"Rostowskiego zobaczymy na liście kandydatów do PE"

| Aktualizacja:

To nie koniec politycznej kariery ustępującego ministra finansów, uważa wicepremier. Zdaniem Janusza Piechocińskiego, Jacka Rostowskiego zobaczymy na liście kandydatów do PE.

wróć do artykułu
  • ~biorca
    (2013-12-07 19:21)
    rostowski to taki buzek w nagrode dostanie???a wyborcy co głosu nie mają???
  • ~Eks-frajer PO
    (2013-11-25 14:22)
    Przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami!

    Wszyscy, którzy głosowali na Tuska i jego bandę przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami.

    Nie wdawajmy się w bezsensowne pyskówki z przeciwnikami PO, bo dziś wszyscy doskonale wiemy, że to MY - elektorat PO - okazaliśmy się idiotami.

    Możemy oczywiście temu publicznie zaprzeczać, nie chcąc przyznać się do własnego frajerstwa, ale samych siebie nie oszukamy.

    Czas więc powiedzieć wprost: Szanowni wyborcy PiS - mieliście rację !

    Trzeba mieć odwagę, by przyznać się do własnej głupoty.

    Sami na co dzień będąc kombinatorami (za komuny nie dało się inaczej), uwierzyliśmy naiwnie (na tym właśnie polega nasze frajerstwo!), że "Platforma Obywatelska" jest partią ludzi superuczciwych i superkompetentnych. Zapomnieliśmy nauczkę z rządami SLD-PSL.

    Tymczasem okazało się, że jeszcze raz zaufaliśmy niekompetentnym superkombinatorom i cynicznym supercwaniakom, którzy sprytnie nabili nas wszystkich w butelkę a sami się obłowili, wyprzedając kraj za przysłowiową miskę soczewicy.

    Po prostu daliśmy się złapać na reklamę, zapominając, że prawie wszystkie media, gazety, radia i telewizje są z nimi związane. Uwierzyliśmy napisom na błyszczącym opakowaniu!

    Śmialiśmy się z moherowych beretów, tymczasem okazało się, że cały czas to słuchacze Rydzyka mieli dostęp do prawdziwych informacji, a nas karmiono bajkami o Zielonej Wyspie, która tak naprawdę zamienia się w Zielone Wysypisko a my w śmieciarzy.

    A teraz "nasze" media oswajają nas z pomysłem nowej wspaniałej koalicji PO-SLD!

    Byleby ta mafia mogła naszym kosztem rządzić dalej!

    Ja, jako były wyborca Tuska i PO przyznaję się do błędu i przepraszam, że swoim głosem przyczyniłem się do tragedii tylu rodaków.

    Przepraszam z całego serca.
  • ~malkipo
    (2013-11-25 13:00)
    Zrobił co merkelowa chciała to i posadke dostanie. mino iz zamiast na liscie powienien sie znajdowac na wokandzie pod trybunałem
  • ~Polkot
    (2013-11-25 12:32)
    Oj, to dobrze, że go zobaczę na liście wyborczej - będę mógł z pełną satysfakcją pominąć!
  • ~Chemik Magik
    (2013-11-25 12:04)
    PE to międzynarodowy symbol polietylenu... po co Rostowski w PE??? nie rozumiem. Przecież to produkcja idąca w setki tysięcy ton - stężenie Rostowskiego nie będzie miało żadnego znaczenia...A tak przy okazji - jakoś nie piszecie szanowni Panowie o PiSowskiej siatce finansowej dookoła Pana Prezesa i nie piszecie o PAnu Hofmanie itp... a i o Antonim cieniutko...no, co brak odwagi??? czy nie chcecie dobijać bankruta???
  • ~PISOWI mówię NIE
    (2013-11-25 11:44)
    Do Mafia_PO-Palikot-PSL-SLD do kubła
    Zapomniałeś napisać i PIS!!! Przecież wszyscy już rządzili, wszyscy byli przy korycie.
    Polska gospodarka po 89 r. dostała nożem w plecy, z dnia na dzień zmieniono zasady funkcjonowania przedsiębiorstw, koszt kredytu bankowego wzrósł z 8% do 120%. Firmy padały jak muchy, np. zniszczono początki polskiego nowoczesnego przemysłu elektronicznego, tam gdzie wytwarzano układy scalone powstały dojrzewalnie bananów i hurtownie gaci.Za psie pieniądze prywatyzowano przedsiębiorstwa nie licząc się z ludźmi.

    I zrobiły to wszystkie partie od lewa do prawa. Także PIS!!
  • ~kawupe
    (2013-11-25 11:11)
    Emerytom dołożą 20 złotych. Chyba na chusteczki do nosa a pan minister dołoży dogłodowej pensji ubożuchną dietę brukselska...
  • ~kajot551
    (2013-11-25 10:48)
    MYSLAL INDYK Z LONDYNU O NIEDZIELI LECZ MU WYBORCY POkaza WDZIECZNOSC ZA BIEDE I WYKLUCZENIE.
  • ~Sdziadek
    (2013-11-25 10:46)
    Od 6 lat klimat w Polsce tak mocno sie zmienil rozpoczal sie proces wyginiecia tyranozaurow i kretynozaurow i zaczynaja z zielonej wyspy uciekac
  • ~oszukiwany
    (2013-11-25 10:42)
    A to niby dlaczego,zawsze Polskę w Unii ,mają reprezentować najwięksi kombinatorzy i nieudacznicy? Za spartolenie spraw w kraju nagroda,w postaci dziesiątków tysięcy euro.Łajdactwo przeraża.
  • ~Idiota
    (2013-11-25 10:32)
    Boni się przejęzyczył, twierdząc, że idzie do PE odpocząć.
    Prawda. Tyle ma Polska w unii: tylko słuchać, nie walczyć
    o datki.
  • ~Rachmistrz
    (2013-11-25 10:27)
    Ciekawe,czy w PE pomyli sie o kilkadziesiąt miliardow (20 mld= 20 000 milionów).
  • ~Mafia_PO-Palikot-PSL-SLD do kubła
    (2013-11-25 09:46)
    Do dziś nie została w pełni wyjaśniona żadna z afer w czasach Tuska.

    Ani słynne „kręcenie lodów” przez poseł PO Beatę S. (jak ujawniły media w 2010 roku – ambasador USA w Warszawie stwierdził w jednej z dyplomatycznych depesz, że szef rządowej Rady Gospodarczej Jan Krzysztof Bielecki zaprosił amerykańskich inwestorów do udziału w prywatyzacji polskiej służby zdrowia!), ani afera stoczniowa, ani afera hazardowa (charakterystyczne, że za rządów Leszka Millera też była afera hazardowa), ani Amber Gold.

    Według oficjalnej propagandy nie ma korupcji, jest rekonstrukcja rządu. Jednak gołym okiem widać, że istnieją układy między sprawującymi władzę a niektórymi przedsiębiorcami, że zamówienia publiczne to obszar patologii i korupcji, by „swoi” dobrze zarobili, że w Polsce są tworzone akty prawne pod naciskiem lobbystów.

    Przecież często pojawiają się informacje świadczące o tym, że wygrywanie intratnych przetargów, dochodowe kontrakty ze Skarbem Państwa, pozyskiwanie atrakcyjnego mienia z zasobów państwowych i samorządowych, prywatyzowanie majątku państwowego i stanowienie prawa bywa podszyte łapownictwem.

    Mechanizm działania był prosty: w zamian za gwarancję pracy i korzyści materialne pracownicy najważniejszych instytucji publicznych podpisywali z firmami kontrakty na niebotyczne sumy, z aneksami uniemożliwiającymi w praktyce ich zerwanie. W kręgu korupcji znaleźli się zatem najwyżsi urzędnicy państwowi oraz szefowie największych firm informatycznych.

    Patologiczne zjawiska prowadzą do tworzenia systemu oligarchicznego, zbliżonego do standardu republik bananowych w Ameryce Łacińskiej. Czy powstanie na przestrzeni kilku lat gigantycznych fortun polskich rekinów biznesu to efekt mrówczej pracy od pokoleń czy układów i „dojścia” do najważniejszych polityków?

    Skąd mamy mieć pewność, że w państwie Tuska wiele inwestycji lub transakcji związanych ze środkami publicznymi nie zasila w jakimś procencie prywatnych kont decydentów i urzędników?

