Szef klubu PO: Propozycja PiS w sprawie TK nie jest kompromisem

| Aktualizacja:

Dlaczego Platforma nie przyjęła propozycji PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego? Jak tłumaczy szef klubu PO Sławomir Neumann, ta oferta stanowi "uderzenie w TK" i nie jest krokiem w dobrym kierunku.

wróć do artykułu
 • ~adolf.h
  (2016-01-23 10:44)
  Neumann ,kto byl twoim tatusiem i dziadzusiem? moski czy fryce.
 • ~polka
  (2016-01-22 14:02)
  do neumana ....dyktowanie pisiorom swoich warunkow i szantaz ze POpra rezolucje to kpiny z nas wyborcow .Przypomne ze my tez mozemy zorganizowac protest pod europarlamentem a popra nas miliony z calego swiata ,nawet z niemiec ,tak jak robily to dotej pory ,manifestowali wraz z nami ,byli z nami na marszach nie tylko z europy ale tez z za oceanu .Mamy poparcie Polakow na calym swiecie i wstyd nam za was zdrajcy ze choc nie mieszkaja w Polsce to szanuja nasz rzad .pania premier i pana prezydenta a wy szkalujecie nasza ojczyzne przed obcymi .Jestescie smiecmi i wasze miejsce na smietniku i tak sie stanie juz przekonaliscie sie jak ukarana wasza pyche i bute i jedynienslusznego waszego bula .Kolej na petru i niedobitki zlodziejskiej mafi .Niech tak sie stanie .
 • ~ccxxx
  (2016-01-22 13:34)
  Chocbyś wscieklizny dostal panie Neumann,to do władzy i tak juz nie powrócicie.Polacy maja dosc waszych przekretów i afer.Będa rozliczone,spoko !
 • ~Waluś
  (2016-01-22 12:28)
  Na spotkaniu z "ruiną"pokazaliście,że macie jaja.Za pierwszym razem daliście ciała.
 • ~BuBa
  (2016-01-22 12:08)
  Oto głowa konfidenta.
 • ~Wittorio
  (2016-01-22 10:58)
  Politycy nie mogą mieć nic wspólnego z wyborem sędziów do TK,bo będzie on zawsze w jakimś sensie upolityczniony-sędziowie będą niejako zakładnikami partii, które ich nominowały. Sędziowie do TK powinni być wybierani w drodze konkursu przez komisję Sądu Najwyższego.
 • ~DOBEK
  (2016-01-22 10:49)
  Panie Neumann jak nie pasuje wam te rozwiązanie bo TK będzie polityczne to PO i Nowoczesna da inne rozwiązanie i a nie destabilizuje państwo i donoszenie do UE że się łamie demokracje bo to jest zdrada i osłabienie POLSKI zagranicą . BO to co robią politycy Nowoczesna i PO z PSL em te go naród polski nie wybaczy zdrajcy . A może dacie propozycje rozwiązania TK i nie będzie żadnego sporu politycznego .
 • ~Wilga
  (2016-01-22 10:24)
  Chcieli byście z TK zrobić trzecią izbę parlamentu ,taką która by negowała ustawy uchwalane przez większość parlamentarną PIS. Ale to wam się nie udało.
 • ~analityk
  (2016-01-22 09:49)
  Panie Pośle; po pierwsze gospodarka, po drugie gospodarka i po trzecie gospodarka-głupcze. Za swoich rządów w tych kategoriach nie myśleliście dlatego teraz jesteście za burtą. Jakie to były rządy skoro 1 km autostrad w Polsce kosztował 2,5x więcej niż na Litwie.Prawdopodobnie już nigdy nie wrócicie do rządzenia.
 • ~spn
  (2016-01-22 09:46)
  Przerażające jest zachowanie czołowych polityków PO i Nowoczesnej. Donosicielstwo do obcych rządów i PE sprawia, ze należy ich nazwać Targowicą. W którym to kraju, tego typu zachowania byłyby możliwe?. Panie Neumann, Schetyna, Petru i inni. Obrzydzeniem napawa wasze zachowanie. Pod płaszczykiem obrony demokracji uprawiacie prywatę bez względu na konsekwencje. Przecież pan Miller wczoraj w TV info uczciwie przyznał się do współudziału SLD w wyborze sędziów w czerwcu ub roku. Wspomniał też, o korzyściach z tego płynących. Uważam,że ten wywiad obnażający waszą hipokryzję powinien być nadany w głównym dzienniku TV aby wreszcie wszyscy mogli poznać wasze rzeczywiste intencje. Żaden sędzia nie jest apolityczny co słusznie zauważył Kukiz we wczorajszej debacie. jestem doświadczonym i wykształconym człowiekiem aby wierzyć w wasze brednie - panowie z PO i Nowoczesnej.
 • ~Y a n k e s
  (2016-01-22 09:22)
  Do "pamietajacego-niedorznietego": PO "powinna była liczyć się..." Liczyła się z pewnością i nie specjalnie dbała o wygraną. Tym bardziej, że PiS (tkwiąc przez 8 lat w "opozycji) nauczyła się skutecznie kamuflować swoje rzeczywiste zamiary. Dowód: jakie obietnice (łapówkarskie) przedwyborcze, a jakie wykonywanie? Jako "normalne" uznaje przedwyborcze obiecanki i "normalne" ich nie wykonywanie! Wyciągane po wyborach "reformatorskie" pomysły podobne bardziej do wyciągania "noża z cholewy" przez szulera karcianego, a nie zachowania uczciwego gracza. Tak zapewne rządy PiS są traktowane na Zachodzie. A jeśli chodzi o propozycję "kompromisu" w sprawie TK - to bardziej już przypomina zachowanie kowboja, który w saloonie puszcza bąki i wzywa obecnych do ich wąchania - bez protestu.
 • ~komentarz do wypowiedzi
  (2016-01-22 09:16)
  ed - tak stawia sprawę PiS a nie PO. ,,Kompromis" PIS-u to rozwalenie obecnego Tryb. Konst. - łącznie ze dwojgiem swoich sędziów /Prezes TK dopuścił ich niedawno do orzekania/ i powołanie nowego. Czyli ,,kompromis" PiS to zamach na Konstyt.i ład prawny, czyli obowiązujące prawo, Polskę, Sejm i ma być przeprowadzony za zgodą pozostałych posłów. Tak robili w NSDAP, bolszewicy. Stalin był w takim postępowaniu najlepszy. A dla ubogich wzrost wynagrodzenia do 2.016 zł brutto. Tak jak obiecano 500 zł na każde dziecko - już wiadomo, że nie na każde.
 • ~TomaszB
  (2016-01-22 09:15)
  PO i Petru nie są zdolni do kompromisu. Interesuje ich wyłącznie przejęcie władzy i dla osiągnięcia tego celu gotowi są zniszczyć Polskę. To ich działaniom w UE zawdzięczamy spadek notowań złotówki i straty na giełdzie.
 • ~zwycięstwo czyli cofamy się w rozwoju
  (2016-01-22 09:11)
  Sekty nienawidzą rozumu, logiki czyli tego co podważa wiarę sekty. Wiara bowiem jest ponad wszystko i wszystkich. Sekciarstwo pisowskie MA WIARĘ w moc Wodza i Boga który jest po właściwej stronie oczywista oczywistość czyli po stronie pisu. By zdobyć władzę bezpardonowo oszukali Polaków goebbelsowską propagandą bo mają wizję podtrzymywaną przez kler i jego kolaborantów że świat opanowany jest przez szatana w postaci anty-pis koalicji czyli anty-Polaków, PO, komunistów, złodziei,bandytów ,lewaków, masonów, zdrajców i cyklistów, ostatnio doszli jeszcze WEGETARIANIE (ET niech się nie cieszy .. przyjdzie też pora na UFO-ludki.) Sekty nie kierują się rozumem, liczy się skuteczność -cel uświęca środki, cel uświęca też DOMINACJĘ I DYKTATURĘ.. Z SEKTĄ NIEMOŻLIWA JEST ŻADNA DYSKUSJA FANATYCZNE SEKTY ROZUMIEJĄ TYLKO BEZKOMPROMISOWY TOTALITARYZM I PRZEMOC. I to niestety jest bardzo smutne bo może doprowadzić do tragedii... Polska może stać się areną krwawych nawet zamieszek jak się paru oszołomów nie opamięta.
 • ~54
  (2016-01-22 09:08)
  Zero honoru w tej koalicji ,liczy się koryto.
 • ~Jurek
  (2016-01-22 09:07)
  Debili nie sieją debile się rodzą, rozwalić TK tam siedzą darmozjady i nieroby .
 • ~pisowski pisowiec
  (2016-01-22 09:05)
  Mały donosik i jeszcze mała rezolucyjka, kapusiu?
 • ~S.N
  (2016-01-22 09:05)
  12 dla PO 3 dla PIS - i tak ma być
 • ~pamiętający-Niedorżnięty watacha
  (2016-01-22 09:05)
  PO przegrywając wybory (dlaczego? dzisiaj nikt nie dyskutuje). powinna się była liczyć, co ich czeka. Jeśli nie, to serdecznie gratuluję naiwności. To świadczy o potędze tej partii. Na taką potęgę nie można głosować. Program partii PO i tym podobnym jest oparty na nienawiści.
 • ~Roman
  (2016-01-22 09:02)
  Rozumiem że PO jest za Niemcami a Sfetru za Rosjanami. Widzisz chłopie: MY jesteśmy za rządami Polaków a nie obcych. Ty już jesteś zaliczany do Targowicy_2 i spierda.... bo nie ręcze za siebie bandyto!!!!