Tusk obiecuje darmowy podręcznik. Kto za niego zapłaci?

| Aktualizacja:

Premier Donald Tusk zapowiedział, że od 1 września 2014 roku uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej otrzymają darmowy podręcznik. Rząd ma się też starać, by od 2015 r. z bezpłatnych podręczników korzystali również drugo- i trzecioklasiści.

wróć do artykułu
  • ~Kowalski i Nowak
    (2014-02-03 02:02)
    Kowalski: Tadam i tu już premiera 1 września wirtualnie na ekranie w szkole mam.
    Nowak: Tak Kowalski, wirtualnie, bo MEN nie ma 150 mln na tę inwestycję realnie.
    Kowalski: Ups, ale pi razy internetowo boxy wychodzą tu tyle samo jak cyfrowo?
    Nowak: Rodziców nie stać na papier i farbę, a MEN na cyfrowe ekrany i laptopy.
  • ~Leonidas
    (2014-02-02 20:50)
    Cudownie, pisdzielce!!!
    Och, jak te wasze ujadanie działa na mnie kojąco...
    Ależ was bolą dobre pociągnięcia Tuska. Ummm... kiedy tak wyjecie odkrywam w sobie sadyzm!
    Wasze pisdzielcze wycie leje się miodem na serce moje!

    Uważny czytelnik zauważy, że sprzedalibyście ludzi, w tym wasz elektorat, za możliwość rzeźbienia kieszeni rodziców przez złodziejski system nauczycielsko-wydawniczy! Na zasadzie: "A co tam szarzy ludzie - trzeba ich tylko naszym narzekaniem tak skołować, żeby ten durny lud nas potem wybrał, a to ile kosztuje ich przeżycie mamy dokładnie tam, gdzie Hofman wchodzi preziowi".

    No, wyć dalej gamonie.

    PS. Jeszcze mała zagadka:

    - do czego służy PiSuar?
    - do szczania!!!
  • ~Kowalski i Nowak
    (2014-02-02 18:58)
    Kowalski: Jakieś 13,5 tys. szkół podstawowych, 10 tys. na cyfrowy w klasie ekran dla dzieci i laptopa dla nauczyciela/lki w internetowej sieci, to może na podręcznik i e-podręcznik MEN dołoży, jak premier wygra walkę.
    Nowak: Do 150 mln podbijam tę stawkę.
    Kowalski: To premier nie musi walczyć, kto wygra za premiera, ten ma na wszystko zlecenie, jak się zmieści w 140 mln cenie.
    Nowak: Ech, Kowalski, Ty to masz tu marzenie, marzenie, marzenie, marzenie, a tam się liczy, jak liczą Wydawcy i w MENie.
  • ~Kowalski i Nowak
    (2014-02-02 17:21)
    Kowalski: 16 e-podręczników i nauczyciel sam sobie lekcje zmiksuje.
    Nowak: I w dwa tygodnie od tego multiklikania nie raz powariuje.
    Kowalski: Gdyby coś zamówić za oceanem, byłoby więcej 200 dni.
    Nowak: O edukacyjnej infostradzie Kowalski sobie globalnie śni.
  • ~BASIOR
    (2014-02-02 16:50)
    a ja proponuje Tffuskowi darmowy bilet lotniczy na TUtkę
  • ~Kowalski i Nowak
    (2014-02-02 15:19)
    Kowalski: Premierze, nich za 100 dni mają być w każdym regionie internetowe centra edukacyjnych danych, za kolejne 100 dni e-podręcznik w nich zainstalowany, a w klasach cyfrowe ekrany, a w nich pierwszaków premiera w nowym roku szkolnym powitanie. Kto w MEN uważa, że jest to niemożliwe, ten krok do tyłu, a kto uważa, że da rady, ten krok do przodu, dla dzieci, dla rodziców, dla Narodu.
    Nowak: Premierze, trzymaj się lepiej takiej rady - każdy projekt informatyczny jest na drodze ku klęski, a wyborcy tworzą Komitet Rodzicielski.
    Kowalski: Sieć i edukacja łączy!
    Nowak: MEN premiera do września wykończy.
  • ~Polak
    (2014-02-02 14:12)
    Wybory tuż ,tuż więc naiwnym Polakom trzeba coś obiecać ,Oni dadzą się po raz kolejny nabrać. CZY ABY NA PEWNO ? WIADOMO Z DAWIEN DAWNA ,ŻE Rudy CZĘSTO OKŁAMUJE NARÓD !!!
  • ~Cypisek
    (2014-02-02 13:17)
    Co panie Tusk ? Spojrzał pan w kalendarz i okazało się , że Jesień 2015 tuż, tuż ?
    Trzeba było to zarządzić na początku kadencji.
  • ~M
    (2014-02-02 12:58)
    Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało, że opracuje nowy podręcznik. Jego założeniem jest możliwość korzystania z niego przez co najmniej trzy lata. Nie będzie więc pisania w książkach lub naklejania naklejek, jak jest obecnie. Książki mają być własnością szkoły i będą wypożyczane uczniom.

    To nie jest żaden nowy pomysł tak już było wPRL-u
  • ~M
    (2014-02-02 12:51)
    I kaczor Donald Tusk znów kręci - to typowe dla niego zagranie..a kto zapłaci
    a co go to obchodzi!!
    To tak jak w dowcipie:
    Rozmawiają Tusk i Merkel
    -Merkel - przeciętny Niemiec zarabia 8 000 euro z czego 1500 wydaje na życie.
    -Tusk - a co robi z resztą?
    - Merkel - a co mnie to obchodzi
    -Tusk - przeciętny Polak zarabia 1200 złotych z czego 1500 wydaje na życie
    -Merkel - a skąd bierze resztę?
    -Tusk - a co mnie to obchodzi?!
  • ~Tato, tato, sprawa sie rypla
    (2014-02-02 13:06)
    Lepiej niech Tusk i jego rząd nie zastępuje rodziców, tylko pomyśli jak im dać pracę i lepsze rodzinne. To nie będą potrzebowali darmowych podręczników.

    Chcecie rzeczywiście obniżyć koszty rodzicom? Obniżcie podatki !
  • ~wad13
    (2014-02-02 01:16)
    Pani tusk jak żyć jak żyć premierze
    1. podręczniki do klasy 400 zł
    2. do gimnazjum 300-600 zł
    3 . w szkole średniej podobnie
    4.Pozostała cześć wyprawki kolejne pieniążki
    4.Bilet miesięcy-50-150 zł
    5. Dojazd do stomatologa tez kosztuje
    6. dożywianie w szkole 30- 150 zł
    7. Wycieczki zalecane przez MEN do realizacji to nie kilka zł
    8...

    Zajmij się tym a nie pijarem
  • ~były POsraniec
    (2014-02-02 12:01)
    bez szczelny typ już nigdy nie zagłosuję na tę bandę oszustów
  • ~Leonidas
    (2014-02-02 11:50)
    Cudownie, pisdzielce!!!
    Och, jak te wasze ujadanie działa na mnie kojąco...
    Ależ was bolą dobre pociągnięcia Tuska. Ummm... kiedy tak wyjecie odkrywam w sobie sadyzm!
    Wasze pisdzielcze wycie leje się miodem na serce moje!

    Uważny czytelnik zauważy, że sprzedalibyście ludzi, w tym wasz elektorat, za możliwość rzeźbienia kieszeni rodziców przez złodziejski system nauczycielsko-wydawniczy! Na zasadzie: "A co tam szarzy ludzie - trzeba ich tylko naszym narzekaniem tak skołować, żeby ten durny lud nas potem wybrał, a to ile kosztuje ich przeżycie mamy dokładnie tam, gdzie Hofman wchodzi preziowi".

    No, wyć dalej gamonie.

    PS. Jeszcze mała zagadka:

    - do czego służy PiSuar?
    - do szczania!!!
  • ~Kowalski i Nowak
    (2014-02-02 10:48)
    Kowalski: 1 klasa EKRAN CYFROWY internet serwery MEN (zlecenia) dostawcy treści multimedialnych.
    Nowak: Taki ważny premier na edukacyjnej górze na jak szerokopasmowej siedzi cyfrowej rurze.
    Kowalski: Zatem nie tylko bitwa, ofensywa i nie o 100, ale 250 milionów.
    Nowak: Jeszcze w tym roku premier wróci przez MEN na stałe do domu.
  • ~rodzic
    (2014-02-02 10:39)
    znów o szukał polaków
    Premierowi najwyraźniej brakuje własnych pomysłów, a nowe otwarcie ogłaszane po rekonstrukcji rządu okazuje się fikcją. Okazuje się jednak, że podobne rozwiązanie proponowało wcześniej Prawo i Sprawiedliwość. Czyżby rządowi Tuska skończyły się własne pomysły?
  • ~bANAN
    (2014-02-02 09:33)
    polityk bajkopisarz !!! PRZEZ DWIE KADENCJE BAJKI OPOWIADAŁ I MAMY JAKI EFEKT ???

    GARNITURY OD ZEGNY, CYGARA, WINO I ZEGARKI NOWAKA !!!
  • ~NIEMCY
    (2014-02-02 09:27)
    NAS GERMANÓW TO NIE OBCHODZI JAK POSŁOWIE Z PO PRZEKONACIE PRZEZYDENTA ROSJI ?
    TO JUŻ WASZ PROBLEM POSŁWIE Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ !
  • ~GERMANY
    (2014-02-02 09:24)
    MACIE POSŁOWIE Z PLATFORMY OYWATELSKIEJ PRZEKONAĆ PRZEZYDENTA ROSJI ?
    BO JAK NIE TO WSZYSTKO SIĘ POSYPIE W PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ !
    ZROZUMIANO CZY GERMANY MAJĄ TO PRZELITEROWAĆ !
  • ~obserwer_1
    (2014-02-02 09:09)
    przysłowia są mądrością narodu i jedno z nich mówi: NAJDROŻSZE SĄ DARMOWE OBIADY

Może zainteresować Cię też: