Dodał, że do liderów Solidarnej Polski i Polski Razem została wysłana oferta polityczna oraz zaproszenia na sobotnią konwencję. "Mam nadzieję, że te ugrupowania się pojawią" - powiedział.

Reklama

Na razie wygląda na to, że w imprezie weźmie udział tylko PiS i koła Gazety Polskiej.

A jedynym liczącym się politykiem spoza PiS, która może pojawić się na kongresie zjednoczeniowym prawicy, jest były europoseł Jacek Kurski. Solidarna Polska w czwartek przyjęła jego rezygnację z członkostwa w partii – dowiedział się nieoficjalnie „Newsweek”.

Zdaniem Hofmana Jarosław Gowin zerwał wczorajsze rozmowy zjednoczeniowe z PiS. Według rzecznika Prawa i Sprawiedliwości poszło o pieniądze. Jarosław Gowin miał zażądać, by PiS finansowała w przyszłości jego partię.

-Nie jesteśmy zainteresowani finansowaniem rozbieżności, innych partii. Jesteśmy zainteresowani zjednoczoną prawicą - mówił Hofman i ponowił zaproszenie dla gowinowców na sobotnie spotkanie.

Rzecznik PiS zapewnił, że konwencja odbędzie się - bez względu na to, czy przyjdą na nią Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro. Tłumaczy, że będą tam inne ugrupowania - pozaparlamentarne.

Zdaniem Jarosława Gowina rozmowy nie zostały zerwane. Gowin zdementował też informację, że "poszło o pieniądze i miejsca na listach". Według niego być może potrzeba więcej czasu na negocjacje.