Piechociński wychodzi od prezydenta i ogłasza: Dziś kandydat na premiera

Wieczorem poznamy nazwisko kandydata koalicji na nowego premiera. Poinformował o tym wicepremier Janusz Piechociński. Po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego poinformował, że o 20.00 odbędzie się spotkanie koalicji rządowej. Po nim zostanie ogłoszony kandydat, który będzie miał poparcie większości w Sejmie.

wróć do artykułu
 • ~adelaide
  (2014-09-08 14:31)
  ... ZASŁONA OPADŁA! KASA, KASA PONAD WSZYSTKO !


  WYWĄCHAWSZY WIELKĄ KASKĘ DONALD TUSK NARUSZYŁ POLSKIE PRAWO ! DONALD TUSK DAŁ SIĘ SKORUMPOWAĆ !



  Donald Tuski SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW ZA FOTEL PRZEWODNICZĄCEGO RE DLA SIEBIE !


  - Donald Tusk SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW, ZA WIELKĄ KASĘ DLA SIEBIE, OD ZARAZ:
  jako przewodniczący RE Donald Tusk będzie zarabiał, ponad 120 tys. złp.


  - Donald Tusk SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW ZA BARDZO WYSOKĄ EMERYTURĘ, W WYSOKOŚCI 80 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE !
  Będzie otrzymywał wysoką, unijną emeryturę w wysokości 2/3 zarobków. Otrzymywał ją będzie, gdy skończy 62 lata.

  Podczas, gdy Polacy będą musieli pracować do 67 roku życia, aby móc przejść na emeryturę, Donald Tusk już od 62 roku życia będzie otrzymywał miesięcznie równowartość ok. 80 tys. złotych.



  O motywach nieoczekiwanego poparcia Wielkiej Brytanii dla Donalda Tuska rozpisywały się W UBIEGŁYM TYGODNIU brytyjskie gazety. Chodziło o zgodę Polski i Tuska jako szefa Rady na ograniczenie przywilejów socjalnych dla imigrantów (wśród których Polacy stanowią przecież jedną z najpokaźniejszych grup) !


  Jak przyznaje minister ds. europejskich, Piotr Serafin już po lipcowym szczycie unijnym stało się jasne, że premier Donald Tusk zostanie prawdopodobnie nowym szefem Rady Europejskiej - DLACZEGO Donald Tusk, PO i koalicja POWSI-PSL UKRYWALI TO PRZED POLAKAMI ?!!



  Jeszcze niedawno jak lew bronił Polaków mieszkających na Wyspach, sprzeciwiając się planom brytyjskiego premiera. David Cameron chciał obciąć zasiłki socjalne dla polskich imigrantów. Ale kiedy na horyzoncie pojawiło się stanowisko szefa Rady Europejskiej, Donald Tusk odpuścił i W ZAMIAN ZA BRYTYJSKIE POPARCIE, W ZAMIAN ZA WIELKĄ KASĘ, ZA WYSOKIE WYNAGRODZENIE I BARDZO WYSOKĄ EMERYTURĘ DONALD TUSK SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW I ZGODZIŁ SIĘ NA CIĘCIA !
  Donald Tusk i David Cameron zawarli układ w rozmowie telefonicznej przeprowadzonej 26 sierpnia - donosi "Rzeczpospolita", powołując się na publikację konserwatywnego brytyjskiego dziennika "Daily Telegraph":

  Polski premier, to sprawa zasadnicza, zapowiedział, że poprze plany Camerona wprowadzenia nowych ograniczeń do zabezpieczeń socjalnych wypłacanych imigrantom z innych krajów UE.


  Co oznacza to w praktyce? Wyjaśnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" John Springford z Center for European Reform w Londynie. - Chodzi o reformę unijnej dyrektywy z 2004 roku, tak aby można było skrócić do sześciu miesięcy okres wypłaty imigrantom zasiłków dla bezrobotnych, wydłużyć do trzech miesięcy pobyt potrzebny do rozpoczęcia wypłaty świadczeń, a także ograniczyć dodatkowe przywileje, na przykład dopłaty do mieszkań socjalnych czy subwencje dla dzieci. Takie podejście popierają w Radzie UE Niemcy, Holendrzy i Szwedzi - podkreśla ekspert i jednocześnie dodaje: - Ale to demagogia: tylko 1 procent imigrantów pobiera zaraz po przyjeździe zasiłki dla bezrobotnych. Reszta pracuje.

  Brytyjczycy są w o wiele lepszej sytuacji niż polscy imigranci w Wielkiej Brytanii. Jeśli ich dzieci mieszkają poza Wyspami, zachowują prawo do otrzymywania świadczeń socjalnych. Nie dotyczy ich również sześciomiesięczne ograniczenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych.
 • ~małorolny
  (2014-09-09 11:59)
  Nie tak CHOP ŚIUP jak za młodu mówi PREZIO teraz móżdzek wolno pracuje BURY jest mocniejszy od WODZA STARUSZKA
 • ~małorolny
  (2014-09-09 11:59)
  Nie tak CHOP ŚIUP jak za młodu mówi PREZIO teraz móżdzek wolno pracuje BURY jest mocniejszy od WODZA STARUSZKA
 • ~Wiesio13 od tylca ruchany
  (2014-09-08 20:05)
  Dwóch handlarzy spotkało się pokupczyć trochu z tym że Piechociński wyszedł bardziej zadowolony. Widać znowu pozydskali jakiąś spółkę żeby obsadzić ja swoimi i drzeć haracze.
 • ~starzec
  (2014-09-08 11:26)
  Wyszedł i powiedział. A ja durny myślałem, że wyszedł i zaśpiewał, ujawniając nowy talent.
 • ~wies
  (2014-09-08 11:28)
  ta yaklamana ludowa partia powinna juy dawno yniknac ///tzlko pryztulaja sie wsyedyie i reke podnosya abz popierac w glosowaniu a nic dla wsi i polski /tzlko stolek kasa i i ukladz sie licya /nic a nic y Witosem i jego pogladami yaspryedancz
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2014-09-08 11:53)
  Myślałem że wieczorem zadeklamuje wierszem że Premierem jest Kopacz.