Donald Tusk u Lisa o nowym premierze: Nie może zdestabilizować

| Aktualizacja:

Donald Tusk w programie Tomasza Lisa w TVP2 opowiadał o kulisach swego wyboru na szefa Rady Europy. Nie mogło oczywiście zabraknąć pytania o przyszłego premiera polskiego rządu. Lider rządzącej PO uchylał się jednak jak mógł od wskazania swego następcy. 

wróć do artykułu
  • ~bar
    (2014-09-23 09:31)
    A kto im wierzy kłamią jak z nut
  • ~adelaide
    (2014-09-03 14:58)
    Polacy mają już dowody, na brak, poczucia obowiązku, suwerenności, kompetencji i zdeterminowania rządu Donalda Tuska, mają dowody na to, że oszukał ich, i wciskał im ciemnotę, rząd koalicji POWSI-PSL, premier tego rządu, Donald Tusk, oraz jego pomagierzy, włącznie ze słynną, pełniącą dziś drugą najważniejszą, funkcję w Państwie Polskim, funkcję Marszałka Sejmu, Rzeczypospolitej Polskiej, "słynną" na cały świat, kopaczką, która broniąc za wszelką cenę, 4 liter Donalda Tuska, razem z nim, okłamywała bezczelnie Polaków, w tym rodziny ofiar, katastrofy smoleńskiej, opowiadając nawet przed Sejmem, Rzeczypospolitej Polskiej, zmyślone brednie, z jakim to mozołem polscy patolodzy razem z nią, identyfikowali w Rosji, szczątki ofiar, katastrofy polskiego, rządowego, samolotu Tu-154M Lux (101), jak to jakoby, przekopywała na metr głęboko i jednocześnie superdokładnie przesiewała smoleńskie bagno, w miejscu katastrofy ... A przecie wiemy już jaka to była "dokładność" ...; szczątki ofiar "dochówkowywano" później wiele razy, a części samolotu znadują na miejscu katastrofy, kradną z miejsca ich składowania, miejscowi mieszkańcy, handlują nimi i można je od nich kupić do dzisiaj ..!!!
    W odróżnieniu od holenderskiego, polski rząd nie potrafił, co należy chyba rozumieć, nie chciał odzyskać "czarnych skrzynek" samolotu, do dzisiaj, mimo upływu ponad 4 lat ...!!!


    Teraz coraz bardziej zasadne wydaje się podejrzenie iż nie była to katastrofa lotnicza ale zbrodnia. Także kolaboracja Donalda Tuska i jego rządu, z Putinem, przed i w sprawie katastrofy smoleńskiej wydaje się całkowicie prawdopodobna ...!!!
  • ~adelaide
    (2014-09-03 14:55)
    . Polacy wiedzą, że Ewa Kopacz bezczelnie ich okłamywała w żywe oczy.

    Polacy przecież wiedzą jak było i jak jest.

    To Ewa Kopacz jest winna tego, że bez nijakiego poszanowania, niekompletne, pokrwawione, nieumyte, gołe, nieubrane, szczątki ofiar katastrofy smoleńskiej były rzucone, bezładnie do foliowych worów i tak potem zostały pochowane w trumnach.

    Kto chce dowodów niech obejrzy dokumentalny, film pt. „Pogarda” Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej oraz filmy Anity Gargas, np."Anatomia upadku" a będzie mógł skonfrontować prawdę, to co opowiadają, członkowie rodzin ofiar, katastrofy smoleńskiej, z tym tym co mówią polskie władze i kolejny raz obserwować jak premier rzadu polskiego, Donald Tusk umyka przed dziennikarzami a jego rzecznik nie dopouszcza ich do zadawania pytań !!! Oto Tuskowe rządy miłości, oto Tuskowa demokracja !!!


    Po napaści putinowskiej Rosji na Ukrainę, po aneksji Krymu, cały świat i Polacy, także Ci młodzi, nie znający czasów prl-owskich, nie znający okupacji sowieckiej, na ziemiach polskich, przekonali się co to jest sowietyzm, kim jest Putin a także co wart jest Donald Tusk i jego koalicyjny rząd POWSI-PSL.

    W ciągu kilku dni po tej strasznej tragedii, z zestrzeleniem Boeing'a 777 linii Malaysia Airlines z 298 osobami na pokładzie, Polacy przekonali się, co wart jest Putin, co warta jest putinowska hołota, która obrabowała ofiary katastrofy Boeing'a 777 linii Malaysia Airlines, tak samo jak polskie ofiary katastrofy smoleńskiej, tym bardziej upewnili się, że Putin
    i Donald Tusk oraz jego rząd z PO i PSL bezczelnie okłamywali Polaków i świat w sprawie katastrofy smoleńskiej.

    Teraz, konsekwentnie działający Holendrzy, Australijczycy, udowodnili, że gdy rząd państwa, którego obywatele zginęli w katastrofie, działa profesjonalnie, suwerennie i konsekwentnie, to na zasadzie tych samych przepisów i porozumień międzynarodowych, niekoniecznie gospodarz, musi prowadzić badania przyczyn katastrofy, można to czynić z pomocą innych państw, instytucji i organizacji międzynarodowych, że państwo, którego Obywatele zginęli może bez problemu wysłać na miejsce katastrofy swoich przedstawicieli, specjalistów, wojsko, policjantów a nawet członków rodzin ofiar i nikt nie może tego zabronić tłumacząc, że zabraniają tego jakieś przepisy czy porozumienia międzynarodowe, nikt nie może zakazywać otwarcia trumien i czegokolwiek.

    W odróżnieniu od rządu Donalda Tuska, rządu POWSI-PSL - rząd holenderski potrafił zadziałać suwerennie i efektywnie, uzyskać wszystko co zamierzył, chociaż znalazł się w trudniejszej sytuacji bo za adwersarza miał nie tylko legalny, cywilizowany rząd Ukrainy ale i barbarzyńskich, rosyjskich bandziorów, putinowskie służby specjalne, terrorystów, silnie wspieranych przez putinowską FR i samego Putina oraz jego machinę wojenną.
  • ~adelaide
    (2014-09-03 14:50)
    Oby tylko nie kopaczka. Apage satanas.


    PAMIĘTAMY WSZYSCY !!! POLACY NIE ZAPOMNIELI, POLACY PAMIĘTAJĄ, TUSKOWĄ, SŁAWETNĄ, PIERUŃSKĄ, KOPACZKĘ, KTÓRA JAK ŻADNA INNA , DOTYCHCZAS W ŚWIECIE, PODOBNO, STEROWANA PRZEZ PUTINA I TUSKA, broniąc za wszelką cenę, 4 liter Donalda Tuska, razem z nim, okłamywała bezczelnie Polaków, w tym rodziny ofiar, katastrofy smoleńskiej, opowiadając nawet przed Sejmem, Rzeczypospolitej Polskiej, zmyślone brednie, z jakim to mozołem polscy patolodzy razem z nią, identyfikowali w Rosji, szczątki ofiar, katastrofy polskiego, rządowego, samolotu Tu-154M Lux (101), jak to jakoby, przekopywała na metr głęboko i jednocześnie superdokładnie przesiewała smoleńskie bagno, w miejscu katastrofy ... A przecie wiemy już jaka to była "dokładność" ...; szczątki ofiar "dochówkowywano" później wiele razy, a części samolotu znadują na miejscu katastrofy, kradną z miejsca ich składowania, miejscowi mieszkańcy, handlują nimi i można je od nich kupić do dzisiaj ..!!!


    W NAGRODĘ ZA BRONIENIE DOOPY CYSORZA DONALDUSIA, ZA WSZELKĄ CENĘ, NADAL piastuje drugą funkcję w Państwie polskim ...!!!

    i śmie się sadzić na urząd Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej!

    Hańba !!! Po trzykroć hańba !!!


    Ewa Kopacz, dzisiaj marszałek Sejmu; druga osoba w państwie polskim, kandydat na premiera, ponoć "namaszczona" na to stanowisko, przez samego Donalda Tuska,
    razem z nim, okłamywała bezczelnie Polaków, w tym rodziny ofiar, katastrofy smoleńskiej, opowiadając nawet przed Sejmem, Rzeczypospolitej Polskiej, zmyślone brednie, z jakim to mozołem polscy patolodzy razem
    z nią, identyfikowali w Rosji, szczątki ofiar, katastrofy polskiego, rządowego, samolotu
    Tu-154M Lux (101), jak to jakoby, przekopywała na metr głęboko i jednocześnie superdokładnie przesiewała smoleńskie bagno, w miejscu katastrofy ... , to żywy przykład tego iż w państwie rządzonym przez Donalda Tuska, dla Donalda Tuska największą zaletą jest umieć bezczelnie, bez mrugnięcia okiem publicznie kłamać, manipulować i okłamywać Polaków. Pani Minister Ewa Kopacz, która sama jest lekarzem, bezczelnie kłamała! Powinna sobie, strzelić w łeb, ze wstydu, z hańby, jaką przyniosła swojej rodzinie i kolegom lekarzom! polskiemu Sejmowi!



    EWA KOPACZ NIE MA MORALNEGO PRAWA DO POUCZANIA CZY OCENIANIA KOGOKOLWIEK ANI DO PEŁNIENIA JAKIEJKOLWIEK FUNKCJI PUBLICZNEJ W POLSCE...!


    EWA KOPACZ UTRACIŁA NIE TYLKO ZAUFANIE WIELU POSŁÓW ALE I MILIONÓW POLAKÓW A W SZCZEGÓLNOŚCI, RODZIN OFIAR, KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ, W WYNIKU JEJ KŁAMSTW DOT. TEJ NARODOWEJ TRAGEDII.


    Ewa Kopacz za kłamstwa, za to że broniła bez względu na ewentualne konsekwencje 4 liter Donalda Tuska, została jego staraniem, w nagrodę, awansowana na marszałka Sejmu, na drugą osobę w Polsce!


    Oto cytat, z wystąpienia sejmowego, wówczas minister Ewy Kopacz z 29 kwietnia podczas dyskusji nad informacją rządu o śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej.

    "Z wielką uwagą obserwowałam pracę naszych patomorfologów przez pierwsze godziny. Pierwsze godziny nie były łatwe i to państwo musicie wiedzieć. Przez moment nasi polscy lekarze byli traktowani jako obserwatorzy tego, co się dzieje. To trwało może kilkanaście minut, a potem, kiedy założyli fartuchy i stanęli do pracy razem z lekarzami rosyjskimi, nie musieli do siebie nic mówić"

    Z udawanym, wielkim,przejeciem, i łzami niemal, opowiadała jak to, drobiazgowo, przekopywano ziemię na 1 m głęboko i przesiewano szukając szczatków ofiar. To też kłamstwo! Zwłoki ofiar, w niekompletnym stanie, nieumyte, okazywano, członkom rodzin do identyfikacji. później, nieumyte, nieubrane, w foliowych workach, wrzucono do trumien, i tak pochowano w Polsce.

    Po pogrzebach, do Polski przywieziono, ponad 200 kg, szczątków i osobno pochowano. Ubrania ofiar, w większości spalono, niektórych znalezionych przedmiotów, do dzisiaj, rodzinom nie oddano! Że Pani Minister Kopacz, Boga się nie bała tak zmyślać? Sama pewnie tego nie wymyśliła, musiała tak mówić na polecenie premiera Tuska!


    2010-11-03 w "Kropce nad i" w TVN24, ogłosiła osobiste dementi, swojego cytowanego wyżej wystąpienia w Sejmie.

    A więc, prawdziwa, prawda, bo w praktyce Donalda Tuska oraz kolesi z PO i PSL, są różne, oczywiste prawdy, w tych samych sprawach, w zależności od okoliczności, otóż rzeczywista prawda, najprawdziwsza prawda, jest taka, że polscy prokuratorzy ani żaden polski lekarz-patomorfolog w ogóle, nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, w Moskwie, a nikt z przedstawicieli państwa polskiego nie wspierał należycie członków rodzin ofiar, którzy identyfikowali szczątki. Doznali przy tym szoku. Bez nijakiego poszanowania szczątki ofiar były rzucone, bezładnie do foliowych worów i tak potem zostały pochowane w trumnach.

