Prezydent ułaskawił Kamińskiego bez zaglądania w akta

| Aktualizacja:

Ani prezydent, ani nikt z jego kancelarii nie zwracał się do sądu, przed wydaniem aktu ułaskawienia, z prośbą o wgląd w akta sprawy dotyczące Mariusza Kamińskiego - dowiedziała się gazetaprawna.pl.

wróć do artykułu
  • ~ja
    (2015-11-18 15:49)
    Nie ma to jak kolesie w PISowskiej sitwie
  • ~miastopiwa
    (2015-11-18 15:54)
    Fakty których w głównych mediach nie ma: sąd okręgowy skazuje Rybę i wspólnika de facto uznając legalność operacji CBA. Kolejny sąd badający tą sprawę uznaje, że nie było żadnego przestępstwa w operacji CBA. Wybucha "afera hazardowa" aby usunąć Mariusza Kamińskiego potrzebne jest postawienie mu zarzutów bo ustawa o CBA inaczej się nie pozwala. Takie zarzuty stawia prokurator Bogusław Olewiński i Tusk odwołuje Kamińskiego. Dziś w prokuraturze Bogusława Olewińskiego już nie ma. Za to wiadomo, że prokurator Bogusław Olewiński, który postawił zarzuty szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu, był w czasach PRL zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o ps. „Marian”. Sawicka zostaje uniewinniona w kuriozalnym wyroku gdzie sędzia mówi "jest niewinna i moralnie naganna' W międzyczasie wybucha sprawa korupcji w Sadzie Najwyższym, media publikują stenogramy podsłuchów sędziów Sądu Najwyższego. Oczywiście sprawa zostaje zamieciona pod dywan. Od tej pory wymiar sprawiedliwości III RP próbuje się zemścić na M. Kamińskim. Swoja drogą dziś czcimy "Żołnierzy Wyklętych" a na najwyższych stanowiskach w sądownictwie obecnej Polski dalej królują "uczniowie sędziego Andrejewa' którzy "Żołnierzy Wyklętych" skazywał na śmierć
  • ~krotkoizwiezle
    (2015-11-18 15:58)
    TKM. Tym razem PiSdzielski.
  • ~olekolek
    (2015-11-18 16:00)
    ułaskawic to mozna kogos kto został skazany i poszedł siedziec,a nie tak jak to zrobił prezydent,ułaskawił goscia który jeszcze nie miał wyroku prawomocnego jak to jest mozliwe,no cóz kolesie sa niewinni PISto swieci ludzie wiec łaska była.
  • ~jajaou
    (2015-11-18 16:00)
    Duda zasrańcu sprawiedliwość cię kiedyś dopadnie ,a wtedy będziesz piszczał cieniutko,oj cieniutko !!!
  • ~heliot
    (2015-11-18 16:04)
    Podajcie kogo ułaskawił p. Komorowski??? bo jakoś nikt nie protestował jak p. Komorowski przyznał w ciągu 3 dni obywatelstwo polskie dla zięcia p. Kopacz,więc jak jednemu wyrzucacie to i o innych coś podajcie.
  • ~norge
    (2015-11-18 16:05)
    PO potrafił wszystko sipetruszyć, to jest kolejny przykład, gdyby sędzia napisał w terminie uzasadnienie, a sąd apelacyjny je rozpoznał, to dziś Kamińszczak nie mógłby sprawować swojej funkcji, ale tak to jest, jak się tylko potrafi pytlować u Sowy.
    Za wyjątkiem wiceministra Baniaka i Dominisi - Ci jedni przeszli od słów do czynów :)
  • ~Proton
    (2015-11-18 16:11)
    Zaczęło się. Wiedziałem, że prezydent Duda czyści buty Kaczyńskiemu i spełnia wszystkie jego życzenia, i zachcianki w podskokach, i z uśmiechem na twarzy, ale żeby jednak upaść aż tak nisko?! Tego się nawet po nim nie spodziewałem. Gdzie On miał rozum tak postąpić?!!!
  • ~Karol
    (2015-11-18 16:11)
    Jak stanowi art. 139 „Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski” i to jest tzw. prerogatywa prezydenta, czyli uprawnienie przysługujące tylko prezydentowi i nikomu innemu. Konstytucja nie wyłącza innych przypadków niż wyrok prawomocny, chyba, że są to osoby skazane przez Trybunał Stanu. Skłaniam się ku temu rozumowaniu, według którego prezydent nie złamał prawa
    — mówi w rozmowie prof. Piotr Kruszyński
  • ~asdf
    (2015-11-18 16:12)
    i co pisowskie lemingi, tak krzyczeliście że w PO afera goniła aferę i kręcenie lodów pod stołem odbywało się na wielką skalę... nowy rząd za to już nawet nie stara się żeby się chować ze swoimi przekrętami tylko robi to bezwstydnie na oczach wszystkich!!!
  • ~spn
    (2015-11-18 16:16)
    W pełni popieram poglądy miastopiwa. Widać gołym okiem manipulacje tzw wymiaru sprawiedliwości. Prezydent Duda postąpił właściwie w tej sytuacji kładąc kres dalszym manipulacjom ze strony wybranych sędziów.Tzw wymiar sprawiedliwości w takiej formule nigdy nie będzie budził zaufania tym bardziej, że już w 1989 r nie przeprowadzono jakiejkolwiek weryfikacji w myśl idei, że sam się oczyści. Skutki tego widzimy nadal. Proponuję aby rola sędziego odnosiła się taj jak w USA do sprawowania nadzoru nad przebiegiem sprawy a wyrok wydany byłby przez ławę przysięgłych. Ograniczyłoby to pole do nadużyć ze strony sędziów.
  • ~rymera
    (2015-11-18 16:19)
    Sad ma wykonac polecenie ( prosbe ) prezydenta i ja wykonuje - w jakim swiecie ja zyje .
    Prezyden z racji wykonywania swojego urzedu moze kogos ulaskawic ,ale nie moze nikogo w sprawie uniewinnic . Prezydent ingeruje w niezawislosc sedziow i sedzia sie z tym zgadza ( rozumie , ze nie kommentuje ) . Niemniej ingerencja jest kuriozalna , Kaminski jest skazany i Prezydent swoim ulaskawieniem sankcjonuje wyrok I instancji - Kaminski jest przestepca i to juz oficjalnie , ktory zostal ulaskawiony decyzja prawnika i prezydenta Dudy - jaki prezydent takie prawo ( no bo sady sie nie licza III wladza i jej niezawislosc i nie zaleznosc zostala tym precedensem zlikwidowana , dziekuje sedziemu Malkowi .
  • ~Brzytewka
    (2015-11-18 16:20)
    Mafia sadowniczo-prokuratorska szaleje!!! Bardzo ciekawe, że wszyscy tak ochoczo potępiający ułaskawienie przez P. Prezydenta P. Kamińskiego zapomnieli a w szczególności ten ,,sędzia" (celowo z małej litery) zapomnieli, a właściwie celowo unikają o tym napisać, że wszystkie poczynania służb w sprawie ,,afery gruntowej" miały pełną aprobatę i przyzwolenie PROKURATURY I SĄDÓW!!! Nic się nie działo bez ich zgody, więc proszę nie pie...ć głupot, bo jak widać najbardziej drą mordy ci co maja dużo ,,za uszami"!! Nie kradłem, nie korumpowałem śpię spokojnie!!! zwiń
  • ~Marek
    (2015-11-18 16:23)
    PiS zgarnal cala pule i ma gdzie dzisiejsze komentarze - za 4 lata nikt tego nie bedzie pamietal - przed nastepnymi wyborami znow ociepla wizerunek i znow ludzie zaglosuja.
    Prze 4 lata - Kaczynski zajmie sie naprawa kregoslupa Polski a gospodarke odd komus tam - jemu zalezy aby zalatwic sprawe Smolenska, odgryzc sie na Platfusach - przejac wladze w Spolkach SP etc
  • ~oz
    (2015-11-18 16:25)
    korupcja w sądzie najwyższym prezesi sądu zamietli pod dywan CBA miało dowody w postaci nagrań sędziów sędziowie nakazali ich zniszczenie zemsta na Mariuszu Kamińskim
  • ~zofka
    (2015-11-18 16:28)
    panu prezydentowi i panu kaminskiemu nie jestescie godni czyscic butow lemingozy
  • ~orl
    (2015-11-18 16:29)
    i dobrze ,pies was j..ł
  • ~emeryt
    (2015-11-18 16:30)
    Oglądając wystąpienie jednego z posłów który zarzucił prezydentowi łamanie prawa w związku z ułaskawieniem obrzyna kamińskiego,szyderczy uśmiech pajaca prezydenta upewnił mnie w przekonaniu że nie oddanie głosu na tego durnia było dobrym wyborem.
  • ~IVRP
    (2015-11-18 16:30)
    Dobrze ,że maliniak nie czytał akt czytał jako prawnik akta z przestępczego ułaskawienia wspólnika zięcia mlaskacza zginęły notatki które sporządził gdyż Go kompromitowały ! teraz okazuje ,że zginął kompromitujący plan zajęć na prywatnej uczelni i nie ma przyzwolenia wyjaśnić czy prasa napisała prawdę w sprawie noclegów ? teraz kolej na ułaskawienie krystalicznie czystego zięcia mlaskacza Sąd dziś przedłużył areszt o kolejne 3-miesiące ?
  • ~cameleon
    (2015-11-18 16:32)
    No to następny będzie mec.Dubieniecki niesłusznie oskarżony o ograbienie niepełnosprytnych ;)