Młody Tusk, "Smoleńsk, k..., jakieś pierdoły". O czym rozmawiali Belka i Sienkiewicz

| Aktualizacja:

O czym rozmawiali Bartłomiej Sienkiewicz z Markiem Belką? Rozmowy dotyczyły nie tylko skupowania obligacji rządowych i zmian w rządzie. Oto, co jeszcze zajmowało szefów NBP i MSW.

wróć do artykułu
  • ~Robnad
    (2014-06-16 09:52)
    przynajmniej morony się dowiedzieliście PO kiego wypuszczono na rynek "nowe" pieniądze. gdyby jeszcze wpadły do waszej kiszeni, to bym mógł zrozumieć wasz kretynizm POznawczy. one jednak POszły na "dil" Parady Oszustów.
    kręta ścieżka z wybojami w POszukiwaniu rozumu, nieprawdaż doopki?
  • ~olo
    (2014-06-16 09:54)
    no i jak się czujecie lemingi głosujące na peło ?- problem w tym, że i tak nimi pozostaniecie .
  • ~DAV
    (2014-06-16 09:56)
    Dal tych chamow i wrogow Polski Smolensk to sa ******** - wszystko jasne , zdrajcy !
  • ~benek
    (2014-06-16 09:57)
    Wyrzucili POokrągłostołowcy dwa artykuły z K.K. o przestępstwach gospodarczych i padło hasło "róbta co chceta". Jedyne rozwiązanie dla Polski to przywrócić te artykuły i uznać duże afery za zbrodnie przeciwko ludzkości , które się nie przedawniają i działają od okrągłego stołu.W przeciwnym razie będą nami rządzić ci co powinni siedzieć, a siedzieć będą ci za batonika.
  • ~Jan Stańczyk
    (2014-06-16 09:58)
    Mafia ,mafia ,mafia i to w najgorszym wydaniu . Rząd Tuska kręciła i kreci lady od początku swoich rządow.
  • ~krystyna
    (2014-06-16 10:00)
    Mafia by sie nie powstydziła takich rozmów!Skandal,w normalnym państwie to juz od wczoraj trwały by rozmowy nad tworzeniem nowego rzadu! A u nas "chłopaki nic sie nie stało!
  • ~Janek Cz.
    (2014-06-16 10:02)
    A jednak jest UKŁAD. To jest właśnie PO...
  • ~adam
    (2014-06-16 10:02)
    a jednak żyjemy w państwie policyjnym, gdzie wszystkich i wszystko sie nagrywa, a potem puszcz w necie i afera gotowa, coraz gorzej sie w tym naszym kraju czuję
  • ~harry
    (2014-06-16 10:06)
    tygodnik który utrzymuje się z ujawniania prywatnych rozmów bez zgody rozmówcy- moim zdaniem nie warty jest nawet grosza, nie mówiąc o złotówce
  • ~REALISTA
    (2014-06-16 10:09)
    ZROBILI WSZYSTKO ,BY NASTEPNE POKOLENIA ZNOWU MUSIALY GINAC W POWSTANIACH.
  • ~krzysiek
    (2014-06-16 10:09)
    "26 września 2006 telewizja TVN wyemitowała nagrane rozmowy. W ich czasie w pokoju poselskim posłanki Samoobrony, pomiędzy nią a ministrami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Adamem Lipińskim i Wojciechem Mojzesowiczem z Prawa i Sprawiedliwości, dyskutowano o korzyściach, jakie miała uzyskać posłanka Beger wraz z innymi pięcioma posłami Samoobrony w zamian za wystąpienie z Samoobrony i poparcie rządu. Posłanka Beger zażądała stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W czasie rozmów, minister Lipiński zapewniał posłankę Beger, że do podjęcia decyzji wystarczy jedna rozmowa z Prezesem Rady Ministrów Jarosławem Kaczyńskim[2]. Jednocześnie zasugerował, że może istnieć prawna możliwość pozbycia się groźby spłacenia weksli poprzez stworzenie funduszu z pieniędzy Sejmu. Fundusz miałby w przypadku wizyty komornika "założyć" za posła do czasu wyjaśnienia sprawy na drodze sądowej. W drugiej z ujawnionych rozmów, Lipiński poinformował, że premier "nie wyraził na razie zgody" na mianowanie na żądane stanowisko.

