Donald Tusk u Lisa o nowym premierze: Nie może zdestabilizować

| Aktualizacja:

Donald Tusk w programie Tomasza Lisa w TVP2 opowiadał o kulisach swego wyboru na szefa Rady Europy. Nie mogło oczywiście zabraknąć pytania o przyszłego premiera polskiego rządu. Lider rządzącej PO uchylał się jednak jak mógł od wskazania swego następcy. 

wróć do artykułu
  • ~historyan
    (2014-09-01 22:45)
    Portal Tomasza Lisa NaTemat uczcił rocznicę napaści Niemiec na Polskę wywiadem zatytułowanym "Czy Niemcy są ofiarami wojny?", w którym pan Engelking wypowiada m.in. takie zdanie: "Za kilka dni polska kablówka na nowo wyświetli niemiecki serial „Nasze matki, nasi ojcowie”, wokół którego półtora roku temu rozpętała się ogromna burza. Pisano, że Polacy są w nim przedstawiani jako antysemici, i tak dalej, i tak dalej. Jestem świeżo po obejrzeniu - i nic takiego tam nie znalazłem." Każdy kto widział żenujące sceny portretujące AK w tym serialu wie że pan Engelking albo łże w żywe oczy, albo jest niedorozwinięty. Z kolei Wyborcza uczciła ten dzień artykułem przypominającym Polakom czego powinni się wstydzić myśląc o wojnie. Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy pedagogika wstydu i tresura ludności tubylczej wkracza ostatnio na kolejny poziom? Coś mi się zdaje że za 5 lat przy okazji 80. rocznicy będziemy musieli już oficjalnie przepraszać i wziąć na siebie winę za Holokaust (do spółki z "Nazistami").

    Wojciech Engelking jest stałym współpracownikiem Kultury Liberalnej finansowanej przez Georgea Sorosa, niemieckie fundacje Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit, Rosa-Luxemburg-Stiftung oraz Eurozine (który z kolei też w większości finansowany jest przez niemieckie fundacje). I teraz najciekawsze: Kultura Liberalna ma również wersję niemieckojęzyczną na której można przeczytać artykuły o tym jakimi to rasistami są Polacy: kulturaliberalna . pl/de/

    Tak więc człowiek współpracujący z magazynem finansowanym przez Niemców (publikującym po niemiecku artykuły o polskim rasizmie), w rocznicę wybuchu wojny robi taki a nie inny wywiad w którym ma jeszcze czelność twierdzić że "Unsere Mütter, Unsere Väter" nie przedstawia Polaków w negatywnym świetle. Pytanie z mojej strony: kiedy polscy politycy i polskie media zajmą się tematem dziesiątek zagranicznych fundacji wykonujących krecią robotę w naszym kraju?
  • ~Karolek z Tworek
    (2014-09-01 22:55)
    tylko jedna osoba jest godna być premierem
    to nasz najjaśniejszy Świrosłąw Polskęzbaw Kłamczyński
  • ~Bibilijny
    (2014-09-01 23:04)
    ~historyan 2014-09-01 22:45
    Soros i te jego fundancje to na pewno wiele wypaczają , ale winni sąludzie którzy w tych fundacjach pracują i chcą być bardziej święci aniżeli cokolwiek świete być może i prześcigają się w pluciu na podstawie jakich znalezionych dokumentów. Wojna jest wojna i najbardziej barbarzyńskie tragedie maja miejsce. Nie tylko II wojna tego okazala jak daleko czlowieczenstwo czy kultura Goethego czy Heine'go może zejść gładko do rynsztoka i ohydna demagogia niczy piękno życia i czlowieczenstwa. Ale pamiętajmy ze po II wojnie było tez ich wiele, Wietnam - i co ogladalismy, napalm , strzelanie i zabijanie na wizji, albo bliżej nas ex- Jugoslawię, mordy na Serbach , czy Chorwatach, czy ludności Kosowa. Ja widziałem ten film „Nasze matki, nasi ojcowie” w wersji ZDF 1.5roku temu i ogladalem z zaciekawieniem. Każdy film ma jakąś fabułe przecież , też osnuty jest na jakiś faktach, na siebie też bezkrytycznie patrzeć nie można, niczego nie dostrzegłem zlego odnośnie Polaków, natomiast całe zło , które się przewijało niemal od początku to był hitleryzm i faszyzm.
  • ~pol anka
    (2014-09-01 23:04)
    zwykły człowiek nie śledzi pilnie ruchów personalnych na arenie krajowej a co dopiero europejskiej. W rozmowach nagranych przez kelnerów przewijał się epizod koryt w Brukseli, teraz po upływie pewnego czasu można na nowo spojrzeć na wynik wyborów. Po filmie "Nocna zmiana" na którym brylował Tusk ze swoim " no to liczmy głosy" jestem pewien, że ten facet jest zdolny skręcić każdy numer aby dopiąć swego celu. Czy pomógł szczęściu, nie wiem ale zastanawiające jest, że urzędujący Premier porzuca prestiżowe stanowisko i dla KASY zostaje figurantem. Ale co tam to tylko teoria spiskowa
  • ~pop
    (2014-09-01 23:07)
    "Kanclerz Merkel nie była entuzjastką; Nie mamy wspólnych interesów z Niemcami, w kwestiach energetycznych się różnimy "

