Elżbieta Rafalska: Minister Szałamacha zadrżałby ze strachu, gdyby usłyszał o moich kolejnych pomysłach

| Aktualizacja:

O rynku pracy, emeryturach, programie 500 plus - o tym wszystkim w wywiadzie dla DGP mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

wróć do artykułu
  • ~dobre to test dla tych, co przy cztaniu książek się męczą
    (2016-03-15 10:17)
    Jedni będą harować w fabrykach i korporacjach , a drugim bezrobotnych nie będzie opłacało się iść do pracy bo dzieci zarobią i zasiłki - chwilo trwaj do bankructwa gospodarki
  • ~zła zmiana trwa
    (2016-03-15 10:13)
    Kto na te pomysły tej pani zapracuje - Polska stała się cyrkiem, rzady jak w Afryce
  • ~Jack_Black
    (2016-03-15 10:33)
    Ta pani jest od rozdawania naszych publicznych pieniędzy! Ciekawe czy potrafi je zarabiać? Oj wątpię!
  • ~FRANT
    (2016-03-25 08:13)
    P,MINISTER - litości !! -niech P. już nic nie obiecuje.Wydaje się,że P. wiedza ekonomiczna jest "zerowa",w zakresie możliwości budżetowych Państwa w finansowaniu szalonych pomysłów( w istocie szlachetnych). Aby komuś dać,to trzeba komuś zabrać.Budżet nie jest z "gumy" i tak co roku jest obciążony deficytem średnio ok. 50 mld.zł,przy gigantycznym długu 1,3 bil. zł.Należy zaniechać realizacji przedwyborczych obietnic koncentrując się na programie 500+, szalenie trudnym do zrealizowania.W b.r .to wydatek ok. 17 mld.w następnych latach to kwota rzędu 22- 25 mld. Skąd P Min. Pozyska tak gigant. środki? Co dodruk pustego pieniądza ? ,hiper inflacja i nędza 36% zubożałego społeczeństwa.Alternatywą jest podniesienie trzech podst. pod. o 6-7 %. Dlaczego Min. Fin. nie hamuje zapędów polityków w nadmiernym,nie racjonalnym czasem przestępczym rozdawnictwie budżetowych pieniędzy? (oj. Rydzyk) .Wreszcie co P. uczyni,jeżeli w tym roku zabraknie ok 700 - 1,2 mld zł na realizacje programu 5oo+? - czy istnieje jakiś plan "B".
  • ~budżet
    (2016-03-15 11:07)
    2016r. dług publiczny 924,7 mld zł , myślenie nie boli
  • ~Szyba
    (2016-03-15 12:13)
    Beztroska tej pani powala z nóg ! Zobaczymy co powie , jak nie zacznie przybywać w naszym pięknym kraju dzieci , bo się okaże że pieniądze to nie wszystko .
  • ~bbc
    (2016-03-15 10:57)
    oj pani minister odjechala cos chyba wiecej bylo niz kreska
  • ~damy radę
    (2016-03-15 09:54)
    Są jeszcze ludzie, wspaniali i pro Polscy, w tej "zrujnowanej" Polsce. Tak trzymać Pani Elżbieto.
  • ~a.
    (2016-03-15 11:07)
    W końcu ktoś kompetentny zaczął coś robić dla ludzi. Brawo ministrowie Rafalska i Morawiecki.
  • ~Szyba
    (2016-03-15 12:22)
    Pani pomysły są takie trochę niedokończone . Rzuca Pani pomysł np. lecimy na Plutona (Mars już był ) i zupełnie nie interesuje się Pani jak , za co , czym tam dolecieć .
  • ~Jack_Black
    (2016-03-15 11:22)
    Niech żyje PIS! "Każdemu wg potrzeb!"
  • ~Waldi
    (2016-03-15 13:51)
    Łatwo się wydaje nie swoje pieniądze. Chcę zauważyć, że to nie pieniądze PISu, tylko nasze podatników. Rozdawnictwo to najgorsza forma pomocy. Zamiast ryby trzeba było dać wędkę. I proszę nie tworzyć już kolejnych pomysłów rujnujących gospodarkę. Skutek jest taki, że ci co mają jedno dziecko "olali" sprawę, a tych co mają dwoje dzieci suma 500 zł na pewno nie zachęci do trzeciego dziecka.
  • ~gość
    (2016-03-15 12:26)
    Oszołomy u steru, to statek na mieliźnie! Taki to będzie wynik tego CYRKU!
  • ~znudzony
    (2016-03-15 12:36)
    Ale nudy: Bolek milczy, Niesiołowski na wygnaniu, Pierdu pewno z Szetanem u Szulca, a tu tylko nemcy pierdoły POciskają !!!
  • ~gabs
    (2016-03-15 13:46)
    Ta pani nie ma zielonego pojęcia o ekonomii. Dlatego może uprawiać swoją "radosną twórczość".
  • ~D
    (2016-03-15 15:10)
    Dlaczego 500zł na dziecko, trzeba dać 1000zł. każdemu prawdziwkowi, odpowiedniego sortu. I niech się banki martwią o źródło finansowania.
  • ~Gosc
    (2016-03-15 13:15)
    Najwspanialszy pomysł ,historyczna prawda500+ . Tem obecny Rząd to nie ZLODZIEJE,tylko ludzie myślący jak pomoc innym. Wielkie brawa. Krytyką złodziei nie ma co się przejmować.
  • ~waza
    (2016-03-15 18:50)
    Ta Rafalska wykończy budżet Polski, ale dobrze bo to doprowadzi do skandalu polskich finansów , dajcie jej trochę jeszcze po szaleć, naród jej dziękuje bo chodzi aby spalili się żywcem w tym pisuarze .
  • ~Antoni
    (2016-03-15 14:00)
    Kobieta z Poznania a jednak inaczej ... Jednak się cieszę . Te moje 2,5 + rozrusza gospodarkę jak cholera .