    Tusk, gdy dochodził do władzy, obiecywał zdecydowaną walkę z korupcją. Była nawet minister Julia Pitera, która kwieciście, ale bez żadnych konkretów przez 4 lata „lała wodę” i opowiadała, jak rząd przeciwdziała patologiom, choć jedynym jej „sukcesem” było wytropienie, że jeden z wysokich urzędników kupił na służbową kartę płatniczą dorsza za 8 zł 17 groszy!
  • ~orzydzony rzadami PO
    (2013-11-25 09:27)
    Czlowiek ktory zadluzyl kraj na mliardy ,nie placi podatkow w Polsce ,ale tanie pozyczki z sejmu i wynagrodzenie to bral z podatkow ciezko pracujacych polakow zostaje nagradzany ,zamiast byc izolowany i odsuniety od jakichkolwiek funkcji jest nagradzany.Taka to demokracja PO i Tuska ,falszywa i bezstrzelna ,poprostu dranstwo .
  • ~Sdziadek
    (2013-11-25 09:13)
    NO ale kto go wybierze-oszusta -no chyba ze jak z ---fiku miku i juz niema pieniedzy w koszyku.
  • ~danka
    (2013-11-25 08:54)
    W Polsce juz puste koryto ,czas wyruszyc na POdboj Unii.Tam wieksze POle do POpisu . POLSKIE ZLODZIEJASZKI NA START <UNIA CZEKA ! ALE NAJPIERW DOBRZE BYLOBY ABYSCIE POOGLADALI SWIAT W KRATKE ,ALE MAFIOSO DONEK UCHRONI WASZE DOOPSKA PRZED SPRAWIEDLIWOSCIA <BO DO TEGO IDIOTY NIE TRAFIAJA LUDZKIE GLOSY ROZPACZY I SLEPY JEST NA BIEDE POLAKOW.
  • ~Robnad
    (2013-11-25 08:38)
    phi2013-11-25 08:15
    "A kto na tacy podał Polskę OFE? rzecież nie Rostowski - on jako jedyny sprzeciw się grabieży OFE"

    chyba co innego chciałeś napisać, co innego niestety ci wyszło.
    masz jednak rację. miał zamiar ograbić OFE z pieniędzy tam zgromadzonych. he, he.
    jak to OFE zostały skonstruowane, to już inna bajka.
  • ~Robnad
    (2013-11-25 08:25)
    "Myślę, że Jacek Rostowski odpocznie dwa miesiące i na pewno zobaczymy go na liście kandydatów na kandydata do Europarlamentu - mówi Janusz Piechociński w w "Faktach po Faktach" TVN 24."

    hm, czegoś nie rozumiem.
    dlaczego to Parada Oszustów nie wystawi tego geniusza ekonomicznego do kandydowania do nagrody Nobla?
    skoro jako jedyny z ministrów w świecie, tak świetnie wyprowadził jedynie Polskę z kryzysu, którego według jego pryncypała nie było, to ma ją jak w banku.
    nie rozumiem też, dlaczego POzostałe kraje grzęznące w kryzysie nie ustawiają się w kolejce by Rostowskiego zatrudnić u siebie.
    przecież wart każdych pieniędzy

    czy wy morony POkemońskie coś z tego rozumiecie? he, he, he.

    dno bez mułu, albo bezdenny muł POkemoński.
  • ~phi
    (2013-11-25 08:15)
    Sklave chciałem tylko przypomnieć, że po 89 r. wszystkie kolejne rządy doprowadzały Polską gospodarkę do ruiny. Co sie stało z "Corą" w Warszawie , "Podhalem" (buty), "Predom-Polarem" - sprzęt domowy, Zakłady Radiowe Kasprzaka, Pafawag?
    W Polsce zlikwidowano przemysł elektroniczny, w miejsce którego powstały hurtownie gaci!. I nie zrobił tego Rostowski, ale kolejne demokratyczne władze.
    A kto na tacy podał Polskę OFE? rzecież nie Rostowski - on jako jedyny sprzeciw się grabieży OFE
  • ~nie dla OFE
    (2013-11-25 08:04)
    Szkoda Rostowskiego, w czasach kryzysu dawał radę, a najważniejsze co zrobił to doprowadził do zmarginalizowania OFE - największej ssawy gospodarki.

Może zainteresować Cię też: