"DGP": Znamy szczegóły projektu 500 zł na dziecko

| Aktualizacja:

Dzięki dodatkom rocznie w gospodarkę wpompowane zostaną prawie 22 mld zł

wróć do artykułu
  • ~Menel
    (2016-02-17 01:38)
    Tysiące :) kolega ma 3 dzieci w tym jedno autystyczne i jeśli policzyć tak jego żoną dostaje 1800 zł na dziecko bo nie pracuje czyli to się nie liczy teraz do tego dostała by 1500 zł na tą trujkę i z 800 zł alimentów to jak dla niej życie jak w Madrycie tylko sie rozwodzić i to wcale nie fikcyjnie :) a jeszcze dorobiła by na czarno z 1000 zł to luxusowo można mieszkać
  • ~MA
    (2016-02-06 21:08)
    Boże. Dotychczas nie miałem pojęcia w jak rozkwitłym gospodarczo i bogatym kraju przyszło mi mieszkać. Kraj mlekiem i miodem płynący. 500 zł na każde dziecko od drugiego począwszy wzwyż. To wspaniale, że przede wszystkim o zamożnych Państwo się troszczy. Jeśli masz jedno dziecko, a wasz dochód miesięczny wynosi ok 3000 zl/msc, to nie masz co liczyć na wsparcie 500-ką. No ale jeśli macie dwoje dzieci, wasza comiesięczna pensja to ok 10000, to twoja pula miesiąc w miesiąc zasilona zostanie o kolejną 500. I tak przez 18 lat. co daję łączną kwotę 108 000. Trudno jest nie spostrzec "sprawiedliwego" bilansu. Warto żeby w przypadku tak obciążającego budżet projektu przydział takiego wsparcia finansowego był oparty przede wszystkim o domenę rozsądku.
  • ~Róża
    (2016-02-04 08:07)
    A co z dzieckiem które skończyło 18 lat? Przecież się uczy ono dalej potrzebuje finansowania ze strony rodziców,co mam go z domu wyrzucić i powiedzieć mu jesteś pełnoletni radz sobie sam. Będzie więcej dla patologii i bogaczy . Do du ten program obiecanki cacanki a głupiemu radość
  • ~gość
    (2016-02-03 10:37)
    Mam syna 19 lat i córkę 16 lat czy należy mi się 500 zł.
  • ~Sulika
    (2016-02-03 09:50)
    Ci bogacze pierwsi po nie polecą .
  • ~ropuska
    (2016-02-03 09:25)
    skoro przy pierwszym dziecku jest granica dochodu na 1 osobę w rodzinie, dlaczego przy kolejnych nie ma???? To sprawiedliwe? Ustawa jest na korzyść dla ludzi obijających się, których utrzymuje Państwo, oraz dla majętnych, którym 500 zł nic nie da.... Dlaczego więc Państwo ma im pomagać??????????????????????? Najbardziej niesprawiedliwa jest dla średniej rodziny... szczerze pracującej... pracujemy z mężem oboje mamy 1 dziecko, na wiecej nas nie stać, mogę stracić pracę... nasze dochody są ciut wyższe niż 800 zł na osobę.... Przedszkola państwowego nie dostaliśmy... ktos musi sie dzieckiem zajmować, Przedszkole Prywatne jest tańsze niż opiekunka.... Skoro Państwo da po 500 zł na dziecko w górę pójdą ceny produktów dla dzieci... dlaczego my, którzy nie otrzymamy pomocy mamy płacić za pomysły PISu?????????????????????????????????????
  • ~Leszczynianka
    (2016-02-02 17:39)
    Nadal nie rozumiem.Czy trzeba miec slub by dostac to swiadczenie?
  • ~anna
    (2016-02-01 19:18)
    a co jesli pierwsze dziecko jest juz pełnoletnie a drugie nie ?
  • ~dorota
    (2016-02-01 18:50)
    czy mlodziez 18 lat uczaca sie nie potrzebuje 500 plus to skandal
  • ~sama
    (2016-01-29 15:39)
    witam czy nieslubne dziecko tez dostanie to 500 zl
  • ~rodzice blizniąt
    (2016-01-26 17:52)
    Na blizniaki jak bedzie wyplacane te 500zł.Dochód troche przekracza ale mieszkanie kosztuje itd.Dlaczego nie wzięto pod uwage ze rodzą się blizniaki bardzo często i wieloraczki.
  • ~kruszynka
    (2016-01-26 16:58)
    dlaczego tak piszecie ludzie ogarnijcie sie
  • ~Maria.
    (2016-01-23 16:34)
    Dzieciaczki wreszcie będą szczęśliwe! !!!Pozdrawiam PIS
  • ~wojtek
    (2016-01-20 21:46)
    Bardzo proszę o informację dotyczącą mojej rodziny. Posiadam troje dzieci. Najstarszy syn mieszka z matką gdyż jestem po rozwodzie. Była żona posiada również dziecko z nowego związku. Zdążyła się rozwieść drugi raz! Rozumiem, że na mojego syna pieniędzy nie dostanie gdyż jest to jej pierwsze dziecko - dostanie na tego młodszego z drugiego małżeństwa... Dodam jeszcze, że regularnie do 10 go każdego miesiąca przelewam na utrzymanie syna 500 zł. Co jednak z moją rodziną ? Z nowa małżonką posiadamy dzieci w wieku 7 i 2 lat. Jak potraktują decyzyjni taki stan? Ja ma dwójkę czy trójkę dzieci ???? Dostanę na dwoje z drugiego małżeństwa czy tylko na to dwuletnie bo nie wezmą pod uwagę syna, który mieszka z byłą żoną pomimo, iż uczestniczę w jego utrzymaniu i nie mam oczywiście ograniczonych praw. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki. Jak Państwo myślicie ?W projektach, które czytałem nie znalazłem odpowiedzi na takie pytanie, a zapewne w takiej sytuacji jest wielu mężczyzn czy kobiet. Pozdrawiam
  • ~Kamilia46
    (2016-01-14 18:19)
    Jak można dodawać bogatym po 500 zł na dziecko, podczas gdy rodzice dzieci ciężko upośledzonych dostają zasiłek pielęgnacyjny w kwocie 153 zł?? (kwota od 9 lat nie waloryzowana!!!)
  • ~A-A
    (2016-01-14 14:55)
    Zle robio ze nie dadzo dla wszystkich dzieci co nawed majo jedno dziecko myslo ze te dzieci sa inne niz co sa wielodzietne ........PARODIA powiny byc bony lub karty a nie pieniadze do rak.....
  • ~monika
    (2016-01-12 11:34)
    no rodzinnego nie wypłacalności każdemu przekroczyło 1 zł i nie dostałeś ale 500 każdy dostanie ciesze się ze będzie taka kwota ale obawiam ze długo to nie wytrzyma
  • ~bzzzz
    (2016-01-06 23:11)
    ten projekt jest nieuczciwy a co z tymi dziecmi co maja 18 lat skonczone i się uczą,dlaczego im nie chca dac dodatku ? bo sie edukują?do pracy nie moga chodzic bo kiedy jak jest szkola.Widze ze chca zrobic w polsce patologie, inni beda robic sobie dzieci za kase.Dlaczego nie wezmna tez pod uwage ze dzieci niektore ucza sie do 24 lat i tez im by byla potrzebna kasa .Widze ze chca aby bylo wiecej dzieci w polsce a najlepiej bez zadnego wyksztalcenia ,bo tego nie wzieli pod uwage.
  • ~iba
    (2015-12-23 10:15)
    Bzdura totalna z tym 500 zł w takiej formie. Jeśli ktoś ma 2 i więcej dzieci to świadomie podjął decyzję o takiej ilości o ile nie jest menelem,którzy rozmnażają się na potęgę.To 500 zł powinny dostać osoby ,które chcą się zdecydować na dziecko ale są młodymi małżeństwami na początku drogi,często bez stałej pracy na śmieciówkach ,mieszkania.To oni powinni to dostać, bo zanim się ustawią finansowo i mieszkaniowo często za granicą są osobami przed 40tką a potem problem z zajściem ,in-vitra,rozwody
  • ~Tola
    (2015-12-18 13:30)
    Ja sama wychowuję dwie córki. Zarabiam 1680 zl + 800 alimenty. Zyję wiecznie na debecie. Matce która wychowuje sama dorastające córki jest bardzo ciężko. Może minimalnie przekrocze próg i dostanę tylko na jedno dziecko ( w co wątpię).A osoby które wiecznie kombinują, prowadzą biznesy i nie wykazują dochodów oni pewnie dostaną. Czy to jest uczciwe?