Kaczyński: PiS przeprowadzi audyt siedmiu lat rządów Tuska

| Aktualizacja:

Jarosław Kaczyński nie był w stanie wymienić żadnego sukcesu odchodzącego rządu i zapowiedział, że jego partia przeprowadzi audyt siedmiu lat rządów Tuska. Dymisja gabinetu została przyjęta przez prezydenta.

wróć do artykułu
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-11 16:04)
    Ta gejowska tecze trzeba postawic u prezesa PIS w ogrodku
    komunistycznej jego willi !

    bezzebny, bezzenny, bezdzietny gnom
    W sondazach to kaczka wygrywala nieraz
    juz nawet prezydentem byl w 2010
    tyle jego co sobie pomarzy

    Dwa pytania:
    1. Jaka jest orientacja seksualna lidera PiS?
    2. Nagranie rozmowy braci Kaczynskich z pokladu samolotu przed katastrofa.

    ..Jaroslaw Kaczynski nie lubi wspólpracowników swojego brata
    poniewaz ci sypiaja z kobietami, a ...on...
  • ~Robnad
    (2014-09-11 16:05)
    kaczynscy sa umoczeni w rózne afery az po dzióbki. Wystarczy wymienic wspomniana tu afere fozz.

    Porozumienie centrum mialo scisle zwiazki z funduszem, otrzymywalo z jego kasy najwiecej. Bracia rekomendowali tez grzegorza zemka, przestepce skazanego na 9 lat pierdla i 720tys.zl grzywny;
    ciazy na nich niewyjasniona afera telegrafu;

    Afera z zarabianiem na niepelnosprawnych w warszawie, gdzie to kaczynski lech oglaszal przetargi na nowych przewozników i jakos sie tak dziwnie skladalo, ze ze specyfikacji zamówienia wynikalo wprost, iz wygrac ma konkretna firma ("dormobile"), a inne nie maja szans, bylo i tak, ze w poszczególnych dzielnicach stolicy jakims trafem przetarg wygrywala inna firma. Wtedy konkurs uniewazniano i zaczynano nowy. Do skutku, dopóki nie wygra "dormobile".; no i afera z wyludzeniem od skarbu panstwa 2 biurowców w warszawie...

    Wszystko na kilometr smierdzi prokuratorem, i nie ma watpliwosci, ze pis jest partia przestepcza...
  • ~Kamila41
    (2014-09-11 16:06)
    Braciszkowie Kaczynscy-smierdzaca sprawa

    Nigdy ich nie darzylem sympatia chociaz mieszkalem w ich sasiedztwie,chodzilismy do jednego
    kosciola. Tylko ,ze oni juz wtedy podczas mszy za ojczyzne pchali sie na balkon blizej elit
    . My natomiast normalni ludzie stalismy na dole i to nas zawsze ganiala policja i wielu trafialo
    do Palacu Mostowskich na przesluchania ,ja bylem razem z zona i malym dzieckiem zgarniety.
    jego nigdy nikt nie tknal,podczas internowania tez nikt go nie ruszal chodzil sobie swobodnie
    po miescie.Cala opozycja zostala internowana ,a braciszkowie nie ,dalej sobie chodzili
    w brazowych sweterkach.Taka to jest prawda o braciszkach. A teraz opowiadaja ******** jacy
    to byli dzialacze. kto ich nie zna to pewnie uwierzy.
    "Boze, uchron Polske przed moimi synami narwancami," to sa slowa ojca tych dwóch co ukradli ksiezyc- jezeli ten caly felieton jest prawdziwy no to widac jak synowie traktowali ojca , i jak zakombinowano Powstancza przeszlosc matki tych obu Panów Kaczynskich. Nic dodac nic ujac- Pazernosc za wszelka cene dazenie do wladzy, kombinatorstwo , matactwo itp. itd. chodzi obecnie o Jaroslawa. Szok , szok i jeszcze raz szok. Jak to mozna ludzmi kierowac , i manipulowac obecnie calym spoleczenstwem, robic zwyczajnie wode z mózgu . I kreowac siebie jako osobe pokrzywdzona ,szykanowana inwigilowana
    ale nadal pchajaca swój szanowny tylek do fotela wladzy.
  • ~Robnad
    (2014-09-11 16:08)
    Afery w Polsce..
    .jak to bylo za PIS :
    Jak mozna awansowac z porucznika rezerwy na generala za PIS
    Hej PISiury, w ciagu 2 lat,od stopnia porucznika !
    Kto pomoze mi zrozumiec ten awans ?
    Co dokonal Witold M., ze zostal generalem ?

    Jaki prezydet ,taki general .
    Wstyd i obrzydzenie bierze, kiedy sie na to towarzystwo patrzy.

    Co zostalo po PIS !
    W powstalych po WSI Sluzbie Kontrwywiadu Wojskowego i Sluzbie Wywiadu Wojskowego oczywiste jest odejscie szefa SKW Antoniego Macierewicza. Zostal poslem i nie moze tego laczyc z szefowaniem kontrwywiadowi

    i. Mniej oczywista jest dymisja Marczuka, który kieruje SWW- byly straznik miejski za PIS...general w 2 lata
    SKW czeka weryfikacja: -
    Na wstepie oddzielimy zawodowych zolnierzy od osób, które Macierewicz pozatrudnial z klucza politycznego - przede wszystkim czlonków redakcji swojego pisma "Glos", dzialaczy Ruchu Patriotycznego(partia Macierewicza) i osób, które w 1991 r. pracowaly z Macierewiczem w MSW

    STRAZNIK MIEJSKI.. zostal .general w 2 lata za PIS juz od dawna na generalskiej EMERYTURZE
    jak PIS- agent Tomek...smieje sie z pracujacych ciezko POLAKOW...!!!

    I co to nie afera ??? miejski ciura...straznik za Lecha Kaczynskiego przy..doopas.. na generalskiej emeryturze..!
    a ty zasuwaj Polaku.
  • ~szczam na PiS
    (2014-09-11 16:25)
    Jarek daj na luz w dupie - i tak nikt nie uwierzy w żaden audyt zrobiony przez PiS.
  • ~Rychu
    (2014-09-11 16:27)
    Z tego co mówi widać, że Kaczyńskiego cały czas toczy ta sama choroba polegająca na wyobrażaniu sobie, że po ewentualnym przejęciu władzy, zamiast wziąć się się za robotę i rozwiązywanie bieżących spraw państwa Polskiego, rozpocznie od audytu rządów Tuska.
    Znamy to z jego poprzedniego premierowania. Co kilka dni skierowanie sprawy do prokuratury z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Co kilka dni konferencja prasowa o rewelacjach jakie odkrył. Areszty wydobywcze osób poprzednio rządzących, bo nie chcą się przyznać. A główną jego rolą będzie jak poprzednio tropienie układów.

    I to wszystko co potrafi.
  • ~Qba rozpruwacz
    (2014-09-11 16:30)
    4 posty i czterech POmatołków atakuje Kaczyńskiego. Czyżby dziennik nie dopuszczał innych do dyskusji.. Lemingi zamiast atakować Kaczyńskiego powiedzcie co ta wasz ubecka partia zrobiła przez 7 lat, Afery, nepotyzm czy kolesiostwo z jednej strony. Z drugiej zaś rozrost biurokracji, obciążeń fiskalnych czy zadłużenia kraju. Po blisko 7. latach rządów ekipy Tuska wyłania się obraz Polski osłabionej, targanej korupcją czy kryminalnymi układami, zredukowanej do roli dostarczyciela taniej siły roboczej i łatwego kapitału dla innych gospodarek. Mam wymieniać podwyżki podatków pośrednich i innych. Wszyscy wiedzą o co chodzi.
  • ~Leming agent
    (2014-09-11 16:35)
    POmatołki Wiesiu ,Robnadzie, Szczochu co wy na te osiągniecia tego waszego nierządu Tuska:
    •Afera taśmowa, afera hazardowa, afera wyciągowa, afera stadionowa, afera autostradowa, afera stoczniowa, afera AmberGold, afera gazowa, Info-afera;
    •Grabież oszczędności Polaków z OFE (153 mld zł);
    •Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat;
    •Wzrost zadłużenia kraju (z 530 do 970 mld zł)
    •Wzrost fiskalizmu, zamrożenie progów podatkowych (coraz biedniejsi muszą płacić coraz większe podatki), podwyżka podatku VAT do 23 proc., kilkukrotne podwyżki akcyzy, podwyżki składek ZUS, likwidacja ulg podatkowych (budowlanej i internetowej), zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego;
    •Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego;
    •Paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego;
    •Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów);
    •Doprowadzenie do agonii służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
    •Ograniczenie roli naszego kraju w relacjach międzynarodowych
    •Przyjęcie ustawy o tzw. bratniej pomocy;
    •Podpisanie długoterminowego kontraktu na dostawy gazu z Gazpromem;
    •Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
    •Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej;
    •Zmielenie miliona podpisów w/s JOW;
    •Odrzucenie podpisanych przez miliony Polaków wniosków o referenda w/s 6-latków i wieku emerytalnego;
    •Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo.
  • ~Jorge
    (2014-09-11 16:40)
    Homokartofel zyc nie moze bez Tuska. Zakochal sie na amen.
  • ~okradziony zgodnie z prawem
    (2014-09-11 16:46)
    Donek jak rządził było źle, a nawet bardzo źle. Jak poddał się do dymisji też jest źle.
    Prymitywni PiS-paci nie wiedzą co to konstruktywna krytyka. Wychowankowie agentów Watykanu i wierni poddani oszusta T. Rydzyka - jedyne co potrafią to rządzić i kraść dla siebie i kościoła. Prawo i naród mają w d. Sprawiedliwość jest tylko dla nich, a reszta klaskać, podziwiać i spełniać życzenia świętych, prawych i sprawiedliwych.
  • ~icek
    (2014-09-11 16:50)
    Ten wasz rudy boi się małego Kaczyńskiego i spieprza z tego kraju w podskokach, a planował to od dawna jak wynika z taśm gamoniów. Zostawił was szczekaczy ubeckich mając was w d...e. Ile jeszcze jadu z was musi wypłynąć by te wasze puste łby zrozumiały, że szczury uciekają z tonącego statku. A w tym wypadku podrzędne szczury zostają, a ucieka krół szczurów.
  • ~Sukcesy patriotów po 1989 r.
    (2014-09-11 16:50)
    ~Leming agent2014-09-11 16:35 oto czego dokonali ludzie PiS i prawicy
    ~warszawiak2014-02-09 18:48
    Konkordat kosztuje rocznie Polske...15 miliardow zl...! Narzekacie ze "bieda" ? Modlcie sie baranki boze !

    Konkordat- Polska na kolanach !
    WYOBRAZCIE sobie taka hipotetyczna sytuacje - Polska podpisuje z Rosja uklad, na podstawie którego
    1-Polska bedzie utrzymywac na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyzsze, licea i gimnazja na terenie Polski.
    2-Polska zgodzi sie, aby Rosja posiadala na terytorium Polski siatke jawnych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo.
    3-Funkcjonariusze ci beda mieli gwarantowany wstep do szkól, szpitali, wiezien, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia dzialan propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.
    4-Funkcjonariusze ci wstepujac do polskiego wojska zostaja od razu conajmniej kapitanami, a nawet generalami i maja nie tylko pensje pochodzace z dochodu narodowego Polski, ale takze maja dostep do najwiekszych tajemnic
    5-W stosownych przypadkach beda mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych osrodków, ale pod wieloma wzgledami nie beda podlegac takim samym przepisom np. ci w szkolach nie beda podlegali kuratorium i ministerstwu,
    6-Ponadto Polska przyzna im bezplatna opieke medyczna i emerytury.
    7-W przypadku lamania prawa przez tych funkcjonariuszy, o ile nie zostali zlapani na goracym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich wladz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inna placówke, klamania, oskarzania innych etc.
    8-Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wplywania na polska polityke wewnetrzna i zewnetrzna, prawa obywatelskie, kierunki badan naukowych i inny dowolny aspekt zycia spolecznego i politycznego
    9- Rosja zastrzega tez, ze jest niezaleznym panstwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a manipulacje sa niedopuszczalne.
    10-Polska ma tez oddac Rosji wszystkie ziemie i nieruchomosci jakie kiedykolwiek nalezaly do wladz Imperium Rosyjskiego lub Zwiazku Radzieckiego albo obywateli któregos z tych krajów.
    11-Polacy robia codzienna skladke pieniezna na rzecz Rosji.
    12-Polski rzad finansuje dzialalnosc agentów Rosji pracujacych w Polsce
    13-UMOWA GWARANTUJACA TE WSZYSTKIE PRZYWILEJE NIE PODLEGA WYPOWIEDZENIU
    14- Wszyscy agenci maja zapewniona emeryture polska... bez placenia skladek !!
    Polacy na nich zapracuja...a jesy ich tysiace z brzuchatymi na czele.

    PODOBA SIE ??? NIE ???

    A co jezeli to zamiast Rosji bylyby Niemcy?

    TEZ NIE?

    Wiec dlaczego zgodzilismy sie na cos takiego SAMEGO w stosunku do WATYKANU?!
  • ~Sukcesy patriotów po 1989 r. c.d.
    (2014-09-11 16:53)
    ~Leming agent2014-09-11 16:35 oto czego dokonali ludzie PiS i prawicy
    ~warszawiak2014-02-11 14:45
    za PIS 40 milionow na Swiatynie...))
    Katokoltunstwo PiS-dzielców siegnelo zenitu, to juz raczej choroba psychiczna.
    Kasa z ZUS na Swiatynie Opatrznosci Bozej
    Sejm przyjal senacka poprawke przewidujaca przekazanie ze srodków budzetowych 40 milionów zlotych na przedsiewziecia kulturalno-naukowe w ramach projektów budowy Swiatyni Opatrznosci Bozej. Pieniadze
    na ten cel maja pochodzic z Zakladu Ubezpieczen Spolecznych.
    niech ci zlodzieje z PIS-u buduja swiatynie z wlasnych diet, a nie z pieniedzy przeznaczonych na emerytury podatników, doszli do wladzy i teraz jawnie okradaja Polaków - precz z tymi ukladami iV RP
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-11 16:53)
    tuskambergold budzi we mnie
    fizjologiczne obrzydzenie !
    ...
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-11 16:55)
    SkorumPOwane gestaPO TuSSkAmberGolda smierdzaca sprawa
  • ~skorumPOwane to PEŁO
    (2014-09-11 16:56)
    POdsłuchane rozmowy POkazują jednoznacznie kim jest towarzystwo PO...
  • ~Sukcesy patriotów po 1989 r. c.d.
    (2014-09-11 16:56)
    Michał Krzymowski
    Dziennikarz polityczny "Newsweeka".
    Prawo i Sprawiedliwość: Srebrny układ
    22-08-2012 , ostatnia aktualizacja 24-06-2013 14:04
    Jarosław Kaczyński stworzył pod patronatem nieżyjącego brata polityczno-biznesowy konglomerat, dzięki któremu nadal żyje jak najwyższy dostojnik. Jest chroniony przez komandosów, a jego willa na Żoliborzu przypomina twierdzę.
    Jest 13 grudnia 2010 r., minęło osiem miesięcy od katastrofy smoleńskiej. Trwa posiedzenie rady Fundacji Nowe Państwo. Fundacja istnieje od kilkunastu lat. Ma duży majątek – w połowie lat 90. przejęła dwa biurowce w centrum Warszawy. Skład rady: przewodniczący Jarosław Kaczyński oraz dwaj członkowie: abp Tadeusz Gocłowski i były prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański. Spotkanie jest krótkie – rada zmienia nazwę i statut fundacji. Tak powstaje Instytut Imienia Lecha Kaczyńskiego. Od teraz zadaniem fundacji ma być „propagowanie myśli społecznej Lecha Kaczyńskiego – Męża Stanu i patrioty, który (...) ideałom wolnej, sprawiedliwej i solidarnej Polski poświęcił swoje życie”. Instytut dziedziczy po Nowym Państwie majątek, czyli dwie spółki: Srebrną i Srebrną Media, a także siedzibę w biurowcu Srebrnej. No i zarząd w składzie: Barbara Czabańska (była żona Krzysztofa) i Adam Lipiński, wiceprezes PiS.

    Powołanie Instytutu odbywa się bez rozgłosu. Trochę dziwne, bo po katastrofie smoleńskiej powołanie think tanku pod taką nazwą zapowiadali Marta Kaczyńska i bliski współpracownik nieżyjącego prezydenta Maciej Łopiński. Żadne z nich nie weszło jednak do władz Instytutu. Po półtora roku w sprawie Instytutu wciąż panuje cisza, jego istnienie odnotowują tylko sądowe rejestry. Zarząd fundacji i brat jej patrona milczą. Żadnych informacji o działalności, żadnych planów.
    Dzwonię do wiceprzewodniczącego PiS Adama Lipińskiego. – Na razie nie ma o czym mówić. Instytut nie prowadzi jeszcze żadnej działalności, w przyszłym roku powinien ruszyć, jak przyjdzie dywidenda ze spółek – zbywa mnie Lipiński.
    – A wie pan, czym zajmują się te spółki?
    – Prezesem Srebrnej jest Kazimierz Kujda i najlepiej dzwonić do niego. A Srebrna Media... Oni chyba wygaszają działalność. Wie pan co? Będę kończyć, wyszedłem od dentysty i muszę dojść do siebie.
    Idę za radą Lipińskiego i kontaktuję się z Kujdą.
    – Jestem na wyjeździe i wracam za dwa tygodnie. Przez telefon nie będę rozmawiać.
    – A mógłby pan wyznaczyć do rozmowy ze mną kogoś innego z władz spółki? – proszę.
    Po chwili ciszy pada krótka odpowiedź: – Niech Lipiński wyznaczy. Do widzenia.
    Nic z tego. Lipiński nie odbiera już telefonu, nie odpisze na SMS. Dzwonię do biura Srebrnej. Relacjonuję swoją rozmowę z Kujdą i proszę o rozmowę z kimś z władz spółki. Pani w słuchawce się dziwi: – Prezes na urlopie? Pierwsze słyszę, przecież w Warszawie jest. Prezes może i jest, ale na spotkanie i tak nie ma co liczyć. Dostaję tylko adres e-mailowy, na który mam wysłać pytania. Może ktoś odpowie.
    Jeszcze telefon ostatniej szansy: Barbara Czabańska. To prezes Instytutu i zarazem szefowa Srebrnej Media.
    – Czy Instytut prowadzi jakąś działalność statutową?
    – Nie czuję potrzeby, by zaspokajać pana ciekawość. Jak pan chce, to proszę sobie pójść do sądu rejestrowego i poczytać sprawozdania. Ja pana nie pytam, co pan robi ze swoim prywatnym życiem.
    – Ale działalność Instytutu chyba nie jest sprawą prywatną.
    – Jak się panu nie podoba, może pan napisać list protestacyjny, ale ja rozmawiać nie będę. Zamykam temat. Czabańska rzuca słuchawką. Zdumiewające. Prezes PiS i jego współpracownicy, którzy chętnie powołują się na dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego, powołali fundację jego imienia, ale nie chcą o niej mówić. O co chodzi?
    Znam ceny, wynajmujemy jeden dom
    Instytut to tylko obudowa, która kryje polityczno-biznesowy mechanizm zasilany państwowymi pieniędzmi. Mechanizm od lat jest na usługach Jarosława Kaczyńskiego. Hol biurowca przy Al. Jerozolimskich 125/127. Na stoliku tuż przy recepcji ktoś wyłożył najnowsze wydanie „Gazety Polskiej Codziennie”. Właścicielem budynku jest Srebrna, najważniejszy trybik w całym mechanizmie. Spółka oprócz Jerozolimskich ma jeszcze jedną nieruchomość – znajdujący się 200 metrów dalej biurowiec przy ul. Srebrnej 16.
  • ~PO zdegenerowane złodziejsko mafijny układ kolesi
    (2014-09-11 16:57)
    PO zdegenerowane złodziejsko mafijny układ kolesi
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-11 16:59)
    precz z tuskiem i paliciotem !
    kiedy tusk i paliciot do dymisji, a potem do wiezienia ?...
  • ~UZI
    (2014-09-11 17:07)
    Rząd Tuska zrealizował z nawiązką najważniejsze cele tych oligarchów i środowisk które go hojnie finansowały i popierały w kampanii wyborczej.
    Bogaci aferzyści którym groził ZK zostali oczyszczeni, afery zamiecione pod dywan.
    Lustracja została zamknięta na 4 spusty, a to spędzało sen z powiek wielu czołowym biznesmenom, politykom.
    Ludzie którzy chcieli realizować lustrację, ścigać aferzystów zginęli w tajemniczej nie wyjaśnionej katastrofie lotniczej.
    Biznesmeni otrzymali koncesje na budowe najdroższych w europie autostrad, stadionów.
    Oligarchowie medialni POpierający PO otrzymali warte w przyszłości miliony euro koncesje na TV naziemną, częstotliwości na TV mobilną, internet.
    Oligarchowie od łupków otrzymali za grosze koncesje na gaz warty setki milionów złotych.
    Zapewniono bezkarność dla bolka, naukowiec który napisał książkę o Wałęsie był szykanowany przez urzędy PO jak za czasów stalinowskich.
    Oddano kolesiom uzdrowiska, wyciągi,był plan oddać lasy, szpitale ale nie wyszło.
    Zrobiono niekorzystny dla polaków wiek emerytalny, kodeks pracy.
    Podsumowując to Tusk wykonał swoje zadanie w 100%, wszyscy którzy zainwestowali ogromną kasę w propagandę wyborczą PO zyskali stukrotnie.
    A naiwniaki z wielkich miast byli tylko głupią maszynką do głosowania na PO i dostali kopa w pupę.