- Jarosławie Kaczyński - obiecałeś obniżyć wiek emerytalny - skłamałeś – mówił Czarzasty podczas pochodu 1-majowego. Dodał, że prezes PiS obiecał też m.in. zlikwidować umowy śmieciowe, rozwiązać problemy frankowiczów i innych, którzy wzięli kredyty. - Obiecałeś, że sprowadzisz wrak tupolewa - nie wiem co prawda po co, ale obiecałeś to. Skłamałeś - mówił.

Reklama

Zwrócił się też do prezydenta Andrzeja Dudy. - Obiecałeś, że jak dojdziesz do władzy obniżysz wiek emerytalny i podwyższysz kwotę wolną od podatku. Powiedziałeś również, że jak tego nie zrobisz, to się podasz do dymisji. Podaj się do dymisji - apelował.

PAP / Leszek Szymaski

- Łamiesz konstytucję, wprowadziłeś dwie możliwości zarządzania krajem poprzez dwa systemy prawne, skłamałeś, okłamałeś ludzi, prezydencie naszego kraju - mówił Czarzasty.

Kierując swoje słowa do lidera PO Grzegorza Schetyny, Czarzasty przypomniał, że 12 lat temu Polska 1 maja weszła do Unii Europejskiej. - Polska weszła 1 maja do UE, a nie 7 maja. (...) Polskę do Unii Europejskiej wprowadził Sojusz Lewicy Demokratycznej, a nie Platforma Obywatelska - powiedział, nawiązując do zaplanowanej na 7 maja manifestacji KOD-u i opozycji, m.in. z okazji przystąpienia Polski do UE.

- 7 maja zawłaszczyłeś KOD-owi pochód. Powiedz 7 maja o tym, jak rządziliście przez osiem lat i nie wprowadziliście Karty Praw Podstawowych. (...) Opowiedz, dlaczego nie poparłeś wniosku SLD o Trybunał Stanu dla Beaty Szydło. Tchórzu, powiedz to! - mówił, zwracając się do Schetyny.

Zaapelował też do polskiej prawicy, aby przestała dzielić Polaków. - Przestańcie wyprowadzać Polaków przeciwko sobie (...) Posłuchajcie polskiej lewicy - Polska jest jedna, naród jest jeden, społeczeństwo jest jedno - mówił Czarzasty.