PO: Duda atakuje KNF z powodu SKOK-ów

Andrzej Duda atakuje Komisję Nadzoru Finansowego i polski system bankowy z powodu SKOK-ów, uważa Platforma Obywatelska.

wróć do artykułu
  • ~klarneta8
    (2015-03-18 23:08)
    Kto teraz bedzie finansowal PIS?

    Podobno zaplacil ten pan za wycieczki ''madrytowcow'' i pozyczke Hofmana.

    Warto sprawdzic, ten przeplyw kasy.

    Kiedys tez ziec p. prezydenta L. Kaczynskiego otrzymal wspolnie z min. kancelarii Duda, ok. 750 tys ze SKOK.
  • ~rezun-one
    (2015-03-18 23:06)
    Uważam że Jarosław Kaczyński i cały zarząd PiS powinien złożyć mandaty poselskie.

    To oni przez lata umożliwiali działalność Biereckiemu rozciągając nad jego działalnością sejmową ochronę. Biorąc pod uwagę liczne premie, nagrody i "kredyty" nie robili tego bezinteresownie.

    Oczekuję że prokurator generalny zainicjuje śledztwo w tej sprawie nie bacząc że to jego dobrodzieje.
  • ~cillian1
    (2015-03-18 23:03)
    wróci jak hofman, po wyborach.

    A tak na marginesie, jeśli mały kurdupel nie wiedział, jakie wały się tam kręci, to może też powinien wyjechać do siebie, do Rosji?
  • ~swoj_pl
    (2015-03-18 23:01)
    Przynajmniej ten zawodnik nie jest drobnym oszustem, nie zlakomil sie drobnym pieniadzem
  • ~cleryka
    (2015-03-18 23:01)
    Fundacja zamieniona w Instytut Leszka

    ,a potem Instytut w Spółkę,

    dali 400 tys. bratu dywidendy , czego panprezes nie byl laskaw umawnic
    a resztę zagarnęli.?

    Może się podzielili z agentem wplywu z Torunia, dyrktorem szkolki szczujni?

    To się zapali pod tyłkiem kurduplowi..ta pożyczka niewyjaśniona będzie może nareszcie wyjaśniana przez CBA..
  • ~marc_pl
    (2015-03-18 22:57)
    PiS gdy poczuje jakąś wpadkę u polityka z PO to potrafią nawet jego pradziadka ruszyć w grobie

    - ale gdy śliska sprawa dotyczy kogoś z nich to zawieszają i uważają że PiS nie ma z tym nic wspólnego.
  • ~podatnik
    (2015-03-18 22:56)
    Ale przysługa dla Kaczora!

    Toż od dawna przebąkiwano,że Bierecki za forsę kupuje sobie poparcie i buduje zaplecze do-być może-przejęcia władzy w PiSie,a wiadomo,że tam słoneczko może być tylko jedno.No i jest okazja:utrącamy konkurenta,strojąc sie przy okazji w szaty Katona

    Panprezes zawsze eliminowal tych ktorzy zaczynali sie tylko rozpychac.
  • ~wrcek
    (2015-03-18 22:54)
    Ciekawe, ile razy jeszcze będą musieli BŁYSKAWICZNIE reagować

    na oszustów i złodziei w swoich szeregach..?
  • ~darek
    (2015-03-18 22:52)
    No tak, Birecki wylozyl lekka raczka Dudzie na konfetti i muzyke

    700 000 zl.

    wiec nie ma co sie dziwic, potrzebna jeszcze tona konfetti !
  • ~i duda umoczony
    (2015-03-18 22:50)
    Lokowanie ducha Grzegorza Biereckiego, szefa SKOK-ów, w zeszłym roku wybranego do Senatu z listy PiS właśnie. Warto, by czytelnicy wywiadu znali związki finansowe i polityczne łączące prezesa partii, która umieściła Grzegorza Biereckiego na liście wyborczej, z portalem informacyjnym, który drukuje wywiad z prezesem partii. Bo ów portal, tak się składa, jest związany z grupą kapitałową zarządzaną przez Grzegorza Biereckiego. To taki smaczek, ale ja nie o tym chciałem dziś pisać.

    Mój problem polega na tym, że po lekturze tego fragmentu wywiadu, który dotyczy SKOK-ów, dochodzę do wniosku, iż Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu musiało się coś pomylić, albo ktoś go wprowadził w błąd.

    Mówi bowiem Pan Prezes: "W Polsce powstał taki bardzo niedobry i szkodliwy społecznie system panowania, który kontroluje wszystkie większe - tak to nazwijmy - skarbonki. Ta pod nazwą SKOK jest całkiem spora i w zasadzie stanowi mający bardzo dobre perspektywy ruch społeczny. Tak się składa, że pozostaje poza systemem kontroli. Stąd polityczna decyzja żeby to zmienić. (...) Decydenci stawiają sobie pytanie - dlaczego ma być tak, że nie kontrolujemy wszystkiego? I atakują SKOK-i, czyli w istocie polski, autentyczny kapitał. (...) Należy to przerwać. Kiedy my dojdziemy do władzy zrobimy to. Także działanie rozmaitych zagranicznych instytucji finansowych i kredytowych, które dziś w sposób krzywdzący traktują Polaków, będzie po prostu niemożliwe".

    Panie Prezesie. Nie wiem czy dobrze Pana zrozumiałem,

    ale obawiam się, że ów "szkodliwy system panowania, który kontroluje wszystkie większe skarbonki" nazywa się nadzorem bankowym (lub szerzej: nadzorem finansowym).

    To, że instytucje finansowe (zwane przez Pana Prezesa pieszczotliwie "skarbonkami") są poddane nadzorowi państwowemu, nie jest wymysłem jakichś ciemnych sił, tylko cechą każdego mądrego i bezpiecznego państwa.


    W INSTYTUCJACH FINANSOWYCH SĄ ZGROMADZONE NASZE OSZCZĘDNOŚCI (W BANKACH DEPOZYTY, W FIRMACH UBEZPIECZENIOWYCH - SKŁADKI, W FUNDUSZACH INWESTYCYJNYCH - JEDNOSTKI UDZIAŁOWE ITD.), DLATEGO INSTYTUCJE, KTÓRE PROWADZĄ TAKĄ DZIAŁALNOŚĆ, MUSZĄ POSIADAĆ SPECJALNE LICENCJE, DYSPONOWAĆ WYMAGANYM KAPITAŁEM, ICH ZARZĄDY MUSZĄ ZAPEWNIAĆ "BEZPIECZNE I STABILNE ZARZĄDZANIE" DANĄ INSTYTUCJĄ.

    Tak jest w całym cywilizowanym świecie.
  • ~wojtek
    (2015-03-18 14:55)
    Aco ze SKOKAMI POpapranców z WOŁOMINA POd szyldem RZĄDZĄCYCH zamieciona POd DYWAN
  • ~Wy łgarze!!!!
    (2015-03-18 13:07)
    Z powodu waszego Wołomina i Kopernika.
  • ~redept
    (2015-03-18 12:47)
    ot DUDA, TAKI WSPÓŁCZESNY Janosik, a na tej konferencji to miał ciupagę???tylko zmienił zasady , broni bogatych żeby dać bogatym, w opinii prominentów PiSowskich, to atak na opozycję, taka mentalność Rydzykowska, jak gnoić Owsiaka to w porządku, ale wspomnieć o kasie Rydzyka, to atak na kościół.
  • ~gosc slask
    (2015-03-18 12:16)
    Moze Pan Duda opowie nam o SKOKu i jak jest zaangazowany w funkcjonowanie tej instytucji.To jest bardzo ciekawa sprawa???
  • ~Stasiek
    (2015-03-18 12:05)
    POmatoły mają jakieś fobie i uczulenia, wszystko jest atakiem, a POprostu POwiedział prawdę.
  • ~wojtek
    (2015-03-18 09:11)
    Klasyczna PiS-owska bezczelność.
    Okradli ludzi w SKOK-ach, a teraz szukają jelenia na którego to zrzucą.
    Komorowski, KNF, WSI, PO, krasnoludki, wszyscy są winni -
    tylko oni jak lilija, biali i bez winy.
    Złapali ich za rękę - przecież to nie ich ręka - jak w znanym filmie.
    I wiecie co - ten radiomaryjny elektorat łyknie to, tak jak łyknął zamach.
    A polskim patriotom z Luksemburga kabza ciągle rośnie.
  • ~maro
    (2015-03-18 08:45)
    To były takie fajne pisowskie SKOKI, tak się fajnie kroiło naiwniaków, a tu ktoś powiedział głośno o złodziejstwie i mleko się rozlało. Pisowcy są specjalistami od "kasy". Lewe kilometrówki, lewe etaty w europarlamencie, system finansowego dojenia klientów SKOK. Brakuje im tylko przejęcia władzy, by jeszcze to wszystko ukrywać przed społeczeństwem.
  • ~m
    (2015-03-18 08:33)
    W tle całej sprawy pojawiają się oficerowie dawnych Wojskowych Służb Informacyjnych i syn prezydenta Bronisława Komorowskiego – Tadeusz, który figuruje jako prokurent w jednej ze spółek zainteresowanych upadkiem Energetyki Ursus.
  • ~marian
    (2015-03-18 07:17)
    Zapomniałem jeszcze dodać jedną kwestię związaną z niepolskimi bankami i "knf" - otóż mój znajomy informuje, że dostał propozycję z eliorbank na kredyt ale pod warunkiem, że założy w tym banku konto osobiste. Konto założył ale środki osobiste na to konto nie wprowadzał i kredytu nie dostał. Po roku tenże bank przysyła zawiadomienie, że obsługiwał konto i należy mu się kwota 280 zł. i jeszcze w tym piśmie straszy, że jeżeli nie wpłaci to będzie sprawa sądowa i jeszcze powiadomienie do instytucji dłużniczej - o zadłużeniu obywatela. Kidy znajomy zwraca się do "knf" - ona stwierdza, że indywidualnymi przypadkami się nie zajmuje. Wot i państwo niepolskich banków - tego się dorobiliśmy za sprawą aarona buchholza z polska zwanego leszkiem balcerowiczem.
  • ~marian
    (2015-03-18 07:05)
    Komisją finansów w sejmie kieruje osoba z platformy, która równocześnie jest dyrektorem banku gdzieś tam w jej miejscu zamieszkania. I co? I o tym ani słowa. A przecież to co się dzieje ze SKOKAMI i senatorem Biereckim - to przecież efekt zapowiedzi platformersów. No i jeszcze jedno - o dwóch skokach, które splajtowały a o których tak głośno, że nadzór bankowy musiał wypłacić 3 mld. zł to były zarządzane przez ludzi platformy i "wsi" z kancelarii prezydenta, a o nieprawidłowościach w nich senator Bierecki informował "knf" już 3lata temu i ta nic do dzisiaj nie zrobiła. I o tym też tutaj ani słowa?