Szef klubu PO: Propozycja PiS w sprawie TK nie jest kompromisem

| Aktualizacja:

Dlaczego Platforma nie przyjęła propozycji PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego? Jak tłumaczy szef klubu PO Sławomir Neumann, ta oferta stanowi "uderzenie w TK" i nie jest krokiem w dobrym kierunku.

wróć do artykułu
  • ~Wilga
    (2016-01-22 10:24)
    Chcieli byście z TK zrobić trzecią izbę parlamentu ,taką która by negowała ustawy uchwalane przez większość parlamentarną PIS. Ale to wam się nie udało.
  • ~ed
    (2016-01-22 08:49)
    Reasumując kompromis jest wtedy, kiedy spełnione będą wszystkie żądania PO, a jak nie to my Wam pokażemy......
  • ~BuBa
    (2016-01-22 12:08)
    Oto głowa konfidenta.
  • ~poter
    (2016-01-22 08:56)
    Targowica i donosicielstwo to obraz PO po przegranych wyborach! Pamiętamy jak rządzili przez 8 lat - afera goniła aferę! Przekręt gonił przekręt, układziki, podporządkowanie wszystkiego co było jednej słusznej dyktatorskiej mafii PO-PSL ! Sprzedawczyki !!!
  • ~bolek
    (2016-01-22 08:55)
    wypowiadaj sie za swoj elektorat niemow ze wszyscy polacy chca was popierac za mnie sie nie wypowiadaj bo ja takich becwalow nie popieram
  • ~Roman
    (2016-01-22 09:02)
    Rozumiem że PO jest za Niemcami a Sfetru za Rosjanami. Widzisz chłopie: MY jesteśmy za rządami Polaków a nie obcych. Ty już jesteś zaliczany do Targowicy_2 i spierda.... bo nie ręcze za siebie bandyto!!!!
  • ~Hahaha
    (2016-01-22 08:56)
    O nie, ten dureń chciałby jeszcze więcej.
  • ~Hahaha
    (2016-01-22 08:58)
    Temu to już chyba w mózg uderzyło.
  • ~pamiętający-Niedorżnięty watacha
    (2016-01-22 09:05)
    PO przegrywając wybory (dlaczego? dzisiaj nikt nie dyskutuje). powinna się była liczyć, co ich czeka. Jeśli nie, to serdecznie gratuluję naiwności. To świadczy o potędze tej partii. Na taką potęgę nie można głosować. Program partii PO i tym podobnym jest oparty na nienawiści.
  • ~spn
    (2016-01-22 09:46)
    Przerażające jest zachowanie czołowych polityków PO i Nowoczesnej. Donosicielstwo do obcych rządów i PE sprawia, ze należy ich nazwać Targowicą. W którym to kraju, tego typu zachowania byłyby możliwe?. Panie Neumann, Schetyna, Petru i inni. Obrzydzeniem napawa wasze zachowanie. Pod płaszczykiem obrony demokracji uprawiacie prywatę bez względu na konsekwencje. Przecież pan Miller wczoraj w TV info uczciwie przyznał się do współudziału SLD w wyborze sędziów w czerwcu ub roku. Wspomniał też, o korzyściach z tego płynących. Uważam,że ten wywiad obnażający waszą hipokryzję powinien być nadany w głównym dzienniku TV aby wreszcie wszyscy mogli poznać wasze rzeczywiste intencje. Żaden sędzia nie jest apolityczny co słusznie zauważył Kukiz we wczorajszej debacie. jestem doświadczonym i wykształconym człowiekiem aby wierzyć w wasze brednie - panowie z PO i Nowoczesnej.
  • ~slazak
    (2016-01-22 08:46)
    "dobro narodu jest ponad prawem"; to bolszewicki sposob myslenia, dlatego dyskusja nie sensu.
  • ~pisowski pisowiec
    (2016-01-22 09:05)
    Mały donosik i jeszcze mała rezolucyjka, kapusiu?
  • ~Oj Dyr
    (2016-01-22 08:53)
    7 sędziów z PIS i 8 od Kukiza. Tak w pisowskiej praktyce wyglądałby kompromis po głosowaniu w sejmie. Trzeba być idiotą by nazywać to kompromisem. A nie kompromitacją.
  • ~Jurek
    (2016-01-22 09:07)
    Debili nie sieją debile się rodzą, rozwalić TK tam siedzą darmozjady i nieroby .
  • ~54
    (2016-01-22 09:08)
    Zero honoru w tej koalicji ,liczy się koryto.
  • ~TomaszB
    (2016-01-22 09:15)
    PO i Petru nie są zdolni do kompromisu. Interesuje ich wyłącznie przejęcie władzy i dla osiągnięcia tego celu gotowi są zniszczyć Polskę. To ich działaniom w UE zawdzięczamy spadek notowań złotówki i straty na giełdzie.
  • ~analityk
    (2016-01-22 09:49)
    Panie Pośle; po pierwsze gospodarka, po drugie gospodarka i po trzecie gospodarka-głupcze. Za swoich rządów w tych kategoriach nie myśleliście dlatego teraz jesteście za burtą. Jakie to były rządy skoro 1 km autostrad w Polsce kosztował 2,5x więcej niż na Litwie.Prawdopodobnie już nigdy nie wrócicie do rządzenia.
  • ~DOBEK
    (2016-01-22 10:49)
    Panie Neumann jak nie pasuje wam te rozwiązanie bo TK będzie polityczne to PO i Nowoczesna da inne rozwiązanie i a nie destabilizuje państwo i donoszenie do UE że się łamie demokracje bo to jest zdrada i osłabienie POLSKI zagranicą . BO to co robią politycy Nowoczesna i PO z PSL em te go naród polski nie wybaczy zdrajcy . A może dacie propozycje rozwiązania TK i nie będzie żadnego sporu politycznego .
  • ~Y a n k e s
    (2016-01-22 09:22)
    Do "pamietajacego-niedorznietego": PO "powinna była liczyć się..." Liczyła się z pewnością i nie specjalnie dbała o wygraną. Tym bardziej, że PiS (tkwiąc przez 8 lat w "opozycji) nauczyła się skutecznie kamuflować swoje rzeczywiste zamiary. Dowód: jakie obietnice (łapówkarskie) przedwyborcze, a jakie wykonywanie? Jako "normalne" uznaje przedwyborcze obiecanki i "normalne" ich nie wykonywanie! Wyciągane po wyborach "reformatorskie" pomysły podobne bardziej do wyciągania "noża z cholewy" przez szulera karcianego, a nie zachowania uczciwego gracza. Tak zapewne rządy PiS są traktowane na Zachodzie. A jeśli chodzi o propozycję "kompromisu" w sprawie TK - to bardziej już przypomina zachowanie kowboja, który w saloonie puszcza bąki i wzywa obecnych do ich wąchania - bez protestu.
  • ~Wittorio
    (2016-01-22 10:58)
    Politycy nie mogą mieć nic wspólnego z wyborem sędziów do TK,bo będzie on zawsze w jakimś sensie upolityczniony-sędziowie będą niejako zakładnikami partii, które ich nominowały. Sędziowie do TK powinni być wybierani w drodze konkursu przez komisję Sądu Najwyższego.