Od kiedy stawka 12 złotych za godzinę pracy? Rząd ogłasza termin

| Aktualizacja:

Wprowadzenie ustawy podnoszącej minimalną stawkę godzinową przy umowach-zleceniach do 12 zł najwcześniej nastąpi 1 września – poinformował wiceszef Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed.

wróć do artykułu
  • ~recenzent
    (2016-03-17 17:22)
    Jak to tak, bez okrzyków i komentarzy der dzienniku? Można było napisać: 12 zł dopiero we wrześniu. Albo PIS nie zdązy w tym roku szkolnym. Albo: złośliwy PIS da nam dopiero po wakacjach.
  • ~KOD - owca
    (2016-03-17 17:24)
    To potworne, jak PIS może spełniac obietnice?
  • ~frik
    (2016-03-17 17:28)
    No przecież miało być w ciągu słynnych pierwszych 100 dni , takie to obietnice...
  • ~WAŁ
    (2016-03-17 17:41)
    Gdyby nie rozróby KOD-ziarzy, starej i nowej Platformy minimalna stawka mogłaby być wprowadzana pewnie wcześniej.
  • ~polski biznesmen
    (2016-03-17 18:28)
    polakowi nigdy nie dogodzisz jakby bylo 200 na godzine to i tak by marudzili ze to brutto ze mogloby byc 210 i takie tam, polaku nie narzekaj, zaloz wlasna firme i plac pracownikom po 1000 na godzine a co!!
  • ~JJ
    (2016-03-17 17:31)
    12 zł brutto, to tylko 8,42 netto. Też mi wzrost pensji. Dali by do 15 zł brutto, to Polacy by odczuli, a to są grosze.
  • ~to dobra zmiana dla kolegów i znajomych PISu
    (2016-03-17 17:32)
    tak się będą cieszyć jak moja Babcia jak dostała podwyżkę emerytury 3zł. i mówi a ja na nich głosowałam.
  • ~murarz
    (2016-03-17 19:10)
    Rozmowa kwalifikacyjna gdzies w kraju; pracodawca: wydaje mi sie ze spelnia pan wszystkie kryteria: jest pan dyspozycyjny ,ma pan porzadne wyksztalcenie mgr inz plus podyplomowka ,ma pan samochod , jest kawalerem oceniam pana jako uczciwego czlowieka przydatnego w naszej firmie moze pan zaczynac chocby od jutra "zgoda ? ODPOWIADA (szukajacy pracy ) Ja tez mam oczekiwania wobec firmy jak pan pozwoli: 40 godz tydzien pracy od siudmej do pietnastej , wekendy wolne , urlop platny , umowa na stale po trzech miesiacach , fundusz socjalny , zwiazki zawodoe , wynagrodzenie na poczatek 4000 tys netto przelewem na konto kazdego 25 dnia miesiaca i zgoda "grabula" . Pan chyba zwariowal ( odpowiada pracodawca ) albo jest pan zbyt dobry aby pracowac u mnie za duzo mniejsze pieniadze . LIczylem sie z taka odpowiedzia (mowi szukajacy pracy ) dlatego zawczasu spakowalem walizke i kupilem bilet do Londynu zeby nie dac sie wypukac . dowidzenia albo i nie ....
  • ~jk
    (2016-03-17 20:05)
    no to teraz co nietorz na umowe zlecenia będą zarabiać więcej niz na umowe o prace- to dopiero dobra zmiana, żenada
  • ~pis_dla_frajerow
    (2016-03-17 22:33)
    Pis rzuca slowa na wiatr a frajerzy sie ciesza :D Kto wam zapewni przestrzeganie jakichkolwiek przepisow, skoro litera prawa dzisiaj nic nie znaczy ?
  • ~murarz
    (2016-03-17 21:43)
    WYKOPKI Sasiad do sasiada : Sasiad ile placisz za zbieranie ziemiakow ? odp. 8,50 eur za godzine unijna stawka minimalna . Sasiad 2: i co jest komu zbierac . Sasiad 1 ; zbieraja i kalibruja kartofle, kamienie i grudki ziemi . Sasiad 1 a jak u ciebie ; odp.Sasiad 2 ; ja place 50 gr i nikt nawet palcem nie kiwnie . Sasiad 1 ; pewnie ziemiaki zaduze masz i nie daja sie kalibrowac ....... zbieraj sam zeby przetrwac

Może zainteresować Cię też: