Sukces czy porażka? Politycy o szczycie klimatycznym

| Aktualizacja:

Politycy komentują rezultaty wczorajszego szczytu klimatycznego w Brukseli. Premier Ewa Kopacz mówiła zaraz po szczycie, że w negocjacjach odnieśliśmy zwycięstwo. Opozycja odnosi się do tego krytycznie.

wróć do artykułu
  • ~FURTUS
    (2014-10-31 06:14)
    Korporacje energetyczne czyli biznes ma w tym interes więc za pomocą Uni wprowadza przepisy aby lepiej zarabiać
  • ~Lucyna
    (2014-10-27 16:16)
    PLATFORMA to POrażka dla Polski , katastrofa i obciach w świecie i w kraju.
  • ~jb
    (2014-10-27 13:43)
    Prymitywna polityka lunatyka , zawsze nasi politycy kulą się wobec obcych. Nie daty tylko stan polskiej energetyki musi decydować, a tak będzie pole do szantażu i "zaciskania pasa" Polakom jak zwykle
  • ~sokular
    (2014-10-27 08:41)
    NIEPRAWDA.Tu dyskutujecie niemerytorycznie.Opozycja może tu negować efekt negocjacji ale nie tak!!! brak wam wiedzy.Problemem jest nasze inwestowanie w energię niewęglową i problem jego kosztów oraz za powolnego jego postępu a nie dzikie WETA !!! i totalne konflikty z Europą.
  • ~Kopacz=Tusk Polskość to nienormalność
    (2014-10-26 21:25)
    Kopacz postanowiła zniszczyć polską gospodarkę! Straty sięgną minimum 265 mld zł!

    Ewa Kopacz podjęła na szczycie UE decyzję, aby zniszczyć polską gospodarkę. Wyrażenie przez nią zgody na nowy pakiet klimatyczny jest równoznaczne z popełnieniem gospodarczego samobójstwa przez nasz kraj. Rządowi propagandyści próbują nam wmówić, że dzięki realizacji nowej polityki w sprawie CO2 w Polsce pracę może zyskać nawet 100 tys. osób. - To prawda. Szkoda tylko, że nikt nie wspomina o tym, że jednocześnie pracę straci 400 tys. osób, a ceny prądu poszybują do góry nawet o kilkaset procent!

    Brak veta ze strony Ewy Kopacz na propozycję unijnych biurokratów dotyczącą obniżenie emisji dwutlenku węgla o 40 proc. do 2030 roku oznacza katastrofę dla polskiej gospodarki. Produkcja energii elektrycznej przez dominujące w naszym kraju elektrownie węglowe przestanie się opłacać (poprzez narzucony sztucznie system opłat za pozwolenie na emisję CO2). Budowa nowych elektrowni (atomowych, wiatrowych lub na gaz ziemny) pochłonie dziesiątki miliardów złotych, które przełożą się na wzrost cen prądu zarówno dla przemysłu (co będzie skutkowało obniżeniem konkurencyjności gospodarki oraz inflacją), jak i odbiorców indywidualnych (większe rachunki za prąd = mniej pieniędzy w domowym budżecie). Trzeba będzie zamknąć kilkanaście kopalni węgla (brak zapotrzebowania na węgiel z uwagi na likwidację elektrowni). Istotnie wzrośnie również bezrobocie i bieda. Według wstępnych szacunków z powodu wejścia w życie nowego pakietu klimatycznego, pracę w naszym kraju może stracić nawet 400 tys. osób, które są żywicielami dla 1,5 mln osób. Zgodnie z wyliczeniami Instytutu Kościuszki oraz firmy doradczej Ernst & Young - ograniczenie emisji CO2, jakie zaakceptowała Ewa Kopacz, może obniżyć PKB Polski w latach 2014-2030 średnio nawet o 1 proc. w skali roku! W przeliczeniu na złotówki oznacza to stratę w wysokości minimum 265 miliardów złotych! Podziękujmy Ewie Kopacz za jej idiotyczną i bezmyślną decyzję...
  • ~UKLONY DLA PANI KOPACZ
    (2014-10-26 17:03)
    Polacy powinni sie cieszyc z wyboru Pani Dr.Kopacz, ktora potrafi leczyc !!!
    Tym razem, luki polityczne, rozpoznyjac "komusza" doktryne, ktora skupia sie
    w zarodku kaczorowskim, nie godne dla Polakow. Zycze powodzenia,w nowej
    dziedzinie - mozolnej pracy.
  • ~Oliwa
    (2014-10-26 16:43)
    Zwróccie uwagę,komu kibicuje Dziennik,na motto wiadomości jako najbardziej rozsądny głos w sprawie paktu klimatycznego,gazeta stawia na Błaszczykowskiego z pis..Skoro tak to wiarygodność gazety nie jest warta funta kłaków.A o destrukcyjnym działaniu gazety ,świadczy prezentacja ogólnikowych zarzutów planktonu opozycji,bez szczegółowego poinformowania Polaków jakie są obiektywne korzyści lub straty paktu klimatucznego.I ci dziennikarze mają odwagę nazywać się polakami?.
  • ~w istocie rzeczy pospolitej
    (2014-10-26 16:26)
    Ten wpis poczyniony jest w celach marketingowych pod wpływem wzruszenia się wysiłkowi Wiesia o silnikach z Poznania. Kto wie, czy możliwy jest do produkcji w Poznaniu napęd hydroelektronowy na paliwo z własności wody i elektronów: https://www.facebook.com/pages/Lot-Idei/744660185600976 ? Jeżeli tak, to silniki wszystkich okrętów oraz paleniska węglowe i reaktory elektrowni będą do wymiany. I zysk będzie z ewolucji kosmicznej. Za przesłankę powiadam wam Inwestorzy domeny energetycznej wody przełamią tamy, wiatr powali wiatraki, atom zaleją morza i oceany, węgiel zasłoni Słońce. Jądro planety stygnie, Ziemia się zapada, rośnie w siłę globalna zagłada.
  • ~Roband
    (2014-10-26 14:00)
    Pomatolskie scierwa juz placza PO zmowie donaldka z putinem
  • ~Górnik KWK ,,Wujek"
    (2014-10-26 12:58)
    Jaruś niech zacznie od nauki słów hymnu narodowego kraju, w którym żyje bo jego twórca przewraca się w grobie, że taki "Wielki patriota i katolik " nawet tego nie potrafi zrobić dobrze. I ten typek ma rządzić 40 milionowym krajem??
    Na księżyc, tam na pewno zbuduje krainę mlekiem i miodem płynącą.
    Jarus bezzebny zna cztery jezyki: polski, wolski, kaczy i mlaskowy.
    Na pomnik zimnego Lecha zawsze się znajdzie kasa, po co nam jakieś szpitale? :)
  • ~Wanda
    (2014-10-26 12:48)
    Zaden leming nie myśli samodzielnie, mają zamulone mózgi cudami rudego niespełnionymi i nienawiścią.
  • ~Robert d'Artois
    (2014-10-26 12:02)
    ubeki będą miały ciepłą wodę w kranie do wyborów, i tyle.
    durne kmioty, POd batutą durnego matoła.
  • ~stary UBek
    (2014-10-26 11:56)
    Szefeld kto to taki a były przydupas Stokłosy
  • ~janusz
    (2014-10-26 11:51)
    GłuPOle z partii oszustów jeszcze nie mieli sukcesu, same POraszki złodziejstwo katastrofy i obciach.
  • ~Marta
    (2014-10-26 11:47)
    POparańce POwinni ludziom wypłacać rekompensaty teraz.
  • ~Mirka
    (2014-10-26 11:46)
    Załączyłem telewizor na program kawa na ławę i muszę POwiedzieć ze tego się nie da słuchać normalnie, zachowóją się tam jak kilku głuPOl przy gorzale, kłucą się, jeden drugiemu przeryw ubliżają sobie, urządzają kpiny i cwaniactwo, tam niema dyskusji, a najgłupszy Szefeld , bo ten całkie nieda nikomu nic POwiedzieć i zachowuje się iak by wszystkie rozumy pożar, a redaktor doklada do pieca.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-26 11:28)
    Mozesz przetlumaczyc z wolskiego na polski Robnad 2014-10-26 10:39 ?
    PIS falszerzu postow ?
    Maly sflustrowany fob ciemnogrod i zacofanie to domena pisiorow
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-26 10:39)
    Partia Oszustów, kolesi rozkradających majątek narodowy, SITWY fałszującej listy, wydłużającej wiek emerytalny, dając sobie milionowe odprawy a z prawych Polaków robią niewolników w POLSCE i EUROPIE. NADSZEDŁ CZAS NA ZMIANY!!! TRZEBA ICH ROZLICZYĆ ZA ZBRODNIE NA NARODZIE POLSKIM!!!
  • ~Polak
    (2014-10-26 10:31)
    PO to jedna wielka porażka dla Polski i Polaków. TYLKO TRYBUNAŁ STANU...
  • ~DANDYS