Zobacz, co działo się w Sejmie. EXPOSE NA ŻYWO i KOMENTARZE

| Aktualizacja:

Ewa Kopacz uzyskała mandat zaufania od Sejmu. Za głosowało 259 posłów. Podczas expose premier złożyła wiele obietnic. Czy wszystko, co zapowiedziała, da się zrealizować w 12 miesięcy?

wróć do artykułu
  • ~Zgredek
    (2014-10-06 13:47)
    Ona nawet nie umie CZYTAĆ POkazała to w eksPOze
  • ~gość
    (2014-10-02 08:03)
    Kłamaliśmy kłamiemy i będziemy kłamać żeby NAM się lepiej żyło!
  • ~VenCeRemos.
    (2014-10-02 04:29)
    Dzisiaj AmbasadaMoskali przejęła polską schedę władzy PO AmbasadziePrusaków - czyli POlitycznoHistorycznie NIC NOWEGO
  • ~abc
    (2014-10-02 01:04)
    "Córka premier Ewy Kopacz - Katarzyna Kopacz-Petranyuk z mężem Andriyem Petranyukiem,"
    Ten maz corki Kopacz ma bardzo polskie imie i nazwisko.
    Ale w przeciwienstwie do neatrakcyjnej corki jest przystojny. Ciekawe jak funkcje sprawuje za takie poswiecenie.
  • ~dobre
    (2014-10-01 20:47)
    Exposé w skrócie: "Przez siedem lat nie zrobiliśmy nic. Ale już od 2016 roku...".
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-01 20:28)
    Kopacz do Tuska: Mam dla ciebie, Donaldzie, wiadomość...IDZIESZ SIEDZIEĆ HA HA HA
  • ~KOPACZ = BURDEL MAMA
    (2014-10-01 20:27)
    EXPOSE !!! HA HA HA !!! WOTUM ZAUFANIA, TO ŻADNE ZASKOCZENIE, PRAWA ARYTMETYKI !!!
  • ~Wiesio13 kształcony przez TVN i GW
    (2014-10-01 20:24)
    Ewa Kopacz to wieloletnia kochanka i tufta Donka Tuska, rżnął i dupcył ją nieraz po kancelariach rządowych i sejmowych tak że się kwiatki ruszały. Wspomnicie moje słowa za niedługi czas jak prawda ujrzy światło dzienne. Są nagrania tych schadzek.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-01 20:23)
    hehehe Jak sie nazywa żeńska wersja św. Mikołaja? To pytanie na dzisiaj.
    A problem na jutro jest taki - czy pinokio nie okaże sie kobietą!
  • ~WzWM na zmywaku i czyszcze kible
    (2014-10-01 20:21)
    przestaj wiesiu13 sie wysilac ten NOWY?/STARY/ NIERZAD ma takie piorytety PIC PIE***IC nie zalowac bida musi POfolgowac, bo od czego sa RUSKIE SERWERY WYBORCZE I PO BULU
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-01 17:39)
    PIS...komunistyczne bekarty !
    PISIURY
    spuszczone ze smyczy tylko plugastwa produkuja i falszuja posty
    Wybuchowa mieszanka katolicyzm+ kumusza propaganda

    2 miliony zl w PIS-doo co roku...bo kurdupel moczy sie ze strachu...
    Ile PiS wydaje na ochrone prezesa Kaczynskiego? Dlaczego ochrona Kaczynskiego jest tak droga?
    Jaroslaw Kaczynski jest jedna z najlepiej ochranianych osób w panstwie.
    Wydatki na ochrone prezesa PiS wyniosly w 2012 roku grubo ponad 1.8 miliona zlotych
    Milion+ 800 000 zl na ochrone Jaroslawa Kaczynskiego i milion dla zaprzyjaznionej firmy – tak placi PiS. Dokumentacje partii za ubiegly rok przeanalizowal "Newsweek".

