Historyczny program czy historyczne kłamstwo? Projekt programu Rodzina 500 Plus trafił do dalszych prac w komisji

| Aktualizacja:

Sejm opowiedział się przeciwko wnioskowi o odrzucenie ustawy o programie Rodzina 500+ w pierwszym czytaniu. Tym samym projekt trafił do dalszych prac w komisji polityki społecznej i rodziny. Jutro odbędzie się drugie czytanie.

wróć do artykułu
  • ~PO - SITWA skorumPOwanych gestaPOwców
    (2016-02-09 11:55)
    BRAWO PIS !!! Dodam, że złodzieje z peło+psl nie spełnili żadnej ze swoich obietnic przedwyborczych, za to cały czas nas okradali - a to na wieku emerytalnym a to na OFE, Vacie, podatku zapasowym na paliwo, BA - okradli nawet nieboszczyków na zasiłkach pogrzebowych - KANALIE !
  • ~spokojny_obserwator
    (2016-02-09 13:53)
    Nie po to w rękach obcych, głównie niemieckich, znalazło się 90% mediów polskojęzycznych, aby sprzyjały czemukolwiek, co wybija Polskę i Polaków na normalność, a już nie daj Bóg na niepodległość! Od czasów wyborów w mediach głównego ścieku szaleje goebbelspropaganda.
  • ~Bul Bronek
    (2016-02-09 12:00)
    Jakby na to nie patrzeć,to jest to pierwsza realna próba odwrócenia wręcz tragicznych dla naszego narodu trendów demograficznych.Przyklaskuje PiS za tą próbę,ale przyklaskiwałbym też PO(choć ich nie lubię),gdyby podjęła podobne ryzyko.
  • ~ARES
    (2016-02-09 12:07)
    Sławomir Neumann potwierdza tą wypowiedzią że jest skończonym debilem, On nawet niema prawa mówić na temat 500 plus.
  • ~kar
    (2016-02-09 12:06)
    PO za swoich rządów obcięło becikowe i ulgę podatkową ograniczając do najniżej zarabiających. Dzisiaj mówią o dyskryminacji dzieci ....
  • ~Dor
    (2016-02-09 12:11)
    Ludzie mówią wyraźnie! Każda złotówka jest ważna. PO/PSL przez 8 lat nic takiego nie zrobili. Odbierali dzieci rodzinom ubogim.
  • ~heliot
    (2016-02-09 12:12)
    Brawo PiS !!!! nie słuchajcie tych ośmiorniczek co 8 lat rządziły ,a teraz im wszystko nie odpowiada!!!!!!!!!!!
  • ~Obserwator
    (2016-02-09 12:13)
    Jeżeli ma to być program rozwoju, to każdy wie ,że 1 dziecko dwóch osób nie zastąpi bo to jest tylko 1 osoba. Natomiast słuszny jest dodatek na pierwsze dziecko w rodzinach uboższych. Tylko POLAK Nojman tego nie łapie lub udaje Głupka byle wszystko gnoić.
  • ~2
    (2016-02-09 12:35)
    Szef Klubu PO to znany aferzysta - Podejrzane interesy wiceministra zdrowia! Sławomir Neumann wspiera interesy prywatnej kliniki, która oszukuje pacjentów. Wygląda na to, że właśnie z tego powodu stanowisko straciła szefowa NFZ. Nie chciała bowiem przyznać trefnej lecznicy publicznych pieniędzy – donosi „Wprost” Wygląda na to, że poseł PO i wiceminister zdrowiaSławomir Neumann nie ma czystych rąk. Od kilku miesięcy zajadle walczy o interesy prywatnejklinki Sensor, zajmującej się leczeniem wzroku – pisze tygodnik „Wprost". Tygodnik twierdzi, że lecznica naciągnęła swoich klientów na 1,5 mln złotych. Wbrew prawu pobierała dodatkowe opłaty za leczenie refundowane przez NFZ. Za te praktyki NFZ we wrześniu 2013 wymówił Sensorowi kontrakt. Szpital złożył w tej sprawie zażalenie. I właśnie wtedy problemami lecznicy osobiście zajął się Neumann. –Wydzwaniał do szefowej NFZ Agnieszki Pachciarz jak szalony. Za każdym razem, gdy ją widział, dopytywał, co zamierza zrobić z zażaleniem, jakie złożył prywatny szpital – opowiada urzędnik NFZ. Gdy to nie przyniosło rezultatu, od października wiceminister zaczął przysłać do centrali NFZ nieprzyjemne pisma, w których domagał się rozstrzygnięcia w sprawie Sensora.
  • ~Nina
    (2016-02-09 12:24)
    Zobaczymy co powiecie za cztery lata ,kiedy kasa Polski będzie pusta .wtedy chyba te brawa "odszczekacie"
  • ~PIPI
    (2016-02-09 14:17)
    PO miało 8 lat na swoje programy,ale oni pławili się we własnym świecie i mieli gdzieś Polaków. Obniżyli zasiłek pogrzebowy,podwyższyli wiek emerytalny,zmusili sześciolatków do szkoły a zasiłek rodzinny dość że był śmiesznie niski to też jest zależny od dochodu i też osoby które choćby o złotówkę ten próg przekroczyły go nie dostawały. Teraz PO pyszczy, o wykluczeniu części dzieci a całe 8 lat przy jej ochłapach stosowała próg dochodowy i wykluczała wiele dzieci a zasiłek rodzinny był i jest wliczany do dochodu. HIPOKRYCI JAKICH MAŁO!!!