    Jest to niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że przy sekcjach nie uczestniczyli polscy lekarze i prokuratorzy, jest niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że w Polsce pochowano ofiary bez sekcji, przy której byliby polscy lekarze i prokuratorzy. To przestępstwo. Jest to hańba, jest to profanacja.
    Kłamstwo wyjątkowo łatwo przychodzi ministrom rządu Donalda Tuska i nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji. Można sie obawiać, że rząd Donalda Tuska nie liczacy się przecież z nikim i z niczym, mający większość w polskim parlamencie, wprowadzi jako obowiązujące w Polsce inne barbarzyńskie, zwyczaje i prawa moskiewskie ... Oto w jakim państwie my żyjemy ...,!


    Marszałek Sejmu, Ewa Kopacz będąc ministrem rządu Rzeczypospolitej Polskiej, dopuściła się publicznego, haniebnego okłamywania Polaków w bardzo ważnej sprawie i czynem tym dowiodła iż nie zasługuje na zaufanie Polaków. Pani marszałek Ewa Kopacz w dniu wyboru na marszałka Sejmu, zachowała sie w Sejmie haniebnie! nie odpowiedziała w ogóle na zapytania poselskie w tej sprawie ani jako poseł ani już jako marszałek Sejmu, nie przeprosiła rodzin ofiar ani milionów Polaków, których okłamywała! Nie czekajac na konferencję prasową, pani marszałek Sejmu Ewa Kopacz, czmychnęła cichcem, uciekając z Sejmu przed dziennikarzami a za nią uciekł cichcem przed dziennikarzami, jej promotor Donald Tusk, aktualny premier rządu polskiego!

    To hańba dla polskiego Sejmu, dla polskiego parlamentaryzmu, to hańba dla polskiej demokracji, to hańba i obraza dla Polaków! że taka kłamczucha została Marszałkiem Sejmu RP! Pani Ewa Kopacz jest osobą, która bezczelnie bez mrugnięcia okiem publicznie okłamała Polaków.
  • ~jadwiga
    (2014-09-02 21:47)
    Re:---karolek z tworek--wpis o godz.12;31---ZNAM LEPSZYCH kLAMCZYNSKICH,A NA TEJ LISCIE TY JESTES PIERWSZYM.
  • ~Precz z POmatołami
    (2014-09-02 13:36)
    Towarzystwo wzajemnej adoracji...
  • ~rak
    (2014-09-02 12:45)
    widac gdzie matol polecial zaraz do lisa rudzielce maja sie ku sobie
  • ~Karolek z Tworek
    (2014-09-02 12:31)
    tylko jedna osoba jest godna aby być premierem
    to nasz najjaśniejszy Świrosław Polskęzbaw Kłamczyński
  • ~Robnad
    (2014-09-02 12:20)
    ~obywatel2014-09-02 11:08
    PRZYPOMINAM "SUKCESY" rządu PISu i

    "Łączny koszt tego nie mającego precedensu rozdawnictwa publicznych
    pieniędzy to ok 60 mld na rok (60 x 6 lat=360 mld zł) "

    przypomnij mi POżyteczny idioto, dlaczego w takim razie zadłużenie państwa relatywnie malało, a geniusz Peru na chińskim murze PO tych uzdrowicielskich terapiach zadłużył Polskę w ciągu 7 lat o drugie tyle(około 500 miliardów), przerąbał 300 miliardów dopłat unijnych załatwionych przez PIS, rąbnął 160 miliardów z OFE, nie mówiąc o długu KFD, samorządów?
  • ~Robnad
    (2014-09-02 12:13)
    nie martwcie się morony. każdy następny będzie tylko głupszy.
    inaczej wasz Lipke okazałby się ...,he, he, he.
  • ~zeze
    (2014-09-02 12:13)
    Gdyby kartofla wybrali na stanowisko 1 woźnego w parlamencie europejskim to na zastąpienie go w pisie największe szanse ma jego kot Alik...Jest z wszystkich pisiorków najmądrzejszy..
  • ~ironia
    (2014-09-02 12:12)
    Najlepsza bedzie kukielka latwa do manipulacji zeby tylko kumple mieli dobrze a napuszone slowa o trosce o Polske brzmi jak glupi dowcip, ani smieszne ani prawdziwe Strach ogarnia
  • ~GAG
    (2014-09-02 12:09)
    PISOWCY SĄ WŚCIEKLI PONIEWAŻ MAJĄ PRZYWÓDCĘ KURDUPLA KTÓREGO NIKT W EUROPIE NIE SZANUJE I WSZYSCY MAJĄ Z NIEGO WIELKĄ POLEWKĘ
  • ~GAG
    (2014-09-02 12:07)
    ~suma sumarum -to są OBCY i aroganccy= niePOLACY
    A JA WIEM ŻE TWOJA MATKA DAWAŁA WSZYSTKIM ZA PARE GROSZY A OJCIEC TO ZŁODZIEJ
  • ~Andrzej Kołczyński
    (2014-09-02 12:05)
    Reakcja na objęcie - z woli możnych Unii Europejskiej a nie dzięki osiągnięciom i cechom charakteru, czy intelektu – przez Donalda Tuska funkcji „Prezydenta Europy”, w swej istocie będącej odpowiednikiem ozdobnej paprotki prezydialnej, przypomina mi szczytowanie wielu Polaków po otrzymaniu, jeśli nie mylę się w roku 2000, przez Andrzeja Wajdę nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej (Oskara) za tzw. „całokształt”.

    W Krakowie nawet miał miejsce spontaniczny pochód z Wajdą dzierżącym statuetkę Oskara na czele. Nigdy nie zapomnę miny nawiedzonego oszołoma uchwyconej na jednym ze zdjęć reżysera, który, przyznajmy to, zrobił w swoim życiu kilka dobrych filmów (moim zdaniem np. „Kanał” i „Ziemię Obiecaną”). Wszystko to było bardzo żałosne i pełne prowincjonalnych kompleksów, szczególnie po ujawnieniu przez panią Agnieszkę Holland kulisów starań i zabiegów, nie mogło oczywiście obejść się bez rekwizytu pt. „polska wódka”, które przekonały jurorów do kandydatury „mistrza Andrzeja”.

    Moim zdaniem z tym „sukcesem” Polski i Donalda Tuska „rozprawią się” historycy i politolodzy dopiero za kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Współcześni nie są zdolni by tego dokonać.

    Pozdrawiam,
    Andrzej Kołczyński

    P.S. Spektakl w wykonaniu pana Tomasza Lisa w jego programie „Na żywo” z dnia 2014.09.01. był rodem z innej epoki, z epoki „ojców narodu”, „przodowników pracy” i „walki o pokój”. ...„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.” Zadziwia mnie żywotność metod stosowanych przez dziś do cna skompromitowanych, to bardzo dyplomatyczne określenie, komunistów.
  • ~silva
    (2014-09-02 11:53)
    Kobieta? Może by oddał władze Kasience Tusk. Prowadzi własna działalność gospodarcza, więc zna się na ekonomii. Aktywność obywatelska też ma nienaganna. Poparła: WOŚP, Godzinę dla Ziemi, Światło Nadziei dla Ukrainy i akcje jedzenia jabłek.
  • ~rafeal
    (2014-09-02 11:26)
    Lis okazał się pierwszym wazeliniarzem RP, żenujące.
  • ~Karol
    (2014-09-02 11:14)
    Zadłużył kraj jak nikt inny.

    Emerytury głodowe i to od 67 lat

    Stocznie załatwił "na szaro"

    Afera goni aferę.

    Tylko to wystarczy aby stwierdzić to że dobrze idzie do Brukseli.
  • ~Hogo
    (2014-09-02 11:12)
    Miał być polski Walter Cornkite a jest pan Wazelin, ale zjazd.
    ps. bardzo daleko mi do prawicowych hejterów.
  • ~leon
    (2014-09-02 11:09)
    LIs to zielonogorski cham.A Herr Tusk ucieka do brukseli co było wiadome od dawna.Ale tak po prawdzie czy polacy zasługują na co lepszego ?