Sejm przyjął projekt ustawy wprowadzający program "Rodzina 500 Plus". WIDEO

| Aktualizacja:

Sejm przyjął projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wprowadzającym program "Rodzina 500 plus". Za przyjęciem głosowało 261 posłów, przeciw 43, wstrzymało się od głosu 140. Tuż po głosowaniu na sali posiedzeń doszło do nieoczekiwanej awarii oświetlenia, jednak po chwili wszystko wróciło do normy.

wróć do artykułu
  • ~Jacek
    (2016-02-11 12:50)
    PO i Nowoczesną szlag trafił! Nie moga tego przeżyć że rząd chce pomóc rodzinom w Polsce. Rodziny bedą miały więcej kasy na nauke dla dzieci a takimi gorzej się manipuluje!! Bruksela na PO i Nowoczesną za to się pogniewa+))).
  • ~nordmen
    (2016-02-11 12:58)
    PiS w czasie kampani zapewniał, że nie będzie taki arogancki jak PO i będzie słuchał społeczeństwa. Ja oraz moi znajomi wysłaliśmy nasze uwagi do programu 500+. Nikt nas nie posłuchał, nikt nic nie zmienił, nasze uwagi wyrzucono do kosza na śmieci!!! Jak to się nie nazywa buta i arogancja to co?! Zastanawiam się tylko, po co te podchody rządu, że niby chce słuchać społeczeństwa, skoro ma nas wszystkich w d..ie!!!
  • ~Szyba
    (2016-02-11 13:01)
    No to jako kraj jesteśmy w czarnej d.....pie przez długie , długie lata !
  • ~Dociekliwy
    (2016-02-11 13:07)
    Piszmy prawdę a nie podchwytliwie- 800zł dochód netto- i nie ma co krzyczeć ,że mała granica bo najniższe emerytury są ok.800 zł tleże BRUTTo.
  • ~Gosc
    (2016-02-11 13:07)
    Brawo PIS!!!!?¡ Reszta złodziei aut.
  • ~poczekajmy do wyborów
    (2016-02-11 13:09)
    To nie jest program prodemograficzny. To jest wsparcie niektórych rodzin za publiczne pieniądze. Na przyrost urodzeń miałoby to wpływ, gdyby pieniądze były wypłacane na każde nowo narodzone dziecko.
  • ~na PO hybel
    (2016-02-11 13:22)
    Brawo PIS ! - będziemy na was głosować------POLSKIE DZIECI !!!!!!!!
  • ~PIS
    (2016-02-11 13:24)
    Brawo PIS i nie wierzcie PO, bo łże jak pies. PIS zawsze mówił - NA DRUGIE DZIECKO
  • ~darisu1
    (2016-02-11 13:36)
    który z rodziców otrzyma świadczenie,czy ten który pierwszy złoży wniosek,czy będzie potrzebna zgoda na wypłatę świadczenia współmałżonkowi
  • ~trader wie bo przezyl 1928 rok
    (2016-02-11 13:42)
    to sa nic nie znaczace ju grosze rzeznia na niemieckim dax -banki niemieckie upadna w tym miesiacu ? Deutsche Bank dzisiaj -8% Commerzbank -7% od poczatku roku -42%. Gielda grecka nie isnieje -wszystki tam notowane firmy mozna kupic za jedyne 13 mld euro. Nasza na granicy upadku. Czy JP Morgan wykupi niemieckie banki ? EZB nie ma juz zadnego manewru, tani pieniadz nie pomaga, raczej doluje cala gspodarke. Swiat jest juz w kryzysie -do konca roku upadna wszystkie niemieckie firmy w dax - volkswagen juz nie istnieje -czy wykupia go calkwicie wlasciciele z arabii saudyjskiej ? U nas szykuje sie 200% inflacja i 60% bezrobocie ?
  • ~januszjanusz
    (2016-02-11 14:04)
