Premier Tusk przeszedł operację. Wyznaczył swojego zastępcę

| Aktualizacja:

Premier Donald Tusk na jakiś czas musi zapomnieć o rządzeniu. Jak podaje Radio ZET, szef rządu przeszedł operację.

wróć do artykułu
 • ~rem
  (2014-07-28 16:45)
  Zdychaj
 • ~Czas spustoszenia przez liberałów Tuska
  (2014-07-28 22:18)
  Bywają czasy, kiedy przychodzi jakaś „ohyda spustoszenia” nie tylko w dziedzinie gospodarczej, ale także duchowej, moralnej i politycznej. Niestety, obecnie przychodzi taki czas i na Polskę.
  Pewien minister, który organizuje sprawy wewnętrzne naszego państwa (Sienkiewicz), w chwili szczerości powiedział, że „państwo istnieje tylko teoretycznie. Praktycznie nie istnieje”. Oznacza to, że nasi władcy nie mają idei państwa polskiego, nie rozumieją dobra wspólnego, państwo zamienili w egoistyczną partię, która sprawuje władzę nad całością, ale tylko dla swojego dobra. Przy tym dochodzenie do takiej władzy jest w „złotym” słowie „demokracja” jakieś dziwne. Władze faktyczne są wybierane tylko przez niewielką część społeczeństwa, ale i ich wyborcy przeżywają często potem rozczarowanie: wybieraliśmy ludzi wspaniałych, uczciwych i zdolnych, a wybraliśmy faktycznie jakichś innych. Jak kobieta po ślubie: gdzie ja miałam oczy. Albo przypomina mi się przedwojenna gra jarmarczna, polegająca na zwodzeniu naiwnych. Szuler manipulował kartami o dwóch kolorach i wołał: „Czerwona wygrywa, czarna przegrywa”. I było widać, gdzie jest położona karta czerwona, stawiało się pieniądze na nią, a po odkryciu okazywało się, że jest ona czarna. Oczywiście, nie wszyscy przegrywali, bo od czasu do czasu wygrywali, ale… podstawieni. Zupełnie jak dzisiejsze media chwalące władze. Właśnie smutne jest to, że do wysokich stanowisk dostaje się za mało ludzi zdolnych, szlachetnych, no i z dojrzałą osobowością, zresztą szerzy się poglądy, że w polityce żadna moralność nie obowiązuje.
  Ponadto okazuje się, że i ci przez nas wybrani nie rządzą ani samodzielnie, ani dla dobra całej Polski. Wiemy, że ok. 70 proc. ustaw i norm pochodzi z Brukseli i większość z nich nie jest korzystna dla Polski, a niektóre są wprost idiotyczne, jak ostatnio zakaz wędzenia. Z kolei z naszych ustaw co trzecia czy czwarta jest wadliwa. Trzeba ją naprawić, ale ta nowa jest znów wadliwa i ją z kolei trzeba nowelizować i tak w nieskończoność. Brakuje po prostu inteligencji inżynierom „państwa prawa”, którzy sądzą, że życiem kieruje samo prawo bez człowieka o odpowiedniej osobowości, zwłaszcza ludzi pozytywnie moralnych i wierzących. Co gorsza, okazuje się, że i faktyczna władza krajowa jest często pod skutecznym naciskiem u nas albo „Salonu”, albo „Układu”, albo „Razwiedki”. I tak władza w Polsce jest też częściowo okradana czy rozkradana i wewnątrz kraju, i z zewnątrz przez Brukselę i sąsiadów.
  Coś dziwnego dzieje się u nas i z gospodarką pod różnymi rządami. Widzimy, że jest coraz gorzej. Większość naszych aktywów została sprzedana w obce ręce: banki, firmy, zakłady, niektóre kopaliny, dużo ziemi ornej, uzdrowiska i inne. Zniszczone są prawie wszystkie większe przemysły, hamowane są prace nad łupkami, upada energetyka, zakłady zbrojeniowe, brak zabezpieczeń antypowodziowych, spaprane drogi, chłopi muszą ciągle walczyć o poprawę swej sytuacji i o równe prawa. Dług publiczny wynosi już prawie bilion złotych, a sama obsługa długów sięga 42,6 mld dolarów za rok. Olbrzymie bezrobocie, wielka emigracja za chlebem itd. A rządząca partia głosi, że jesteśmy „przodującą” gospodarką UE. I cmokają z zachwytu służebni dziennikarze, nawet i wrogowie Polski. Jak to wytłumaczyć? A może to tylko propaganda i „pogoń za wiatrem”?

