Historyczny program czy historyczne kłamstwo? Projekt programu Rodzina 500 Plus trafił do dalszych prac w komisji

| Aktualizacja:

Sejm opowiedział się przeciwko wnioskowi o odrzucenie ustawy o programie Rodzina 500+ w pierwszym czytaniu. Tym samym projekt trafił do dalszych prac w komisji polityki społecznej i rodziny. Jutro odbędzie się drugie czytanie.

wróć do artykułu
  • ~PO - SITWA skorumPOwanych gestaPOwców
    (2016-02-09 11:55)
    BRAWO PIS !!! Dodam, że złodzieje z peło+psl nie spełnili żadnej ze swoich obietnic przedwyborczych, za to cały czas nas okradali - a to na wieku emerytalnym a to na OFE, Vacie, podatku zapasowym na paliwo, BA - okradli nawet nieboszczyków na zasiłkach pogrzebowych - KANALIE !
  • ~Bul Bronek
    (2016-02-09 12:00)
    Jakby na to nie patrzeć,to jest to pierwsza realna próba odwrócenia wręcz tragicznych dla naszego narodu trendów demograficznych.Przyklaskuje PiS za tą próbę,ale przyklaskiwałbym też PO(choć ich nie lubię),gdyby podjęła podobne ryzyko.
  • ~kar
    (2016-02-09 12:06)
    PO za swoich rządów obcięło becikowe i ulgę podatkową ograniczając do najniżej zarabiających. Dzisiaj mówią o dyskryminacji dzieci ....
  • ~ARES
    (2016-02-09 12:07)
    Sławomir Neumann potwierdza tą wypowiedzią że jest skończonym debilem, On nawet niema prawa mówić na temat 500 plus.
  • ~Dor
    (2016-02-09 12:11)
    Ludzie mówią wyraźnie! Każda złotówka jest ważna. PO/PSL przez 8 lat nic takiego nie zrobili. Odbierali dzieci rodzinom ubogim.
  • ~heliot
    (2016-02-09 12:12)
    Brawo PiS !!!! nie słuchajcie tych ośmiorniczek co 8 lat rządziły ,a teraz im wszystko nie odpowiada!!!!!!!!!!!
  • ~Obserwator
    (2016-02-09 12:13)
    Jeżeli ma to być program rozwoju, to każdy wie ,że 1 dziecko dwóch osób nie zastąpi bo to jest tylko 1 osoba. Natomiast słuszny jest dodatek na pierwsze dziecko w rodzinach uboższych. Tylko POLAK Nojman tego nie łapie lub udaje Głupka byle wszystko gnoić.
  • ~Kris
    (2016-02-09 12:22)
    Jak mozna powaznie traktowac PO. Przeciez poziom ich argumentow jest na etapie poznej szkoly podstawowej. Nie maja nic konstruktywnego do dodania to staraja sie komplikowac prace innym.
  • ~Nina
    (2016-02-09 12:24)
    Zobaczymy co powiecie za cztery lata ,kiedy kasa Polski będzie pusta .wtedy chyba te brawa "odszczekacie"
  • ~1
    (2016-02-09 12:32)
    PODZIEL SIĘ Podejrzane interesy wiceministra zdrowia! Sławomir Neumann wspiera interesy prywatnej kliniki, która oszukuje pacjentów. Wygląda na to, że właśnie z tego powodu stanowisko straciła szefowa NFZ. Nie chciała bowiem przyznać trefnej lecznicy publicznych pieniędzy – donosi „Wprost” Wygląda na to, że poseł PO i wiceminister zdrowiaSławomir Neumann nie ma czystych rąk. Od kilku miesięcy zajadle walczy o interesy prywatnej klinki Sensor, zajmującej się leczeniem wzroku – pisze tygodnik „Wprost". Tygodnik twierdzi, że lecznica naciągnęła swoich klientów na 1,5 mln złotych. Wbrew prawu pobierała dodatkowe opłaty za leczenie refundowane przez NFZ. Za te praktyki NFZ we wrześniu 2013 wymówił Sensorowi kontrakt. Szpital złożył w tej sprawie zażalenie. I właśnie wtedy problemami lecznicy osobiście zajął się Neumann. – Wydzwaniał do szefowej NFZ Agnieszki Pachciarz jak szalony. Za każdym razem, gdy ją widział, dopytywał, co zamierza zrobić z zażaleniem, jakie złożył prywatny szpital – opowiada urzędnik NFZ. Gdy to nie przyniosło rezultatu, od października wiceminister zaczął przysłać do centrali NFZ nieprzyjemne pisma, w których domagał się rozstrzygnięcia w sprawie Sensora.
