Sejm przyjął projekt ustawy wprowadzający program "Rodzina 500 Plus". WIDEO

| Aktualizacja:

Sejm przyjął projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wprowadzającym program "Rodzina 500 plus". Za przyjęciem głosowało 261 posłów, przeciw 43, wstrzymało się od głosu 140. Tuż po głosowaniu na sali posiedzeń doszło do nieoczekiwanej awarii oświetlenia, jednak po chwili wszystko wróciło do normy.

wróć do artykułu
  • ~Jacek
    (2016-02-11 12:50)
    PO i Nowoczesną szlag trafił! Nie moga tego przeżyć że rząd chce pomóc rodzinom w Polsce. Rodziny bedą miały więcej kasy na nauke dla dzieci a takimi gorzej się manipuluje!! Bruksela na PO i Nowoczesną za to się pogniewa+))).
  • ~Gosc
    (2016-02-11 13:07)
    Brawo PIS!!!!?¡ Reszta złodziei aut.
  • ~na PO hybel
    (2016-02-11 13:22)
    Brawo PIS ! - będziemy na was głosować------POLSKIE DZIECI !!!!!!!!
  • ~PIS
    (2016-02-11 13:24)
    Brawo PIS i nie wierzcie PO, bo łże jak pies. PIS zawsze mówił - NA DRUGIE DZIECKO
  • ~Dociekliwy
    (2016-02-11 13:07)
    Piszmy prawdę a nie podchwytliwie- 800zł dochód netto- i nie ma co krzyczeć ,że mała granica bo najniższe emerytury są ok.800 zł tleże BRUTTo.
  • ~lisowczyk
    (2016-02-11 14:19)
    Brawo PIS. PO i Nowoczesna PO łżą bez opamiętania. Tylko na to ich stać.
  • ~Szyba
    (2016-02-11 13:01)
    No to jako kraj jesteśmy w czarnej d.....pie przez długie , długie lata !
  • ~nordmen
    (2016-02-11 12:58)
    PiS w czasie kampani zapewniał, że nie będzie taki arogancki jak PO i będzie słuchał społeczeństwa. Ja oraz moi znajomi wysłaliśmy nasze uwagi do programu 500+. Nikt nas nie posłuchał, nikt nic nie zmienił, nasze uwagi wyrzucono do kosza na śmieci!!! Jak to się nie nazywa buta i arogancja to co?! Zastanawiam się tylko, po co te podchody rządu, że niby chce słuchać społeczeństwa, skoro ma nas wszystkich w d..ie!!!
  • ~januszjanusz
    (2016-02-11 14:04)
    nawet komunisci nie zrujowali tak Polski jak Kaczynski i Pis
  • ~poczekajmy do wyborów
    (2016-02-11 13:09)
    To nie jest program prodemograficzny. To jest wsparcie niektórych rodzin za publiczne pieniądze. Na przyrost urodzeń miałoby to wpływ, gdyby pieniądze były wypłacane na każde nowo narodzone dziecko.
  • ~POLAK
    (2016-02-11 14:09)
    WRESZCIE JEST TROSKA O RODZINY POLSKIE I WRESZCIE JEST UZGADNIANIE ZMIAN ZE SPOLECZENSTWEM. A TO MIMO TEGO, ZE NOWY RZAD PRZEJAL POLSKE ROZKRADZIONA I ZDEMONTOWANA. CIESZE SIE ZE JEST PROG I CHODZI O 2E DZIECKO, BO MUSI NAS BYC WIECEJ!!!!! INACZEJ POLSKA PRZESTANIE ISTNIEC.
  • ~wit1
    (2016-02-11 14:50)
    Brawo PIS, wreszcie któraś partia poważnie traktuje swoje obietnice - nie tak wcześniej bywało.
  • ~Polak
    (2016-02-11 14:19)
    Bardzo dobrze ta cała chałastra z PO PSL i Nowoczesnej dostała kope w d... Tych ludzi kompletnie nie interesuje Polska i zwyczajni ludzi ich interesuje tylko ich interes. Historia się powtarza tak wyglądała Polska przed rozbiorami. Kwiat Polaków poległ w II wojnie ale Polska się podniesie i tych krzykaczy wyrzuci na smietnik historii tam jest ich miejsce.
  • ~www
    (2016-02-11 14:45)
    Przypomnę dokonania PO w stosunku do dzieci: - odebranie im mleka w szkole - by zaoszczędzić 300 milionów zł.! - wysłanie 6 latków do szkól, odbierając im dzieciństwo i nie pytając rodziców o zdanie! - podniesienie VAT-u na ubrania! - odebranie ulgi internetowej! - nie chcieliście matkom chorych dzieci dać 200 zł, dodatku pielęgnacyjnego! - odebraliście im możliwość dziedziczenia środków z OFE po zmarłym rodzicu! - zabierali rodzicom dzieci z powodu ubóstwa! - zalecali głodnym dzieciakom szczaw i mirabeli! I wy macie czelność narzekać na PiS?
  • ~Polak
    (2016-02-11 14:24)
    POmatoły i swetruchy sami się zdemaskowali.To jest sitwa antypolska,która nadal chce niszczyć społeczeństwo polskie zgodnie z zaleceniami masonerii zachodniej.Przypominam,że są dokumenty sprzed trzydziestu lat,w nich zaplanowano,że w Polsce ma pozostać połowa ludności,w tym zdatnych do niewolniczej pracy.
  • ~Tedy
    (2016-02-11 14:04)
    Fajnie tylko że w dzisiejszych czasach większość młodych małżeństw ma jedno dziecko albo w ogóle nie decydują się na dzieci bo boją się że nie dadzą rady finansowo. Ja sam mam 27 lat i powoli myślę nad założeniem rodziny ale na razie odpuściłem bo jestem świeżo przed zakupem mieszkania i zaraz będę miał 1300 zł raty na głowie za 2 pokojowe mieszkanie w bloku.
  • ~matka samotnie wychowująca jedno dziecko
    (2016-02-11 16:01)
    Jestem matką samotnie wychowując jedno dziecko(nie z mojej winy). Jest mi bardzo ciężko utrzymać dziecko, siebie i mieszkanie. Mój dochód przekracza o 100zł wymagane minimum i owych 500zł nie dostanę. Dlaczego 500zł na drugie i następne dziecko(nawet z tych najbogatszych rodzin), a nie 400zł na każde? Jestem bardzo rozczarowana.
  • ~Nawigator
    (2016-02-11 15:29)
    Brawo PiS. Polacy z dziada i pradziada potrzeba nam determinacji i cierpliwości. Nie czekajmy na rząd , wokół jest wiele do działania. W centrum Gdyni zamyka się halę sportową i w tym miejscu Biedronka wygrywa przetarg tworząc swój sklep w odległości 40 m. od wspaniałego polskiego sklepu,,ALDEK". Na nic 1300 podpisów mieszkańców i innych interwencji. Urzędnicy i deweloperzy rządzą na 90 rocznicę powstania tego pięknego miasta. Obywatele odwagi wokół siebie i w dzielnicach!!!!!
  • ~san11
    (2016-02-11 20:51)
    PO ile za POwalające komentarze wam płacą ? ja POtrzebuje kasy i POpluć JADEM POtrafie ma się rozumieć że nie za darmo.
  • ~wyborca
    (2016-02-11 15:10)
    Po i PSL kłamali iż program Rodzina 500 Plus to tylko propaganda wyborcza, niech teraz pożrą własne jęzory! Ustawa przyjęta!!!