  Ciekawe, że w krajach pokomunistycznych mimo odzyskania wolności są nawroty ciągot ku tamtym czasom. Jest to takie prawo historyczne wypiękniania przeszłości. Ale jeśli taka postawa przybierze formy żywe, to są patologiczne. Tymczasem u nas teraz znów i część społeczeństwa, i władze ukazują pewne elementy nostalgii za PRL. Władze robią się dyktatorskie, opozycji nie dopuszczają do niczego, a tylko wszelkie zło obecne zrzucają na rządy poprzedników, a jeśli są ważne zarzuty przeciwko nim, to odpowiadają jak przekorne dzieci: „Właśnie już przygotowujemy odpowiednie prawo, którego wyście nie zaprojektowali”. A faktycznie wszelkie projekty opozycji leżą latami w zamrażarce sejmowej. Działacze PRL są coraz częściej dopuszczani do wysokich stanowisk, chroni się pomniki morderców naszych sióstr i braci, blokuje się niekiedy badania nad szczątkami pomordowanych patriotów, czasami też ludzie, którzy działają i teraz na szkodę Polski, ale są powiązani z elementami zagranicznymi, otrzymują ordery. Prześladowane są ruchy narodowe jako „faszystowskie”, niweluje się Redutę Ordona w Warszawie, patriotyzm uważa się za skrajność, bywają nawet karane dzieci za wołanie na wiecu: „Bóg, Honor i Ojczyzna” (Hajnówka), poniżani są ludzie, którzy budowali Polskę po rozbiorach, jak Roman Dmowski, okrawa się budżet IPN, propaguje się wyraźnie ateizm, powraca się do niektórych tradycji PRL, niekiedy potępia się Powstanie Warszawskie jako antysowieckie itp.
 • ~tomek
  (2014-07-28 20:24)
  pan premier nie byl w szpitalu, pojechaL napelnic pusty leb azotem w wybranym zakładzie wulkanizacji, a ze proznia nie chciała dac za wygrana wiec to troche potrwa, Prosze nie liczyc na radykalne zmiany co najwyzej bedzie latał rejsowym do domu, bo samoloty Jozefa Baka chwilowo sa uziemione a Slawek z Pendolino na aucie , cierpliwosci stefany niesiolowskie jeszcze bedzie przepieknie jeszcze bedzie nienormalnie. precz ze Szetyna precz z zezowatym nieszczesciem grupinskim, niech sie naje do syta radoslaw s naczelny bufon i reszta wasali anieli ps; szejnfeld popraw grzywke bo ci wpadla za kolnierzyk
 • ~Nagranie z żolądka Putina:
  (2014-07-28 20:46)
  ~tomek2014-07-28 20:24 BZYKAŁEM TWOJA MATKE BUTELKA , BO SIE BRZYDZIŁEM , A TY JESTESBĘKARTRM , KTÓREGO MIAŁA WYSKROBAĆ
 • ~STARY NUMER
  (2014-07-28 21:02)
  Coś siezaczyna dziać.
 • ~ucieczka do Brukesli nie wysza wiec ucika w
  (2014-07-28 21:14)
  chorobe. No to juz dalej nie da sie uciec.
 • ~katol
  (2014-07-28 21:16)
  Zycze Wam PISuarom rzadow PISu i KK!!! BEZ datkow unijnych!
  ZASLUZYLISCIE na to gloopie matoly!
 • ~rabbit
  (2014-07-28 21:17)
  a jak długo ojciec chrzestny don mafiozo donald czekał w kolejce na operację ?
  czyżby dał znachorowi arłukowiczowi kopertę ?
 • ~koń se kwentny Roman
  (2014-07-28 21:22)
  Pewnikiem sobie prostatę zrobił... i przy okazji facjatę co by w EU mógł być rzecznikiem gender swender + tęczowych.
 • ~Robnad
  (2014-07-28 22:01)
  katol2014-07-28 21:16
  "Zycze Wam PISuarom rzadow PISu i KK!!! BEZ datkow unijnych! "

  możesz mi powiedzieć co Tusk zrobił z datkami unijnymi, skoro udało mu sie przerąbać przez 7 lat bilion(na co?), a teraz nie ma skąd wziąć pieniędzy na uruchomienie kolejnych?