    W pierwszej rozmowie posłanka Beger starała się uzyskać deklaracje, co do spraw sądowych przeciwko niej. Na pytanie: "Ale jak pani sobie wyobraża te sprawy sądowe załatwić?" odpowiedziała: "To państwo jesteście od tego, a nie ja. Wojtkowi mówiłam". Dalej Lipiński zasugerował, że może skontaktować Beger "z kimś, kto ma wiedzę na ten temat". W kolejnych rozmowac Lipiński stwierdził, że "na razie nie ma armat, (...) więc ja już dalej nie drążyłem" i w konsekwencji wykluczył możliwość zajęcia się tymi sprawami, tłumacząc, iż "(...) [to] także dla pani dobra... Dla naszej umowy"[2].

    Taśmy z rozmowami, które opozycja nazwała polityczną korupcją spowodowały zawieszenie rozpoczętych kilka dni wcześniej rokowań koalicyjnych pomiędzy dotychczasowymi koalicjantami (PiS i LPR) a PSL.
    "
  • ~REALISTA
    (2014-06-16 10:11)
    ZROBILI WSZYSTKO ,BY NASTEPNE POKOLENIA ZNOWU MUSIALY GINAC W POWSTANIACH
  • ~Drzewuca
    (2014-06-16 10:15)
    Do tego wszystkiego panowie zebrani w celu knucia zdradzieckich wizji państwa bezczelnie jedli frykasy za nasze, rachunki rozliczono służbowo! To jest zdrada!
  • ~obserwator
    (2014-06-16 10:15)
    do wszystkich, którzy się tak bardzo bulwersują - zastanówcie się czy wy w prywatnych rozmowach zawsze mówicie tak poprawnie, kulturalnie i grzecznie jak nalezy - jak juz sobie odpowiecie to wyjdzie na to że wiekszość z tych "zbulwersowanych" zachowuje się o wiele gorzej, a krytykować to każdy głupi potrafi
  • ~Ryś
    (2014-06-16 10:16)
    Myślę, że panowie mieli świadomość, że mogą być nagrywani i specjalnie tak z tą Hiszpanią zagrali. Teraz prezes NBP może mówić, że to była rozmowa dwóch zatroskanych Polską ludzi. Paranoja!
    Jeśli jeszcze ktoś popierał będzie tych cwaniaczków, co to chcą, "by żyło się lepiej", niech już niczego nie pisze.
  • ~czesio
    (2014-06-16 10:19)
    Ja na prawdę nie wiem dlaczego to kogokolwiek bulwersuje, tak zawsze sobie wyobrażałem pracę tego rządu...
  • ~ADIK
    (2014-06-16 10:22)
    DYMISJA CAŁEGO RZĄDU I NOWE WYBORY!!!
    NATYCHMIAST !!!
  • ~emigrant
    (2014-06-16 10:24)
    Polska praktycznie nie istnieje - to szczera prawda. Polacy nie maja prawa glosu , polski rząd sluzy innym, tak chciała PO i tak rzeczywiscie jest.
    Ja wiedziałem o tym od momentu powstania PO - ale coz, większość ludzi wierzyla wtedy Palikotowi , który twierdzil, ze Tusk to geniusz, ze Kwasniewski nigdy nie pije, i ze alkoholikiem jest ten, który naprawdę sluzyl Polsce.
    Coz, w Polsce ZWYCIEZA KLAMSTWO PALIKOTA.
    Smutne to, ze wiekszosc moich rodakow nic nie widzi, nic nie rozumie - i dalej będzie glosowac na geniusz Tuska, dlatego wroce do kraju dopiero wtedy, kiedy cos naprawdę się zmieni - przede wszystkim musza zacząć myslec Polacy, bo to oni decydują, kto rzadzi naszym krajem.
  • ~robią was w bambuko jak dzieci....
    (2014-06-16 10:24)
    Tak się dzieje gdy na wysokie stanowisko (prokuratora generalnego) wybiera się (celowo) sędziego z prowincji, który zna się jedynie na paragrafach i nie ma innych doświadczeń a przyzwyczaił się do bycia Panem i Bogiem na sali rozpraw. Na zaproszenie ministra prokurator generalny winien odpowiedzieć "dziękuję za zaproszenie, Pan PG będzie Pana Ministra oczekiwał u siebie dnia tego a tego". Wtedy to MSW szedłby szpalerem dziennikarzy. Reguły protokołu nie wzięły się znikąd - to owoc wielowiekowej walki rozmaitych koterii o wpływy na dworach królewskich. Tak samo narzędziem władzy była zawsze INTRYGA!!!
  • ~pisowski pisowiec
    (2014-06-16 10:29)
    Słusznie Tusk traktuje swych wyznawców jak stado bezmózgich pawianów - spójrzcie na wpis osoby o nicku "obsrywator" z 10:15. Zabawny przygłup.

Może zainteresować Cię też: