Schetyna bije w Tuska. "Jesteśmy zakładnikami tej sytuacji"

| Aktualizacja:

Grzegorz Schetyna bije w Donalda Tuska w sprawie restrukturyzacji górnictwa. Szef MSZ uważa, że słowa premiera o tym, że kopalnie nie zostaną zamknięte, sprawiło, że rząd jest "zakładnikiem" sytuacji.

wróć do artykułu
 • ~Chrystianizacja Polaków trwa
  (2015-01-13 10:26)
  Do osoby z wpisu z 9.54 Bo to jest stosunek Polaka do Polaka. Jak bardzo kasta kapłańska musi gardzić parafianami biorąc rocznie 15 mld z budżetu i każąc sobie tyle płacić za usługi dodatkowo? A Watykan stale bierze pieniądze, aby w krajach wschodu, Afryce, Chinach siać zgorszenie pod pozorem misji religijnej, a pieniądze zakonów katolickich finansuje różnych terrorystów? Jak lekarze muszą gardzić pacjentami i naszym rządem, skoro mają wliczone do usług, emigrantów, którzy tu nie korzystają z niczego, a odwrotnie płacą podatki w obcym kraju /ponad 2 mln. osób/? Opozycja polska, jak alkoholicy i zaćpani, z zasady jest na nie - ale jak poprowadzić kraj i poszczególne branże, to nie wie. Ogranicza się do inwektyw, oszczerstw i insynuacji? Chamstwo ludzi PiS to norma i uznawane jest za kulturę . wywiezienie kasy do Luksemburga przez Skoki- czyli Kasy Stefczyka - też cicho. Oszczercze insynuacje, wobec rządu, oświaty, niewierzących KC Episkopatu też uchodzą za normalne zachowanie. To jak może być dobrze w Polsce?
 • ~Robnad
  (2015-01-13 12:56)
  pytek2015-01-13 10:40

  jeszcze jedno moronie.

  to tak, jak z energią odnawialną.

  Parada Oszustów nie zainwestuje w geotermię, chociaż mamy naprawdę dobre "złoża", a POzwala na inwestowanie w wiatraki niemieckie, które tam idą na złom
  pain no gain?.
 • ~Lucyna
  (2015-01-13 22:21)
  A co głupi POsraniec Tuskowy dopieru teraz się obudził, a gdzie był wtedy gdy rudzielec lgal .
 • ~Sru
  (2015-01-13 22:10)
  Stare numery nadal wydajne. Podprowadzic po sciane mamlajac " wicie,rozumicie,bez obaw, zalatwimy,pomyslimy,obronimy ",a potem beeec.Zwiazki jak dzieci i jakos to leci.
 • ~znawca
  (2015-01-13 18:36)
  Pani Kopacz nie dorosła do piastowania najwyższych stanowisk . Brak jej doświadczenia , charyzmy i intuicji oraz ma złych doradców . Nie powinna być premierem rządu w III RP. Zresztą ma społecznie pożyteczny i szanowany zawód lekarza i powinna do niego jak najszybciej wrócić !!!
 • ~Klara
  (2015-01-13 18:40)
  Śmioszek -Schetyno ma talent ale do suszenia ząbków to mu zostało PO TUSKOCIARNI
 • ~Kefir
  (2015-01-13 18:11)
  Ojoj, nie ociąłem paznokci na konferencje i szybciutko musze obgryść zanim ktoś zauważy. :)
 • ~Jan z Poznania
  (2015-01-13 17:36)
  Górnicy nie dajcie się tym oszustom. Rząd PO PSL powinien przestać istnieć. Według ich kalkulacji ma być tak jak ze stoczniowcami i marynarzami którzy muszą podejmować pracę na obcych statkach. A wy macie być robolami we własnym kraju i fedrować w kopaniach przejętych przez obcy kapitał. A wasze żony i dzieci mają być bezrobotni. A śląskie miasta mają być wymarłe.
  Na waszej krzywdzie rząd PO PSL ogłosi sukces załatania dziury budżetowej niezbędnej do wprowadzenia EURO.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-01-13 17:18)
  - Rosja wprowadza CŁA i zakaz importu na jabłka, mięso, agd, chemię = TO DOBRZE
  - POlska wprowadza cła i zakaz importu węgla = TO ŹLE

  Komu służą polscy POlitycy?
 • ~Nvt.
  (2015-01-13 17:13)
  Osly jak dwa razy wybraliscie obco-krajowcow do rzadzenia krajem no to niema was co zalowac.
 • ~gos
  (2015-01-13 16:10)
  Schetyna "krawiec" powiedzial o wiedzial.Dmuchal caly czas w POwska "ferajne" a teraz powoluje sie na wypowiedz takiego samego cwaniaka jak on Tuska.

