15:00)
    POtrafi trfonić takich nie sieją
  • ~solidaruch
    (2013-11-20 14:45)
    Pani filolog bierze sie za gospodarke. Premier Donald Tusk lubi miec wokol siebie ludzi, ktorzy nie znaja sie na gospodarce lepiej niz Donald Tusk. Dlatego Rostowski odszedl, a Bienkowska przyszla.
  • ~magda
    (2013-11-20 14:21)
    Foczka na vice,ale jaja.Bieńkowska ma ksywę Foczka bo nosi doklejone rzęsy z foki,Intelekt za to bez emocji,czyli dobra dla Tuska
  • ~solidaruch
    (2013-11-21 12:53)
    Premier Tusk zbyt dlugo PObiegal sobie 11.Listopada i dlatego stracil zdrowy rozsadek, czego dowodzi nominacja Elzbiety Bienkowskiej na minister rozwoju regionalnego. Trudno sobie wyobrazic kogos mniej kompatybilnego z tym stanowiskiem niz Elzbieta Bienkowska poniewaz : 1. Elzbieta Bienkowska ukonczyla liceum w tzwn. "Czerwonym Zaglebiu", wiec ma zupelnie inna mentalnosc niz ludzie ze Sciany Wschodniej, Mazur i czesci Wojewodztwa Swietokrzyskiego - czyli z najbardziej zacofanych regionow Polski. Zatem zamiast wspolpracy z wladzami lokalnymi, to Elzbieta Bienkowska bedzie robic problemy, a to odbije sie negatywnie na rozwoju slabiej rozwinietych regionow Polski. . 2. Elzbieta Bienkowska ukonczyla iranistyke na UJ, a to na tym ministerialnym stanowisku jest szkodliwe z dwoch powodow : a. Elzbieta Bienkowska zna gospodarke i lepiej rozwiniete panstwa UE tylko z kursow i szkolen zaocznych - a to jest znacznie mniej niz dzienne studia ekonomii, rolnictwa, lub politechniczne podczas ktorych mozna calkowicie poswiecic sie zdobywaniu wiedzy. Zatem Ezbieta Bienkowska bedzie mniej efektywna niz osoba, ktora ukonczyla jeden z tych kierunkow studiow. b. iranistyka to sa zwiazki z Iranem, a obecnie konfrontacja Zachodu z Iranem znowu sie zaostrza, gdyz nowy rzad iranski nie przeprowadzil demokratyzacji Iranu . Iran nadal jest panstwem teokratycznym rzadzonym de facto przez duchownych muzulmanskich, ktore nadal ma ambicje posiadanie broni nuklearnej i ktore moze powrocic do otwarcie antysemickiej polityki swojego poprzedniego premiera. Zatem nominacja na jedno z najwazniejszych stanowisk w Polsce osoby po iranistyce stawia POd znaiem zapytania tzwn. "polityke wizerunkowa" premiera Tuska. Studia wyzsze sa bowiem bardzo waznym elementem ksztaltujacym osobowosc absolwentow, a iranskie wplywy w jednym z najwazniejszych polskich ministerstw to zaprzeczenie trwalej demokratyzacji Polski.
  • ~spryciarz
    (2013-11-20 13:35)
    No a gdzie wróci Nowak? Ale obciach. Przecież Premier powiedział, że Nowak ma szanse wrócić, ale na wszelki wypadek zlikwidował jego resort. To się nazywa zagranie pokerowe.
  • ~The Evil One
    (2013-11-20 13:35)
    Uwazam ' rze ' Donald Tusk, powolujac Pania Elzbiete Bienkowska na wicepremiera, okazal sie ekspertem urody plci pieknej . Pani Elzbieta jast piekna kobieta !
    Gratuluje Panu, Panie Premierze - ma Pan dobry gust !
    Co swiat by o Polakach sadzil, gdyby wicepremieram zostala Anna Grodzka, czy tez jakis kaszalot z Palacu Prezydenckiego ?
  • ~roman
    (2013-11-20 13:34)
    śmiechu warte ! taki ważny resort w ręce filologa.bez komentarza.
  • ~GroblinNH
    (2013-11-20 12:51)
    Pietrzak mówi!
    Podziw budzi, że rządząca Polską ekipa tak jawnie, tak bezwzględnie występuje przeciwko polskim interesom. Zdumienie budzi, że miliony polskich obywateli akceptują „piątą kolumnę” we władzy i w mediach. Powtarzam: Polacy, jesteśmy sami we wszechświecie! Wszystkie zagraniczne trybunały będą zawsze przeciwko nam. Musimy powołać własny Trybunał Praw Polaka i to jak najszybciej, zanim odbiorą nam wszystkie prawa, a szczególnie prawo do prawdy.
  • ~wi leebny
    (2013-11-20 12:21)
    Djabeł nie może to babe pośle
  • ~zdegust
    (2013-11-20 12:19)
    Pani filolog na czele tak poważnego resortu. No ,ale peowcy znają się na wszystkim. Na marginesie... ciekawe dokąd zamierza czmychnąć Rostower?
  • ~maria
    (2013-11-20 12:13)
    Pozbyliscie jedego nieudacznika i wybrali drugiego ---Musi byc bardzo lojalna --Co Pan kaze sluga musi ---Wziac tak resort dodatkowo zabagniony --i to dodatkowo --W swoim resorcie nie odnosila sukcesow --To jest cos do myslenia ---To nie naprawa To dalszy ciag do beznadziejnosci --
  • ~vp
    (2013-11-21 05:37)
    Co by pan panie Furgalski opoiedział pani vce premier na propozycję pracy w tym resorcie ,moze pana dobre rady znalazłyby ujście w dobrej realizacji praktycznej.?

Może zainteresować Cię też: