Bieńkowska idzie za Tuskiem do Brukseli. "Dla niej dobra teka ekonomiczna"

| Aktualizacja:

Elżbieta Bieńkowska komisarzem, a dla niej dobra teka ekonomiczna - to najnowsze ustalenia między Brukselą a Warszawą. Tak mówią unijni dyplomaci, nieoficjalnie potwierdzając informację o nominacji wicepremier.

wróć do artykułu
  • ~wow
    (2014-09-02 17:27)
    Super, PO coraz lepsze.
  • ~KLOAKAoalicja PełO+ZSL sklejona BRUDEM
    (2014-09-02 17:27)
    Na dworze ziąb, że aż nie chce się rano wstać z łóżka? No to... do Afryki! Pani minister Magdalena Gaj (39 l.) z Urzędu Komunikacji Elektronicznej wybiera się właśnie do Burkina Faso. Koszt to około 8500 zł za cztery dni w luksusowym hotelu.

    Mało tego, szefowa urzędu, który powinien pilnować interesów Polaków korzystających np. z telefonów, urządza sobie takie wojaże średnio raz na miesiąc! Dwa razy była w Dubaju, odwiedziła też Sri Lankę, Tajlandię i Kirgizję. A my za to płacimy!

    Fakt dotarł do faktury wstępnej za pobyt pani prezes Gaj w luksusowym hotelu w Burkina Faso. Faktura opiewa na 2039 euro czyli około 8500 złotych i już została opłacona z pieniędzy polskich podatników. – Przedstawiona przez hotel kwota obejmuje wstępną rezerwację za maksymalny możliwy okres pobytu, tj. 4 dni dla 2 pokoi wraz z salą konferencyjną (...) – mówi Faktowi Jacek Strzałkowski rzecznik prasowy UKE.

    Po co prezes Gaj leci do Afryki?! Żeby uczestniczyć w Afrykańskim Forum Dobrych Praktyk Sektora Nowoczesnych Technologii. Polska minister ma między innymi przedstawić doświadczenia naszego kraju w dziedzinie rozwoju internetu mobilnego, a w wyjeździe towarzyszyć jej będzie ekspert od cyberbezpieczeństwa.

    Magdalena Graj tylko na 2013 rok zaplanowała 15 zagranicznych podróży służbowych. Dzięki zamiłowaniu do zagranicznych delegacji zyskała nawet specjalny przydomek wśród urzędników UKE – „Magda Travel” – będący parodią nazw popularnych biur podróży.


    Polityczni podróżnicy:

    Premier Donald Tusk (56 l.) poleciał wraz z żoną Małgorzatą do Peru. Był rok 2008, Tusk w Peru otrzymał „Order Słońca Peru” a w Polsce przydomek „Tusk - słońce Peru”. Była to jedna z największych wpadek wizerunkowych premiera.

    Generał Tomasz Połeć (44 l.), szef GITD służby odpowiedzialnej za działanie systemu fotoradarów poleciał do Jordanii na konferencję o Jedwabnym Szlaku.

    Mirosław Karapyta (53 l.), były marszałek województwa podkarpackiego poleciał służbowo do Kazachstanu, gdzie został podjęty na przyjęciu ugotowaną baranią głową i otrzymał do zjedzenia oko.
    ,
  • ~z Żaliboża
    (2014-09-02 17:34)
    Brawo! Bardzo dobra kandydatura! Trzymam kciuki za panią minister Bieńkowską!
  • ~I am Turecki
    (2014-09-02 17:39)
    Musiała mu obciągnąć lepiej niż Kopaczowa. Z resztą ja też wolałbym wsadzać ostrej blondynie.
  • ~wowa
    (2014-09-02 17:41)
    A Łysy pedzio do Brukseli za TUSKE nie POjedzie ?
    Tożto naiwiększy głąb ekonomiczny, który rozpierdzielił budżet POlski
    i zadłużył kraj na 50 lat !!! Chciał strefę EURO naprawiać - teraz z TUSKE
    stworzyli by doskonały duet do rozpierdzielenia budżetu UE !!!
    Mają już doświadczenie !!!
  • ~pitekd
    (2014-09-02 17:47)
    i wyobrazcie sobie że teraz rzadzą nami te świry z PiSu z którymi nikt nie rozmawia i nikt ich nie odwiedza oprócz jakiś skrajnych buraków
  • ~PO-ski smrod
    (2014-09-02 17:50)
    w tej JUNI bedzie sie nam dobrze dzialo jak tam zacznie NIERZADZIC K**WA I ZLODZIEJ
  • ~UJ
    (2014-09-02 17:53)
    fajnie, Ladna, inteligentna dziewczyna, zna kilka jezykow. Brawo! Nasza absolwentka
  • ~z Żaliboża
    (2014-09-02 17:54)
    do ~I am Turecki2014-09-02 17:39
    Musiała mu obciągnąć lepiej niż Kopaczowa. Z resztą ja też wolałbym wsadzać ostrej blondynie.

    Widać masz doświadczenie z obciągania prezesowi Kalksteinowi...
  • ~a5
    (2014-09-02 17:54)
    Co oni właściwie potrafią robić?
  • ~lekaż
    (2014-09-02 18:03)
    geniusze i noblisci ida do uni a zostaja miernoty niedouczone pigwy kopacze pseudo działacze sterowani z bruk sell
  • ~pol
    (2014-09-02 18:06)
    po prostu ucieka przed - AFERĄ TAŚMOWĄ
  • ~obserwator
    (2014-09-02 18:18)
    Pisiory dostaja skretu kiszek z zZAWISCI -to wisac ,slychac i czuc -i smieszne to jest jak kabaret.A wywalic ich na kompost.
  • ~obserwator
    (2014-09-02 18:27)
    Pisiory dostaja skretu kiszek z ZAWISCI -to widac ,slychac i czuc -i smieszne to jest jak kabaret.A wywalic ich na kompost.Super,ze zdolna p.Bienkowska opuszcza ten grajdol,nie beda chamy jej ponizaly!
  • ~and
    (2014-09-02 18:30)
    Sorry, ale egzorcyzmy Ks. Stanisława Małkowskiego "Aby złe duchy opuściły ojczyznę i różne takie budynki" okazały się skuteczne.
  • ~slowianka
    (2014-09-02 18:34)
    TO JEGO PRZYJACIOLKA CZY JAK...
  • ~Hans miller