Pięć partii w sejmie, wygrywa PiS. Pierwszy SONDAŻ po dymisjach

Gdyby wybory parlamentarne, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Do sejmu weszłoby pięć ugrupowań.

wróć do artykułu
  • ~Jędrek
    (2015-06-13 17:26)
    Widać po niektórych tutaj wpisach, że antypisowscy hejterzy już działają!!! Nic wam to nie POmoże!
  • ~Marcin
    (2015-06-13 11:59)
    Tj już pisałem kiedyś wszystkie partie powinny być odsunięte od władzy po pis sld psl itd. Na co znow ten głupi naród głosuje na pis??? Po co ?? Syfu ciąg dalszy się zapowiada, głupi naród
  • ~qaduq
    (2015-06-12 22:52)
    Zagrywka PSL w walce o krzesło marszałka Sejmu to tylko dodatkowe rozrażnienie wyborców. Dziś wyraźnie widać skutki dystansowania się przez kierownictwo PSL od własnego kandydata na prezydenta. Adam Jarubas w Świętokrzyskiem przetrzyma, ale mąciciele z Warszawy własną łodź w marnym stylu rozwalili. Może przypomną sobie zakończenie bajki o rybaku i złotej rybce z rozbitym czółnem na brzegu. Tyle dał im mariaż z polatformą, zaniechanie walki o ziemię dla polskich rolników, afery w agencjach i na Podkarpaciu..
  • ~SB a PO
    (2015-06-12 15:21)
    LISTA współpracowników SB z Platformy Obywatelskiej

    1. Jan Kuriata, poseł PO był zarejestrowany w 1984 r. jako tajny współpracownik SB, ps. “Piotr”. Zdjęty z ewidencji w 1990 r. Materiały złożono w archiwum;

    2. Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. “Aktor”. Pozyskany do sprawy o krypt. “Pegaz” (“zagadnienie” – kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono.

    3. Zbigniew Pawłowicz, senator PO był zarejestrowany w 1977 r. jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli kontrwywiadu wojska PRL, ps. “Pawlik”.

    4. Marek Konopka, senator PO został w 1982 r. zarejestrowany jako tajny współpracownik kontrwywiadu wojska PRL ps. “Marzena”.

    5. Michał Boni, doradca premiera Tuska w 1992 roku został wymieniony jako TW “Znak” na tzw. liście Macierewicza. 31 października 2007 wydał publiczne oświadczenie, że w 1985 Służba Bezpieczeństwa za pomocą szantażu zmusiła go do podpisania deklaracji współpracy.

    6. Stanisław Jałowiecki, eurodeputowany PO występuje w katalogu IPN jako konsultant” SB z 1973 r., w tym roku został ostatecznie uznany przez Sąd Najwyższy za “kłamcę lustracyjnego”.

    7. Andrzej Olechowski, współtwórca PO i do dziś jej członek znalazł się w 1992 r. na liście Macierewicza. Jako jeden z nielicznych polityków centroprawicowych złożył oświadczenie lustracyjne o przyznaniu się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL – w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był jego kontaktem operacyjnym o pseudonimie “Must”. Członek PZPR.

    8. Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO w PRL związana z “Głosem Robotniczym”, organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łodzi. W 1997 była kandydatem na stanowisko ministra kultury i sztuki w gabinecie Jerzego Buzka; wycofała się na skutek protestu AWS po oskarżeniu jej o udział w antysemickiej nagonce w 1968.

    9. Kazimierz Kutz, poseł PO w 1971 r. został zarejestrowany przez SB jako kandydat na tajnego współpracownika. Po trzech latach zmieniono mu kategorię na “zabezpieczenie”, a półtora roku później sprawę zakończono “z powodu braku możliwości operacyjnych”. W latach 70. uczestniczył w naradach Komitetu Centralnego PZPR na temat kultury. Wygłosił przemówienie gdzie zaatakował Stanisława Bareję używając terminu “bareizm” jako synonimu kiczu. Od tego czasu reżyser “Misia” nie podał ręki Kutzowi. W stanie wojennym zwolniony z internowania po podpisaniu `deklaracji o lojalności’. Od 1983 mieszka w Warszawie w tzw. “Zatoce czerwonych świń”. W 2005 członek Komitetu Honorowego Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza.

    10. Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Donalda Tuska w latach 1972-1981 członek PZPR, był szefem uczelnianej Podstawowej Organizacji Partyjnej. Według dokumentów IPN został zarejestrowany jako kandydat na tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa w 1985 r. Zaprzeczył jakiejkolwiek propozycji współpracy, a sam fakt zarejestrowania wiąże z wyjazdem na półtoraroczne stypendium do RFN w 1986 r.

    11. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska karierę polityczną zaczynała w latach 70. w PZPR. Z partii wystąpiła po wprowadzeniu stanu wojennego.

    12. Andrzej Rzepliński, wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO, kandydat PO na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w 2005 r., do 1981 należał do PZPR. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW.

    13. Marian Czerwiński, poseł PO. W 1989 został posłem na Sejm X kadencji (tzw. Sejm kontraktowy) z okręgu Dębica z listy PZPR. Przewodniczący PO w powiecie dębickim.

    14. Leszek Korzeniowski, poseł PO, przewodniczący PO w województwie opolskim, były członek PZPR.

    15. Miron Sycz, poseł PO, b. członek PZPR. Należy do Stowarzyszenia Ordynacka.

    16. Bożena Sławiak, posłanka PO, była członkiem PZPR.

    17. Karol Węglarzy, radny sejmiku śląskiego z PO, w latach 1980-1985 pełnił funkcję posła na Sejm PRL VIII kadencji z listy PZPR. Od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej.

    18. Gen. Janusz Bojarski, dyr. Departamentu Kadr w Ministerstwie Obrony Narodowej, w przeszłości dwukrotnie pełniący funkcję szefa rozwiązanych Wojskowych Służb Informacyjnych. Absolwent m. in. Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, znany również jako wieloletni współpracownik gen. Dukaczewskiego.

    19. Robert Kowalski, absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGiMO) w czasach ZSRR. Zwolniony ponad rok temu ze stanowiska teraz został wiceszefem departamentu kadr i szkoleń w MSZ.

    20. Marek Staszak, prokurator krajowy, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1980-1984 pracował w Prokuraturze Rejonowej w Międzyrzeczu i Poznaniu. Był prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Wielkopolskiej (1985-1989) i podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w czasach rządów SLD (2001-2003).

    21. Zdzisław Skorża, wiceszef ABW, były funkcjonariusz SB.

    22. Maria Wągrowska, wiceminister obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska, podała się do dymisji 13 grudnia, wg `Trybuny’ po tym, jak w IPN znaleziono materiały na jej temat. Oficjalny powód odejścia: `z powodów rodzinnych’.

    23. Tadeusz Nalewajk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji z nominacji PSL, podał się do dymisji 7 stycznia 2008, `ze względów osobistych’. Wg `Trybuny’ powodem jego dymisji były materiały znalezione w IPN.
  • ~Rysiek
    (2015-06-12 12:29)
    Nie można już patrzeć, ani słuchać tych debili patologicznych z PO.
  • ~Cookies with Pis
    (2015-06-12 11:08)
    RE~ja2015-06-12 10:25
    hej ty !
    ty coś niedowidzisz przed południem, nie widzisz hejtowej belki w wykonaniu pisiurków różnej maści i to na tym forum. No tak, ale niby gdzie pisiurek może mieć oczka ? Jedno na końcu to owszem...
  • ~koneser kartoflanych kitów
    (2015-06-12 10:59)
    Nie ma w mediach mrocznego kurdupla ... pewnie układa listy przeciwników do aresztowania ...

