Premier Szydło odpowiada na list 9-letniej Julii. Dziewczynka napisała ws. programu Rodzina 500+

| Aktualizacja:

Premier Beata Szydło odpowiada 9-letniej Julii. Dziewczynka skierowała list do szefowej rządu, w którym wyraziła swoje wątpliwości dotyczące programu Rodzina 500+.

wróć do artykułu
  • ~wawka
    (2016-01-23 22:32)
    Gdzie obietnice ze 500 na każde dziecko? Czy to wina dzieci ze są jedynakami. Rodziców też nie. Niektórzy nie mogą mieć więcej dzieci....Smutne że omijamy jedynaków. smutne
  • ~Wolus
    (2016-01-21 09:38)
    Tak czy siak ciemny lud uwierzył kłamcom z PiSu a i tak nikt nie zobaczy tych 500 zł, co najwyżej wielodzietne rodziny, po to żeby rodzice mieli wiecej do przechlania
  • ~pod rozwagę
    (2016-01-21 09:37)
    Co się czepiacie Petru. Oszołomstwo, miernota do en-tej potęgi i chamstwo bije z niektórych wpisów. Dostaje się wszystkim dookoła, nawet tej dziewczynce i jej rodzinie. Wiadomo, że dziecko musiało być inspirowane. Dlaczego? Różne wersje reformy 500+ przedstawiane przez ministrów rządu Szydło są wewnętrznie sprzeczne i nie wiadomo kogo słuchać. Kto dostanie, ile dostanie, czy wszyscy i kiedy. Proponuję, żeby np. 100 tyś. dzieci napisało list do Szydło. Będzie miała co robić, by wszystkich odwiedzić i porozmawiać. Przypominam, ustawa 500+ już była gotowa w kampanii wyborczej i skonsultowana na wiecach poparcia dla PIS i Szydło. I co? I nic. Dalej konsultacje społeczne i niemalże codziennie coś nowego pojawia się w tej ustawie. A pytań jest sporo. Dlaczego np. nie może być dofinansowana rodzina, której dochód na jednego członka nie przekracza 800 zł, a dziecko, które już skończyło 18 lat dalej się uczy, studiując. To jest jawna dyskryminacja. Mniemam, że ustawa 500+ była li tylko hasłem wyborczym. Nie przeprowadzono żadnych wyliczeń, kosztów, symulacji, nie konsultowano z ekonomistami. Napisano ją na przysłowiowym kolanie tuż po objęciu władzy przez PIS. Może o tym warto porozmawiać, a nie jak zwykle obrzucać innych, Bogu ducha winnych błotem, bo tak wygodniej i łatwiej. Inwektywy to jest pole do popisu.
  • ~detox
    (2016-01-21 09:18)
    gdzie ta Julia, gdzie????
  • ~x
    (2016-01-21 07:56)
    rumuński cygan Petru jak był mały też tak żebrał ma to w genach.
  • ~ob.RP
    (2016-01-21 05:59)
    Super Premier. Powodzenia PiS!
  • ~Filip
    (2016-01-21 05:43)
    Ciekawe, ze Niemcy sie zajmują listem dziecka, niech lepiej pilnują porządku u siebie.
  • ~amerykanka
    (2016-01-21 01:45)
    A moja opinia jest taka. To nie Julia jest autorka tego listu a jej rodzice, ktorym nie chce sie wracac do pieluch po 9-letniej przerwie, ale z checia skorzystaliby z dodatku 500+. P.Premier wspaniale rozegrala te partyjke. Polska ma wspaniala P. Premier.
  • ~Lena
    (2016-01-21 01:26)
    Mysle ze list pisal Putin i teraz sie przerazil ze nasz Premier chce do niego przyjechac. A swoja droga ma Beata duzo czasu, czyli w kraju jest dobrze. Teraz kazde przedszkole niech pisze list to Premier!
  • ~Wiesio 13 bicz na POmatołki
    (2016-01-21 01:19)
    Ja obstawiam że pisał to Misiek Kamiński, lewą ręką i w delirce.
  • ~Nowoczesna
    (2016-01-20 23:15)
    Pilnie poszukujemy inteligentnej dziewczynki w wieku 9 lat.
  • ~jk
    (2016-01-20 23:03)
    Wciaganie dzieci w polityke. Tego jeszcze nie bylo. Wstyd przed Europa i swiatem, chyba ze wstydu brak !!
  • ~ola...
    (2016-01-20 22:49)
    Ten list to na pewno jest podstęp.Ja na miejscu Premier bym chciała się spotkać z tym dzieckiem.
  • ~iudex posnaniensis
    (2016-01-20 22:47)
    No i dalej twierdzicie, że platfusowaty TK nie zablokowałby tej ustawy. To dziecko właśnie napisało jaki byłby zarzut TK: nierówność wobec Konstytucji. Można - można. Na poziomie norm konstytucyjnych nie decyduje żadne prawo a przekonania i poglądy konkretnego sędziego.
  • ~to prośba
    (2016-01-20 22:19)
    Kolejna prowokacja porażonych prądem.Dajcie spokój rządowi wy nędzni i okrutni złodzieje rodem z KOMUNY PRL. Z Liberalizmu bezmyślnego i faszyzmu genderowskiego.Odedźcie precz kłamcy.
  • ~peter blood
    (2016-01-20 21:42)
    tej komedii nawet nie warto komentować. w tym "dzienniku" mają nas za idiotów.
  • ~observ
    (2016-01-20 21:28)
    Droga 9 letnia dziewczynko, powinnaś napisać teraz do tego podłego taty Kijowskiego i zapytać go dla czego nie płaci na utrzymanie swoich dzieci, a wydaje niepotrzebnie pieniążki by fruwać sobie samolotem do Strasburga i robić tam burdy i zadymy szkodzące Polsce i Tobie m.in.
  • ~januszjanusz
    (2016-01-20 21:16)
    klamliwa pisowska szmata ....
  • ~ona
    (2016-01-20 21:01)
    i jak ty teraz petru przebierzesz sie za dziewczynke ? no jak ??? bedziesz chyba musial obciac siusiaka biedaku
  • ~masz rude włoski?
    (2016-01-20 20:49)
    Dziecko biedna Julio jak cie mamusia i tatus wychowali,że donosisz na swoją siostrzyczke.Rodzice wzieliby 500 zł i podzieliliby na 2.Oczywiście gdyby byli uczciwi.Ale pewnie cie nie kochaja bo jesteś wredna.