Donald Tusk u Lisa o nowym premierze: Nie może zdestabilizować

| Aktualizacja:

Donald Tusk w programie Tomasza Lisa w TVP2 opowiadał o kulisach swego wyboru na szefa Rady Europy. Nie mogło oczywiście zabraknąć pytania o przyszłego premiera polskiego rządu. Lider rządzącej PO uchylał się jednak jak mógł od wskazania swego następcy. 

wróć do artykułu
 • ~Gość
  (2014-09-02 07:03)
  A PO z tuskiem i PSLem was dyma i dymać będzie bo z tego co tu czytam lubicie być dymani!
 • ~Jan Stańczyk
  (2014-09-02 07:33)
  kabaret dupolisa z destruktorem Polski !!!
 • ~adelaide
  (2014-09-03 14:50)
  Oby tylko nie kopaczka. Apage satanas.


  PAMIĘTAMY WSZYSCY !!! POLACY NIE ZAPOMNIELI, POLACY PAMIĘTAJĄ, TUSKOWĄ, SŁAWETNĄ, PIERUŃSKĄ, KOPACZKĘ, KTÓRA JAK ŻADNA INNA , DOTYCHCZAS W ŚWIECIE, PODOBNO, STEROWANA PRZEZ PUTINA I TUSKA, broniąc za wszelką cenę, 4 liter Donalda Tuska, razem z nim, okłamywała bezczelnie Polaków, w tym rodziny ofiar, katastrofy smoleńskiej, opowiadając nawet przed Sejmem, Rzeczypospolitej Polskiej, zmyślone brednie, z jakim to mozołem polscy patolodzy razem z nią, identyfikowali w Rosji, szczątki ofiar, katastrofy polskiego, rządowego, samolotu Tu-154M Lux (101), jak to jakoby, przekopywała na metr głęboko i jednocześnie superdokładnie przesiewała smoleńskie bagno, w miejscu katastrofy ... A przecie wiemy już jaka to była "dokładność" ...; szczątki ofiar "dochówkowywano" później wiele razy, a części samolotu znadują na miejscu katastrofy, kradną z miejsca ich składowania, miejscowi mieszkańcy, handlują nimi i można je od nich kupić do dzisiaj ..!!!


  W NAGRODĘ ZA BRONIENIE DOOPY CYSORZA DONALDUSIA, ZA WSZELKĄ CENĘ, NADAL piastuje drugą funkcję w Państwie polskim ...!!!

  i śmie się sadzić na urząd Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej!

  Hańba !!! Po trzykroć hańba !!!


  Ewa Kopacz, dzisiaj marszałek Sejmu; druga osoba w państwie polskim, kandydat na premiera, ponoć "namaszczona" na to stanowisko, przez samego Donalda Tuska,
  razem z nim, okłamywała bezczelnie Polaków, w tym rodziny ofiar, katastrofy smoleńskiej, opowiadając nawet przed Sejmem, Rzeczypospolitej Polskiej, zmyślone brednie, z jakim to mozołem polscy patolodzy razem
  z nią, identyfikowali w Rosji, szczątki ofiar, katastrofy polskiego, rządowego, samolotu
  Tu-154M Lux (101), jak to jakoby, przekopywała na metr głęboko i jednocześnie superdokładnie przesiewała smoleńskie bagno, w miejscu katastrofy ... , to żywy przykład tego iż w państwie rządzonym przez Donalda Tuska, dla Donalda Tuska największą zaletą jest umieć bezczelnie, bez mrugnięcia okiem publicznie kłamać, manipulować i okłamywać Polaków. Pani Minister Ewa Kopacz, która sama jest lekarzem, bezczelnie kłamała! Powinna sobie, strzelić w łeb, ze wstydu, z hańby, jaką przyniosła swojej rodzinie i kolegom lekarzom! polskiemu Sejmowi!  EWA KOPACZ NIE MA MORALNEGO PRAWA DO POUCZANIA CZY OCENIANIA KOGOKOLWIEK ANI DO PEŁNIENIA JAKIEJKOLWIEK FUNKCJI PUBLICZNEJ W POLSCE...!


  EWA KOPACZ UTRACIŁA NIE TYLKO ZAUFANIE WIELU POSŁÓW ALE I MILIONÓW POLAKÓW A W SZCZEGÓLNOŚCI, RODZIN OFIAR, KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ, W WYNIKU JEJ KŁAMSTW DOT. TEJ NARODOWEJ TRAGEDII.


  Ewa Kopacz za kłamstwa, za to że broniła bez względu na ewentualne konsekwencje 4 liter Donalda Tuska, została jego staraniem, w nagrodę, awansowana na marszałka Sejmu, na drugą osobę w Polsce!


  Oto cytat, z wystąpienia sejmowego, wówczas minister Ewy Kopacz z 29 kwietnia podczas dyskusji nad informacją rządu o śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej.

  "Z wielką uwagą obserwowałam pracę naszych patomorfologów przez pierwsze godziny. Pierwsze godziny nie były łatwe i to państwo musicie wiedzieć. Przez moment nasi polscy lekarze byli traktowani jako obserwatorzy tego, co się dzieje. To trwało może kilkanaście minut, a potem, kiedy założyli fartuchy i stanęli do pracy razem z lekarzami rosyjskimi, nie musieli do siebie nic mówić"

  Z udawanym, wielkim,przejeciem, i łzami niemal, opowiadała jak to, drobiazgowo, przekopywano ziemię na 1 m głęboko i przesiewano szukając szczatków ofiar. To też kłamstwo! Zwłoki ofiar, w niekompletnym stanie, nieumyte, okazywano, członkom rodzin do identyfikacji. później, nieumyte, nieubrane, w foliowych workach, wrzucono do trumien, i tak pochowano w Polsce.

  Po pogrzebach, do Polski przywieziono, ponad 200 kg, szczątków i osobno pochowano. Ubrania ofiar, w większości spalono, niektórych znalezionych przedmiotów, do dzisiaj, rodzinom nie oddano! Że Pani Minister Kopacz, Boga się nie bała tak zmyślać? Sama pewnie tego nie wymyśliła, musiała tak mówić na polecenie premiera Tuska!


  2010-11-03 w "Kropce nad i" w TVN24, ogłosiła osobiste dementi, swojego cytowanego wyżej wystąpienia w Sejmie.

  A więc, prawdziwa, prawda, bo w praktyce Donalda Tuska oraz kolesi z PO i PSL, są różne, oczywiste prawdy, w tych samych sprawach, w zależności od okoliczności, otóż rzeczywista prawda, najprawdziwsza prawda, jest taka, że polscy prokuratorzy ani żaden polski lekarz-patomorfolog w ogóle, nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, w Moskwie, a nikt z przedstawicieli państwa polskiego nie wspierał należycie członków rodzin ofiar, którzy identyfikowali szczątki. Doznali przy tym szoku. Bez nijakiego poszanowania szczątki ofiar były rzucone, bezładnie do foliowych worów i tak potem zostały pochowane w trumnach.

  Jest to niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że przy sekcjach nie uczestniczyli polscy lekarze i prokuratorzy, jest niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że w Polsce pochowano ofiary bez sekcji, przy której byliby polscy lekarze i prokuratorzy. To przestępstwo. Jest to hańba, jest to profanacja.
  Kłamstwo wyjątkowo łatwo przychodzi ministrom rządu Donalda Tuska i nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji. Można sie obawiać, że rząd Donalda Tuska nie liczacy się przecież z nikim i z niczym, mający większość w polskim parlamencie, wprowadzi jako obowiązujące w Polsce inne barbarzyńskie, zwyczaje i prawa moskiewskie ... Oto w jakim państwie my żyjemy ...,!


  Marszałek Sejmu, Ewa Kopacz będąc ministrem rządu Rzeczypospolitej Polskiej, dopuściła się publicznego, haniebnego okłamywania Polaków w bardzo ważnej sprawie i czynem tym dowiodła iż nie zasługuje na zaufanie Polaków. Pani marszałek Ewa Kopacz w dniu wyboru na marszałka Sejmu, zachowała sie w Sejmie haniebnie! nie odpowiedziała w ogóle na zapytania poselskie w tej sprawie ani jako poseł ani już jako marszałek Sejmu, nie przeprosiła rodzin ofiar ani milionów Polaków, których okłamywała! Nie czekajac na konferencję prasową, pani marszałek Sejmu Ewa Kopacz, czmychnęła cichcem, uciekając z Sejmu przed dziennikarzami a za nią uciekł cichcem przed dziennikarzami, jej promotor Donald Tusk, aktualny premier rządu polskiego!

  To hańba dla polskiego Sejmu, dla polskiego parlamentaryzmu, to hańba dla polskiej demokracji, to hańba i obraza dla Polaków! że taka kłamczucha została Marszałkiem Sejmu RP! Pani Ewa Kopacz jest osobą, która bezczelnie bez mrugnięcia okiem publicznie okłamała Polaków.
 • ~Osiągnięcia PO Tuska są dobrze znane
  (2014-09-02 10:20)
  1. Afera hazardowa,
  2. Afera lekowa,
  3. Afera z kupowaniem glosów w Walbrzychu,
  4. Afera Senatora Misiaka (ustawione przetargi),
  5. Afera ministra Grada (firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad...),
  6. Afera ministra Grabarczyka,
  7. Podsluchiwanie dziennikarzy przez ABW,
  8. Zakup samolotów Bryza bez przetargu,
  9. Podwyzka podatku VAT,
  10 .Podwyzka podatku gruntowego,
  11. Benzyna w góre,
  12. Gaz w góre,
  13. Kredyty w góre,
  14. Zywnosc w góre,
  15. Podwyzka energii,
  16. Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej ,
  17. Upadek stoczni (katarscy inwestorzy którzy nie istnieli),
  18.Dramatyczna sytuacja w sluzbie zdrowia w NFZ-cie brakuje 600mil.,
  19.Od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu sluzby zdrowia ,
  20. Brak odpowiedniego przygotowania i bezpieczenstwa polskich zolnierzy w Afganistanie,
  21. Skandaliczne szkolenie wojska - 4 katastrofy lotnicze (Bryza, Casa, Mi-24, Tu-154),
  22. Minister sportu na stanowisko dyrektora mianuje swojego prywatnego fryzjera,
  23. Pierwszy raz w historii ministrem sprawiedliwosci zostala osoba bez wyksztalcenia prawniczego
  24. Asystent Komorowskiego Roman Kuzniar publicznie deklaruje ze Katyn nie byl ludobójstwem
  25. Usilnie twierdza ze w Polsce niema kryzysu i jestesmy zielona wyspa a dlug publiczny wynosi ponad 800 miliardów, 26. Wzrost bezrobocia do 13%, 3.2 mln dzieci w Polsce zyje na skraju nedzy,
  27. Wzrost liczby bezdomnych,
  28. Obietnica wybudowanie do konca 2008 3 000tys km autostrad (nie wybudowano nawet 1 km),
  29. Nowo oddana trasa S8 której 1km kosztowal 200mln. nadaje sie juz do generalnego remontu!
  30. Wstrzymanie budowy autostrady A2,
  31. Wedlug raportu NIK Polowe polskich dróg nalezaloby zamknac z powodu stanu technicznego a przyzwoitych jest tylko 0,5 procenta,
  32.Wstrzymano wiele inwestycji drogowych,
  33. Za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowala stadion pilkarski Legii za ok 500mln,
  34. Rzad do konca 2009 mial przyjac 269 projektów (przyjal 74),
  35. Ciagle próby sprywatyzowania strategicznych polskich firm (Lotos, Orlen, WBK, SPEC, LOT,),
  36. Coraz wiecej opóznien w przygotowaniach do EURO 2012 (brak autostrad, nowych lotnisk, dworców, hoteli, opóznienia w budowie stadionu w Warszawie i Wroclawiu, problemy z murawa stadionu w Poznaniu która byla juz szesciokrotnie wymieniana)
  37. Zabrali 1,5mln dla niewidomych,
  38. Brak reakcji rzadu na krytyke Polski w Parlamencie Europejskim przez holenderskich Eurodeputowanych,
  39. Brak reakcji Polskiego rzadu na oskarzenia Eriki Steinbach o to ze Polska jest wspólwinna wybuchowi II Wojny Swiatowej,
  40. Doprowadzenie do likwidacja fabryki FSO,
  41. Zabieraja pomostówki,
  42. Brak reakcji na zamykanie Polskich szkól na Litwie,
  43. Brak pieniedzy na wojsko i policje,
  44. Wzrost przestepczosci,
  45. Brak zapowiadanych reform,
  46. Planowane zwolnienia, prezesa Narodowego Centrum Sportu otrzymuje 570tys zl premii od minister sportu Anny Muchy za brak dotrzymania terminu zwiazanego z oddaniem do uzytku Stadionu Narodowego.
  47 .Wyzszy wiek emerytalny,
  48. Coraz nizszy poziom szkolnictwa,
  49. Zamykaja i likwiduja sanatoria dla dzieci,
  50. Tragiczna sytuacja na polskiej kolei,
  51. Przekrety drogowe+stadionowe...a czekamy jeszcze na CUD gospodarczy i druga Irlandie
  52. afera "tasmowa" PSL
  53. afera "tasmowa" PO
  54. info-afera (krach cyfryzacji) 2013 etc.. etc.
  55. afera Pendolino -- pociąg nie mogący poprawnie jeździć na polskich torach!
  56. nowa afera "tasmowa" PO -- Belka drukuje pieniądze PO to tylko, żeby PIS nie wygrał wyborów i żeby przekręty układu PO-PSL-SLD nie wyszły na jaw.
  57.
 • ~heliot
  (2014-09-02 10:44)
  Dlaczego ten najlepszy europejczyk nie rozliczył polskich afer???
 • ~aga
  (2014-09-02 10:46)
  po prostu zenada jakie pochwaly plyna ze wszystkich stron tylko polacy dostaja w tylek co to jest prestiz co zyska przecietny polak zasuwa do 70 lat jezeli ma robote a jak nie to zdycha z glodu czemu inni premierzy w unii zabiegaja o swoj kraj smiech i smiech nic wiecej putin klaszcze w niedzwiedzie lapy strach sie bac pozdrawiam serdecznie
 • ~Zdrapka
  (2014-09-02 10:38)
  Zdrapki PO :

  Poskrobiesz Palikota, wyjdzie Komorowski.

  Poskrobiesz Komorowskiego, zobaczysz Tuska.

  Poskrobiesz Tuska, wyjdzie Putin.
 • ~Robnad
  (2014-09-02 10:37)
  ~obywatel2014-09-02 10:26

  nie bredź głąbie.

  jedynym sukcesem Tuska jest przerąbanie BILIONA złotych w ciągu 7 lat, rozwalenie przemysłu, nadprodukcja idiotów zwanych lemingozą, i zrobienie z Prawa, lewo.
 • ~Polska Tuska to jedna wielka nienormalność
  (2014-09-02 10:32)
  TUSK TO NIENORMALNOŚĆ!

