Szczerski o Szydłobusie: To nie kampania, to sztafeta dobrej zmiany

| Aktualizacja:

Krzysztof Szczerski wyjaśnia, że podróż wiceprezes PiS Szydłobusem, to nie kampania wyborcza. Współpracownik prezydenta-elekta tłumaczy, że to tylko  "sztafeta dobrej zmiany".

wróć do artykułu
  • ~11
    (2015-06-24 09:47)
    Czyli iście faszystowska agitacja
  • ~olo
    (2015-06-24 09:49)
    zara,zara,zara...jaka sztafeta ?
    przedtem do wyborow, teraz tez do wyborow
    to co to jest ? wyborcze !!! merytorycznie,
    bo nalepa inna,ale w srodku to samo,
    mowicie,ze to jest DOBRA NOWINA ??
    i Szydlo glosi dobra nowina ?
  • ~ulisse
    (2015-06-24 10:00)
    zamienił stryjek siekierkę na kijek...
  • ~gitara
    (2015-06-24 10:14)
    *********** was wyduda do konca.
  • ~wuce kwad
    (2015-06-24 10:23)
    szydło to tylko szopki boze narodzeniowe to nawet nie profesor techniczny popis jes t diabła warty
  • ~Dobra zmiana!
    (2015-06-24 10:24)
    Brawo Beata Szydło!
  • ~jarek
    (2015-06-24 10:29)
    jako partia systemowa PiS nie będzie w stanie tak wygrać,by rządzić samodzielnie. Zresztą,PiS już kiedyś rządził i sam zrezygnował z tego rządzenia.Program tej partii jest zbyt minimalistyczny,by przyciągnąć masowo wyborców.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-06-24 10:37)
    BRAWO PIS !!! BRAWO DUDA !!! BRAWO JAROSŁAW !!! BRAWO PIS !!! BRAWO DUDA !!! BRAWO JAROSŁAW !!! BRAWO PIS !!! BRAWO DUDA !!! BRAWO JAROSŁAW !!! BRAWO PIS !!! BRAWO DUDA !!! BRAWO JAROSŁAW !!!
  • ~Wiesio13 PEŁNA ZGODA.PO=ZŁODZIEJSKIE DNO
    (2015-06-24 10:48)
    BRAWO PIS !!! BRAWO DUDA !!! BRAWO JAROSŁAW !!! BRAWO PIS !!! BRAWO DUDA !!! BRAWO JAROSŁAW !!! BRAWO PIS !!! BRAWO DUDA !!! BRAWO JAROSŁAW !!! BRAWO PIS !!! BRAWO DUDA !!! BRAWO JAROSŁAW !!!...
  • ~Konrad Wallenrod
    (2015-06-24 11:19)
    Szydlo - rebus jedzie w PiS-landie , no i baloniki na druciku, kolorowe jarmarki.Za kierownica kierowca Jaroslaw
  • ~starszy pan
    (2015-06-24 11:31)
    Panie Szczerski z tasztafeta to tak jaj drzewiej się mawiało 99 i zmiana reki . Pierdooły pnie Szczerski to my panu a nie pan nam .
  • ~Stary Baca.................
    (2015-06-24 13:10)
    SLD PO PSL DO KIBLA MARSZ...kretyny wystarczy 70lat cyganstfa,,NIGDY wiecej frajeruf czerwonych przy korycie nigdy wiecej balcerowiczuf,belkuf,michnikuf,kwasuf,komoruskich frajeruf przy Polskim korycie..
  • ~sass
    (2015-06-24 17:00)
    powtorzy sie to co juz było lata 205-07-Pasmo sukcesów" rządu Kaczyńskiego zakończyło się Uchwałą nr 2074 z 10 lipca 2007 roku o samorozwiązaniu Sejmu. Ciemnocie PiSowieckiej przypomijmy tutaj istotne fragmenty: Od dwóch lat, od chwili objęcia władzy przez PiS, Polską wstrząsają narastające kryzysy polityczne, mające swe źródła w jakości koalicji rządzącej i sposobie sprawowania przez nią rządów. Nie ma miesiąca, żeby opinia publiczna nie dowiadywała się o niekompetencji, skandalach i korupcji, których zródła tkwią w układzie rządzacym. Wczoraj, tj. 9 lipca 2007 r., w zwiąku z podejrzeniem o korupcję zdymisjonowano wicepremiera i ministra rolnictwa! Musiano też zdymisjonować ministra sportu, w związku z korupcją jego podwladnych. Bez mała rok temu Sejm stał się miejscem bezprzykładnej korupcji politycznej, ujawnionej przez media, która nie spotkała się z żadnymi konsekwencjami politycznymi czy karnymi. To tylko kilka z licznych przykladów MORALNEJ I POLITYCZNEJ DEGRENGOLADY rządzących! Państwo w niepokojący sposób traci zdolność rozwiązywania problemów społecznych. Od wielu tygodni trwa ciężki kryzys w służbie zdrowia, którego skutkiem sa protesty lekarzy i pielęgniarek. Psuciu ulega system edukacji. Państwo stało się represyjne i wrogie swoim obywatelom. Coraz gorszej jakości prawo, stanowione jest na użytek celów partyjnych, często ideologicznych, a instytucje prawne podporządkowywane są rządzącej partii. Skutki polityki obecnej koalicji demolują świadomość społeczną, są niszczące dla materii społecznej i dla Państwa; cofają nas cywilizacyjnie!
  • ~szczam na PiS
    (2015-06-24 17:26)
    ja pierdu - ale ten Szczerski jest porządnie walnięty w dekiel - Boże broń Polski przed takimi pis-dzielcami.
  • ~wiesiek
    (2015-06-25 00:47)
    Skompromitowany R a d o s ł a w S. ucieka z Polski. Podobno ma dołączyć do Kulczyka i Kwaśniewskiego


    Były marszałek Sejmu ma zrezygnować z kontynuowania politycznej kariery w Polsce.


    Rezygnacja S i k o r s k i e g o – to pokłosie afery taśmowej. Marszałek Sejmu jest jednym z jej głównych bohaterów. Jego rozmowy z Jackiem Rostowskim są, oprócz wynurzeń Bartłomieja Sienkiewicza o teoretycznym państwie oraz "chu**u, d*pie i kamieni kupie", stały się jednymi z najgłośniejszych. To właśnie S i k o r s k i planował „zaje**ć PiS” komisją śledczą. Przypominamy o czym dyskutowali wówczas dwaj panowie.


    S i k o r s k i : "Ty, ja uważam, że można zaje**ć PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza".
    R o s t o w s k i: "No a co innego jest dzisiaj?"
    S i k o r s k i: "No taaaak. Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. (...) Można zrobić dwuletni cyrk. I niech oni się tłumaczą.(...) Wiem, bo byłem przy tym".
    R o s t o w s k i: "Dobrze, tylko trzeba namówić. Musisz Donalda namówić".
    S i k o r s k i: "Donald się waha, ale lekko za. Powiedział: niewykluczone".

    To nie jedyne knajpiane wynurzenia R a d e c z k a jakie został potajenie nagrane i udostępnione w mediach, w tym także w internecie.


    RADECZEK - SWOJĄ "DYPLOMATYCZNĄ ELOKWENCJĄ", W KNAJPIANYCH POGADUCHACH PRZY OŚMIORNICZKACH, WINKU PO 1200 $ FLASZKA I HAWAŃSKICH CYGARACH - WSZYSTKO ZA NASZĄ KASĘ, UŻYWAJĄC JEGO DYPLOMATYCZNEJ NARRACJI "U D * * P I Ł" SIEBIE I POCIĄGNĄŁ NA DNO POLSKĄ DYPLOMACJĘ I KLIKĘ POWSI PSL TRZYMAJĄCĄ WŁADZĘ.


    OŚMIORNICZKI MU ZASZKODZIŁY? A MOŻE TE HAWAŃSKIE CYGARA, ŻE TAK PLÓTŁ ? LICHO WIE, ZRESZTĄ ZA DUŻO WCZEŚNIEJ Z TRAMPKARZEM DONKIEM SIĘ KUMPLOWAŁ A TO NIKOMU CHOĆBY I NAJMĄDRZEJSZEMU NA DOBRE NIGDY NIE WYSZŁO.



    TERAZ, I PLATFORMA I RADEK MAJĄ POZAMIATANE.


    NAWET KOPACZ, MISTRZYNI W OKŁAMYWANIU POLAKÓW ZAKPIŁA SOBIE Z R A D E C Z K A ODMAWIAJĄC MU JEDYNKI NA LISTACH WYBORCZYCH.


    PO PUBLIKACJACH W MEDIACH AMERYKAŃSKICH I ŚWIATOWYCH JAK GO W OGÓLE DO DYPLOMACJI WEZMĄ KIEDY, TO CHYBA NA WOŹNEGO ALBO DO KNAJPY NA WYKIDAJŁĘ. ZDROWO MUSIAŁ CHYBA PRZED JOHN ELLIS J. BUSH'EM SUMITOWAĆ SIĘ.

    NAROBIŁ OBCIACHU NIE TYLKO SOBIE ALE I WŁASNEJ ŻONIE BO ONA ZNANĄ DZIENNIKARKĄ JEST (Anne Elizabeth Applebaum, po mężu S i k o r s k a (ur. 25 lipca 1964 w Waszyngtonie) – znana amerykańsko-polska dziennikarka, laureatka Nagrody Pulitzera (2004), publicystka „The Washington Post”. Absolwentka uniwersytetu Yale, London School of Economics i Oksfordu. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1988 jako korespondentka „The Economist” w Warszawie; jest specjalistką od spraw Europy Wschodniej. Do 1991 opublikowała serię artykułów o przemianach społecznych
    i politycznych w Europie Wschodniej. Pracowała następnie jako redaktor działu zagranicznego a później zastępcaO KIEDY redaktora naczelnego tygodnika „The Spectator” w Londynie. Obecnie jest korespondentką i publikuje m.inn. na łamach „Washington Post”).




    - O co chodzi ? Wyjaśniam: Jeszcze jako Szef MSZ R a d o s ła w S i k o r s k i oficjalnie mówił o Amerykanach jako najważniejszych sojusznikach Polski, w oparciu o których możemy budować naszą potęgę geopolityczną. Sojusz
    i zapowiadana stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce wpływa na naszą stabilność geopolityczną. Podnosi również notowania polskiej gospodarki i zwiększa gotowość zagranicznych inwestorów do inwestowania w naszym kraju. Sojusz to coś, co się ma na czarną godzinę – mówił cytowany przez IAR R a d o s ła w S i k o r s k i , przebywając w marcu 2012 r. z wizytą w Waszyngtonie.


    Co jednak naprawdę myślał S i k o r s k i o współpracy Polski z USA – wyszło na jaw przy okazji kolejnych taśm z podsłuchów. W nagranej prywatnej rozmowie S i k o r s k i o stosunkach polsko-amerykańskich mówił coś zupełnie innego; "Sojusz Polska – Stany Zjednoczone jest: „nic niewartym robieniem loda Amerykanom, którzy traktują nas jak murzynów. Bullshit (z ang: g... prawda) kompletny. (...) i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy".


    Takie m.inn. sformułowania, z ust ministra S i k o r s k i e g o padły podczas jego nagranej rozmowy z Jackiem Rostowskim w warszawskiej restauracji Amber Room.


    - Media amerykańskie i światowe właśnie z powodu nagrania na taśmach S i k o r s k i e g o zajmowały się aferą taśmową i dymisjami w polskim rządzie cytując niechlubne słowa S i k o r s k i e g o pod adresem USA, które zostały nagrane podczas jego spotkań w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele.


    - Polska dyplomacja została obnażona i ośmieszona. Wcześniej przez sześć lat sprawowania funkcji ministra spraw zagranicznych R a d o s ł a w S i k o r s k i zapewniał Polaków o ważnej roli sojuszu polsko-amerykańskiego.


    - Pikanterii całej sprawie związanej z publikacją artykułu w w/w sprawie na łamach „Washington Post” dodaje fakt, że to właśnie na łamach tego dziennika publikuje Anne Applebaum – żona R a d o s ł a w a S i k o r s k i e g o.
    Tymczasem amerykańscy dziennikarze na łamach „Washington Post” przedstawiali jego niewybredne porównanie stosunków polsko-amerykańskich (służalczości strony polskiej do Amerykanów) do seksu oralnego.


    Jak dowiedział się dziennik „Fakt”, S i k o r s k i znalazł miejsce w amerykańskim think tanku – Atlantic Council. Ma tam być jednym z międzynarodowych doradców, obok m.in. Jana Kulczyka i Aleksandra Kwaśniewskiego.

    W poniedziałek R a d o s ł a w S i k o r s k i złożył rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Zastanawiano się, co będzie robił w najbliższym czasie, kiedy jego zapowiedzi startu w wyborach z „jedynki” na liście PO w Bydgoszczy spotkały się z chłodnym przyjęciem wśród partyjnych kolegów.

    „Fakt” ustalił, czym najprawdopodobniej będzie zajmował się skompromitowany m.in. aferą taśmową S i k o r s k i. Bliski znajomy marszałka miał potwierdzić dziennikowi, że na byłego już marszałka czeka posada w słynnym amerykańskim think tanku Atlantic Council.

    Jak podaje „Fakt”, pod koniec stycznia S i k o r s k i gościł w Waszyngtonie na zaproszenie Atlantic Council. Jest to jeden z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych think tanków – ośrodków zajmujących się doradztwem – na świecie.

    Działa od ponad 50 lat i słynie z zatrudniania byłych premierów czy prezydentów, korzysta z wiedzy szefów największych światowych koncernów – zaznacza „Fakt”.

    Informator dziennika twierdzi, że Radosław S i k o rs k i dołączy do Rady Międzynarodowych Doradców, gdzie zasiada już trzech Polaków: Jan Kulczyk, Aleksander Kwaśniewski i Zbigniew Brzezinski.

    „Fakt” nie wie, ile będzie na swojej nowej posadzie zarabiał były szef MSZ, ale dyrektorzy mogą tam liczyć na 100 tys. dolarów rocznie, a doradcy zarabiają więcej. Czy R a d o s ł a w S. nadal będzie ośmieszał polską dyplomację, Polskę
    i nas wszystkich opowiadając o wydarzeniach politycznych w Polsce, w których uczestniczył, i to za niezłe wynagrodzenie ?
  • ~gosc
    (2015-06-25 15:55)
    Pani Beata ma dobre oczy i życzę jej żeby taką została i nie zeszmacila się jak to zrobiło wielu innych!

Może zainteresować Cię też: