Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Tuskiem. Rozmawiali w cztery oczy

| Aktualizacja:

Prezydenta Andrzej Duda spotkał się w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Pierwsza część spotkania była rozmową w cztery oczy, podczas drugiej obaj politycy rozmawiali w gronie współpracowników.

wróć do artykułu
  • ~OMEN
    (2016-01-18 11:48)
    Taa... Z Tuskiem w cztery oczy? Przecież to niemożliwe. Z nim rozmawia się w cztery oczy i sześć mikrofonów. On na każdego haki zbiera...
  • ~The Times
    (2016-01-18 11:53)
    hahaha - ale sie ryzy prezy - jak koci ogon!
  • ~mutka
    (2016-01-18 11:55)
    Tusk-szumowina. Nieprzerwanie kłamie.
  • ~ajax
    (2016-01-18 11:58)
    Taaaa, Tusk będzie bronił polskiego interesu?Przecież dla niego "...polskość to nienormalność...", nawet jak był premierem nie bronił interesu Polski tylko głównie Niemiec i eurokołchozu!!!
  • ~RG
    (2016-01-18 11:59)
    Syf po 4 latach rządów sekty smoleńskiej kaczego świra będzie nieprawdopodobny. Ale nie z takiego dna Polacy się podnosili. Kacze g.wno też posprzątają za 4 lata choć smród będzie się ciągnął latami.
  • ~Nawigator
    (2016-01-18 12:00)
    Prezydent Andrzej Duda z racji pochodzenia /osobowości, wykształcenia i pełnionego stanowiska powinien unikać podawania ręki tej szumowinie!
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-01-18 12:02)
    Polska nie jest atakowana ,a banda O - PiS -dejowcow,szumowiny,cwaniakow i durni !.D.Tusk sluzyl Polsce w mlodosci, a nie byl wyciagniety z rekawa przez prezesa. Czym tak sie zasluzyl na wybor prezydencki Maliniak ?.Najpierw niech Maliniak zrozumie co jest napisane w Biblii Tysiaclecia ,Ksiega Wyjscia rozdzial 20 wiersz 4 -6 i Ksiaga Powtorzonego Prawa rozdzial 5 wiersz 8 - 10.Co prezydent nie rozumie ,ze Pan Jezus Chrystus zmartwychstal i pokonal smierc .Na krzyzu chce go widziec stale kto szatan i ten problem generanie dotyczy calego narodu,Bog Jahwe zgodnie Biblia ,balwochwalcom nie blogoslawi !.
  • ~Adler
    (2016-01-18 12:04)
    Po spotkaniu przekazał jej treść Angeli i poszedł charatać w gałę.
  • ~myszkamiki
    (2016-01-18 12:06)
    A jak się spotka Kaczor z Donaldem to będzie Kaczor Donald.
  • ~hey
    (2016-01-18 12:13)
    PiSbolszewia żeby przebić się ze swoimi KŁAMSTWAMI wykupuje płatne reklamy za NASZE pieniądze i zwozi statystów z całego świata . Hańba zakłamanym PiSbolszewikom !!!!
  • ~heliot
    (2016-01-18 12:14)
    ..Polska to matka,a o matce nigdy nie mówi się źle... niestety targowica tego nie rozumie !!!!! PO,PSL, Nowoczesna opanujcie się , bo naród wam tego nie zapomni!!!!!
  • ~dwie Polski
    (2016-01-18 12:22)
    W osobach tych dwóch panów spotkały się dwie Polski. Targowica i Konstytucja 3 maja. Gen zdrady ma to do siebie, ze woli ułudę spokoju zapewnioną przez zewnętrznych protektorów niż suwerenność (suwerenność, która nie pasuje innym, a przez to są problemy). Problem w tym, ze ta ułuda, to tylko ułuda. Działa do czasu, a kiedy przychodzi godzina W, to nawet nieliczni beneficjecni ułudy idą do piachu. To jest głębszy problem psychologiczny. Gdyby ktoś napisał na ten temat książkę, sporo lemingów przestałoby nimi byc. Chcę się posłużyć takim jednym przykładem z czasów I wojny światowej z państwa Niemcy. Zagłębie Rury i Śląsk. Dwa okręgi górnicze. Ze Sląska na front idzie kilka razy więcej ludzi niz z Zagłębia Rury. Dlaczego? Węgiel przecież nie ma narodowości. Sląsk od Wojen Śląskich z Austrią w połowie 18 wieku jest częścią składową Niemiec (Prusy), a wcześniej Austrii (tez Niemców). To jest prawie 400 lat od Bitwy pod Mohaczem (1526), kiedy Śląsk stał się austriacki. Wydawać by się mogło, że żadnej różnicy między Ślązakiem, a Niemcem nie powinno być. A jednak Ślązacy to nie Niemcy. To gorszy sort Niemca był wtedy. I odczuł to w brance do wojska. Tak samo jest z Polakami dziś. Nie da się zjednoczyć z nikim na tyle by w godzinie W, albo w zwykłej godzinie życia codziennego (gospodarka itd), nie być w gorszej sytuacji od protektora, jeśli samemu nie ma się suwerennej siły. Oczywiście nikt nie chce robić sobie wrogów, rozwalać Unii itd., ale dobra reputacja, jak mówi Tusk, nie jest jednoznaczna z racją stanu. Jest wskazana, ale jeśli dobra reputacja jest oparta na poklepaniu po plecach za dawanie się okradać, to należy jasno powiedzieć, że to Targowica, która podczas zawirowań w Europie, sprawi iż Polska będzie podczas tych zawirowań bezbronna, jeśli nie wypracuje wcześniej siły, dzięki suwerennym decyzjom. Protektor nigdy nie chce, aby podopieczny był silny, bo to mu zagraża. Tak było, jest i będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej.
  • ~bumar
    (2016-01-18 12:24)
    Duda całuj rękę Tuska!
  • ~Max
    (2016-01-18 12:27)
    I po co Tusk w ogóle z nim rozmawia? Trzeba było zamknąć drzwi żeby pocałował klamkę. Jak PIS chce rozmawiać z cywilizowaną Europą to niech wyśle szefa-szefów - Kaczyńskiego
  • ~hello
    (2016-01-18 13:46)
    PISMAKI PLUCIE NA SWOJEGO PREZYDETA ,CZY NA TUSKA TO SWIADCZY O POLSKICH OBYWATELECH,,NAUCZCIE SIE CZEGOS ZE WLASNE GNAJAZDO SIE ,,,NIE SR,,,,,,,,,,,,I JAK SIE KOGOS WYBIERZE NA STANOWISKO TO SZACUNEK JAK W INNY KRAJACH RZADZI TEN CO WYGRAL ZA CZTERY LATA WYBORY I SPOKO
  • ~Mark Twain
    (2016-01-18 14:42)
    Tytul powinien brzmiec: Piekne oczy Dudy naprzeciwko wilczych oczu Tuska.
  • ~czesiek
    (2016-01-18 21:04)
    nareszcie milsza atmosfera widoczna po spotkniu w Brukseli , wiadomo trzeba dużo dobrej woli pojednania wszystkich Polaków dla osiągnięcia sukcesów . głupie spory nie dawały szans pojednania , czas na mądre zmiany . w rozmowach musi być margines na ustępstwa to podstawa rozmowy a nie dyktatura .

Może zainteresować Cię też: