8 sędziów dla opozycji, 7 dla rządzących - Beata Szydło proponuje rozwiązanie sporu o Trybunał

| Aktualizacja:

Na 15 sędziów trybunału Konstytucyjnego 8 ma wskazywać opozycja, a 7 partia rządząca - taką propozycję rozwiązania sporu wokół TK przedstawiła opozycji premier Beata Szydło. Jednak większość klubów nie zgadza się na te rozwiązania.

wróć do artykułu
  • ~Z POwrotem.
    (2016-01-23 08:48)
    Oni nie chcą zmiany układów sędziów, oni chcą z POwrotem rządzić.
  • ~Gimnazjalista
    (2016-01-22 19:01)
    2/3 x (7 + 8) = 10. Wniosek? Jeżeli 8-miu sędziów nominowanych z ramienia opozycji zagłosuje : "za", to trzeba jeszcze dwóch z PIS-u, aby podjąć jakąś uchwałę. Wiadomo, że tych dwóch będzie zawsze : przeciw - i mamy paraliż TK. Czy ta Szydłowa ma nas za głupców, którzy nie znają 4-ech działań matematycznych?
  • ~sowa
    (2016-01-21 23:24)
    Za 8 lat PO nie bylo igdy relacji na żywo z europarlamentu. A teraz była. Ciekawe co?
  • ~ciurla
    (2016-01-21 22:05)
    I wpadli lewacy w pułapkę, jak śliwka w kompot.
  • ~Polak
    (2016-01-21 21:52)
    Petru uważasz się za mądrego a jesteś głupcem.Ty i te Twoje rozkrzyczane gęsi zachowujecie się tak arogancko jak obłudna Kopacz i Komorowski.. Powinniście wyciągnąć wnioski dlaczego przegrali wybory, Polacy nie tolerują arogancji obłudy i donosicielstwa na swój kraj,więc podzielisz ich porażkę.
  • ~ALDI
    (2016-01-21 21:14)
    jak ktooooooooooooś tukiem jest, to tukiem pozostanie,a opozycja taka jest
  • ~Laura
    (2016-01-21 20:55)
    Mówię PO i Nowoczesnej dość przeszkadzania demokratycznie wybranemu rządowi. Polacy już wiedzą o co chodzi PO i Nowoczesnej, o władzę i ponowne wybory, dlatego kwiczą w Brukseli . Jeśli nadal będziecie knuć intrygi na arenie międzynarodowej to osobiście napluję Wam w twarz a Polacy oleją totalnie przy następnych wyborach.
  • ~christ
    (2016-01-21 19:34)
    Precz z Kaczyzmem !!! Precz z oblakanym Kaczorem !!!
  • ~Monachijski
    (2016-01-21 18:36)
    Dlaczego z szefami partii opozycyjnych nie rozmawia Jarosław Kaczyński ? Bo ten człowiek nie umie rozmawiać z kimkolwiek kto choć trochę miałby inne zdanie. On tylko udziela wywiadów w mediach. Przez 8 lat nie rozmawiał z Tuskiem, przez 5 lat nie rozmawiał z Komorowskim. Jego jedynymi słuchaczami byli dziennikarze i pokorni dworzanie.
  • ~kok
    (2016-01-21 17:01)
    rząd i prezydent wygrali wybory i lud dał im prawo do tego by przywrócić prawidłowe funkcjonowanie państwa----to jakim prawem Rzepliński PO PSL I PETRU STAWIAJĄ się ponad nimi i dyktują warunki ? Nie mogą pogodzić się z przegraną i boją się tej władzy----- /
  • ~Marcin
    (2016-01-21 15:26)
    "Kompromis" wymyślony przez prezesa i wyartykułowany przez panią premier to działanie propagandowe. Przyjęcie tej propozycji wiązałoby się z usankcjonowaniem dotychczasowych zmian i przepchniętej przez PIS nocą ustawy o TK. W sytuacji, gdy ta ustawa nakazuje rozstrzyganie orzeczeń TK liczbą dwóch-trzecich sędziów i gdy TK ma obowiązek rozpatrywania spraw zgodnie z kolejnością ich wpływu, TK będzie nadal sparaliżowany. Ponadto ten "kompromis" usankcjonuje złamanie przez prezydenta konstytucji, który dotychczas nie przyjął ślubowania od trzech sędziów wybranych zgodnie z konstytucją.
  • ~bob
    (2016-01-21 15:07)
    PIS najgorsi oszusci .Nie mogę słuchać i patrzeć na nich p SZydło klaskała że nie chce uni do czego to doprowadzi do zbliżenia z Rosją nie daj BOG wszyscy się bojmy teraz chcą dzelić warszawę co ten rząd wyprawia musimy się nie dać .Naprawdę czeka nas co w Grecji .Niech zajmą się tym co naobjecywali i tym1milion ukrainiców kłamstwo kłamstwo precz z pisem
  • ~Robnad
    (2016-01-21 14:55)
    A, co myślałaś durno babo, że opozycja /oprócz KuPiSa/ będzie legitymizować żoliborskiego gnoma reżim? Ta baba po prostu nie wie co robi. Sołtysko z Brzeszcz czeka cię Trybunał Stanu za TK, za media publiczne. Naprawdę kobieto nie widzisz, jak tobą manipuluje JaroZbawPolskę? Na co ci to? Wiej stamtąd póki jeszcze czas...
  • ~zakodowan DerSzpicel,wel oPOzycja
    (2016-01-21 14:47)
    Zadam zeby PIS wyjasnil dlaczego wygral wybory,i czemu tak wysoko
  • ~k
    (2016-01-21 14:41)
    PIS wie , ze KOMISJA WENECKA ICH PODSUMUJE, wiec chce wmanewrowac szybko opozycje do tej gry.
  • ~Wielbiciel Skody Superbecia.
    (2016-01-21 14:33)
    A pisuarskie kundle jak zawsze ujadają, tylko z tego szczekania efekt jest coraz mizerniejszy. Super Becia z nową broszką kupioną na pchlim targu wyciera sobie facjatę Polską, tak jak d.... zmiętą gazetą, bo na wschodzie nie wiedząc oto papier toaletowy.
  • ~Raz
    (2016-01-21 14:28)
    Nowoczesna = kiszona kapusta = obciach
  • ~tadeuszek
    (2016-01-21 14:08)
    po jak rzadzilo jak sie upominali sie ze zle to mowili ze wiekszosc ich wybrala iza zgoda wiekszosci rzadza choc musieli dobrac psl a teraz tez NAROD WIEKSZOSCIA WYBRAL a miejszosc chciala by rzadzyc nie moga sie z tym pogodzic ze NAROD dal im kopa
  • ~emer
    (2016-01-21 14:01)
    Polska przeżyła już raz Balcerowicza, który zeżarł oszczędności Polaków i cudownie rozmnożył ich zadłużenie. Jego ucznia Petru już nie potrzebuje, i tyle.
  • ~helena
    (2016-01-21 14:01)
    Petru i PO,Psl czyli Targowica chce rządzić naszym demokratycznie wybranym rządem i prezydentem przez struktury unijne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pamietajcie ,ojczyzna jest matką,a o matce nigdy się źle nie mówi..Naród wam to zapamięta!!!!!!!!!!!!!!!!