  Władza ma coraz większe kłopoty: państwo stoi na skraju bankructwa, ku upadkowi chyli się system emerytalno-rentowy, służba zdrowia znajduje się w zapaści, rośnie bezrobocie, poszerza się obszar biedy. Kumuluje się niezadowolenie społeczne. Jedynym środkiem, jakim dysponują rządzący, jest propaganda i manipulacja. Chodzi o to, żeby je intensyfikować, ażeby przekonać Polaków, że winna katastrofie państwa jest opozycja, a nie rząd. To jednak wymaga likwidacji wszelkich niezależnych mediów, a przede wszystkim tych, które będą mogły dotrzeć do milionów ludzi, dlatego w tak brutalny sposób władza rozprawia się z Telewizją Trwam.

  Jak wynika z niezależnych badań, wyborcy Platformy Obywatelskiej to przeważnie ludzie nie potrafiący samodzielnie dokonywać analizy zdarzeń politycznych, łatwo ulegający propagandzie rozsiewanej cynicznie w obronie starego układu i nie orientujący się w zagadnieniach własnego kraju. Poza ogólnikami, nie umieją uzasadnić swego stanowiska wyborczego. Wmówili im, że jak zagłosują na PO, to są inteligentni i wykształceni i to im wystarczy.

  W Polsce nagrodą za PO-pieranie PO jest praca do 67 lat, głodowe emerytury, rozwalona służba zdrowia , najwyższe w świecie ceny gazu z Rosji i podsłuchiwanie. Czemu jednak normalni Polacy muszą cierpieć przez takich którym wmówiono, że są inteligentni i wykształceni ? Dlaczego normalni w w swoim kraju muszą byc niewolnikami słabo opłacanymi na śmieciowych umowach ?

  Fenomenem historii jest jak Tusk z pomocą reżimowych mediów potrafi ogłupić miliony ludzi, zadłużając kraj, podwyższając PO-datki zwiększając bezrobocie i ma jeszcze 2-3 miliony wyznawców.

  Zauważyliście, że wszystkie ustawy autorstwa PO, to buble ?

  A miało być tak pięknie, mieli się na wszystkim znać.

  PO, to po prostu nieudolna partia władzy, która używa tylko samych prostackich technik , czyli propaganda sukcesu, wróg i konflikt.

  Polska Tuska, to jeden wielki bałagan i zakłamanie.

  Tusk, to notoryczny kłamca !

  Chyba każdy widzi, że Tusk i PO, chcą kontrolować media, chcą pełnej cenzury aby nikt im nie mieszał w ich prywacie i korycie, które sami sobie przyznali. Panuje w Polsce całkowity brak odpowiedzialności decydentów za rządzenie krajem, i całkowita bezkarność za ich poczynania w parlamencie, za złodziejstwo, korupcje, przewały w armii, autostradach, budownictwie, sprzedaży majątku narodowego i gruntów, w instytucjach pomocy społecznej i innych złodziejskich praktykach.

  Wmówili POlakom, że to PiS chce zrobić państwo policyjne. Straszyli POlaków Kaczorami, Zbiorą i ABW - wszystko po to, żeby dorwać się do władzy i samemu zrobić to czym naród straszyli.

  Prawdą jest, że PO ma tak dobrą propagandę, że nawet z porażek potrafi zrobić sukcesy, a ciemny POlak to kupi.

  Przypomnę że, rząd Tuska korzysta obecnie z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności w wysokości 67,3 mld euro na lata 2007 - 2013. które wywalczył w Unii PIS. Mimo to, Polska pod rządami PO zadłuża się w astronomicznym tempie.

  Rząd idzie po najcieńszej linii oporu, nie przedstawia żadnych konkretnych ustaw, tylko przerzuca koszty zadłużenia na zwykłych obywateli podnosząc podatki i wprowadzając pseudo reformy.

  Ciężko nas los doświadczył chwilowo rozum nam odbierając. I nie chodzi tu o głupotę rodaków głosujących na PO i p. Tuska, ale o akceptację jego kłamstw.

  Jedno jest pewne, dopóki Polacy nie będą rozliczać polityków np.takich kłamców jak Tusk i PO z tego co obiecali, to nigdy nic się w Polsce nie zmieni, ponieważ przyjdą następni i będą robić to samo wiedząc, że nikt im nic za to nie zrobi i nie poniosą żadnej odpowiedzialności za to co mówili i robili.
 • ~Czym Tusk może się pochwalić:
  (2014-09-02 10:31)
  Uprawiana przez Tuska polityka zagranicznej polegającej na czapkowaniu zarówno Rosji i UE, a w szczególności Niemcom, poniosła całkowite fiasko. Polska znalazła się w niebezpieczeństwie.

  Knucie przeciwko prezydentowi RP i rozdzielenie wizyt w Katyniu w 2010 r.
  Oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom.

  Urzędowe oszukiwanie społeczeństwa co do przyczyn katastrofy, przez opublikowanie bzdurnego „Raportu Millera”, wzorowanego na rosyjskich tezach zawartych w raporcie Anodiny.

  Dopuszczenie do byle jakiego traktowania rodzin smoleńskich i propagowania hańbiących kłamstw na temat polskich oficerów i pilotów, którzy zginęli tragicznie w Smoleńsku.

  Celowe dzielenie polskiego narodu, przez szydzenie z „sekty smoleńskiej”.

  Brak próby wyjaśnienia dziwnych przypadków zgonów, określonych wspólnym mianem „seryjnego samobójcy”.

  Osłabienie obronności Polski.

  Zniszczenie polskich stoczni i przemysłu, w tym także zbrojeniowego.

  Całkowite uzależnienie energetyczne od Rosji. Karalne zaniedbania przy pisaniu przepisów dotyczących poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego.

  Przyzwolenie, by banki i handel były w obcych rękach i nie płaciły podatków.

  Malwersacje podczas budowy autostrad i doprowadzenie wielu polskich firm do bankructwa.

  Tolerowanie łapownictwa i ustawionych przetargów.

  Niebywale zadłużenie Polski i zawłaszczenie prywatnych pieniędzy z OFE.

  Zubożenie społeczeństwa przez podnoszenie podatków, likwidację lub ograniczanie ulg (uzysk dla twórców).

  Zmuszenie kolejnych pokoleń Polaków do emigracji przez brak działań by stworzyć nowe miejsca pracy.

  Niszczenie wolnych mediów. Sprawa „UważamRze”

  Niebywały rozrost biurokracji, będącej ciężarem dla gospodarki.

  Obsadzanie lukratywnych stanowisk wyłącznie z partyjnego klucza.

  „Wycinanie” za stanowisk państwowych i samorządowych, ludzi podejrzanych o „pisowatość”, bez względu na ich kwalifikacje.

  Szykanowanie osób o poglądach krytycznych wobec władzy, w tym także artystów.

  Cyniczne prowadzanie polityki wewnątrzpartyjnej polegającej na widowiskowym „ścinaniu” głów niepokornym, a wynoszeniu na piedestał ludzi o marnych walorach moralnych. Najchętniej renegatów z PiS.

  Sprzeczne z demokracją niedopuszczanie do referendów, nawet gdy są zebrane miliony podpisów. Jak choćby w bardzo ważnych kwestiach wydłużenia wieku emerytalnego czy posyłania sześciolatków do szkoły.

  Dopuszczenie by w Polsce wybory kontrolowały „ruskie serwery”.

  To pewnie nie jest wszystko, ale i tak zestaw wygląda imponująco. Powinno się nieustannie uświadamiać społeczeństwu, że tak szkodliwej osoby przy władzy Polska nigdy nie miała. Jego potęga jest możliwa tylko i wyłącznie dzięki temu, że pozostaje wygodny dla grup interesów, które opanowały nasz kraj.

  Propaganda jest mocnym orężem, a pan premier nie ma zamiaru rezygnować z dalszego sprawowania urzędu i bez żenady aplikuje nam nową porcję „figo, fago…” Dlatego trzeba się tej propagandzie przeciwstawiać. Wystarczy nagłośnić fakty.
 • ~obywatel
  (2014-09-02 10:26)
  PRZYPOMINAM "SUKCESY" rządu PISu i

  Prawda jest taka że kupowanie poparcia i marnowanie publicznych
  pieniędzy na gigantyczną skalę mieliśmy za rzadów paranoików.
  - redukcja podatków dla najbogatszych
  - redukcja na odchodne składek ZUS ( deficyt ZUSu 50 mld na rok)
  - ulgi na dzieci i becikowe także dla najbogatszych rodziców
  z jednym dzieckiem
  - przedłużenie przywilejów emerytalnych tzw emerytur pomostowych
  - przywileje emerytalne dla górników
  - Rodzina na swoim ( kosztuje miliardy zł,a spowodowała tylko
  wzrost cen mieszkań o 100%)
  Łączny koszt tego nie mającego precedensu rozdawnictwa publicznych
  pieniędzy to ok 60 mld na rok (60 x 6 lat=360 mld zł)
  Czyli mniejwięcej tyle co wzrost długu publicznego za PO.

  A teraz odpowiedź PO uzdrowienie państwa

  Od 2008r PO przeforsowała cały szereg decyzji w celu zmniejszenia
  zadłużenia i z zasady była przez PIS mocno za to krytykowana
  - obniżenie zasiłków pogrzebowych ( za PISu najwyższych w EU)
  - likwidacja większości przywilejów w emeryturach pomostowych
  ( obalone veto prezydenta L.Kaczyńskiego)
  - ograniczenie przywilejów emerytalnych dla służb mundurowych
  - zlikwidowanie Komisji Majątkowej KK
  - reforma ulg podatkowych na dzieci
  - obniżenie zasiłków chorobowych dla mundurowych
  - przywrócenie poprzedniej wysokości składki rentowej po
  stronie pracodawców
  - zamrożenie płac w administracji
  - reforma OFE w tym radykalne obniżenie prowizji
  - zlikwidowanie funduszu reprezentacyjnego KPRM
  - zredukowanie emerytur funkcjonariuszom UB i SB
  - reforma wieku emerytalnego (za PISu wiek przechodzenia na
  emerytury był najnizszy w EU)
  - ograniczenie o połowę finansowania partii z budżetu
  - roczne płatne urlopy macierzyńskie
  - wzrost płacy średniej z 2700 do 4000 zł (minimalnej z 936 do 1750)
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2014-09-02 10:23)
  Nie wiem czy wiecie ale to my podatnicy z każdego państwa należacego do Unii płacimy na ich tak wysokie wynagrodzenia.
 • ~Tomasz Liz
  (2014-09-02 10:22)
  Szanowni Państwo,
  zwracam się do Was z wielką prośbą abyście na moje nazwisko przysyłali do TVP każdą ilość wazeliny.
 • ~Tóskół
  (2014-09-02 09:25)
  Nowy premier nie może zdestabilizować burdelu pozostawionego przez tuska nazywanego przez jego sługusów: ch*j, d*pa i kamieni kupa.
  Co oznacza destabilizacja burdelu? \
  Ład i porządek!
  PIS do roboty a platformę niech Kopacz zakopie na 1 metr pod ziemią!
 • ~bonzo
  (2014-09-02 09:49)
  Lis nie przepytywał .Lis robił to co mu wychodzi najlepiej , czyli bez żenady lizał słuszną pełowską dupę . Żenujący spektakl . Jeśli po obejrzeniu go , ktoś jeszcze mówi że Lis to dobry dziennikarz , jest chyba niespełna rozumu i odfrunął razem z Tomaszkiem bardzo wysoko.
 • ~Jak PO-móc naszym braciom ukraińskim?
  (2014-09-02 10:55)
  Co PO-wiedzą Ukraińcy, kiedy dowiedzą się, że Tusk i jego Platforma doprowadziła PO-lskę do bankructwa?

