"DGP": Znamy szczegóły projektu 500 zł na dziecko

| Aktualizacja:

Dzięki dodatkom rocznie w gospodarkę wpompowane zostaną prawie 22 mld zł

wróć do artykułu
  • ~Ken
    (2015-10-28 07:15)
    Dla biednych rodzin , jestem na tak, ale dlaczego maja dostać ci co mają miliony i napakowane konta, gdzie nie wiedza co z pieniędzmi zrobić? Panie Jarosławie, zrewiduj Pan swoje zamiary.
  • ~asd
    (2015-10-28 06:41)
    dają 500 zabiorą 1000 :) Patologia będzie się mnożyć aby mieć 500 zł na flaszkę
  • ~Komentator polityczny
    (2015-10-28 06:58)
    Tak trzymać - pomagać tym, co tego potrzebują i jednocześnie napędzać gospodarkę (pieniądz nie będzie "leżał").
  • ~pikuś
    (2015-10-28 08:02)
    No to Polska stanie się atrakcyjnym krajem dla wielodzietnych rodzin muzułmańskich.
  • ~dcl
    (2015-10-28 07:46)
    To menele zaczną sie mnożyć ...:/
  • ~Iwona
    (2015-10-28 07:42)
    Ten projekt jest nieuczciwy. Albo daję na każde, albo na żadne. Drugie dziecko jest "taniej" wychować niż pierwsze (ubrania, podręczniki zostają). Ja mam jedno dziecko, ledwie wiążę koniec z końcem, ale trochę przekraczam ich minimum dla biednych. U sąsiadów, przy ciut wyższych dochodach jest dwoje dzieci. Kiedy oni zaczną dostawać tysiąc zeta na swoją dwójkę, ja chyba pójdę do nich po prośbie. A moje dziecko wychowam tak, żeby sp...o z tego kraju jak najszybciej.
  • ~zaznajomiony
    (2015-10-28 07:55)
    Nie będzie tych 500 zł. Uchodźcy dowiedzieli się o tym pomyśle i mają lawinowo ruszyć nad Wisłę, a zważywszy, że rozmnażają się jak króliki to wydatek znacznie przekroczy owe 22 mld. zł.
  • ~a
    (2015-10-28 07:05)
    Uwazam ze PiS powinien wyjsc z tej obietnicy honorowo. Powiedziec jasno i wprost ze nie stac kraju na wydatki tak duze. sadze ze stawianie sprawy jasno znajdzie zrozumienie a nie jakies mataczenie.
  • ~Stary Q
    (2015-10-28 07:42)
    Co to za przygłupi ekspert? Albo cytowany tak, że wychodzi na przygłupa.
    Rozdanie 22 mld zł napedzi gosodarkę? Gdyby to tak pięknie działało, wystarczyłoby drukować pieniądze.

    Nic te pieniądze nie napędzą, bo trzeba je skądś wziąć (nie wziąść). I do tego to tylko mała cześć obietnic pisu. A uszczelnienie systemu podatkowego to problem całej europy, a jego szybka poprawa to mrzonka.
  • ~Rozczarowana
    (2015-10-28 11:18)
    Córka ma 850 zł dochodu na osobę, jest samotną matką, z jednym dzieckiem, bez mieszkania. Nie dostanie dodatku na dziecko. Sąsiedzi są bogaci, ich dochód na osobę w rodzinie przekracza 2.000 zł, mają troje dzieci, ci dostaną dodatkowo 1.000 zł miesięcznie na dzieci. Gdzie tu jest sprawiedliwość społeczna. Znowu fundują nam durne przepisy.
  • ~m5
    (2015-10-28 06:54)
    Chyba dodatkowe 50 zł
  • ~mlaskacz podwawelski
    (2015-10-28 08:34)
    Ledwo katobolszewia dorwała się do władzy już rozdaje nieswoje pieniądze.Wyobrażmy sobie patologiczna"rodzinę"z upadłwgo PGR-u.CO rok to prorok,bo ksiądz zabrania antykoncepcji,koeljen dzieci spłodzone w pijackim widzie,w sumie dziesiątka.10x500 zł=5000 zł. miesięcznie.Po co w ogólne kształcić się,pracować.Lepiej płodzić bez opamiętania kolejnych przyszłych pensjonariuszy MOPS-ów lub zakąłdów penitencjarnych.
  • ~emerytka
    (2015-10-28 09:34)
    Mam nadzieję że ta ustawa będzie dotyczyć tylko POLSKICH obywateli. Dobrze by było dokładnie poinformować społeczeństwo o działaniu tej ustawy,ale na pewno tak zrobią.
  • ~gość
    (2015-10-28 08:25)
    Jest pewno 'ALE". Dlaczego JA mam płacić za czyjeś przyjemności i za czyjeś BACHORKI z masowej produkcji?! Na łby poupadaliście?! Zapewnijcie ma GODZIWE PŁACE a nie to następne ROZDAWNICTWO!
  • ~wyborca/bulka czy jabko jest lepsze ?
    (2015-10-28 08:46)
    Pomoc potrzebna bardzo. W 100 procentach.Jednak musi byc przemyslana i akceptowana przez WSZYSTKICH, ktorzy sie na nia skladaja, oraz ja otrzymuja. Zeby przetrwala i byla DAREM, powinna to byc forma juz sprawdzona , solidarna i akceptowalna prze cale spoleczenstwo i sluzyla naprawde potrzebujacym. Pomoc w gotowce lub przelewach moze nie sluzyc tu nalezycie. Jednak kupony, kartki , ksiazeczki czy bony moga zostac zaakceptowaneprzez Wszystkich. Wystarczy lista/ ZYWNOSC< LEKI CIUCHY< OPAL< z uslug <przejazdy,oplaty prad, gaz,woda,NO TV CABLE I SATELITE, ale standard tv i telefon mozna pogodzic.TORNISTER I szkolny ekwipunek , plus moze rower ? Wystarczy , ze w sklepie przy wejsciubedzie lista rzeczy.Wiekszosc Ludzi zrozumie i zaakceptuje. Sorry. Dzieki
  • ~xxx
    (2015-10-30 09:58)
    a co z dziećmi uczącymi się w średnich szkołach ? Oni edukację kończą w wieku 19 lat, oni nie potrzebują wsparcia... śmieszne
  • ~polka
    (2015-10-28 14:30)
    sąsiadka przepracowała 2 lata, mąż prowadzi firmę -remonty łazienek. Mają 3 dzieci, on zaniża dochody- pobierają wszystkie możliwe dodatki (mops, mieszkaniowe itp.) ona jeździ najnowszą toyotą yaris on nowym vanem. Wakacje całej 5 osobowej rodziny. Ja pracuję za 1300 zł na rękę -mąż jest na zasiłku rehabilitacyjnym ( 1100 zł ). nie mamy dzieci - zawsze bałam się ,że nie damy rady finansowo. Płakać mi się chce.
  • ~Wkurzona
    (2015-10-30 15:24)
    A dzieci po 18 to co, nie rodzice dalej utrzymują i nie ubierają. Mam 3 dzieci i dwoje po 18 i dostanę wielkie NIC. PiS się poPiSało nie ma co.
  • ~alina
    (2015-10-28 14:42)
    Pisowskie zlodzieje! Na to zgody nie ma!
  • ~kkk
    (2015-10-28 09:12)
    Jak dobrze, że Populizm i Socjalizm nie ma większości konstytucyjnej ...

    Pomysły jak za Gierka ... PRL bis nadchodzi...