    PiS korzysta z uslug firmy Grom Group, zalozonej przez dwóch emerytowanych snajperów jednostki Grom. W ich ofercie znajduja sie uslugi bylych komandosów, oficerów sluzb specjalnych i funkcjonariuszy BOR.

    Kaczynskiego obstawia nawet 20 funkcjonariuszy, którzy strzega prezesa PiS wszedzie. Jezdza z nim po Polsce, zabezpieczaja spotkania z sympatykami, pojawiaja sie na wyborczych konwencjach i pilnuja jego domu.
    Z ustalen "Newsweeka" wynika, ze w 2012 roku PiS wydalo na ochrone prezesa prawie 1,7 mln zl. To srednio ok. 90 tys. zl na miesiac. Dodatkowo tygodnik podaje, ze tak wysoka stawka rzadko jest spotykana w branzy ochroniarskiej.

    Dodatkowo w dokumentacji partii sa tez slady po pieciu przelewach na laczna kwote ok. 1,8 mln zlotych, które trafily na konto niewielkiej spólki MTML. Jej prezesem i wspólwlascicielem jest Tomasz Pierzchalski, dyrektor warszawskiego biura europoslów PiS i czlonek rady Nowego Kierunku, fundacji kojarzonej z partia Kaczynskiego. MTML zajmuje sie dzialalnoscia sportowo-rekreacyjna oraz swiadczy uslugi marketingowe. Niestety nie wiadomo, za co partia Kaczynskiego przelala firmie ponad milion zlotych. Europosel Tomasz Poreba, szef kampanii PiS w 2011 r. nie ma pojecia o interesach Pierzchalskiego, swojego mlodszego kolegi. Gdy uslyszal o milionie przelanym na konto jego spólki, tylko jeknal: "O, Jezu…".

    To wlasnie Polska ...PIS !
    . Czy w tym Sejmie i senacie nie ma powaznych ludzi aby te pieniadze na ochrone Kaczynskiego przekazac na HOSPICJUM albo na leczenie dzieci z nowotworami. Kaczynski zapomnial co to '' BÓG -HONOR-OJCZYNA. On sie boii o wlasna du... a nie mysli o losie malych Polaków. Nie dziwie sie sam nie ma dzieci . Paranoja napisana PRAWEM i SPRAWIEDLIWOSCIA. To moralne dno !
  • ~Robnad
    (2014-10-01 14:59)
    durny tytuł jak zwykle.
    po prostu przedstawiła fakty 7 lat haratania w gałę Tyfusa.

    morony, mam pytanie.
    doradcą Kopaczki i tym co wysmażył "expose" jest Vincent Fasola Copperfield, macher od księgowania, który jako minister finansów zadłużył Polskę na BILION.
    mimo zachwytu rządem Tyfusa, ten od kreowania POlityki finansowej jakoś nie znalazł w waszych oczach uznania, i nie wybraliście go do Brukseli, dziwne.
    teraz znowu jest cool?

    teraz to się rzuca Piechociński.
    najlepiej go oglądać bez głosu(same frazesy). mało mu gęba nie pęknie, taka czerwona sie zrobiła, he, he, he.
    P.S. 2
    Kopaczce mozna POgratulować przeczytania bez specjalnych błędów przystankowych, inaczej byłoby jeszcze śmieszniej, ha, ha, ha.

    P.S. 3
    widzę, że PÓłgłówek mnie POdrabiający ma stupor, ewentualnie PO dłuższych zmaganiach w końcu mu sięgnął.
  • ~mjk
    (2014-10-01 14:30)
    uścisnął mu dłoń i powiedział - gratulację przez siedem lat robiliśmy polaków w h... Ty jako dobry, ja jako zły policjant - bo tą hołotą nie da się rządzić inaczej. Teraz czas na zmiany - niech ta baba jest tą złą - w końcu takie sprawia wrażenie a jak Cię widzą tak Cię piszą.
  • ~Robnad
    (2014-10-01 14:22)
    Dzisiaj mlaskacz przedawkowal uspakajajace proszki...
  • ~Joggi
    (2014-10-01 12:07)
    I PIS został bez swojego programu socjalnego...głosując na PO głosują na socjalny program PIS? Chwilowo jestem "skołowany".
    Czy znowu wybiorę "ciepłą wodę w kranie", czyli państwo , które jeszcze głębiej sięgnie do mojej kieszeni. Jak ma być to koszt przegranej PIS, i mój osobisty wkład w ten "sukces"... to trudno... mniej szyneczki do kanapki, ale pokój nie ma ceny.
  • ~sp
    (2014-10-01 11:52)
    Podkreślanie, że wybór Tuska do Rady Europy jest epokowym wyróżnieniem i uznaniem dla Polski to nieporozumienie. Proszę zwrócić uwagę na sytuację krajów, z których pochodzili inni "władcy" Europy: Baroso (prezydent) - Portugalia jest w fatalnej sytuacji gospodarczej; V Rompuj (b, przewodniczący Rady) - Belgia jest bliska rozpadu i w permanentnym kryzysie politycznym.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-01 11:43)
    o tusku tez mówili
    Podstawa
    Muwią że austryjaczka.

    że to kaszub, a okazuje się ze ma koszerno-niemeickie korzenie
  • ~adelaide
    (2014-10-01 11:43)
    Premier Kopacz, z dumą głosi, iż w razie zagrożenia pierwsza zwieje w zaciszne miejsce, bo tak rozumie troskę o bezpieczeństwo. Zdaniem szefowej Rady Ministrów ucieczka lub chowanie się po kątach jest zachowaniem racjonalnym i najbardziej opłacalnym. Ta cytowana już po wielekroć pierwsza wypowiedź Ewy Kopacz ukazująca jej sposób myślenia o obronności, budowaniu sojuszy z sąsiadami czy żywotnych interesach Rzeczypospolitej, rzuca również nowe światło na jej działania w Moskwie tuż po katastrofie smoleńskiej. Przypomnijmy – Rosjanie robili wówczas wszystko, co chcieli, z bezczeszczeniem ciał ofiar włącznie. Dziś jest już zupełnie jasne, iż mogli tak się zachowywać, bo nie czuli najmniejszej presji ze strony ministra konstytucyjnego rządu RP, najwyższego rangą urzędnika Rzeczypospolitej, który został oddelegowany do stolicy Federacji Rosyjskiej przez samego premiera. Kopacz skapitulowała po 10 kwietnia, obserwowała rosyjskie matactwa i uznała, że opłaca się przymknąć na nie oczy. Jako szef rządu również zapowiada kapitulację. Mówi wprost, że zrobi tylko to, na co będzie zgoda „europejskiej rodziny”. A to oznacza, iż będzie czekać na wskazówki. Trudno o gorszy prognostyk jej polityki.
  • ~adelaide
    (2014-10-01 11:40)
    . Kopacz na fotelu premiera, to prawdopodobieństwo wielkich konfliktów i kontynuacji, wszczętej, przez Donalda Tuska, po przegranych wyborach w 2005 roku, tzw. wojny polsko-polskiej, czyli wojny Donalda Tuska, Platformy Obywatelskiej, koalicji POWSI-PSL, rządu RP, z opozycją, głównie z PiS i braćmi Kaczyńskimi oraz ich sympatykami, czyli z milionami Polaków.



    DESYGNOWANIE JEJ NA PREZESA RADY MINISTRÓW RZĄDU RP, W AKTUALNEJ TRUDNEJ SYTUACJI, POGŁĘBIA ZAGROŻENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA, JEST OBRAZĄ
    I POLICZKIEM DLA MILIONÓW POLAKÓW A SZCZEGÓLNIE DLA CZŁONKÓW RODZIN OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ.


    PAMIĘTAMY WSZYSCY !!! POLACY NIE ZAPOMNIELI, POLACY PAMIĘTAJĄ, TUSKOWĄ, SŁAWETNĄ, PIERUŃSKĄ, KOPACZKĘ, KTÓRA JAK ŻADNA INNA , DOTYCHCZAS W ŚWIECIE, PODOBNO, STEROWANA PRZEZ PUTINA I TUSKA, broniąc za wszelką cenę, 4 liter Donalda Tuska, razem z nim, okłamywała bezczelnie Polaków, w tym rodziny ofiar, katastrofy smoleńskiej, opowiadając nawet przed Sejmem, Rzeczypospolitej Polskiej, zmyślone brednie, z jakim to mozołem polscy patolodzy razem z nią, identyfikowali w Rosji, szczątki ofiar, katastrofy polskiego, rządowego, samolotu Tu-154M Lux (101), jak to jakoby, przekopywała na metr głęboko i jednocześnie superdokładnie przesiewała smoleńskie bagno, w miejscu katastrofy ... A przecie wiemy już jaka to była "dokładność" ...; szczątki ofiar "dochówkowywano" później wiele razy, a części samolotu znadują na miejscu katastrofy, kradną z miejsca ich składowania, miejscowi mieszkańcy, handlują nimi i można je od nich kupić do dzisiaj ..!!!

    Ewa Kopacz, wcześniej marszałek Sejmu; druga osoba w państwie polskim, teraz premier, "namaszczona" na to stanowisko, przez samego Donalda Tuska, to żywy przykład tego iż w państwie rządzonym przez Donalda Tuska, dla Donalda Tuska największą zaletą jest umieć bezczelnie, bez mrugnięcia okiem publicznie kłamać, manipulować i okłamywać Polaków. Pani Ewa Kopacz, która sama jest lekarzem, jako minister rządu Donalda Tuska
    a później marszałek Sejmu RP, bezczelnie kłamała!

    Powinna sobie, strzelić w łeb, ze wstydu, z hańby, jaką przyniosła swojej rodzinie i kolegom lekarzom! polskiemu Sejmowi!


    E. Kopacz za kłamstwa, za to że broniła bez względu na ewentualne konsekwencje 4 liter Donalda Tuska, została jego staraniem, w nagrodę, awansowana na marszałka Sejmu, na drugą osobę w Polsce a później została poree


    Oto cytat, z wystąpienia sejmowego, wówczas minister Ewy Kopacz z 29 kwietnia podczas dyskusji nad informacją rządu o śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej.

    "Z wielką uwagą obserwowałam pracę naszych patomorfologów przez pierwsze godziny. Pierwsze godziny nie były łatwe i to państwo musicie wiedzieć. Przez moment nasi polscy lekarze byli traktowani jako obserwatorzy tego, co się dzieje. To trwało może kilkanaście minut, a potem, kiedy założyli fartuchy i stanęli do pracy razem z lekarzami rosyjskimi, nie musieli do siebie nic mówić"

    Z udawanym, wielkim, przejęciem, i łzami niemal, opowiadała jak to, drobiazgowo, przekopywano ziemię na 1 m głęboko i przesiewano szukając szczatków ofiar. To też kłamstwo! Zwłoki ofiar, w niekompletnym stanie, nieumyte, okazywano, członkom rodzin do identyfikacji. później, nieumyte, nieubrane, w foliowych workach, wrzucono do trumien, i tak pochowano w Polsce.

    Po pogrzebach, do Polski przywieziono, ponad 200 kg, szczątków i osobno pochowano. Ubrania ofiar, w większości spalono, niektórych znalezionych przedmiotów, do dzisiaj, rodzinom nie oddano! Że Pani Minister Kopacz, Boga się nie bała tak zmyślać? Sama pewnie tego nie wymyśliła, musiała tak mówić na polecenie premiera Tuska!


    W "Kropce nad i" w TVN24, 2010-11-03, ogłosiła osobiste dementi, swojego cytowanego wyżej wystąpienia w Sejmie.

    Polscy prokuratorzy ani żaden polski lekarz-patomorfolog w ogóle, nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, w Moskwie, a nikt z przedstawicieli państwa polskiego nie wspierał należycie członków rodzin ofiar, którzy identyfikowali szczątki. Doznali przy tym szoku. Bez nijakiego poszanowania szczątki ofiar były rzucone, bezładnie do foliowych worów i tak potem zostały pochowane w trumnach.

    Jest to niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że przy sekcjach nie uczestniczyli polscy lekarze i prokuratorzy, jest niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że w Polsce pochowano ofiary bez sekcji, przy której byliby polscy lekarze i prokuratorzy. To przestępstwo. Jest to hańba, jest to profanacja.



    ... Ewa Kopacz, gdy była ministrem rządu Rzeczypospolitej Polskiej, dopuściła się publicznego, haniebnego okłamywania Polaków w bardzo ważnej sprawie i czynem tym dowiodła iż nie zasługuje na zaufanie Polaków. Pani marszałek Ewa Kopacz w dniu wyboru na marszałka Sejmu, zachowała się w Sejmie haniebnie! nie odpowiedziała w ogóle na zapytania poselskie w tej sprawie ani jako poseł ani już jako marszałek Sejmu, nie przeprosiła rodzin ofiar ani milionów Polaków, których okłamywała! Nie czekajac na konferencję prasową, pani marszałek Sejmu Ewa Kopacz, czmychnęła cichcem, uciekając z Sejmu przed dziennikarzami a za nią uciekł cichcem przed dziennikarzami, jej promotor Donald Tusk, aktualny premier rządu polskiego!

    To hańba dla polskiego Sejmu, dla polskiego parlamentaryzmu.



    To hańba dla polskiej demokracji, to hańba i obraza dla Polaków! że taka kłamczucha została Marszałkiem Sejmu a obecnie premierem rzadu RP ! Pani Ewa Kopacz jest osobą, która bezczelnie bez mrugnięcia okiem publicznie okłamywałaała Polaków.


    Polacy wiedzą, że Ewa Kopacz bezczelnie ich okłamywała w żywe oczy.

    Polacy przecież wiedzą jak było i jak jest.

    Wiemy, że przy sekcjach nie uczestniczyli polscy lekarze i prokuratorzy, co jest niezgodne z obowiązującym polskim prawem.

    Wiemy, jaka była "dokładność" przeszukiwania miejsca katastrofy ...; szczątki ofiar "dochówkowywano" później wiele razy, a części samolotu znadują na miejscu katastrofy, kradną z miejsca ich składowania, miejscowi mieszkańcy, handlują nimi i można je od nich kupić do dzisiaj ..!!!


    To Ewa Kopacz jest winna tego, że bez nijakiego poszanowania, niekompletne, pokrwawione, nieumyte, gołe, nieubrane, szczątki ofiar katastrofy smoleńskiej były rzucone, bezładnie do foliowych worów i tak potem zostały pochowane w trumnach.

    Kto chce dowodów niech obejrzy dokumentalny, film pt. „Pogarda” Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej oraz filmy Anity Gargas, np."Anatomia upadku" a będzie mógł skonfrontować prawdę, to co opowiadają, członkowie rodzin ofiar, katastrofy smoleńskiej, z tym tym co mówią polskie władze i kolejny raz obserwować jak premier rzadu polskiego, Donald Tusk umyka przed dziennikarzami a jego rzecznik nie dopouszcza ich do zadawania pytań !!! Oto Tuskowe rządy miłości, oto Tuskowa demokracja !!!

    Teraz, po napaści Putina na Ukrainę, po aneksji Krymu, cały świat i Polacy, także Ci młodzi, nie znający czasów prl-owskich, nie znający okupacji sowieckiej, na ziemiach polskich, przekonali się co to jest sowietyzm, kim jest Putin a także co wart jest Donald Tusk i jego koalicyjny rząd POWSI-PSL.

    W ciągu kilku dni po tej strasznej tragedii, z zestrzeleniem Boeing'a 777 linii Malaysia Airlines z 298 osobami na pokładzie, Polacy przekonali się, co wart jest Putin, co warta jest putinowska hołota, która obrabowała ofiary katastrofy Boeing'a 777 linii Malaysia Airlines, tak samo jak polskie ofiary katastrofy smoleńskiej, tym bardziej upewnili się, że Putin i Donald Tusk oraz jego rząd z PO i PSL bezczelnie okłamywali Polaków i świat w sprawie katastrofy smoleńskiej.
  • ~adelaide
    (2014-10-01 11:31)
    Polacy, stale, masowo uciekają z kraju. Wkrótce padnie niechlubny rekord. Brak pracy, niskie zarobki, brak perspektyw życiowych – przede wszystkim z tych powodów, Polacy wyjeżdżają za granicę. Niestety, liczba opuszczających kraj, ciągle rośnie i zbliża się do rekordu z 2007 roku.

    Kiedy Donald Tusk obejmował władzę, wśród najważniejszych celów jego rządu wymieniał zatrzymanie zarobkowej emigracji i zachęcenie osób, które już wyjechały, do powrotu. Skończyło się tym, że o Polsce jako „zielonej wyspie” nikt rozsądny już nie wspomina, a były premier sam uciekł za kasą, za granicę. Inni wyjeżdżający z Polski mogą tylko o takiej kasie, jaką dostanie Tusk, jedynie pomarzyć.

    Wg najnowszych danych GUS, w 2013 roku aż 2,3 mln Polaków przebywało za granicą dłużej niż 3 miesiące.
    W roku ubiegłym, polskich emigrantów było 2,13 mln a w bieżacym zbliżamy się do rekordu z 2007 roku, kiedy poza Polską, na stałe zamieszkało 2,27 mln osób.

    Najgorsze jest to, że Ci młodzi, wykształceni, doświadczeni, Polacy, prawdopodobnie nigdy już do ojczyzny nie wrócą.

    Marcin Galent, badacz emigracji, Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, podkreśla, że młodzi emigranci „zapuszczają za granicą korzenie”. – Świadczą o tym choćby dane dotyczące rodzących się na Wyspach dzieci Polek – zwraca uwagę Galent.

    Obecnie najpopularniejszymi krajami, do których wyjeżdżają Polacy, są: Niemcy (560 tys. emigrantów), Wielka Brytania (650 tys.), Irlandia (115 tys.) oraz Holandia (103 tys.).




    Donek zrobił skok na kasę z UE, DLA SIEBIE A TAKI jest PAZERNY, NIE TYLKO NA KASĘ ALE I NA WŁADZĘ, że wbrew temu co oficjalnie plecie, UMYŚLIŁ SOBIE, ŻE BĘDZIE NADAL RZĄDZIŁ, nie tylko PO ALE I KOALICJĄ, POWSI-PSL i nowym rządem. Stąd ten "wybór" JEGO SŁUŻKI, E.Kopacz, na nowego premiera.


    DONALD TUSK NARUSZYŁ POLSKIE PRAWO ! DONALD TUSK DAŁ SIĘ SKORUMPOWAĆ !


    Donald Tuski SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW ZA FOTEL PRZEWODNICZĄCEGO RE DLA SIEBIE !


    - Donald Tusk SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW, ZA WIELKĄ KASĘ DLA SIEBIE, OD ZARAZ:
    jako przewodniczący RE Donald Tusk będzie zarabiał, ponad 120 tys. złp.


    - Donald Tusk SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW ZA BARDZO WYSOKĄ EMERYTURĘ, W WYSOKOŚCI 80 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE !
    Będzie otrzymywał wysoką, unijną emeryturę w wysokości 2/3 zarobków. Otrzymywał ją będzie, gdy skończy 62 lata.

    Podczas, gdy Polacy będą musieli pracować do 67 roku życia, aby móc przejść na emeryturę, Donald Tusk już od 62 roku życia będzie otrzymywał miesięcznie równowartość ok. 80 tys. złotych.