  przy okazji, popisujesz sie kompletnym prymitywizmem wypisując takie brednie.
  zbitka pojęciowa wbita do łbów przygłupów, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością, ale trafiająca na POdatny grunt, czyli próżnię intelektualną morona.
  z równym POwodzeniem możecie straszyć czarnym ludem.

  życzyć to ci mogę rozumu, ale zdaje się że skorupka za młodu czym innym nasiąkła.
  żal mi was ogłupiała tłuszczo.
 • ~Taaka prawda
  (2014-07-28 22:24)
  re ~Robnad2014-07-28 22:01

  mówiłam ,że ci krzyżem wyjdzie .Oszczędzaj się.
 • ~emerytki
  (2014-07-28 19:43)
  re-::)) Robnad...
  jeżeli każdy pisowski emeryt i emerytka ma dwa fakultety to to czapki z głów

  życzę wam w pisie takiego magla...
  zastanawiam się kim ty jesteś ?
  wasza nienawiść wynika z zazdrości...
  nigdy Jarosław nie dojdzie do władzy,
  prawdziwym sondażem będą wybory
  8 raz NIC , NIC
 • ~powtarzam
  (2014-07-28 22:27)
  ~Dama Pik2014-07-28 17:27

  re ~Robnad2014-07-28 15:20

  ~Jacek2014-07-28 14:44
  "Z prawdziwie chrześcijańską miłością bliźniego na forum wypowiadają się pisiorki."

  "można teraz PIS za**bać", niejaki Radsik do Rostowskiego.
  da się porównać lemingu?
  ---
  no ,ale to lewactwo !
  cóż można wymagać od bezbożników ? ! he he he
 • ~s_ceptyk
  (2014-07-28 18:34)
  No nieeeeee, ale sensacja. Premier wyznaczył wicepremiera na zastępcę.
 • ~re:katol
  (2014-07-28 22:31)
  Sam jesteś debil i matoł! Wstyd mi za takie głąby jak ty! Jesteś PO prostu CHORYM Z NIENAWIŚCI ANTYPISOWSKIM OSZOŁOMEM!!!
 • ~chirurg
  (2014-07-28 22:30)
  przeszczepili mu chipa?
 • ~der dziennik!!!
  (2014-07-28 22:34)
  Gdzie wpisy CENZURO PO.je.bana?!
 • ~Robnad
  (2014-07-28 22:42)
  ~emerytki2014-07-28 19:43
  re-::)) Robnad...
  "jeżeli każdy pisowski emeryt i emerytka ma dwa fakultety to to czapki z głów

  życzę wam w pisie takiego magla...
  zastanawiam się kim ty jesteś ?
  wasza nienawiść wynika z zazdrości..."

  rozumiem, że towarzyszka pisze o sobie per wy.
  tęsknota za POprzednim systemem, a wieczny Tusk tylko POtwierdza słuszną drogę demokracji meneli.

  nie martwcie się o moich znajomych emerytów, czyli kolegów i koleżanek moich rodziców. wszystko górna półka, zarówno dotycząca pochodzenia, jak i wykształcania. o tym sobie możecie towarzyszko POmażyć, i dlatego taki wściekły wytrzeszczowaty pajac w 3/4 szkop na sznurku Makreli i Putina jest waszym idolem.
  pamiętajcie towarzyszko. nic nie trwa wiecznie. im dłużej będzie Tusk niszczył Polskę ze strachu przed odpowiedzialnością(niezłe kuriozum), tym większego stracha będzie miał.

  juz takie przypadki w historii były. radzę poszukać, jak sie to kończyło.
 • ~to je dobré
  (2014-07-28 23:09)
  ale temat
 • ~de facto
  (2014-07-28 23:11)
  dobrej nocy życzę

Może zainteresować Cię też: