A gdyby tak obowiązywała konstytucja PiS... Tak w projekcie opisano Trybunał Konstytucyjny

| Aktualizacja:

Dziś nie ma go na stronie internetowej Prawa i Sprawiedliwości, ale w sieci wciąż bez problemu można ten dokument znaleźć. Projekt konstytucji, który swego czasu prezentował prezes Jarosław Kaczyński, również określał rolę i najważniejsze zasady funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego. Oto szczegóły.

wróć do artykułu
  • ~trubadur
    (2015-12-09 20:33)
    Jak można poważnie traktować Trybunał, który namawia Prezydenta do złamania Konstytucji i dopuszczenia do składu w Trybunale większą ilość sędziów niż pozwala Konstytucja?
  • ~jan
    (2015-12-09 20:13)
    Nie ma zakazu o łączeniu funkcji sędziego z przynależnością do partii politycznej bo nawet w przypadku dzisiejszego skorumpowanego politycznie trybunału widać jakiej partii służą sędziowie . Wchodzą w tyłki postkomunie i POsrańcom . Pokazowe wyroki tego dowodzą .
  • ~tak dziala TK hi hi
    (2015-12-09 20:35)
    Wchodząc w spór o TK Prawo i Sprawiedliwość miało w ręku kilka bardzo mocnych argumentów. Po pierwsze, przegłosowana przez PO w czerwcu ustawa została napisana przy współudziale trzech sędziów TK. Pojawia się proste pytanie: jak to możliwe, że mogli oni uczestniczyć w pracach nad nowym prawem i nie zauważyć, że w części jego przepisy były niekonstytucyjne? Po drugie, publiczne komentarze prezesa Andrzeja Rzeplińskiego uczyniły z niego stronę konfliktu. Po trzecie wreszcie, postanowienie, a właściwie wezwanie Sejmu, by ten nie wybierał nowych sędziów, łatwo można interpretować jako uzurpację i nadużycie władzy przez TK. W napiętej sytuacji politycznej Trybunał, można było domniemywać, skutecznie blokowałby reformy rządu.
  • ~chlewmistrz
    (2015-12-09 20:38)
    No cóz Kaczynski jest dr.prawa.A te kukły w TK. to POmazance Thuska ireszty trzody
  • ~ZSL
    (2015-12-09 20:56)
    PO TO CWANIAKI
  • ~kasandra
    (2015-12-10 06:18)
    I proszę - jak to bracia się różnili. Jeden - Lech - pełen szacunku dla Konstytucji. A drugi - szemrany człowieczek, rozgrywający swoje kompleksy. Ohyda! A najpaskudniejsze jest powoływanie się tych oszołomów właśnie na Lecha Kaczyńskiego!! Czyżby NIE PAMIĘTALI co mówił????
  • ~edek
    (2015-12-10 06:12)
    Ustawa o trybunale konstytucyjnym w/g PIS powinna mieć tylko jeden artykuł, .... coś takiego : "Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości, to decyduje prezes"
  • ~kate
    (2015-12-09 21:27)
    Wy z dziennika nie potraficie nawet prawidłowo zinterpretować projektów PiS. Boicie sie repolonizacji ? Chyba czas na zrobienie porządków i przywrócenie Polski Polakom.
  • ~loko
    (2015-12-10 03:27)
    Konstytucja jest dla mięczaków, aby się mogły rozczulić. Nad konstytucją jest wola dyktatora. Wolę tę realizują pachołki wodza.
  • ~✔
    (2015-12-10 00:35)
    Świñskie ryje wy dawaliście licencje adwokackie .........i wy wiecie jak wyprowadzić pöł miliona .......bez krzyku .......Nosem w dupe aż się dupa spłaszczy Do łopaty ścierwa a nie na wokande...klika polityczna z zarządem komitetu centralneg