    nawet komunisci nie zrujowali tak Polski jak Kaczynski i Pis
  • ~Tedy
    (2016-02-11 14:04)
    Fajnie tylko że w dzisiejszych czasach większość młodych małżeństw ma jedno dziecko albo w ogóle nie decydują się na dzieci bo boją się że nie dadzą rady finansowo. Ja sam mam 27 lat i powoli myślę nad założeniem rodziny ale na razie odpuściłem bo jestem świeżo przed zakupem mieszkania i zaraz będę miał 1300 zł raty na głowie za 2 pokojowe mieszkanie w bloku.
  • ~POLAK
    (2016-02-11 14:09)
    WRESZCIE JEST TROSKA O RODZINY POLSKIE I WRESZCIE JEST UZGADNIANIE ZMIAN ZE SPOLECZENSTWEM. A TO MIMO TEGO, ZE NOWY RZAD PRZEJAL POLSKE ROZKRADZIONA I ZDEMONTOWANA. CIESZE SIE ZE JEST PROG I CHODZI O 2E DZIECKO, BO MUSI NAS BYC WIECEJ!!!!! INACZEJ POLSKA PRZESTANIE ISTNIEC.
  • ~Polak
    (2016-02-11 14:19)
    Bardzo dobrze ta cała chałastra z PO PSL i Nowoczesnej dostała kope w d... Tych ludzi kompletnie nie interesuje Polska i zwyczajni ludzi ich interesuje tylko ich interes. Historia się powtarza tak wyglądała Polska przed rozbiorami. Kwiat Polaków poległ w II wojnie ale Polska się podniesie i tych krzykaczy wyrzuci na smietnik historii tam jest ich miejsce.
  • ~lisowczyk
    (2016-02-11 14:19)
    Brawo PIS. PO i Nowoczesna PO łżą bez opamiętania. Tylko na to ich stać.
  • ~Polak
    (2016-02-11 14:24)
    POmatoły i swetruchy sami się zdemaskowali.To jest sitwa antypolska,która nadal chce niszczyć społeczeństwo polskie zgodnie z zaleceniami masonerii zachodniej.Przypominam,że są dokumenty sprzed trzydziestu lat,w nich zaplanowano,że w Polsce ma pozostać połowa ludności,w tym zdatnych do niewolniczej pracy.
  • ~syn zeusa i kelnerki z baru "Rozdroże"
    (2016-02-11 14:35)
    Niezła ściema
  • ~Gienek
    (2016-02-11 14:36)
    Ten program patologia 500+. Spowoduje gwałtowny wzrost rozwodów, ponieważ po rozwodzie zasiłek będzie przysługiwał na 1 dziecko, które trafi na wychowanie do osoby o mniejszych dochodach, czyli nie obejmie ją próg podatkowy. Spowoduje też spadek liczby małżeństw i zachęci do napływu imigrantów głównie muzułmanów i Cyganów. Ten program jest najlepszym dowodem, że PiS jest ugrupowaniem antychrześcijańskim.
  • ~Obs..tor
    (2016-02-11 14:44)
    ...no właśnie - gasić światło w miastach, w godzinach wieczornych, na dwie godziny w czasie trwania "WIADOMOŚCI" to PROKREACJA da określony wynik bez programu "500+"
  • ~www
    (2016-02-11 14:45)
    Przypomnę dokonania PO w stosunku do dzieci: - odebranie im mleka w szkole - by zaoszczędzić 300 milionów zł.! - wysłanie 6 latków do szkól, odbierając im dzieciństwo i nie pytając rodziców o zdanie! - podniesienie VAT-u na ubrania! - odebranie ulgi internetowej! - nie chcieliście matkom chorych dzieci dać 200 zł, dodatku pielęgnacyjnego! - odebraliście im możliwość dziedziczenia środków z OFE po zmarłym rodzicu! - zabierali rodzicom dzieci z powodu ubóstwa! - zalecali głodnym dzieciakom szczaw i mirabeli! I wy macie czelność narzekać na PiS?