  Co PO-wiedzą Ukraińcy, kiedy dowiedzą się, że Bolek był płatnym donosicielem?

  Co PO-wiedzą Ukraińcy, kiedy dowiedzą się, że wszystkie polskie wiadomości telewizyjne (z wyjątkiem TV TRWAM) są sterowane przez PO-lską postubecję?
 • ~Joggi
  (2014-09-02 09:16)
  I wyszło szydło z worka!!! Tuskowi chodziło tylko o emeryturę!...
  ale żal dupeczkę ściska, co?. No trzeba było być i działać w opozycji , a nie czekać na zmiłowanie.
  Lata ciężkiej pracy, ambicja, poświęcenie przynosi efekty. Zamiast krytykować w trzeba brać przykład.
  Pozdrawiam Pana Premiera!
 • ~ASEGTFSRY
  (2014-09-02 09:11)
  CZYTAJ POLAKU CO MAFIA BRUKSELSKA SOBIE ZAŁATWIA
  Jak obliczył "Fakt", Donald Tusk od 62. roku życia będzie otrzymywał do końca życia 80 tys. zł miesięcznie. Unijne przepisy zapewniają bowiem szefowi Rady Europejskiej emeryturę w wysokości 2/3 jego zarobków.
  Jak obliczył "Fakt", Donald Tusk od 62. roku życia będzie otrzymywał do końca życia 80 tys. zł miesięcznie. Unijne przepisy zapewniają bowiem szefowi Rady Europejskiej emeryturę w wysokości 2/3 jego zarobków
  Jak obliczył "Fakt", Donald Tusk od 62. roku życia będzie otrzymywał do końca życia 80 tys. zł miesięcznie. Unijne przepisy zapewniają bowiem szefowi Rady Europejskiej emeryturę w wysokości 2/3 jego zarobków.
  Jak obliczył "Fakt", Donald Tusk od 62. roku życia będzie otrzymywał do końca życia 80 tys. zł miesięcznie. Unijne przepisy zapewniają bowiem szefowi Rady Europejskiej emeryturę w wysokości 2/3 jego zarobków
  Jak obliczył "Fakt", Donald Tusk od 62. roku życia będzie otrzymywał do końca życia 80 tys. zł miesięcznie. Unijne przepisy zapewniają bowiem szefowi Rady Europejskiej emeryturę w wysokości 2/3 jego zarobków.
  Jak obliczył "Fakt", Donald Tusk od 62. roku życia będzie otrzymywał do końca życia 80 tys. zł miesięcznie. Unijne przepisy zapewniają bowiem szefowi Rady Europejskiej emeryturę w wysokości 2/3 jego zarobków
 • ~Polska pyta
  (2014-09-02 09:04)
  Jak obliczył "Fakt", Donald Tusk od 62. roku życia będzie otrzymywał do końca życia 80 tys. zł miesięcznie. Unijne przepisy zapewniają bowiem szefowi Rady Europejskiej emeryturę w wysokości 2/3 jego zarobków.
  Jak obliczył "Fakt", Donald Tusk od 62. roku życia będzie otrzymywał do końca życia 80 tys. zł miesięcznie. Unijne przepisy zapewniają bowiem szefowi Rady Europejskiej emeryturę w wysokości 2/3 jego zarobków

  KTO MU BĘDZIE PŁACIŁ ZUS czy OFE???
 • ~pisowski pisowiec
  (2014-09-02 08:55)
  "step" - Twa pogarda i nienawiść do Polaków ośmielających się mieć odmienne zdanie do Twojego - nie świadczy dobrze o Tobie a na dłuższą metę zaszkodzi zdrowiu. Wyluzuj, to tylko urząd przyznany za spolegliwość. Być może Tusk z dala od Polski mniej nam zaszkodzi...