  • ~2
    (2016-02-09 12:35)
    Szef Klubu PO to znany aferzysta - Podejrzane interesy wiceministra zdrowia! Sławomir Neumann wspiera interesy prywatnej kliniki, która oszukuje pacjentów. Wygląda na to, że właśnie z tego powodu stanowisko straciła szefowa NFZ. Nie chciała bowiem przyznać trefnej lecznicy publicznych pieniędzy – donosi „Wprost” Wygląda na to, że poseł PO i wiceminister zdrowiaSławomir Neumann nie ma czystych rąk. Od kilku miesięcy zajadle walczy o interesy prywatnejklinki Sensor, zajmującej się leczeniem wzroku – pisze tygodnik „Wprost". Tygodnik twierdzi, że lecznica naciągnęła swoich klientów na 1,5 mln złotych. Wbrew prawu pobierała dodatkowe opłaty za leczenie refundowane przez NFZ. Za te praktyki NFZ we wrześniu 2013 wymówił Sensorowi kontrakt. Szpital złożył w tej sprawie zażalenie. I właśnie wtedy problemami lecznicy osobiście zajął się Neumann. –Wydzwaniał do szefowej NFZ Agnieszki Pachciarz jak szalony. Za każdym razem, gdy ją widział, dopytywał, co zamierza zrobić z zażaleniem, jakie złożył prywatny szpital – opowiada urzędnik NFZ. Gdy to nie przyniosło rezultatu, od października wiceminister zaczął przysłać do centrali NFZ nieprzyjemne pisma, w których domagał się rozstrzygnięcia w sprawie Sensora.
  • ~3
    (2016-02-09 12:41)
    Jak szef klubu PO Neuman załatwiał lewe interesy. Obydwoje zajmują się kwestiami zdrowia. Jednak poza Sejmem nie powinni się spotykać. Dlaczego? Anna K. jest zarejestrowaną lobbystką rynku medycznego, Sławomir Neumann – wiceministrem zdrowia. Tygodnik „Od A do Z” opisał ich tajemnicze spotkanie w mieszkaniu lobbystki.
  • ~rychu
    (2016-02-09 12:56)
    Rafalska mówiła, że program ma znaczenie historyczne, jest systemowym, przełomowym rozwiązaniem polityki rodzinnej. czyzby ??!!! jest potraktowaniem polskich kobiet jak prostytutki !!!!! damy ci 500 jak urodzisz drugie dziecko !!!!!!!!! Rafalska mówiła, że program jest realizacją naszych obietnic wyborczych - raczj klamstw wyborczych !!!!! program w olbrzymiej czesci bdzie adresowany do ludzi ktorzy tak na prawde nie potrzebuja tych 500 zl, a tym ktorzy tej pomocy potrzebuja da bardzo niewiele, albo wrecz pogorszy ich sytuacje !!!!!! program 500+ w obecnej wersji jest gniotem prawnym, ktory dzieli i dyskryminuje dzieci !!!!!!!!!!!
  • ~realista
    (2016-02-09 12:56)
    KIEŁBASA WYBORCZA DLA CIEMNEGO LUDU!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~SYLVEK
    (2016-02-09 13:00)
    Jest jeszcze mnostwo spraw do naprawienia - pomagajmy w tych chwalenym dziele naprawy Polski - pytalem wielu szeregowych Wegrow - i wszyscy byli za Orbanem .
  • ~Der Szpicel
    (2016-02-09 13:00)
    Der Szpiclu. Napisz cos o skazanych 12-tu arabach (Pakistanczykach)którzy przez rok gwałciłli 13 letnia dzewczynkie.Najstarszy miał 63 lata,najmłodszy 19 lat.To niePOprawne???
  • ~KOD
    (2016-02-09 13:05)
    PO - to historyczne kłamstwo - oszustwo i obłuda - amen.
  • ~mm
    (2016-02-09 13:09)
    Ile trzeba mieć dzieci,by być rodziną plus? Mam czworo dzieci i na żadną pomoc liczyć nie mogę,bo jedo ma już 19,bliźniaki skończą 18 w czerwcu.
  • ~starszy
    (2016-02-09 13:20)
    Kłamstwo liczące na zdobycie głosów nic nie znaczy? Tylko PiSowcy mogą tak ogłupiać Polaków w czym pomagają im fani ojca Rydzyka - wyuzdani chrześcijanie.
  • ~realista
    (2016-02-09 13:20)
    Ten spor nie poprawi notowan PO, gdyz obecnie problem arabskich pseudouchodzcow przeslania wszystko inne tak w Polsce jak i w Europie.