  • ~1
    (2016-02-09 12:32)
    PODZIEL SIĘ Podejrzane interesy wiceministra zdrowia! Sławomir Neumann wspiera interesy prywatnej kliniki, która oszukuje pacjentów. Wygląda na to, że właśnie z tego powodu stanowisko straciła szefowa NFZ. Nie chciała bowiem przyznać trefnej lecznicy publicznych pieniędzy – donosi „Wprost” Wygląda na to, że poseł PO i wiceminister zdrowiaSławomir Neumann nie ma czystych rąk. Od kilku miesięcy zajadle walczy o interesy prywatnej klinki Sensor, zajmującej się leczeniem wzroku – pisze tygodnik „Wprost". Tygodnik twierdzi, że lecznica naciągnęła swoich klientów na 1,5 mln złotych. Wbrew prawu pobierała dodatkowe opłaty za leczenie refundowane przez NFZ. Za te praktyki NFZ we wrześniu 2013 wymówił Sensorowi kontrakt. Szpital złożył w tej sprawie zażalenie. I właśnie wtedy problemami lecznicy osobiście zajął się Neumann. – Wydzwaniał do szefowej NFZ Agnieszki Pachciarz jak szalony. Za każdym razem, gdy ją widział, dopytywał, co zamierza zrobić z zażaleniem, jakie złożył prywatny szpital – opowiada urzędnik NFZ. Gdy to nie przyniosło rezultatu, od października wiceminister zaczął przysłać do centrali NFZ nieprzyjemne pisma, w których domagał się rozstrzygnięcia w sprawie Sensora.
  • ~Miwszko
    (2016-02-09 14:45)
    To, co wyczynia Neumann i pozostała hołota z PO, należy ocenić jako konwulsyjne drgawki złodziejskiej kliki, która rozpada się i niknie w oczach. Ta mafia bezideowców i bezwyznaniowców nie może pogodzić się z tym, że jeszcze tak niedawno rządziła wszystkim i wykorzystywała to dla własnych egoistycznych celów, a obecnie "... ostał im się ino sznur". Dopinguje im rumuński łajza ze swoją ekipą pogrobowców z UP i UW, nasłany przez obcy kapitał, zlokalizowany w zagranicznych bankach i w obcych sieciach handlowych. Ludzie z "Nowoczesnej" nie składają w Sejmie żadnych projektów, bo nie mają żadnych programów. Jedynym ich pomysłem są ich własne gęby, gotowe do opluwania wszystkiego co jest propolskie. Jestem jednak pewien, że ten wychowanek Balcerowicza, zniknie tak szybko albo nawet jeszcze szybciej jak specjalista od świńskiego ryja.
  • ~gość
    (2016-02-09 13:52)
    Obecne domaganie się rozliczenia PiS z obietnic wyborczych i to już w pierwszym tygodniu ich rządów, jest uzasadnione przypomnienie jakie obietnice, przynajmniej niektóre, przyrzekało PO społeczeństw w czasie kolejnych wyborczych kampanii: 1. 15% podatek liniowy dla wszystkich 2. likwidacja 250 opłat i zezwoleń w urzędach 3. wybudowanie w całej Polsce 1000 świetlików (nie mylić z orlikami-pomysł M. Płużyńskiego przywłaszczony prze Po pod nazwą „Orliki”) 4. Do roku 2015 wprowadzić e-podręczniki (laptopy dla każdego ucznia już były obiecane przy poprzedniej kampanii) 5. Radykalne zwiększenie ulgi na trzecie i kolejne dziecko 6. Systematycznie będą podnoszone wynagrodzenia w pierwszej kolejności dla nauczycieli akademickich i policjantów. Prze 8 lat nie było żadnych dla tych grup. 7. Gwarancja wysokich zarobków i emerytów do 2013r z gazu łupkowego 8. Zapewniamy dostęp do szerokopasmowego Internetu w każdej gminie 9. W 2014 obniżymy stawkę VAT 10. Zwiększymy ulgi podatkowe dla osób oszczędzających na emeryturę 11. Zlikwidujemy formularze podatkowe PIT 12. Wybudujemy 50 nowych mostów Kto i kiedy przynajmniej przypomniał dla PO chociaż jednego z tych wymienionych, a było ich znacznie więcej. Które media zainteresowały się niespełnionymi obietnicami PO, innymi kłamstwami zwłaszcza Ewy Kopacz (Rafał A. Ziemkiewicz - Pycha i Upadek).
  • ~asdf123
    (2016-02-09 14:39)
    Czy 500zł jest zachętą dla normalnej, przeciętnej rodziny aby mieć więcej dzieci? Nie sądzę, bo chyba utrzymanie dziecka na średniej stopie życiowej kosztuje dużo więcej. Zachętą to może być w sytuacji gdy utrzymanie dziecka kosztuje nie więcej niż 500zł miesięcznie czyli w rodzinach z marginesu społecznego i patologii. Dzięki temu programowi patologia będzie się rozrastać ale o to w końcu PISowi chodziło, bo to trzon ich elektoratu!!!
  • ~3
    (2016-02-09 12:41)
    Jak szef klubu PO Neuman załatwiał lewe interesy. Obydwoje zajmują się kwestiami zdrowia. Jednak poza Sejmem nie powinni się spotykać. Dlaczego? Anna K. jest zarejestrowaną lobbystką rynku medycznego, Sławomir Neumann – wiceministrem zdrowia. Tygodnik „Od A do Z” opisał ich tajemnicze spotkanie w mieszkaniu lobbystki.
  • ~pieprzyć PO
    (2016-02-09 13:57)
    Największe kłamstwo. Jeszcze rok temu, PO odbierało dzieci rodzinom, które miały problemy ekonomiczne. Tydzień temu, PO darło ryja, że program 500+ zruinuje budżet, a dziś kłamią, że 500+ to za mało.
  • ~blee
    (2016-02-09 14:40)
    doniedawna PO muwilo ze niema pieniedzy na 500 plus a teraz krytykoja zato ze PIS niedaje wszystkim i to jest obluda PO oni byli tacy sa tacy i beda tacy .
  • ~cdn/ traktorem nie ruszysz
    (2016-02-09 14:55)
    Od Ketrzyna do Pcimia dziadostwo jest tak zakorzenione jak kamieni kupa.
  • ~Dr.Feelgood
    (2016-02-09 15:52)
    PO kłamie na nowo i zgłasza własny obłudny projekt. Przez kilka miesięcy mówiła, że program PiS "Rodzina 500 plus" jest za drogi, że nie wypali, że budżet takiego wydatku nie wytrzyma. Platforma Obywatelska pomysł Prawa i Sprawiedliwości krytykowała już w kampanii wyborczej. PO mówiła wtedy, że "500 złotych na dziecko" będzie znacznym obciążeniem dla budżetu, którego ten nie udźwignie. Właśnie, dlatego owi politycy tej partii określili obietnicę PiS, jako nierealną. W tych kategoriach jeszcze w grudniu mówił o niej przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Sławomir Neumann, a dzisiaj, co mówi ten sam Sławomir Neumann. Po czym zgłasza ustawę, że wszystkie dzieci dostaną i to będzie kosztować dwa razy więcej jeszcze kilka miesięcy temu politycy PO mówili, że to zły program, niepotrzebne rozdawnictwo. Opinie polityków PO szybko jednak przepoczwarzyły się, i tu nastąpiło oświecenie tych samych prominentnych polityków PO, kilka dni temu owi czołowi z Neumannem, Schetyną i kolesiami z PO złożyli własny projekt ustawy obejmującej świadczeniem wszystkie dzieci bez wyjątku, i to będzie kosztować dwa razy więcej. Jeszcze w kampanii wyborczej PO głosiło, że na propozycję PiS, nie ma pieniędzy, a w tej chwili krzyczą, że środki są i to na każde dziecko. Jest to zachowanie w pełni nieodpowiedzialne i obłudne jak na szanującą się partię i jej przywódców, partie PO i jej liderów, którzy chcieliby pełnić rolę lidera opozycji Polski. Wyborcy oczekują realnych obietnic, a PO dostarcza absurdalne do niespełnienia obietnice tylko po to, aby wprowadzać dezorganizacje w narodzie, więc tylko to Platforma ma do zaoferowania. W nowym roku ten sam przewodniczący klubu parlamentarnego stwierdził, że jego partia będzie domagać się od rządu spełnienia obietnicy PiS. Platforma zażądała, więc realizacji postulatu, który jeszcze niedawno uznawała za nierealny i niemożliwy do udźwignięcia przez budżet państwa. Jestem zaskoczony, że jest to pierwszy pomysł, jaki w roli nowego szefa PO wygenerował Schetyna. Wydawało się, że będzie chciał być przywódcą, który wyprowadzi PO z niewygodnej roli, w której PO się znajduje. A tymczasem okazuje się, że Schetyna i reszta podąża PiS-owską dróżką, największa partia opozycyjna próbuje naśladować PiS i ich zamiary, ale PO robi to bardzo nieudolnie wręcz żałośnie, ponieważ PO wciąż jest za ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego wiele kroków w tyle. Dzisiaj natomiast przewodniczący PO Schetyna twierdzi, że w budżecie na 2016 rok są zabezpieczone środki na projekt PO, przepraszam Panie Schetyna, kiedy mówi Pan prawdę. Dlatego śmiem twierdzić, że propozycja złożona przez PO i przewodniczącego tej formacji jest tylko i wyłącznie próbą i sposobem na zaistnienie tej formacji, Panie przewodniczący to agonia PO i należy już bodajże zacząć klepsydry drukować.