  Teraz widac jaka to "sitwa"w calym tego slowa znaczeniu.Teraz zaczyna sie krytyka jednego lepszego od drugiego.
 • ~Robnad
  (2015-01-13 12:57)
  pierwszy raz widzę Shreka bez garnituru zębów sztucznej szczęki od ucha do ucha.
  musi być kiepsko
 • ~Zenek
  (2015-01-13 11:00)
  Panie Schetyna wasza logika wszystko pozamykać a wy zgasicie światło i dyla do Brukseli Wasze konta tez napełnione przyszłość martwic się nie musicie Tusk nas juz sprzedał za swoje stanowisko i dobrze wiedział jak sie przypodobać Niemcom którzy u nas chca budować kopalnie wiec konkurecja musi być zlikwidowana tak jak stocznie
 • ~Zaski
  (2015-01-13 12:48)
  Powscy ministrowie sprawili, że poziom życia przeciętnego Polaka z każdym rokiem się pogarsza. Ale wciąż z uporem wmawiają nam, że to oni mają najlepsze recepty, a Kaczyński to "be". Nie potrafią zrozumieć, że nie Brukselska racja stanu a Polska jest dla Polskiego Rządu najważniejsza. A to właśnie doskonale rozumieli zawsze Kaczyńscy. I Bruksela jeśli pozwala dla Niemiec i Francji dotować niektóre sektory gospodarki to i dla Polski ma psi obowiązek pozwolić. Ale tego trzeba żądać. PO jednak tego nie potrafi. Za to potrafi słuchać, wcześniej Moskwy, teraz Brukseli, ale słuchać. I wykonywać ich antypolskie polecenia po których to Polakowi żyje się coraz gorzej we własnym kraju. Bo Polak ma być robolem i nie ma prawa myśleć. Dokładnie taki ma być jak wyborcy Platformy. Pozdrawiam więc pozostałych.
  Fruzia, ucz się. Ucz się i to szybko.
 • ~Robnad
  (2015-01-13 12:10)
  pytek2015-01-13 10:40

  "Dlaczego 15 mld rocznie dajemy dobrowolnie na Watykan? "

  odkąd to 1.8 miliarda równa się 15 miliardom, i co znaczy dajemy?

  co do reszty, to tez nieźle bredzisz.

  jak już jesteś ciekawy, kto pozwolił na dojenie kopalń przez spółki wyrosłe na jej majątku, tak że węgiel opuszczający bramę kopalni jest "odpowiednio" droższy, wbij sobie do przeglądarki SLD.
  kto zaś uratował swoje stocznie olewając Brukselę, a doprowadził do upadku naszych przy pomocy swojego rezydenta, i komu na rękę upadek polskich kopalń, to też sobie wbij, i przy okazji do głowy.
 • ~Aboj
  (2015-01-13 10:54)
  Ceny ropy, węgla i gazu spadają Ale w Bydlackiej złodziejskiej republice Matołów nie tanieje prąd ogrzewanie i paliwo. Świnie dbają tylko o własne koryto roboli mają w dupie bo mamy słabe związki .Już dawno powinni zrobić strajk generalny
 • ~marekj
  (2015-01-13 10:44)
  popieram. oddac kopalnie gornikom za darmo.ustanowic panswowy nadzor nad tym aby nie wywiezli kopalnianych maszyn na zlom.Gornicy najpierw sami sie pozbeda setek nierobow /zwiazkowcow i urzedasow/ z cieplych biur wystarczy im tabelowa do wyplat,bhpowiec do nadzoru i szkolen a wszelkich specjalstow do spraw niepowaznych pogonią,Najma prawdziwych menedzerow od sprzedazy i niech kopia. Bedzie sprzedaz bedzie wyplata.Zlikwiduja 14 15 i inne nastki.Dadza rade.Ale zwolnic te czapy biale ktore tylko pierdza w stolki za potezne pieniadze
 • ~w B U L Ó bes N A D Z J E I I
  (2015-01-13 10:09)
  B R A W O s h r e k u O D W I N się t ó z k o w i W Tym DZIKO DZIKIM kraju c h ,,, d ,,, i Kamieni Kupą
 • ~trzeźwomyślący
  (2015-01-13 10:29)
  Panie Schetyna! Nie bajdurz Pan! Jaki pan, taki kram. Niech mi ktoś udowodni kompetencje tego rządu. I tak kółko się kręci. Był Tusk i jego ferajna od gały, jest Kopacz i jej psiapsiółki, brak jest tylko kompetentnego gospodarza. I będę z uporem maniaka powtarzał, że PO to partia nieudaczników, krętaczy, manipulantów, malwersantów, i na dodatek POpaprańców. Kto się ze mną nie zgodzi, niech prześledzi całe prawie osiem lat działalności tej mafii. Niech prześledzi wszystkie afery te ujawnione i na pokaz rozliczane i te zamiecione pod dywan i wtedy może zmieni zdanie. Oczywiście jeśli nie jest bezmózgowcem.
 • ~obserwator
  (2015-01-13 12:27)
  Po ośmiu latach "rządów" tej koalicji, trzeba wybrać nową opcję. GORZEJ NA PEWNO JUŻ NIE BĘDZIE !!!