    A jak by wyszedł i coś powiedział to już by pisowi spadło z 5% ;-))
  • ~ja
    (2015-06-12 10:25)
    widać nowozatrudniojnych hejterów od kopaczowej. brawo szambiarze, wspaniały punkt w waszym CV. moralne dno
  • ~przerarzające
    (2015-06-12 10:06)
    przerarzające , jak wygra PIS to sie wszystko zawali , a tak dobrze sie żyło
  • ~OBUDŹ SIĘ POLSKO!
    (2015-06-12 09:47)
    Każdy pretekst jest dobry dla kaczej szczujni by dorwać władzę... NAWET PO TRUPACH . Wymiana PO na pis ( jakby nie było innych opcji...) to jak dobrowolne i jeszcze z uśmiechem wsadzanie głowy pod gilotynę . Banda kaczych paranoików i notorycznych kłamców jedno co opanowała do perfekcji - to socjotechniczne sztuczki i STEROWANIE CIEMNOTĄ by wybierała tych co faktycznie są ANTY postępowi, ANTY wolnościowi i ANTY rozumowi. Bo dla kaczej paranoi liczy się TYLKO WŁADZA i odegranie się na swych przeciwnikach politycznych. Potępiane jest hurtowo WSZYSTKO co nie z sekty pis. Ogłupiony naród wybiera kaczystowską truciznę ze złudnym napisem "prawo i sprawiedliwość" . Kacza banda ma w dooopie prawo i sprawiedliwość, gospodarkę, demokrację , wolności i prawa człowieka - nieudacznikom pasuje TYLKO DYKTATURA CIEMNIAKÓW.
  • ~Cookies with Pis
    (2015-06-12 09:42)
    Partia o nazwie PIS już samą swoją nazwą powala cały świat.
    Co dopiero melanż "Cookies umoczone w Pis". To zatruje każdego człowieka i już tylko urolog z gastrologiem będą mogli pomóc.
    Taka opozycja w sumie reprezentuje nierząd, a chce rządzić ?
  • ~MANNEKEN PIS to miniaturka preziapisiu
    (2015-06-12 09:35)
    Cookies umoczone w Pis
    to jest danie dla amatorów bez jakiegokolwiek smaku, bo jest niejadalne i śmierdzi z daleka, więc innych opcji niż PO zwyczajnie brak, nasze DROGIE pisie i pisiurki.
  • ~fansekty peło, Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-06-12 09:22)
    jestem jednym debilem o kilku nickach. Również Jarosław z Warszawy to mój debilny POdpis. SIEG TUSK UND KOPATSCH!!!
  • ~fansekty peło
    (2015-06-12 09:06)
    ~Wiesio13 bicz na PISmatołki2015-06-12 08:06
    PiS, IPN, R.MARYJA, SOLIDARNOŚĆ, BISKUPI KLAN...ITD.
    -ta zgraja mieniąca się być Polakami i patriotami rozwala Polskę od środka.

    Zgroza, gdyby dorwali się do władzy.
    Marny Twój los Polsko.
  • ~fansekty peło
    (2015-06-12 09:04)
    Członkowie PiS-u są czyści? No nie pamiętam kiedy ostatni raz się tak uśmiałem. Senator od SKOK-ów z 60 milionami w Luksemburgu, pani senator PiS z pożyczką kilku milionów którą wzięła i
    nie chce oddać. Człowieku, lecz się.

    FOZZ - matka wszystkich afer w Bolandzie - kaczki sie wyślizgały
    Telegraf, Fundacja Prasowa -
    Zalewski, Glapiński -

    Ale kaczyści są "czyści", trzeba patrzeć z podziwem jak im sie udaje tak kase przekręcać i się wyślizgiwać.
    Putin zapewne na ich przykładach się uczył
  • ~fansekty peło
    (2015-06-12 09:04)
    Afery PIS...Duda milczy
    A od jak dawna jest afera SKOKÓW? Krytykować może ktoś kto ma czyste ręce
    a pana ręce znowu takie czyste nie są. Hipokryzja ,hucpa ,klękanie pod figurą z diabłem za skórą .
    To jesteście wy Pisowcy. Za wami ciągnie sie tez smród TELEGRAFU ,FOZU , Srebrna ,ukradzione biurowce RUCH
    i co ,i nic. Nieskazitelni . jak kupa łajna chyba :)

    REGULAMIN PIS
    punkt 1: PIS i prezio sa czysci
    punkt 2: jak nie sa to patrz punkt 1.
  • ~PO won na Bonn
    (2015-06-12 09:03)
    dlatego lepiej byście już dziś zaczęli się pakować.
  • ~power
    (2015-06-12 08:33)
    PO to obciach dla Polaków !!!
  • ~Jarosław z Warszawy
    (2015-06-12 08:07)
    Duda to wypierdek Watykanu , katoli i młodzieży, Polska nie ma prezydenta.

    Będzie rządzić junta Kaczyńskiego.
    Przypominam, że ''The Economist'', który lewicowym pismem nie jest, napisał, że Polska za czasów rządów PiS była pośmiewiskiem Europy.”
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-06-12 08:06)
    PiS, IPN, R.MARYJA, SOLIDARNOŚĆ, BISKUPI KLAN...ITD.
    -ta zgraja mieniąca się być Polakami i patriotami rozwala Polskę od środka.

    Zgroza, gdyby dorwali się do władzy.
    Marny Twój los Polsko.

Może zainteresować Cię też: