Co było w Poradniku Premiera dla Donalda Tuska? Śliwowica i dwa kieliszki

Koszyk jabłek od Marka Sawickiego oraz opasła księga zatytułowana "Poradnik Premiera" - takie prezenty dostał Donald Tusk na ostatnim posiedzeniu rządu pod jego przewodnictwem. Okazuje się, że premier czytania nie będzie miał za wiele - w "Poradniku" kryła się bowiem butelka śliwowicy i dwa kieliszki.

wróć do artykułu
  • ~m-53
    (2014-09-11 01:48)
    Śliwowica 70% - taki specyficzny trunek. Koszerny. Swoisty przykład omijania Prawa. 70% to nie wódka więc można ją pić. We wcześniejszych czasach nosiła nazwę Passover lub śliwowica paschalna
    Jak w dowcipie:
    -Icuś, daj mnie ta gęnś.
    -Alesz Mosze, to je szynka ze świniii, żadna genś,
    Oj tam , wyglonda jak gęnś to mi jom daaj. Daaj mnie ta genś.

    Ciekawe czemu Sawicki nie wręczył Tuskowi tradycyjnej łąckiej śliwowicy, co to "daje krzepę, krasi lica" - a ciągle nie może się przebić na rynek z powodu idiotycznych przepisów.
  • ~babunia
    (2014-09-10 18:18)
    Co Cejrowski nie miał dziadka- klon?
  • ~wojtek
    (2014-09-10 12:57)
    Wojciech Cejrowski: Dziadek z Wehrmachtu ma znaczenie



    Skomentuj 17
    Wojciech Cejrowski (fot. Wikipedia)
    "Ktoś, kto miał dziadka w Wermachcie stawia sobie w życiu inne cele i inne ma wzorce od kogoś, kto miał dziadka w AK" - pisze Wojciech Cejrowski.

    Wojciech Cejrowski nawiązując w jednym ze swoich ostatnich wpisów do artykułu z „Gazety Polskiej” skomentował wpływ korzeni na działania, jakie ludzie podejmują. „Jako antropolog kultury powiem Państwu ex catedra, że korzenie mają znaczenie kolosalne. Ktoś, kto miał dziadka w Wermachcie stawia sobie w życiu inne cele i inne ma wzorce od kogoś, kto miał dziadka w AK. No na przykład ja nie dałbym się nigdy przytulić Putinowi, a Tusk nie miał tego typu
    oporów. To są rzeczy odruchowe, wynikające z wychowania, z
    przeszłości naszych rodziców i dziadków”.

    Dodał też, że sankcje, jakie nakłada Unia Europejska na Rosje są „miałkie”, bo „kosztują Putina grosze w porównaniu z tym, co ma do zarobienia, gdy połknie zasoby węgla w Donbasie i wybije sobie dostęp do Morza Czarnego, gdy połknie Estonię, Łotwę, Litwę i uzyska w ten sposób lądowe połączenie do Królewca”. „Unijne sankcje to dobra cena w kontekście takich zysków terytorialnych. To była dobra cena nawet za sam Krym” – kończy Cejrowski.
  • ~Waniuszyka
    (2014-09-10 12:43)
    Polsza, eto jeszczio nie Rasija, gdie spirit wodku sie zapija...
  • ~aRISTO
    (2014-09-10 12:40)
    Dymisja Tuska - N A R E S Z C I E !! <OK>
  • ~tele-wic
    (2014-09-10 12:30)
    Znaczy, że "oba lubiejom" wypić, aby na czczo nie jeść śniadania.
  • ~kris paw
    (2014-09-10 11:28)
    Można te wszystkie kadencje ocenić tylko w jeden sposób . Burdel na całego . Kilkanaście niewyjaśnionych śmierci co zapewne były przeszkodą dla Tuska. Prostytutka w kancelarii premiera . I śledztwo Smoleńskie oddane a raczej sprzedane Ruskom a do tego drugi wypadek po Poznaniem z następną elitą wysokiej rangi wojskowymi. Krótko mówiąc działania rządu premiera szkodliwe dla Polski i polaków. Nic dziwnego że wermacht go nazywają bo jaki dziadek taka i reszta rodzinki . Afery na szkodę na szkodę społeczeństwa z udziałem słynnej Amberd gold co za pieniądze ludzi robiono interesy szkodzące państwu polskiemu. To najgorszy grabeżca na urzędzie w dziejach Polski.
  • ~max
    (2014-09-10 11:28)
    Piechociński to kompromitacja polskiej polityki. "Robi laskę" na klęczkach rudej ferajnie aby PSL trwało przy korycie;-))
  • ~Janusz Marian Pażdzioch
    (2014-09-10 10:18)
    Tym PO radnikiem Piechociński dokonał kompromisacji na całej lini. Teraz to już pewnik- wiejscy-remizowi cwaniaczki to mają we łbie tylko picie, kopulowanie i oszustwa! Tak być nie może w Państwie Polskim. Należy przyglądać się tym gościom z należytą uwagą! Jak nie gorzała to złoto, jak nie nepotyzm to kopulacja. Gdzie my wreszcie żyjemy?