    łau.. Jeżeli to prawda, to rzeczywiście to dobra sytuacja dla Polski.
    Jeżeli naprawdę nie jest blisko z tą poskomunistką i przyjaciółką Putina, to może źle go oceniano.
  • ~bob
    (2014-09-01 23:16)
    nie trawię Lisa
    ale też nie trawię sekty smoleńskiej
    PiSdzielców krew zalewa z zazdrości
  • ~curwa ale kyrk
    (2014-09-01 23:22)
    szkoda slow
  • ~mocher
    (2014-09-01 23:30)
    Od dawna nie oglądam programu T.Lis na żywo i tyle w temacie
  • ~kłamstwo kłamstwem pogania
    (2014-09-01 23:38)
    po raz 389 zapewniam, że nie wybieram się do Brukseli - pamiętacie jak KŁAMAŁ w sierpniu na konferencji prasowej?
  • ~Seb
    (2014-09-01 23:40)
    Program Lisa to była jedna wielka kpina z telewidzów. Bierutowi, Gomułce i Jaruzelowi mniej słodzili ówcześni dziennikarze.
  • ~Co za DNO!
    (2014-09-02 00:09)
    Nie oglądam tego ścierwowego programiku.
  • ~neox
    (2014-09-02 00:11)
    Nooo - LIS czyli propaganda spełniona.
    Tusk powie, że kanclerz merkel nie była entuzjastką bo lud trzeba urabiać, a niemieckie gazety szeroko się rozpisują że "ich człowieka" wsadzili na stołek.
    żenujący cyrk propagandowy
  • ~skurkowaniec
    (2014-09-02 00:18)
    ale PiSdzielców kre zalewa z zazdrości
  • ~śmiech na sali
    (2014-09-02 00:22)
    Tusk: "Hanna Gronkiewicz-Waltz jest lubiana w Warszawie"
    A to żartowniś z tego płemieła! Chyba na uszy coś niedomaga, gwizdów niedosłyszy...
  • ~z tuskiego na nasze
    (2014-09-02 00:23)
    Tę informację przedstawi Polakom prezydent, to on będzie wyznaczał kandydata na premiera. = Znaczy: niech Wtopa weźmie to na klatę, bo mnie jest to już scheiss-egal.
  • ~lemingoza POstępuje
    (2014-09-02 00:31)
    skurkowaniec2014-09-02 00:18 POdnieca się: ale PiSdzielców kre zalewa z zazdrości

    Czy ty masz z deklem, kolego? Nie rozumiesz, że znowu nas wyrolowali i przez to nie dostaniemy stanowiska komisarza, który miałby faktyczną władzę w UE?! POdniecaj się mało ważną wisienką na torcie, przy Buzku też robiłeś z wrażenia w gacie?
  • ~kryty
    (2014-09-02 00:36)
    Zazdrość? PISowcy się cieszą, że tego kłamcy nie ma już w rządzie... nic gorszego nie może nas już spotkać (chyba, że Palikot albo Niesiołowski...)
  • ~Pol
    (2014-09-02 00:54)
    p... kotka za POmoca mlotka.
  • ~123987
    (2014-09-02 01:54)
    ch...d...i kamieni kupa
  • ~Leon