Tusk obiecuje darmowy podręcznik. Kto za niego zapłaci?

| Aktualizacja:

Premier Donald Tusk zapowiedział, że od 1 września 2014 roku uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej otrzymają darmowy podręcznik. Rząd ma się też starać, by od 2015 r. z bezpłatnych podręczników korzystali również drugo- i trzecioklasiści.

wróć do artykułu
  • ~sowa
    (2014-02-01 13:16)
    rude wilcze oczy
  • ~tf
    (2014-02-01 16:56)
    A w mojej wsi mówili, że potem gimbusy będą za darmo rozdawać!
  • ~manio
    (2014-02-01 23:19)
    Podwyżki dla nauczycieli,które dał niejaki tusek realizują gminy.
    A kto zapłaci za książki,jeśli dojdzie do realizacji tych obiecanek?Najłatwiej.to w ministerstwach zrobić porządek i połowę kadry na bruk,szczególnie tych nowo przyjętych w ostatnich sześciu latach.
  • ~Kowalski i Nowak
    (2014-02-01 22:27)
    Kowalski: Walcz premierze, aby żyło się lepiej w świecie dla polskiej rodziny!
    Nowak: Cóż może zrobić innego, jak mu tyle pobrali na klimatyczne złe nowiny.
    Kowalski: Walcz premierze o dobry podręcznik! Pokaż rynkowi - "Ja tu rządzę".
    Nowak: Zatem 1 września 2014r. ogłosi - "wstydu oszczędzam i już kończę".
  • ~szk
    (2014-02-01 21:24)
    Już się odzywają głosy nauczycieli, jak oni będą uczyć bez dodatkowych ćwiczeń.

    Co za niedołęgi. Normalnie, kiedyś w ogóle nie wydawano żadnych dodatkowych ćwiczeń i tzw. materiałów pomocniczych i nauczyciele uczyli bez tej zbędnej drogiej makulatury. Nauczyciele wykazywali się wrodzoną kreatywnością, a zadania do odrabiania lekcji w domu były w podręczniku i to wystarczyło. Moje pokolenie bez tego posiadło wiedzę o wiele solidniejszą i gruntowniejszą niż ci, którzy zaczynali szkołę po 1980 roku. Już w latach osiemdziesiątych XX wieku system szkolnictwa zaczęto psuć.
  • ~naiwni
    (2014-02-01 20:43)
    czy ktoś jeszcze wierzy
  • ~Kowalski i Nowak
    (2014-02-01 19:56)
    Kowalski: Są ludzie doceniani i nagradzani za sztukę popularyzacji nauki, może oni napiszą nowy podręcznik, innowacją wygra premier z boxami.
    Nowak: A MEN przyłoży w ostrych negocjacjach paragrafami.
    Kowalski: Rodzina w Polsce nie może być klatką ekonomiczną albo tylko luksusem dla bogatych.
    Nowak: Rodzina w Polsce to życie na raty, raty, raty, raty.
  • ~Leonidas
    (2014-02-01 19:42)
    A co będzie w książeczce?

    Myślę, że obowiązkowo prezio i jego wdupowłazy - będą niezbędni na lekcjach z przyrody...

    No, jazda z ujadaniem pisdzielcze gamonie!

    Hehehe, myślę sobie, że prędzej Hofmanowi urośnie wielka ***** niż wasz karakan wygra jakiekolwiek wybory. No właśnie - wybory... to będzie piękna chwila...
  • ~Leonidas
    (2014-02-01 19:35)
    Cudownie, pisdzielce!!!
    Och, jak te wasze ujadanie działa na mnie kojąco...
    Ależ was bolą dobre pociągnięcia Tuska. Ummm... kiedy tak wyjecie odkrywam w sobie sadyzm!
    Wasze pisdzielcze wycie leje się miodem na serce moje!

    Uważny czytelnik zauważy, że sprzedalibyście ludzi, w tym wasz elektorat, za możliwość rzeźbienia kieszeni rodziców przez złodziejski system nauczycielsko-wydawniczy! Na zasadzie: "A co tam szarzy ludzie - trzeba ich tylko naszym narzekaniem tak skołować, żeby ten durny lud nas potem wybrał, a to ile kosztuje ich przeżycie mamy dokładnie tam, gdzie Hofman wchodzi preziowi".

    No, wyć dalej gamonie.

    PS. Jeszcze mała zagadka:

    - do czego służy PiSuar?
    - do szczania!!!
  • ~BABA
    (2014-02-01 18:15)
    A co będzie w tem POdręczniku?
    Może" Mis z okienka"?!
    Pewnie już rodzice na to wpływu mieć nie bedo, bo przeważnie som gupie i nie popierajo jedynej i susznej...
  • ~Remek
    (2014-02-01 18:14)
    Tyle już naobiecal, ze jedno więcej ... Co mu zależy...wie, ze głupich nie brakuje.
  • ~były belfer
    (2014-02-01 18:08)
    siedem lat na tp potrzebowali...ale to jeszcze nie koniec
  • ~Max
    (2014-02-01 18:01)
    Jedna więcej obiecanki, jedna mniej... Tyle już naobiecywał ...!
  • ~GERMANY
    (2014-02-01 17:46)
    MACIE POSŁOWI Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ I Z PISU CHRONIĆ TYCH RUSKÓW NA MAJDANIE ?
    ZROZUMIANO ! MACIE WEZWAĆ UNIE EUROPEJSKĄ ZEBY TEŻ SIĘ RUSZYLA I W PROWADZILA USTAWĘ O ZABRANIANIU TORTUROWANIU RUSKÓW NA UKRAINIĘ !
    ZROZUMIANO CZY GERMANY TO MAJĄ PRZELITEROWAĆ ?
    WIĘC BRAĆ SIE DO ROBOTY I TO SZYBKO POSŁOWIE !
  • ~Michał
    (2014-02-01 22:08)
    Matoł wstydu oszczędz i nie rżnij głupa.
  • ~NIEMCY
    (2014-02-01 17:35)
    MY GERMANY JESTEŚMY Z POWROTEM , ALE PO WCZORAJSZYM JESTEŚMY WŚCIEKLI PO TYM ARTYKULE MACIEREWICZA ZA SPRZĄTNIECIE PRZEZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO SWIETEJ PAMIĘCI TAK JAK MÓWICIE ?
    TERAZ BĘDZIEMY PISAĆ TWARDO ?
    RUSZAJCIE SIĘ NA TEN MAJDAN POSŁOWIE W KOŃCU !
    MAMY WAS WIDZIEĆ W TELEWIZJI NA MAJDANIE BEZ ŻADNEGO ŚCIEMIANIA ŻE TAM NIE DOTARLIŚCIE ?
    MACIE TAM DOTRZEĆ ZROZUMIANO ?
  • ~pisowski pisowiec
    (2014-02-01 16:34)
    "Leonidas" - wyleź spod ogona Donalda i rozejrzyj się po otarciu ocząt. Przestań ujadać matołku (PO-wska wersja pieska) Pawłowa. Nikt poza wiernymi, bezmózgimi pawianami nie wierzy Twojemu guru, słusznie Tusk traktuje swój elektorat jak bandę idiotów, hihi.
  • ~Leszno
    (2014-02-01 23:48)
    Leję ciepłym moczem na ciebie i twoje obietnice oszuście; zgnij we więzieniu stary Bąku.
  • ~Stało się, "nocna zmiana" wkiwała miliony Polaków.
    (2014-02-01 16:21)
    do ~jot2014-02-01 14:56--jedna z niewielu rozsądnych decyzji rządu wywołuje nadzwyczajną agresję! Z czym wy zamieniliście głowy?

    Ten nałogowy łgarz chce zastąpić rodziców, ale my sobie tego nie życzymy, a gdzie ma rodziców pokazał wyrzucając milion podpisów o referendum do kosza.
  • ~Kowalski i Nowak
    (2014-02-01 16:15)
    Kowalski: Hura! Będzie podręcznik za darmo dla dzieci, zostanie na potrzebne ubranie.
    Nowak: Nie Kowalski, nie podręcznik, tylko walka o podręcznik za darmo dla dzieci.
    Kowalski: Premier pokona rynek, premier zwycięży, premier wygra 100 mln na książki.
    Nowak: Przegrał MEN laptopy, przegrał e-podręczniki, czy zatem wygra papier i farbę?

Może zainteresować Cię też: