Prezydent ułaskawił Kamińskiego bez zaglądania w akta

| Aktualizacja:

Ani prezydent, ani nikt z jego kancelarii nie zwracał się do sądu, przed wydaniem aktu ułaskawienia, z prośbą o wgląd w akta sprawy dotyczące Mariusza Kamińskiego - dowiedziała się gazetaprawna.pl.

wróć do artykułu
  • ~bil
    (2015-11-21 06:23)
    A co robił kwaśniewski względnie wałęsa ???
  • ~Andrzej
    (2015-11-20 19:29)
    W kontekście zwolnienia Mariusza Kamińskiego z CBA należy wspomnieć o jeszcze jednym wątku - wysokiej odprawie pieniężnej. Warto w tej materii oddać głos samemu Kamińskiemu. Jego słowa najlepiej opiszą sytuację:



    "Gdy premier Donald Tusk odwołał mnie z funkcji szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego przysługiwało mi 130 tys. złotych odprawy. Odesłałem je z powrotem do CBA, a gdy powtórnie pojawiły się na moim koncie, przesłałem je na Caritas w związku z powodzią, która wówczas dotykała Polskę. Tak duże odprawy są po prostu nieprzyzwoite."



    Słowa Kamińskiego potwierdza Caritas. W komunikacie wydanym przez Caritas Diecezji Legnickiej z 4 listopada 2010 roku możemy przeczytać:



    "Caritas Diecezji Legnickiej jutro (5.11) przekaże kolejny sprzęt gospodarstwa domowego dla powodzian. W transporcie jest: 40 pralek i lodówek, 200 odkurzaczy i żelazek, 100 czajników elektrycznych. Dary trafią do powodzian z Bogatyni i Leśnej. Transport jest nietypowy, ponieważ został ufundowany z pieniędzy, które p. Mariusz Kamiński, były szef CBA, przekazał Caritas Polska. Kwota ta to wysokość rocznej pensji szefa CBA."
  • ~ok
    (2015-11-20 19:27)
    Dlaczego ekipa Platformy Obywatelskiej tak bardzo nienawidzi Mariusza Kamińskiego? Czy dlatego, że bezkompromisowo walczył z patologiami? A może dlatego, że był 100 procentowym państwowcem? Pośrednia odpowiedź na to pytanie pojawiła się na taśmach z rozmowy Jana Kulczyka i szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Kulczyk celnie zauważył, że gdyby Tusk zwolnił Kamińskiego ze stanowiska szefa CBA zaraz po przejęciu przez PO władzy, to nie byłoby "tych następnych afer". I właśnie dlatego Platforma tak bardzo nienawidzi Kamińskiego.
  • ~POLAK
    (2015-11-19 19:51)
    Tak dudus zamienił urząd PREZYDENTA RP w farsę...
  • ~zyx
    (2015-11-19 15:49)
    wy czytacie i co z tego.Prezydent nie musi czytać ma po prostu N I E O G R A N I C Z O NE KWIKIEM I BECZENIEM OPOZYCJI ;PRAWO ŁASKI!!!
  • ~emerytka
    (2015-11-19 13:51)
    panie sądzio dziwię się dlaczego w pana wydziale jest taki sędzia, to że brutalnie walczy z opozycją to widać niestety w takim domu został wychowany i pan to toleruje to też świadczy o panu.
  • ~trol jaskiniowy
    (2015-11-19 12:08)
    nadzorca kazał ułaskawić więc duda ułaskawił zgodnie z zaleceniem i wszystko w temacie nowa wersja tkm tylko pisowa
  • ~Corleone
    (2015-11-19 11:38)
    Don Cacho musi dbać o swoich cyngli żeby mu się Rodzina nie rozsypała. Consigliere presidente wykonał polecenie swojego Ojca Chrzestnego z radością i oddaniem
  • ~esteta
    (2015-11-19 09:38)
    W tej sprawie to tak jak z panem majstrem--- Jasiu powiedz co oni mogą panu Majstrowi? ONI mogą PANU MAJSTROWI naskoczyć gdzie Jasiu na pukiel albo? nie dopowiem chcę zachować TAKT i UMIAR.
  • ~Bezprawie
    (2015-11-19 09:25)
    Jaka to moze byc w polsce sprawiedliwosc? Jak kazdy sedzia, kazda Q.,.,kazdy h.,.,.,na swoj stroj. Po kolei wszyscy prezydenci mieli prawo ulaskawiac ludzi z obcji politycznej z ktorej sie wywodzili-- NP. Kwasniewski ilu PZPR, -SLD cow ulaskawil [Sobutka]-starachowicka]] --i [ pzpr]-kolesiom sedziom- nie przeszkadzalo.
  • ~Obywatel
    (2015-11-19 08:36)
    Brawo panie Prezydencie! Szkoda zdrowia,żeby czytać makulaturę spreparowaną przez debilnych i sprzedajnych sędziów.Tych ludzi z sitwy resortowych dzieci warto poddać weryfikacji w trosce o bezpieczeństwo Polski.
  • ~rok2015
    (2015-11-19 08:21)
    ten sendzia przyPOmina mi albo walese albo stalina z klepkom w jak romus od giertysiow
  • ~Brawo nasz prezydent!
    (2015-11-19 08:13)
    Wspaniały prawnik Ćwiąkalski cicho siedział podczas licznych afer ostatnich 8 lat w POlsce. Naraz taki moralista! Śmiać się chce! Duda jest świetny. Psy szczekają, a on robi swoje. Szybko zamknął sprawę procesową Kamińskiego. Skazanie Kamińskiego to była farsa. Sędziowie typu Ćwiąkalski haków szukali, by się go pozbyć. A dziesiątki aferzystów kręciło swoje interesy w POlsce i żaden się nawet nie zająknął. Brawo prezydent Duda! zwiń
  • ~Wpływ.
    (2015-11-19 08:08)
    Z tego co widać i słychać to przez te 8 lat PO miała spory wpływ na wymiar sprawiedliwości..
  • ~rok2015
    (2015-11-19 08:06)
    ccc przeciez juz wam POwiedzial sienkiewicz kim jest platforma to h u j dupa i kamieni kupa
  • ~rok2015
    (2015-11-19 08:04)
    a h u j c i e to obchodzi przeciez wy wyrok zescie wydali na POdstawie SONDARZY ktore robil CEBOsik i OBOPik na zyczenie TVNu i teraz macie jak mawial sienkiewicz h u j dupa i kamieni kupa
  • ~Pawlaczka
    (2015-11-19 08:03)
    SĄDY POD SĄD - tego się boją !!! Sprawa Kamińskiego to jedna z tysięcy.
  • ~Ułaskawienie.
    (2015-11-19 08:01)
    Platforma tak samo ułaskawiła swą posłankę za branie łapówek.
  • ~ccc
    (2015-11-19 07:52)
    Układ dorwał się do władzy. Ale przyjdzie na nich czas. Temu sk...synowi który zawłaszczył urząd prezydenta zrobi się impeachment a potem Norymbergę - jemu i jego towarzyszom z PiSu.
  • ~temida
    (2015-11-19 07:17)
    Ale blady strach padł na sądownictwo skorumpowane do szpiku kości. Brawo Panie Prezydencie