Polacy bardziej ufają Kopacz niż Tuskowi. NOWY SONDAŻ

Prezydent Bronisław Komorowski jest wciąż liderem rankingu zaufania. Długo za nim nie ma żadnego z polityków. Jednak na dalszych pozycjach toczy się prawdziwa walka o sympatię Polaków. Donald Tusk w sondażu CBOS uzyskuje takie same notowania jak Jarosław Kaczyński. Niezbyt dobre.

wróć do artykułu
  • ~zaraza
    (2014-11-20 18:22)
    g. prawda nikomu z PO nie wierzę. UE stwierdziła , że zakup Pendolino przez PO to wyrzucenie milionów w błoto. Kiedy to sie nazywa błoto?
  • ~Robnad
    (2014-11-20 18:19)
    "Polacy bardziej ufają Kopacz niż Tuskowi. NOWY SONDAŻ"

    chyba magiel. swoją drogą, to niewdzięczne żmijowisko.
    tak przerzucić uczucie uwielbienia z POpychla Makreli na rypadło, które przecież nie spadło z nieba, a jeszcze całkiem niedawno była wiernym kundelkiem kundla.
    nie mówiąc o rozwaleniu służby zdrowia, łgarstwach smoleńskich i ogólnym POjęciu prymitywizmu.
    7 lat haratania w gałę sprowadziło tych "wykształconych i inteligentnych" inaczej z POwrotem do POziomu kałuży.
  • ~MANTA
    (2014-10-01 09:01)
    Ludzie w co Wy wierzycie!!! 370 miliardow dlugu zagranicznego!!! 1 bilion glugu
    publicznego!!! 75 % przemyslu polskiego rozgrabione i nie istnieje!!! Pyt5am co
    dalej??? Sprzedac cmentarze i koscioly...i wyjechac do czarnej AQfryki po
    wirusa E>>>>BOLI!!!
  • ~cik
    (2014-09-23 09:37)
    Rozwódka premierem - kraj katolicki
  • ~Zielone Wysypisko
    (2014-09-02 10:36)
    Dzisiaj wiemy, że "zielona wyspa" to w istocie był kredyt, to był dług, który trzeba dzisiaj spłacać.

    I spłacać go musi młodzież - co straszliwie bolesne - bezrobociem, emigracją, brakiem mieszkań, zamykanymi szkołami. Spłacać je będzie starsze pokolenie - przedłużeniem przymusowej pracy, nędznymi - gorzej niż nędznymi - emeryturami. Spłacają je chorzy - fatalnym stanem służby zdrowia i horrendalnymi cenami leków, które dla wielu chorych stają się po prostu niedostępne. Spłacają rodzice, bo drożeją żłobki, drożeją przedszkola, bo coraz droższe są ubrania dla dzieci. Niekiedy te ceny rosną trzykrotnie. Bo zabierają becikowe, bo zabierają ulgi.

    Płacą rolnicy - kontynuował Jarosław Kaczyński - bo podwyższana jest składka zdrowotna, ograniczane niektóre elementy dopłat, wzrastają ceny paliwa. Płacą przedsiębiorcy, bo wzrastają ceny lokali, użytkowania wieczystego podnoszone przez pozbawione środków samorządy. Wreszcie spłacają - chociaż tutaj decyzję podjął Trybunał Konstytucyjny - miliony polskich działkowców, którym te działki się zabiera. I płacimy wszyscy, wyższymi podatkami, galopadą cen.

    Sprawa katastrofy smoleńskiej i tego wszystkiego, co stało się przed nią i po niej, to kwestia, która odnosi się do polskiej godności, do polskiego bezpieczeństwa, do statusu naszego kraju, do jego pozycji, wreszcie - do praworządności w Polsce. To co uczyniła władza, co uczynił osobiście Donald Tusk w ciągu ostatnich dwudziestu kilku miesięcy, to nic innego niż deptanie tych wszystkich wartości, odrzucanie ich. Podeptano polską godność, obniżono radykalnie nasze bezpieczeństwo, obniżono nasz międzynarodowy status, zniszczono naszą pozycję. I wreszcie w sposób radykalny, ostentacyjny odrzucono zasady praworządności.

    W sytuacji, gdy są na to dowody, gdzie jest oczywiste, że premier składa fałszywe zeznania, doszło do stanu, który można określić jako skonstruowanie nowej zasady polskiego życia - prawo odnosi się tylko do słabych, nie odnosi się do silnych. Ci, którzy rządzą, prawu nie podlegają.

    O ile właściwie wszystkie grupy społeczne mają dzisiaj płacić za długi zielonej wyspy Donalda Tuska, to ci silni - banki, wielkie sieci handlowe, inni potężni przedsiębiorcy w Polsce - w gruncie rzeczy nie płacą. Władza nie ośmiela się podnieść na nich rękę. I zasada analogiczna ma obowiązywać, jeżeli chodzi o funkcjonowanie prawa w Polsce.

    Alternatywą jest przywrócenie w Polsce elementarnych reguł demokracji i praworządności. Kto może to uczynić? (..) Obóz patriotyczny, a obóz patriotyczny dzisiaj to Prawo i Sprawiedliwość.

    Jeżeli płacimy 1/3 więcej za budowę autostrad niż np. Włosi, to o co tu chodzi? Przecież Włosi mają tyle tych tuneli, a filary, które stawiane są nad przepaściami, sięgają kilkuset metrów. U nas jest paseczek i równo... i o jedną trzecią więcej za budowę drogi płacimy? A może to tu jest właśnie jakiś nepotyzm, niegodziwość, jakieś nieczyste układy? To, co nas niszczy, to kłamstwo, bo wychodzi na to, że na każdym kroku oni kłamią.
  • ~Ewolucja opowieści Ewy Kopacz
    (2014-09-02 10:27)
    Prawie dwa lata temu media pełne były dramatycznych opowieści ówczesnej minister zdrowia na temat przebiegu badania ciał ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

    - Rosyjscy lekarze dali nam fartuchy i rękawice. Powiedzieli, byśmy robili swoje. A oni będą nam pomagać, jak tylko mogą najlepiej - relacjonowała reporterom Ewa Kopacz początek pracy.

    - Ja kilkakrotnie starałam się zwrócić na to uwagę, że tam pojechało naszych jedenastu lekarzy patomorfologów, lekarzy sądowych, techników kryminalistyki. Ale tam na miejscu była grupa blisko 30 lekarzy. Gdyby oni nie robili sekcji zwłok, no to jaka by ich tam była rola, prawda? - zapewniała minister jeszcze 17 maja 2010 r. w jednym z telewizyjnych programów.

    Dopiero kilka dni temu, w wywiadzie dla telewizji TVN24, była minister zdrowia jednoznacznie stwierdziła, że żaden z jedenastu polskich patomorfologów nie brał udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy.

    "Polscy lekarze nie byli biegłymi lekarzami. Sekcję może przeprowadzić tylko biegły lekarz sądowy powołany przez instytucję, która powołuje. (...) Nasi lekarze przygotowywali do pokazania bliskim, którzy tam przyjechali, tych ciał, które wyglądały tak, jak wyglądają ciała po katastrofie" - tłumaczyła Ewa Kopacz nieco zaskoczonej dziennikarce.

    Czego dowiemy się z kolejnego wywiadu marszałek Sejmu?

    Minister Zdrowia Kopacz okłamała sejm - podobno widziała na własne oczy jak ziemia w smoleńsku była przekopana na 1 metr w głąb ... a potem okazuje się że tam są szczątki ludzkie i fragmenty samolotu.
  • ~K O K O -------------------------L O L O
    (2014-09-02 08:39)
    N I E --- U F A M --- nikomu w tym DZIKO DZIKIM kraju ch .. D . . a I KAMIENI KUPĄ w s z y S C Y p o LACZKI N I E mają p o PAMIĘCI = 6 7 L A T p o PRACY lub Amber Gold <> O F E <> V A T <> A C T A <> S Ł U Ż B A --- Z D R O W I A
  • ~Jan Stańczyk
    (2014-09-02 07:46)
    nie do wiary żeby Polacy byli tacy głupi darząc zaufaniem takich mętnych , kłamliwych manipulatorów z PEŁO . a Komorowskiego drodzy Polacy za co ??? Za wystarczy być !!!
  • ~loki
    (2014-09-01 21:44)
    Abstrahujmy na chwile do Kopacz, ktora zasluzyla sobie na zaufanie Polakow i szybkie wyniesienie na pozycje nr.2 w RP glownie tym, ze naplula wyjatkowa smierdzacymi i bezczelnymi klamstwami Polakom prosto w twarz.
    Spojrzmy na inny ciekawy rezultat:

    Red Bull- Komorowski - analfabeta i tuman - najwieksze zaufanie lemingow,

    jego bliski przyjaciel i towarzysz podmoskiewskich szkolen (oczywiscie nt. jak strzelac do gluszca) Palikot (hehe jeczcze nie tak dawno "lemingow wielki bohater byl") najmniejsze.

    I jak tu nie stwierdzic, ze demokracja to jeden z najglupszych systemow. W obecnych realiach - rzady merdialnych swiniopasow nad bezblednie oglupiana trzoda.
    Niezaleznie od powyzszego - cos w tych "polish jokes" jednak musi byc. Smutne, ale poza azjatyckimi narodami niewiele cywilozowanych ludow prowadzi sie tak glupio. Stad zabory. Dawne i te przyszle.
  • ~gk
    (2014-09-01 20:21)
    Bo tak im pasuje! Teraz lans na kopaczkę.
  • ~1 metr w głąb
    (2014-09-01 19:49)
    Takie żarty to tylko CBOS... Nawet śmiać się nie chce.
  • ~PiS be with you
    (2014-09-01 19:42)
    Kochani nasz prezes znowu sie moczy ze strachu...
    NOWA AKCJA
    ..ZMIEN PAMPERSA PREZESOWI... prosimy o poparcie !

    Wolna Polske i Alika kota racz dac nam Panie !!! LARUM bija...
  • ~Swiat wg tusków
    (2014-09-01 19:30)
    Pażdziochowa premierą... Skandal
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-01 19:26)
    PIS...V kolumna Putina
    Powoli ale jednak wychodzimy z kryzysu, pojawia sie stabilnosc i rozwój, zaczyna sie ruch w przemysle, w budownictwie,
    Tusk nawet górnikom daje zielone.
    A wiec wobec zblizajacego sie powodzenia Polaków, ktos próbuje wcisnac nam kij w szprych.
    Kto oprócz Rosjan i PISU móglby tego chciec
    bysmy jako kraj zatracili sie w chaosie wzajemnych oskarzen?
    PIS i prezes dupalin przy wladzy..
    zlotowka na dno...inwestorzy uciekaja...panika bo psychol trotylowy
    zniszczy wszystko
  • ~warszawiak
    (2014-09-01 19:24)
    PIS...kwacze...chce i domaga sie !! )))
    Autorytet moralny dal glos. .prezes picolo i hofmanek
    ..z przyrodzeniem
    Dziewica Orleanska po prostu.
    No bo jak pryncypal Penisa wzywal szefów sluzb specjalnych na nieformalna narade, co by ich poinstruowac kogo i kiedy maja wyprowadzac w kajdankach, to oczywiscie wszystko bylo cacy.
    Jak skrecal kase z Telegrafem, Srebrna czy SKOKami tez zadnej sitwy nie stwierdzono...
    Wszystko w zboznym celu...!!! jak kase-dziesiatki milionow przelewal Rydzykowi !
    Jak wysylal Lipinskiego na rozmowe z Beger--- ("Bo my mamy mnóstwo stanowisk, to nie ma zadnego problemu")--- czynil to dla dobra Polski..!!
    wylacznie.
    Jak zawiazywal koalicje z Lepperem, to narzucal najwyzsze standardy. Itd. itd.

    Naprawde,PIS , prezes rzecznik PiSu ---jako wzorzec moralnego oburzenia to Himalaje hipokryzji...
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-01 19:22)
    PIS przy wladzy- kazdy dostanie puszke zarcia dla kota !
    poza tym
    Prawda jest taka, ze teraz ciemny naród pójdzie do wyborów i wybierze sobie PiS razem z Korwinem
    (no i oczywiscie PSL). Zmiany na lepsze nie bedzie, bedzie natomiast ciag dalszy awantury o Smolensk,
    rozliczenie poprzedniej ekipy, itd. Naród na tym oczywiscie nie skorzysta,
    bo jak nie bylo pracy tak nie bedzie.
    Nie mówie, ze obecna wladza jest OK, ale nie widze kandydatów na zmiane jakosciowa tego
    co jest teraz. Ta cala szopka przypomina polska reprezentacje w pilce noznej.
    Raz jest nieco lepiej,
    raz nieco gorzej, ale ogólny obraz jest zalosny.
  • ~Polak
    (2014-09-01 19:22)
    Po występie w Smoleńsku nikt o zdrowych zmysłach temu babsztylowi nie wierzy...
  • ~@łowca PIS debili
    (2014-09-01 19:21)
    do łowca PIS debili 19.09
    a ty gnoju bolschewicki, co ? co ty masz do POwiedzenia , ty gadzino komuszku ty zatracony, smierdzi od ciebie bolschewickim katolicyzmem z daleka ty niezdaro zaciowa i tylko zerujesz na zaPOmogach socjalnych, a do roboty sie wez !!!
  • ~byly POVoter
    (2014-09-01 19:18)
    PO to złodziejstwo i narodowa zdrada. Platformę należy zdelegalizować, jej przywódców wsadzić do więzienia za zdradę a resztę członków tej mafii osądzić i skazać za złodziejstwo i malwersacje 

Lemingi -Zapiszcie sobie ten akapit i POwtarzajcie go co dzień. POtem naplujcie na zdjęcie Tuska i gajowego sPOd Żyrandola, a potem zagłosujcie na PIS - to jest JEDYNY SPOSÓB na odkupienie waszych win! 
Może w ten sposób będziecie mogli odkupić swoją głupotę i wrócić do społeczności uczciwych Polaków.
  • ~byly POVoter
    (2014-09-01 19:18)
    PO to złodziejstwo i narodowa zdrada. Platformę należy zdelegalizować, jej przywódców wsadzić do więzienia za zdradę a resztę członków tej mafii osądzić i skazać za złodziejstwo i malwersacje 

Lemingi -Zapiszcie sobie ten akapit i POwtarzajcie go co dzień. POtem naplujcie na zdjęcie Tuska i gajowego sPOd Żyrandola, a potem zagłosujcie na PIS - to jest JEDYNY SPOSÓB na odkupienie waszych win! 
Może w ten sposób będziecie mogli odkupić swoją głupotę i wrócić do społeczności uczciwych Polaków.

Może zainteresować Cię też: