Wybuch, rozpad prezydenckiej salonki... Nowy smoleński raport PiS

W 4.rocznicę katastrofy smoleńskiej PiS przedstawi kolejny raport w sprawie jej przyczyn. Dokument przygotowany przez zespół Antoniego Macierewicza zawiera m.in. opis rozpadu salonki tupolewa oraz analizę działania rosyjskich specsłużb - donosi Polska Agencja Prasowa. W raporcie ma też być powtórzona teza o wybuchu.

wróć do artykułu
  • ~wojt 49
    (2014-04-04 12:39)
    Kolejne tego Pana." tezy " Macierewicza takie same jak poprzednie oparte na przypuszczeniach, a nie na dowodach. Zespół ten to tak jak nie obrażając przekupek na rynku, że jedna pani drugiej pani powiedziała, że trzecia pani usłyszała od kolejnej pani itp. Szkoda czasu na te ustalenia pobożnych życzeń
  • ~Konrad Wallenrod
    (2014-04-04 12:41)
    Jak dlugo ten czlowiek o wypaczonym umysle bedzie tworzyl kolejne brednie.Znajac cos nie cos jak dzialaja obece wywiady,lepiej niech on uwaza ,bo moze go Putin zalatwic.Stracilem osoby mi znane ,zginely one w tajemniczych okolicznosciach,zawaly serc.Dziwne wypadki.Sa metody ,ktorymi mozna to spowodwac bez sladu.Z KGB-e lepiej nie zaczynac ,to samo dotyczy CIA i Mosadu z tymi ludzmi nie ma zartow.Ten czlowiek jest chory,albo do dna cyniczny,gra na imponderabiliach najbiednieszych rodakow.Ta gra moze naprawde na Polske sciagnac wielkie nieszczescie.W koncu premier i prezydent,powinni ostro zareagowac na wariacje,na co czekaja ?.
  • ~Szyba
    (2014-04-04 12:43)
    Ta katastrofa po za wieloma słabościami naszego państwa bezlitośnie obnaża stan naszej służby zdrowia . Jak to możliwe że kimś takim jak pan Maciarewicz nie zajmuje się psychiatra .Koniec końców to jest wybraniec narodu i powinien być pod szczególną troską lekarzy .
  • ~pil.
    (2014-04-04 12:43)
    Ile to będzie się jeszcze trwało, co chwila wynajdują bzdurne teorie które udowadniają że parę osób jest niekompetentnych a robiących na tragedii tak karierę polityczną jak i groteskową.
  • ~pisowski pisowiec
    (2014-04-04 12:52)
    Zabawne są komentarze POrtyjnych psów Pawłowa - nie czytali, nie widzieli a plują i rzygają. To jak obserwować kipiące szambo. Zabawne, że to ich żywioł, fuj.
  • ~wer
    (2014-04-04 12:55)
    tak krytykujecie Pana Macierewicza - A CO WY O TYM WIECIE ? tyle co lasek?
    Jesteście skończonymi PRYMITYWAMI
    DO PRAWDY TRZEBA DĄŻYĆ a nie wierzyć różnym ******** z TV
  • ~Rodriguez
    (2014-04-04 12:56)
    Eksperci, nie róbcie więcej doświadczeń na parówkach. Oddajcie je głodnym dzieciom. A stodoły możecie palić. HEJ!
  • ~WAW
    (2014-04-04 12:58)
    MACIOREWICZ JEST JUZ DOSZCZETNIE SKOMPROMITOWANY, WIEC COKOLWIEK NIE WYBELKOCZE TO WYWOLUJE TO TERAZ TYLKO USMIECH POLITOWANIA I WSPOLCZUCIA...
  • ~hehehe
    (2014-04-04 13:02)
    Hehehe, strach pomyśleć,jaki raport powstanie 10 lat po Smoleńsku.
  • ~tohiro
    (2014-04-04 13:05)
    Rada na tych świrów jest taka żeby ich totalnie olewać. Nie zapraszać, nie pisać, nie dyskutować- bo niema o czym. Film National Geographic prosto i logicznie wszystko wyjaśnia. To tylko jedna z wielu katastrof w przestworzach
  • ~jonas
    (2014-04-04 13:06)
    Raporty Macierewicza zwanego są ciekawsze od książek Agathy Christie. Wartka, wciągająca akcja, za każdym razem inny motyw i inny sposób zabójstwa, a i tak na końcu giną wszyscy.
    Była już książka o zabójstwie wywołanym sztucznym mgłą, był kryminał o helu, był "Tupolew i straszne parówki", a nawet chyba "Cztery pancerne brzozy i pies". Był coca-colowy wybuch oraz eksperci kupujący tajne papiery na bazarku (rozwojowe: tzw. pudlarze z Łodzi mają pewnie papiery o śmierci Kennedy'ego). Z niepokojem czekam, co dalej.
  • ~juzek
    (2014-04-04 13:08)
    Maciora, mam lepszy pomysł. A może by tak Wyprawa Smoleńska? coby odbić wrak, czarne skrzynki i uwolnić tych co przeżyli? Hajda na Moskala! Generale Odbij Wam Antoni - prowadź!
  • ~CO LEMINGI
    (2014-04-04 13:09)
    Młodzieżówka PiS wyjaśnia, że udało się jej wydobyć z ratusza listę urzędników zatrudnionych tam za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz. Okazuje się, że chodzi o ponad 3800 osób. Wedle raportu polityków, 135 osób to ludzie powiązani z Platformą Obywatelską, a to poprzez działalność w partii, a to przez więzy rodzinne z działaczami. Przy czym w gronie tym wymieniona jest również sama prezydent Warszawy, a także jej zastępcy: były burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski oraz Jacek Wojciechowicz.

    Ale poza tym są również m.in.: Bożena Stoma, żona burmistrza Bemowa, również działacza PO, Alberta Stomy, która jest szefem biura audytu; Mateusz Stępień, który jest asystentem poseł Małgorzaty Kidawa-Błońskiej, a w ratuszu pracuje jako referent; Łukasz Lanc, syn radnej sejmiku Elżbiety Lanc, który jest naczelnikiem jednego z wydziałów; telefonistka Natalia Dołęgowska, o której PiS pisze, że należy do rodziny posłanki Alicji Dąbrowskiej.

    Poza tym większość wymienionych przez PiS osób to działacze Platformy Obywatelskiej lub kandydaci, którzy z jej list startowali w kolejnych wyborach. Są również radni miejscy. Jednak w ich przypadku autorzy raportu nie wszystko sprawdzili - jak pisze "Super Express", część z nich na czas pełnienia funkcji wzięła w ratuszu urlopy bezpłatne. Na liście znalazły się również nazwiska ludzi, którzy na listach wyborczych PO pojawili się już po tym, jak zakończyli pracę w urzędzie przy pl. Bankowym.
  • ~kokos
    (2014-04-04 13:10)
    zdrajcy z PO znają prawdę Laska, który za jej głoszenie inkasuje co miesiąc 10tysięcy zł
  • ~grot
    (2014-04-04 13:14)
    "Dokument przygotowany przez zespół Antoniego Macierewicza..." Jaki dokument?? Kolejna ulotka reklamowa PiS z neurotoksycznymi wizjami autora.

    Przypomina mi się dowcip:
    Przychodzi Macierewicz do lekarza, a lekarz - nareszcie...
  • ~łowczy 54
    (2014-04-04 13:16)
    Panowie z PIS myślicie,że w ten sposób zyskacie sobie więcej sympatyków???z całym szacunkiem do tych co zginęli ale wy Panowie z PIS wykorzystując tą tragedię do celów politycznych sami strzelacie sobie w piętę,no nie mogę głosować na taką partię,żadnego realnego programu gospodarczego,nic na polepszenie życia zwykłych obywateli,tylko Smoleńsk i jeszcze raz Smoleńsk,wy chyba naprawdę bronicie się przed rządzeniem Polską ,no i dobrze,tak trzymać.
  • ~zbych
    (2014-04-04 13:18)
    No tak. Fakty sobie, a pisuaria sobie. Najwidoczniej mają swój elektorat za bandę idiotów, której można wcisnąć każdy kit.
  • ~gender towarzyszki Klempy
    (2014-04-04 13:19)
    najwyższy czas żeby wyeliminować z życia politycznego świrów typu Antek. Niech zajmą się tymi chorymi na obłąkanie ludźmi psychiatrzy.\
    Dlaczego ja ze swoich podatków mam utrzymywać na stolcach ******* głównie z PISlamu czy Solidarnej Paranoi.
  • ~kokos syn ksiedza
    (2014-04-04 13:21)
    SWIR ANTEK = świr Putin.
  • ~jerry m
    (2014-04-04 13:22)
    Jak mam czas i siedzę na nocniku to lubie słuchac takich ludzi jak pan Macierewicz, Kaczyński i im podobnych. To bardzo dobrze robi na przeczyszczenie i bez specjalnych chemicznych środów. Bardzo zdrowo, więc jestem za. Też ludzie, też maja prawo robić biznes, a jakimi metodami, no to już ich inwencja. To reszta narodu jest trochę pomylona, że ten biznes im się kręci. Ale jest demokracja, wolność słowa i swoboda, więc jeszcze raz jestem za.Merytorycznie się nie odnoszaę, bo nie ma do czego.